fotogalerie kolejišť a modelů

Vše co se vám k provozu fóra líbí nebo nelíbí. Připomínky adminovi.

Moderátor: Michal Dalecký

Příspěvekod Michal Dalecký » stř 07 led, 2009 8:05 pm

PaMi píše:
milan ferdián píše:Dnes Michal uvedl do provozu na magazin.modely.biz odkaz na Plánky kolejišť H0/TT/N

Na diskuzním fóru se objevila řada nových pěkných zajímavých plánků od Milana F. Mohu se zeptat, proč se taky nedoplňují na webu magazínu? Je to záměr, anebo se tam objeví dodatečně?
Milam mi poslal dalsi planky o vikendu. Jen mi chybi cas to tam zverejnit. Vydrzte.
:: H0, DCC, III-IV :: http://www.ambmodely.cz :: http://diskuze.modely.biz
Uživatelský avatar
Michal Dalecký
 
Příspěvky: 1821
Registrován: pát 23 lis, 2007 8:50 pm
Bydliště: Praha 6

Re: fotogalerie kolejišť a modelů

Příspěvekod PaMi » pát 11 bře, 2011 10:23 pm

Mám následující připomínku k různým fotogaleriím, na které se odkazuje mnoho příspěvků na fóru:
velice často se u celé řady uživatelů objevují fotografie "stokrát jinak a pokaždé stejně". Mám na mysli to, že přispěvatel udělá jednu fotku s různým zaostřením nebo s různou clonou. Potom například z pěti fotografií je pouze jedna ostrá a správně exponovaná. On ale (možná z důvodu lenosti prohlížet fotky po sobě a selektovat) vysype do fotogalerie všechny. Potom při prohlížení fotek ve větším rozlišení pomocí funkce "další" se zobrazují i tyto zmetky a odvádí to pozornost. Nakonec zjistíte že ve fotogalerii, kde by stačilo pět vybraných ostrých fotografií je padesát fotek kde jich je většina naprosto zbytečně a nic prohlížejícímu nedají. Jenom ho zdržují než se prokliká k té správné.
Nevím jestli je to pouze můj názor (proto by mě zajímaly i názory dalších), ale myslím že někdy méně je více. A takováto fotogalerie, kam autor přesype všechny fotky z paměťové karty bez ohledu na jejich kvalitu a vypovídací hodnotu, nejsou rozhodně jeho dobrou vizitkou.
-- TT -- ČSD -- Jenom pro radost -- TrainController 8.0 Gold -- Moduly
Uživatelský avatar
PaMi
 
Příspěvky: 486
Registrován: úte 04 bře, 2008 1:57 pm

Re: fotogalerie kolejišť a modelů

Příspěvekod radekkrupka » sob 12 bře, 2011 8:07 am

PaMi píše:Mám následující připomínku k různým fotogaleriím, na které se odkazuje mnoho příspěvků na fóru:
velice často se u celé řady uživatelů objevují fotografie "stokrát jinak a pokaždé stejně". Mám na mysli to, že přispěvatel udělá jednu fotku s různým zaostřením nebo s různou clonou. Potom například z pěti fotografií je pouze jedna ostrá a správně exponovaná. On ale (možná z důvodu lenosti prohlížet fotky po sobě a selektovat) vysype do fotogalerie všechny. Potom při prohlížení fotek ve větším rozlišení pomocí funkce "další" se zobrazují i tyto zmetky a odvádí to pozornost. Nakonec zjistíte že ve fotogalerii, kde by stačilo pět vybraných ostrých fotografií je padesát fotek kde jich je většina naprosto zbytečně a nic prohlížejícímu nedají. Jenom ho zdržují než se prokliká k té správné.
Nevím jestli je to pouze můj názor (proto by mě zajímaly i názory dalších), ale myslím že někdy méně je více. A takováto fotogalerie, kam autor přesype všechny fotky z paměťové karty bez ohledu na jejich kvalitu a vypovídací hodnotu, nejsou rozhodně jeho dobrou vizitkou.

S tím nelze než souhlasit. Je to však věc každého a jak říkáš - je to i jeho vizitka. Já osobně už mám částečně vypozorováno, kam skoro ani nemá cenu se dívat a kam naopak ano... Fotografií samozřejmě není nikdy dost, proklikávání balastem však skutečně odvádí pozornost od zajímavého obsahu. Jeden příklad za všechny. Berte prosím POUZE jako příklad (i když ukázkový). Ne každý je zkušený fotograf, ale u některých fotek zkrátka zcela postrádám důvod jejich zveřejnění.
Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

Re: fotogalerie kolejišť a modelů

Příspěvekod MirekTT » sob 12 bře, 2011 10:48 am

No, kluci, já si zase myslím, že prezentace fotek jednotlivcem je primárně taková, že tady jsou fotky, a vy si vyberte. Pochybuju, že někdo zveřejňuje fotky jen proto, aby někdo měl pohodlný zážitek z jejich prohlížení.
A myslete také na nás, co fotit umíme výtečně, ale máme tupé foťáky :mrgreen: :lol:

PS: Dobře, tak tam Pavmarovi jedna rozmázlá zkrátka unikla. Já se takové snažím u svých galerií cenzůrovat, ale taky tam mám dost mazanin. No bóže no. 8)
Upozornění! Toto je diskuzní fórum, a ne vševědopedie absolutních pravd!
www.ModulyBrno.cz
MirekTT
 
Příspěvky: 2564
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Re: fotogalerie kolejišť a modelů

Příspěvekod radekkrupka » sob 12 bře, 2011 11:23 am

MirekTT píše:No, kluci, já si zase myslím, že prezentace fotek jednotlivcem je primárně taková, že tady jsou fotky, a vy si vyberte. Pochybuju, že někdo zveřejňuje fotky jen proto, aby někdo měl pohodlný zážitek z jejich prohlížení.
A myslete také na nás, co fotit umíme výtečně, ale máme tupé foťáky :mrgreen: :lol:

PS: Dobře, tak tam Pavmarovi jedna rozmázlá zkrátka unikla. Já se takové snažím u svých galerií cenzůrovat, ale taky tam mám dost mazanin. No bóže no. 8)

Právě proto jsem psal, aby to bylo bráno pouze jako příklad 8)

S účelem, za kterým jsou fotky zveřejňovány nemůžu souhlasit. Jaký může být jiný důvod k jejich zveřejnění, než ten aby měly pro potencionálního "čtenáře" vypovídací hodnotu? S přístupem "tady máte hafo fotek a přeberte si je jak chcete" autor tyto čtenáře ztrácí a pak jde vlastně jeho snaha vniveč. Já osobně můžu říct, že nemám čas proklikávat tuny fotek a hledat v nich stopy informací. To radši příště sáhnu k osvědčenému zdroji... Nikdo přece netvrdí, že všichni musíme být profesionální fotografové. Ale rozmazanou, příliš tmavou nebo duplicitní fotku pozná snad každý.

PS Tak jako jsou osoby, které si po sobě ani nepřečtou příspěvek (a mají tam 5 překlepů na řádek), tak jsou i osoby, které si ani neprohlídnou svoje fotografie. Holt jsou pečlivější a méně pečliví diskutéři. Toť vše, už bych to dál ze své strany nerozpitvával. Musím pouze konstatovat, že PaMi slovy popsal to, z čeho já mám stejný dojem už dlouho. Znovu opakuji, že pavmarovu fotku jsem použil pouze jako příklad, protože jsem si na ni vzpomněl.
Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

Re: fotogalerie kolejišť a modelů

Příspěvekod Petr Zatrepalek » ned 13 bře, 2011 12:48 pm

Na druhou stranu můžete být rádi, že někdo vůbec fotky zveřejnuje a nemusíte platit za jejich prohlížení nebo někam pracně jezdit si to nafotit. To za trochu filtrování fotek stojí - to je zas můj názor.
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Re: fotogalerie kolejišť a modelů

Příspěvekod miroslav lengyel » ned 13 bře, 2011 2:39 pm

Souhlasím s Petrem,to bysme za chvíli také mohli selektovat příspěvky podle toho,že třeba něčí práce někoho druhého neosloví a budeme vyžadovat,aby se používal jen jeho postup. :o Myslím,že čím více informací je k dispozici,tím lépe.Zejména pro začínající,je to myslím zlatý poklad,protože najednou zjistí,že něco se dá udělat stokrát jinak a pokaždé to někomu udělá radost. :D a nebude zbytečně frustrovaný,že se mu to nedaří tak,jak to někde viděl.Nicméně souhlasím,že z rozmazané fotky se toho moc člověk nedoví,ale občas se stane,že nějaká mazanice někomu ulétne.Nebo také fotka odhalí nějakou nedokonalost,kterou běžným pohledem ani nazaznamenáme,že. :mrgreen: Míra
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: fotogalerie kolejišť a modelů

Příspěvekod MirekTT » pon 14 bře, 2011 8:14 am

Já se sem ještě vrátím s připomínkou o pohodlnosti prohlížení fotogalerií, kterou tu zmínil PaMi. Jde o fotogalerie samotné. Některé jsou pohodlné, a některé mně vysloveně štvou. Ty které vysloveně nesnáším, se nedají listovat jednoduchým kliknutím kdekoliv do fotky. Zcela příšerné jsou ty, kde se musí klikat na malinkou šipečku mimo fotku, kterou musím nejprve najít a úplně teču, když má každá fotka jiný formát a tudíž musím při každém překliknutí znovu na šipku najíždět myší. Katastrofická je též fotogalerie, kde se ucelená reportáž sestává z více fotogalerií, např. z pěti sekcí o dvaceti fotkách.
Proti tomu je rozmazaná, nebo duální fotka úplná prkotina.
Upozornění! Toto je diskuzní fórum, a ne vševědopedie absolutních pravd!
www.ModulyBrno.cz
MirekTT
 
Příspěvky: 2564
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Re: fotogalerie kolejišť a modelů

Příspěvekod radekkrupka » pon 14 bře, 2011 8:24 am

MirekTT píše:Já se sem ještě vrátím s připomínkou o pohodlnosti prohlížení fotogalerií, kterou tu zmínil PaMi. Jde o fotogalerie samotné. Některé jsou pohodlné, a některé mně vysloveně štvou. Ty které vysloveně nesnáším, se nedají listovat jednoduchým kliknutím kdekoliv do fotky. Zcela příšerné jsou ty, kde se musí klikat na malinkou šipečku mimo fotku, kterou musím nejprve najít a úplně teču, když má každá fotka jiný formát a tudíž musím při každém překliknutí znovu na šipku najíždět myší. Katastrofická je též fotogalerie, kde se ucelená reportáž sestává z více fotogalerií, např. z pěti sekcí o dvaceti fotkách.
Proti tomu je rozmazaná, nebo duální fotka úplná prkotina.

Drtivá většina galerií o kterých mluvíš se dá prohlížet tak, že např. mačkáš na klávesnici šipku. Picasa, rajce i jiné toto umožňují, stejně jako různé galerie založené na joomla a pod. Není to samozřejmě pravidlem.
Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

Re: fotogalerie kolejišť a modelů

Příspěvekod Ferda » pon 14 bře, 2011 9:19 am

Tak se taky vyjádřím ke zmíněným mazanicím :D
Jsem autorem snad jen těch mazanic a to z toho důvodu, že jednak neumím fotit, a jednak nemám pořádný foťák (fotím mobilem). Foťák nemám a mít nebudu, protože neumím fotit :oops: . Z toho plyne, že buď nebudu vystavovat fotky žádné, nebo jen ty rozmazané a nekvalitní.
Zvolil jsem druhou možnost.
Sám jsem vděčný za každou fotku, kterou někdo z kolegů vystaví, protože je to téměř jediná možnost konfrontace naší práce s okolním světem a velmi dobrý zdroj inspirace. Kritika zatím naštěstí přicházela spíš na samotnou naši tvorbu, než na kvalitu fotek a za to všem děkuji.
Nejsme profesionální fotografové, ale modeláři.
H0 III-IV. Dokonalost je sen!
Uživatelský avatar
Ferda
 
Příspěvky: 1583
Registrován: stř 07 říj, 2009 3:34 pm
Bydliště: Ostrava

Re: fotogalerie kolejišť a modelů

Příspěvekod maayaa » pon 14 bře, 2011 6:53 pm

Ferda píše:Jsem autorem snad jen těch mazanic a to z toho důvodu, že jednak neumím fotit, a jednak nemám pořádný foťák (fotím mobilem)

i s telefonem jdou dělat využitelný fotky http://bwian.blog.mobilmania.cz/categor ... ie-obecne/ sice to neni přímo návod,ale sem tam se z toho něco použít dá.To že neumíš fotit neberu jako výmluvu,ale jak prohlížim tvojí galerii na rajčeti,neni tvoje omluva opodstatněná.
TTe moduly,TT,polní dráhy
maayaa
 
Příspěvky: 372
Registrován: stř 20 úno, 2008 7:15 pm
Bydliště: Litoměřice

Re: fotogalerie kolejišť a modelů

Příspěvekod fulda » pon 14 bře, 2011 6:56 pm

Hlavně bych odsoudil autory těch nekvalitních fotografií třeba z roku 38 jsem většinu fotek našel jen černobíle a to ještš dost nekontrastních a zašedlích.
Rozhodně jsem pro aby se fotky vystavovaly v jakékoli kvalitě. Přecejen diskuzní fórum o fotografování je jinde, tady se hodnotí obsah a mnohdy je lepší něco změřit nebo odhadnout na nekvalitní fotografii než to nevědět vůbec.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4851
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: fotogalerie kolejišť a modelů

Příspěvekod Dan Buchtela » ned 27 bře, 2011 9:50 am

Podle mě příspěvek PaMiho nebyl proti zveřejňování nevalitních fotek obecně, ale byl pro trochu autocenzury autora. Když je zajímavý objekt a není jiná fotka k mání, asi se to dá zkousnout, ale když je fotek 100, 5 míří na stejné místo ze stejného úhlu, ale tři z toho jsou rozmazané, jedna tmavá a jedna podařená, opravdu si myslím, že autora by nezabilo, dyby provedl předvýběr a ty nepovedené nezveřejňoval. V tomto s PaMim souhlasím.
Uživatelský avatar
Dan Buchtela
 
Příspěvky: 1174
Registrován: pon 13 srp, 2007 9:21 pm
Bydliště: okres ÚL

Re: fotogalerie kolejišť a modelů

Příspěvekod mizl » úte 02 srp, 2011 10:36 am

Četl jsem diskuzi a hodím sem taky svůj názor. Co se týče rozmazaných fotek v galeriích tak mě osobně se taky nelíbí. Mám pro ně ale pochopení. Uvědomte si, že jsou případy kdy jedete kolem malého nádražíčka a zalíbí se vám. Je prostě svým vzhledem něčím zajímavé. Zastavíte se a fotíte na rychlo aby jste jej zachytili. Přijedete domů zjistíte že máte mazanice a že jste měli vyfotit ještě to a to. Nicméně jste ale rádi že vůbec toto malé a zajímavé nádraží máte podchycené ve fotkách a chcete je poskytnou i jiným pro inspiraci. Mě se toto stává běžně. Vymlouvat se na to že fotit neumím mi jako omluva nepřijde moc vhodná. Považuji takovou výmluvu za alibismus. Já taky nejsem profi fotograf, ale snažím se fotit tak jak umím. Doufám že to někoho neurazí.

a teď do mě
TT, III. - IV., DCC -> LENZ, Mikrolayout, Rajče, Staré kolejiště
Uživatelský avatar
mizl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: ned 19 čer, 2011 7:17 pm
Bydliště: Chomutice

Re: fotogalerie kolejišť a modelů

Příspěvekod radekkrupka » úte 02 srp, 2011 11:05 am

Já myslím, že Dan to napsal velice jasně a srozumitelně. A tak jsem to chápal i já...
Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

PředchozíDalší

Zpět na Připomínky k fóru

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků