Smazané příspěvky

Vše co se vám k provozu fóra líbí nebo nelíbí. Připomínky adminovi.

Moderátor: Michal Dalecký

Smazané příspěvky

Příspěvekod hank » úte 08 led, 2013 4:21 pm

Admini, docela by mě zajímalo, kdo a hlavně proč mi vymazal dva příspěvky o komerciálkách z vláken Podklady. Aspoň jste mě mohli předem varovat nebo upozornit, které pravidlo/která pravidla fóra jsem porušil tak vážně, že jste to museli smazat. Psal jsem to přímo do okna, takže kopie uložené nemám, někdo mi zmařil dva večery práce. Snad nemusím zdůrazňovat, že se mi to vůbec nelíbí.

Děkuji předem za vysvětlení.

zdraví
hank
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6062
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Smazané příspěvky

Příspěvekod chameleon » úte 08 led, 2013 4:57 pm

Teda to mě mrzí. Bylo to zajímavé čtení. Těšil jsem se na další příspěvky...
Uživatelský avatar
chameleon
 
Příspěvky: 983
Registrován: sob 31 kvě, 2008 2:02 pm

Re: Smazané příspěvky

Příspěvekod hank » úte 08 led, 2013 5:05 pm

chameleon: Neboj se, já to napíšu znova... až se vyřeší, kam to mohu pověsit bez rizika :twisted: tak dám vědět.

zdraví
hank
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6062
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Smazané příspěvky

Příspěvekod Rudolf » úte 08 led, 2013 5:53 pm

Za sebe mohu říci, že o tom nic nevím. Já to nebyl... naopak, chtěl jsem si to teprve pořádně přečíst.
Uživatelský avatar
Rudolf
 
Příspěvky: 912
Registrován: ned 08 říj, 2006 11:10 am
Bydliště: Strakonice

Re: Smazané příspěvky

Příspěvekod cernos » úte 08 led, 2013 6:57 pm

mám štěstí že jsem si to přečetl už včera ;) moc zajímavý čtení
železničním modelářem od roku 2011 - TT, DCC
cernos
 
Příspěvky: 388
Registrován: stř 09 úno, 2011 6:09 am
Bydliště: Prachatice

Re: Smazané příspěvky

Příspěvekod radekkrupka » úte 08 led, 2013 7:00 pm

Taky jsem nic nemazal...
Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

Re: Smazané příspěvky

Příspěvekod radekkrupka » úte 08 led, 2013 7:58 pm

... nicméně ty dva příspěvky skutečně "zmizely". Nedá se to někde vyhrabat zpětně? Byly opravdu přínosné :(
Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

Re: Smazané příspěvky

Příspěvekod Jarda H. » úte 08 led, 2013 8:22 pm

Ahojky všem,

občas něco mažu i já :lol: ale v tomhle prsty nemám :!: Já jsem si ty dva hankovi příspěvky stihnul okopírovat, že si z toho udělám pro sebe extra knížečku v PDF :!: Pak mne napadlo se podívat do moderátorského panelu a jako autor výmazu je tam uveden Michal Dalecký ?! Takže prosím rovněž o vysvětlení, proč to bylo smazáno ?! Drtivou většinu lidí ty informace zajímají ... napadá mně možná cosi o autorských právech článků- NEVÍM ?!
V každém případě bych ale čekal vysvětlení, proč to bylo smazáno !


PS : To hank : díky moc za práci s příspěvky, je to poutavé a zajímavé čtení - DĚKUJI :!:
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2791
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Re: Smazané příspěvky

Příspěvekod hank » stř 09 led, 2013 4:04 pm

Přátelé,
pokud jde o autorská práva, sice jsem vycházel především (ne jenom - seznam pramenů jsem chtěl uveřejnit v závěru) z článků Miloše Breitera ve Světě železnice, ale kdo máte k tomu časopisu přístup, sami se můžete přesvědčit, že jsem text nepsal stylem Ctrl+C - Ctrl+V (ani by to dost dobře nešlo, když jsou ty články jen na papíře :mrgreen: ). Pokud budu publikovat nějaké obrázky, a) zásadně uvedu prameny, b) půjde především o kopie archivních dokumentů, na které se autorská práva nevztahují. Nechci moc zabíhat do podrobností, existují nejméně dva důvody, proč se na prameny tohoto druhu nevztahují: 1. Jde o kopie dokumentů pořízených v rámci výkonu státní správy, 2. jde převážně o citace, které autorské právo za určitých podmínek a do určité míry - kterou se snažím dodržovat - umožňuje. Takže např. na kolejový plán nebo výkres provozní budovy železniční stanice okopírovaný z rakousko-uherské normálie archivované státní organizací vykonávající státní správu (což SŽDC bezesporu je, stejně tak jako to byly její předchůdkyně) se autorské právo jistě nevztahuje. (Jestli má někdo jiný právní názor, sem s ním.)

Znovu však opakuji, že i kdyby byl zásah admina oprávněný, jistě by bylo na místě, aby mě na něj upozornil, což se nestalo. Zatím jsem od něj v této souvislosti nedostal ani písmenko.

Jinak moc děkuji zdejšímu účastníkovi používajícímu nick juroHO, který si naštěstí moje texty stáhl a poslal mi je, čímž je zachránil. Až budu mít trochu času, nějak je uveřejním - dám předem vědět jak.

zdraví
hank
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6062
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Smazané příspěvky versus autorský zákon

Příspěvekod hank » stř 09 led, 2013 4:29 pm

Našel jsem si v pravidlech fóra, že globální admin okamžitě maže příspěvky porušující autorské právo.

Dobrá, já tady přece jenom ocituju ze zákona, proč si myslím, že to, co dělám, není porušením autorského práva. Autorský zákon (AutZ) je zákon 121/2000 Sb.

§ 3 písm. a) AutZ definuje ty úřední dokumenty, na které se AutZ nevztahuje: "...úřední dílo, jímž je právní předpis, rozhodnutí, veřejná listina, veřejně přístupný rejstřík a sbírka jeho listin, jakož i úřední návrh úředního díla a jiná přípravná úřední dokumentace, včetně úředního překladu takového díla..."

§ 31 AutZ povoluje citace: "Do práva autorského nezasahuje ten, kdo
a) cituje ve svém díle v odůvodněné míře výňatky ze zveřejněných děl jiných autorů,
b) zařadí do svého samostatného díla vědeckého, kritického, odborného nebo do díla určeného k vyučovacím účelům, pro objasnění jeho obsahu, drobná celá zveřejněná díla,
[tedy třeba celý článek – dodávám já a mohu to doložit právním názorem profesionálního archiváře, kdyby někdo měl zájem]
c) užije zveřejněné dílo v přednášce výlučně k účelům vědeckým nebo vyučovacím či k jiným vzdělávacím účelům;
vždy je však nutno uvést jméno autora, nejde-li o dílo anonymní, nebo jméno osoby, pod jejímž jménem se dílo uvádí na veřejnost, a dále název díla a pramen."


Takže jestliže někdo dospěl k názoru, že jsem AutZ porušil, prosím, aby to doložil citací paragrafů AutZ, které jsme porušil. Děkuji předem. (A také děkuji předem, že tento příspěvek nebude rovnou smazán.)

zdraví
hank
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6062
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Smazané příspěvky

Příspěvekod MirekTT » stř 09 led, 2013 4:31 pm

Tak články vyvěs na papírfóru a sem dej odkaz.
Upozornění! Toto je diskuzní fórum, a ne vševědopedie absolutních pravd!
www.ModulyBrno.cz
MirekTT
 
Příspěvky: 2564
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Re: Smazané příspěvky

Příspěvekod hank » stř 09 led, 2013 5:34 pm

Já mám zaparkovanou a platím si vlastní doménu II. řádu, kterou jsem už asi 8 let nepoužil, tak ji zkusím znovu zprovoznit, ale teď na to zroovna nemám čas. Míval jsem vlastní webovky, sice nic moc, jen statické psané ve Frontpage, byl jsem líný učit se kód html a flash v těch dobách ještě nebyl. Taky byly jinak tématicky zaměřené, ale pro tenhle účel by se možná daly předělat.

A možná máš pravdu, u papíráků by se to taky dobře vyjímalo...

Vydržte, lidičky, až budu mít aspoň dva souvislé půldny času pro sebe, něco s tím udělám.

zdraví
hank
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6062
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Smazané příspěvky

Příspěvekod mlha » stř 09 led, 2013 5:59 pm

těším se krajane....
H0/MODULY SLOVÁCKO/ep.IV
http://www.kzmslovacko.cz/.
Uživatelský avatar
mlha
 
Příspěvky: 2688
Registrován: ned 27 led, 2008 7:27 pm
Bydliště: Hluk

Re: Smazané příspěvky

Příspěvekod Petr Šimáček » čtv 10 led, 2013 11:35 pm

Já se také těším... :roll:
HO, konec 1. + začátek 2. epochy v českých zemích
Petr Šimáček
 
Příspěvky: 70
Registrován: úte 30 pro, 2008 3:55 pm
Bydliště: Praha

Re: Smazané příspěvky

Příspěvekod Radek Strnad » pát 11 led, 2013 12:22 pm

I já se těším moc.Nicméně mi zde stále chybí nějaké vyjádření,proč to bylo smazáno!!!!!A co na takovémto záslužném dílku,které kolega hank vytvořil, někomu tak strašně vadilo.
KYKLOP68
Uživatelský avatar
Radek Strnad
 
Příspěvky: 1184
Registrován: čtv 21 led, 2010 5:44 pm
Bydliště: Kostelec n.Čern.lesy

Další

Zpět na Připomínky k fóru

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků