fotogalerie kolejišť a modelů

Vše co se vám k provozu fóra líbí nebo nelíbí. Připomínky adminovi.

Moderátor: Michal Dalecký

Re: fotogalerie kolejišť a modelů

Příspěvekod mnitka » pon 08 srp, 2011 7:18 pm

...jenže..., opět narážíme na stanovení jakési HRANICE.

Kde je? Jak ji stanovit? Co je ještě dobrý obrázek a co naopak už špatný?

Já si koupil foťák, s mobilem se to nedalo :wink: . Nedávno jsem pořídil stativ...a pořád tak nějak s fotkama nejsem spokojenej. :mrgreen: :mrgreen:. Tím chci říct... ta HRANICE je v každém z nás :!:
Uživatelský avatar
mnitka
 
Příspěvky: 1223
Registrován: úte 28 říj, 2008 7:08 am
Bydliště: Brno

Re: fotogalerie kolejišť a modelů

Příspěvekod radekkrupka » pon 08 srp, 2011 7:36 pm

Tohle není fórum o fotografii, tady není účelem hodnotit kvalitu fotografie jako takové. Ať už technickou či uměleckou. Tady šlo o apel, zda by mohli autoři před zveřejněním galerie fotek provést jistý výběr, a nikoliv vysypat kartu do galerie a tím skončit. tak jak to celkem dobře popisuje třeba Dan B o pár příspěvků dříve.

Jestliže mám tentýž vagón vyfocený z velmi podobného úhlu 3x, a jedna fotka je moc tmavá, druhá rozmazaná a třetí je pěkná, dám tam jenom tu třetí. Když to udělám (tzn. dám si tu práci a pár minut se tím proberu a vymažu "hlušinu"), ušetřím čas a námahu dalším, kteří si to budou prohlížet a pro něž je tato galerie určena.

Můj příklad - třeba na mém, středně starém počítači jede rajce (vlivem skriptu bůhvíčeho) tak neskutečně pomalu a zdlouhavě, že než bych se prokousal haldou nepovedených a stále stejných fotek, z kterých stejně nic nevidím, to radši tu stránku zavřu, protože je to za trest.
Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

Re: fotogalerie kolejišť a modelů

Příspěvekod mnitka » pon 08 srp, 2011 8:52 pm

já to pochopil, jen jsem chtěl poznamenat. To co se někomu může zdát příšerné pro někoho může být naprosto bezchybné a skvělé. To platí pro obrázky, modely...
Uživatelský avatar
mnitka
 
Příspěvky: 1223
Registrován: úte 28 říj, 2008 7:08 am
Bydliště: Brno

Re: fotogalerie kolejišť a modelů

Příspěvekod MirekTT » pon 08 srp, 2011 8:58 pm

Mně vadné fotky nevadí, sám jich produkuju spousty (tak si tu přeci nebudu nadávat :lol: ) Jen nemám rád imageschak a fotogalerie s úskočným ovládáním, ale to už jsem tu psal :wink:
Upozornění! Toto je diskuzní fórum, a ne vševědopedie absolutních pravd!
www.ModulyBrno.cz
MirekTT
 
Příspěvky: 2564
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Re: fotogalerie kolejišť a modelů

Příspěvekod mnitka » pon 08 srp, 2011 9:04 pm

jasně, RAJČE mi přijde pro prezentaci vyhovující. I když z něj nejdou do diskuze vkládat obrázky. Na druhou stranu je RAJČE nepřijatelné pro česky nemluvící.
Uživatelský avatar
mnitka
 
Příspěvky: 1223
Registrován: úte 28 říj, 2008 7:08 am
Bydliště: Brno

Re: fotogalerie kolejišť a modelů

Příspěvekod radula63 » úte 09 srp, 2011 12:35 pm

mnitka píše:jasně, RAJČE ..... I když z něj nejdou do diskuze vkládat obrázky.


Omyl, z Rajčete lze vkládat obrázky i sem!
Např, fotka z mého rajčete:
Obrázek
Vložíš to takto:
Zmáčkni si myší tlač. IMG (na liště při psaní příspěvku) a mezi svorky dej odkaz!!! Ale u rajčete na fotce dej pravým tlač. myši volbu vlastnosti obrázku. Vyskočí ti informace o stránce a okopíruj odkaz tohoto obrázku.
Výše uvedený obrázek je udělán takto [ i m g ] [ / i m g ] a mezi svorkama je http://img1.rajce.idnes.cz/d0103/4/4292 ... Desiro.JPG
.
Přitom adresa na prohlížeči tohoto obrázku je http://radula63.rajce.idnes.cz/Vanocni_ ... Desiro.JPG
Raďula63
MPK - moduly plzeňského kraje
KŽM Praha 3
KŽM cH0TTěboř
Psi štěkají, karavana jede dál
Uživatelský avatar
radula63
 
Příspěvky: 1303
Registrován: čtv 28 kvě, 2009 6:15 pm
Bydliště: kraj Vysočina - okres H.B.

Re: fotogalerie kolejišť a modelů

Příspěvekod MirekTT » úte 09 srp, 2011 2:51 pm

Nó to je do jisté míry pravdal Radulo, ale fotka je pořád na rajčeti, ne tady na fóru. Když ji sundáš z rajčete, zmizí i odsud.
Upozornění! Toto je diskuzní fórum, a ne vševědopedie absolutních pravd!
www.ModulyBrno.cz
MirekTT
 
Příspěvky: 2564
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Re: fotogalerie kolejišť a modelů

Příspěvekod radula63 » úte 09 srp, 2011 3:02 pm

MirekTT píše:Nó to je do jisté míry pravdal Radulo, ale fotka je pořád na rajčeti, ne tady na fóru. Když ji sundáš z rajčete, zmizí i odsud.

No to jo. Vždy když dáš funkci IMG , tak si načítá někde na netu. To je v každém fóru. A nebo vkládej přílohou zde na fóru. Nic jiného mne nenapadá.
A nebo stáhni fotku z rajčete do pc a pak ji nahrej do přílohy do fóra. Pak ti ve fóru zůstane i po smazání z rajčete. :lol:
Raďula63
MPK - moduly plzeňského kraje
KŽM Praha 3
KŽM cH0TTěboř
Psi štěkají, karavana jede dál
Uživatelský avatar
radula63
 
Příspěvky: 1303
Registrován: čtv 28 kvě, 2009 6:15 pm
Bydliště: kraj Vysočina - okres H.B.

Re: fotogalerie kolejišť a modelů

Příspěvekod diego.dan » úte 09 srp, 2011 3:12 pm

Mě je osobně jedno zda je fotka na Rajčeti,nebo žábě či jiném úložišti.Osobně upřeďnostňuji žábu a obrázek dám v náhledu.Minule sice Míra nic neviděl,protože fotky kvůli velikosti většinou komprimuji.Právě to mě :evil: :evil: ,když sem někdo dá fotku jak hrom,která rozhodí formát celého fóra a zabírá místo.A ještě při čtení nových příspěvků Vás to hodí vesměs na tyto rozhozené topicy :evil: :evil: .
Můj názor je,že originál fotka(velikost a rozměr) na fórum nepatří :!:
K té ostrosti - fotka by měla být co nejlepší jenže....Kolikrát máte nějaký unikátní záběr a ...To se dá omluvit.Spíše mě v galeriích rozhodí 8 stejných fotek...
HO ZATÍM PLÁNUJI,OD 28.8.2009 ZÁČÍNÁM STAVĚT
diegovaho.blog.cz
GOTHIC FOREVER
Uživatelský avatar
diego.dan
 
Příspěvky: 242
Registrován: stř 08 dub, 2009 9:32 am
Bydliště: Děčín

Re: fotogalerie kolejišť a modelů

Příspěvekod radula63 » úte 09 srp, 2011 3:17 pm

Diego
Plně s tebou souhlasím, co se týče velkých rozměrů obrázků. Když ti to pak rozhodí velikost fóra (tedy šířku) , tak je to na houby.
Raďula63
MPK - moduly plzeňského kraje
KŽM Praha 3
KŽM cH0TTěboř
Psi štěkají, karavana jede dál
Uživatelský avatar
radula63
 
Příspěvky: 1303
Registrován: čtv 28 kvě, 2009 6:15 pm
Bydliště: kraj Vysočina - okres H.B.

Předchozí

Zpět na Připomínky k fóru

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků