údaje při registraci

Vše co se vám k provozu fóra líbí nebo nelíbí. Připomínky adminovi.

Moderátor: Michal Dalecký

Příspěvekod pjp » sob 08 zář, 2007 8:24 pm

No, podle prikladu soudim, ze je to i o me. Ale ac mozna nekomu pripada ta moje prupovidka komicka, tak plne odrazi realitu, ktera se da i popsat prupovidkou typu dobre situovany bezdomovec. Pokud me to nekdo "zavidi", nema co, klidne to s nim vymenim.
V kazdem pripade, pokud se nekdo chce v ramci nejakych regionu a mest sdruzovat a potkavat, tak neni problem zalozit vhodne strukturovanou cast fora a tam pripadne dotceni zadostivy necht publikuji potrebne vyzvy vhodnou formou.
Vse ostatni je v jakychsi limitech a moznostech realizovatelne odosobnenou elektronickou formou. Ale uznavam, ze na to lide jeste nejsou moc zvykli a nauceni.
Pavel
pjp
 
Příspěvky: 18
Registrován: úte 03 črc, 2007 5:25 pm
Bydliště: Vsade a nikde

Příspěvekod PetrL » ned 09 zář, 2007 12:31 pm

Asi jsem přílišný optimista. Domníval jsem se, že můj námět může být prospěšný. Bohužel někdo reaguje dřív, než domyslí a hledá hned ve všem dotčení svých práv, nebo manipulaci. Od začátku byla několikrát zdůrazněna možnost odmítnutí pouhým zadáním křížku. Hotovo a jde to mimo. Rozdíl mezi nevyplněním kolonky a označení křížkem byl také vysvětlen nejednou. Ale i to je pro někoho problém a zbytečná námaha. Podle mého názoru přivedl námět k dokonalosti opět kdo jiný, než Houmr. Kdo má obavy z indentifikace, uvede jen okres, což pro zamýšlený účel bohatě stačí. To je fakt. Ale i to, jak vidno z příspěvků, někomu vadí.

Chtěl bych říct, že cílem námětu byla možnost řešit nějaký problém osobně s kolegou - pokud by souhlasil a ne nějaká potřeba se v rámci regionů a měst (tedy organizovaně) združovat a potkávat, jak píše Pavel. Takových snah jsme si užili do r.89 víc než dost. Samozřejmě ti mladší nemohou vědět, o čem je řeč. A to je vlastně dobře.
Pavle, napsal jsi: Vse ostatni je v jakychsi limitech a moznostech realizovatelne odosobnenou elektronickou formou. Ale uznavam, ze na to lide jeste nejsou moc zvykli a nauceni.
No tady si zase myslím opak, tedy že to je špatně. Odosobněná forma je svým způsobem nebezpečná - svádí k vyhýbání odpovědnosti za své názory a výroky. Osobně bych byl raději, kdybychom si na ní moc nezvykali. Jinak řečeno: co je v písemné formě dopisu nepřípustné, je v elektronické normální a mnohdy se ztrácí základní znaky slušnosti.
Ondřeji, Ty píšeš:
Pracuji v oblasti obchodu a služeb; a znám dobře bezpečnostní pravidla pro nakládání s osobními údaji - i bydliště je takovýmto údajem. Spousta lidí na to kašle, ale já ne.
Také pracuji v obchodu a službách. Jako živnostník. Nejen že na každý paragon musím uvést svou přesnou adresu ale jako fyzická osoba a plátce DPH i své rodné číslo! A to je sakramentsky choulostivější údaj než město - to snad souhlasíš? Také si myslíš, že patřím mezi tu spoustu lidí, co na to kašle? Ne, patřím mezi statisíce, kteří musí. Ty máš možnost volby, já ne. Můžu jen protestovat, nesouhlasit, - dál to jistě znáš.

Možná jsem měl hned na začátku zmínit rozdíl mezi adresou a bydlištěm. Třeba si tak někdo myslil, že by měl dát všanc svou celou adresu - nevím. Možná jsem měl celý námět označit jako hlasování, ale měl jsem pocit, že bych se tak vměšoval do věcí admina, pana Daleckého. Proto jsem to raději adresoval jemu. Ten zatím ale nereagoval, tak se omlouvám předem za výzvu k mlčící většině, zejména té (jak jsem už jednou uvedl) z modelářským Bohem zapomenutých oblastí: co vy na to?
Uživatelský avatar
PetrL
 
Příspěvky: 331
Registrován: čtv 02 lis, 2006 4:32 pm
Bydliště: Cheb

Příspěvekod ondrejSitar » ned 09 zář, 2007 1:06 pm

PetrL píše:Ondřeji, Ty píšeš:
Pracuji v oblasti obchodu a služeb; a znám dobře bezpečnostní pravidla pro nakládání s osobními údaji - i bydliště je takovýmto údajem. Spousta lidí na to kašle, ale já ne.
Také pracuji v obchodu a službách. Jako živnostník. Nejen že na každý paragon musím uvést svou přesnou adresu ale jako fyzická osoba a plátce DPH i své rodné číslo! A to je sakramentsky choulostivější údaj než město - to snad souhlasíš? Také si myslíš, že patřím mezi tu spoustu lidí, co na to kašle? Ne, patřím mezi statisíce, kteří musí. Ty máš možnost volby, já ne. Můžu jen protestovat, nesouhlasit, - dál to jistě znáš.

Já si za svým pevně stojím. :wink:

Od podobných "setkávacích" možnostech jsou tu modelářské burzy a výstavy.
Uživatelský avatar
ondrejSitar
 
Příspěvky: 82
Registrován: úte 04 zář, 2007 2:33 pm

Příspěvekod StandaR » ned 09 zář, 2007 1:51 pm

Sice nejsem admin , ale mám dojem že návrh byl už silnou většinou zamítnut a tak navrhuji přestat to tu řešit
Uživatelský avatar
StandaR
 
Příspěvky: 633
Registrován: stř 18 říj, 2006 4:15 pm
Bydliště: Brno-Jih

Příspěvekod Tomáš » ned 09 zář, 2007 2:25 pm

no Petře já bych to tak černě neviděl...koukni na seznam užvatelů...vědšina lidí tam město uvedeno mají...a ti co nemají mají asi důvod být v anonymitě
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Příspěvekod boy.rough » ned 09 zář, 2007 2:26 pm

Diskutuje nás tady k tomuto tématu asi 9, tak neříkej, že to bylo silnou většinou zamítnuto. Evidentně to většinu lidí nezajímá a je jim to jedno. Já to beru jako dobrý nápad. Už mockrát bych uvítal návštěvu u někoho zkušenějšího, abych nemusel na netu objevovat a nacházet už dávno objevené a nalezené. Bohužel mám tu smůlu, že bydlím opravdu daleko.
Jezdím na účkách (poslední mohykán???) a nemám s nimi problém. Vždy si s nimi nějak poradím.
boy.rough
 
Příspěvky: 616
Registrován: stř 13 čer, 2007 6:47 pm

Příspěvekod Tomáš » ned 09 zář, 2007 2:39 pm

já bych se opravdu přimlouval za založení sekce "Poklábosme"...tam se pak může nadhodit téma....mě by třeba i zajímalo kdo co děláte čím se živíte.. tohle se může hodit ...
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Příspěvekod Maatsa » ned 09 zář, 2007 3:48 pm

Jsem pro sekci "Poklábosíme" a napsat město, ze kterého je železniční modelář, to by snad neměl být pro nikoho problém. Já to uvedl a nějaké omezení nepociťuji. :lol:
Maatsa
 
Příspěvky: 22
Registrován: stř 11 črc, 2007 12:52 pm

Příspěvekod PetrL » ned 09 zář, 2007 5:01 pm

ondrejSitar píše:Já si za svým pevně stojím. :wink:

Od podobných "setkávacích" možnostech jsou tu modelářské burzy a výstavy.


Ondřeji, Ty holt nechceš pochopit, že? Tak se na to vykašli a popřemýšlej o něčem jiném, třeba o tom co je 80x80 pixelů. :)

Jinak počty pro pokročilé:
3x Ano, 3xNe, 3xtrochu o něčem jiném, 300x zhlédnuto, silná většina = Ne :lol: To fakt nemá cenu...

Podle mne silná většina je právě ta mlčící a nechce si mi věřit, že jí to opravdu nezajímá. Ale nutit nikoho nelze.

Zajímavé je, že dva co vyjádřili souhlas, jsou právě z menších měst a obcí a ti co nesouhlasí z těch velkých (mimo jednoho z toho největšího :)). No jasně - pro ně to žádný význam nemá. Ti mají možností víc než dost - burzy, kluby, minimálně se zajdou na novinky v materiálech podívat do prodejny, popř. si i vybrat tu lepší. Možná, že právě proto ani nemůžou pochopit o co tady jde a vidí v tom všechno jiné, jen ne to, oč tu opravdu jde. V tom případě jim to ani není možné mít za zlé.

Už mě to stálo příliš času, než abych se tím dál zabýval. Je lepší držet se typicky českého “nehas, co tě nepálí“.
Uživatelský avatar
PetrL
 
Příspěvky: 331
Registrován: čtv 02 lis, 2006 4:32 pm
Bydliště: Cheb

Příspěvekod Maatsa » ned 09 zář, 2007 5:37 pm

Mýlíš se. Já na burzu nechodím, do klubu taky ne. Mám jen internet ... . :roll:
Maatsa
 
Příspěvky: 22
Registrován: stř 11 črc, 2007 12:52 pm

Příspěvekod papetr » ned 09 zář, 2007 6:18 pm

To: PetrL
Bylo by možná zajímavé udělat anketu.
Na výstavě vidím vypiplané a hotové věci,ale u modeláře i rozpracované,které mi řeknou více,rád poradí ukáže jak na to.
Na výstavách je příliš mnoho lidí,mnoho otázek a málo odpovědí.
Držím Ti palce,snad to lidi pochopí a přidají se.
papetr
 
Příspěvky: 18
Registrován: ned 06 kvě, 2007 4:59 pm

Příspěvekod pjp » ned 09 zář, 2007 6:25 pm

No, osobne si myslim, ze te "mlcici" vetsine je to proste sumac, minimalne proto, ze s tim nema problem a nejak si tak nejak poradila, nebo nema tu potrebu. Vedu bych v tom nehledal. Ostatne, kdo to uz TED tam chce vyplnit, ten uz to vyplnuje.
Co se tyce kontaktu "naslepo", nevim, ale osobne jsem na to uz opatrny, ale mozna to je jen a pouze moje paranoia ... ;-)
V kazdem pripade si myslim, ze omezovat si okruh potencionalne potkavsich jen na to "sve" mesto, no, prijde me to malo.
co se tyce "odosobnene" komunikace, neni jen verejne pristupna cast fora, ale jsou soukrome zpravy, je (mimo toto forum) ICQ, skype a jine. cili v tomto smeru bych v tom problem nehledal.
A tech par chudacku, co maji evidentne problemy ze svoji jsoucnosti a co maji potrebu v domele anonymite i-netu "vtipne" schovani za jakousi podivnou prezdivku vyrypovat vuci ostatnim, to na "primo" by nebylo o nic lepsi.
A co se tyce doby pred 89 a jeji povinne dobrovolnem sdruzovani, to bych sem vcelku uz netahal, clovek si nastesti muze i na tom i-netu vybirat s kym chce komunikovat a s kym nee.
Pavel
P.S. Pro stourali, ty me tri pismenka jsou me inicialy, divne ? Neverte tomu ... ;-)
pjp
 
Příspěvky: 18
Registrován: úte 03 črc, 2007 5:25 pm
Bydliště: Vsade a nikde

Příspěvekod ondrejSitar » ned 09 zář, 2007 6:58 pm

papetr píše:To: PetrL
Bylo by možná zajímavé udělat anketu.
Na výstavě vidím vypiplané a hotové věci,ale u modeláře i rozpracované,které mi řeknou více,rád poradí ukáže jak na to.
Na výstavách je příliš mnoho lidí,mnoho otázek a málo odpovědí.
Držím Ti palce,snad to lidi pochopí a přidají se.


Sem s tou anketou, když už máme tu demokracii :lol:
Uživatelský avatar
ondrejSitar
 
Příspěvky: 82
Registrován: úte 04 zář, 2007 2:33 pm

Příspěvekod papetr » ned 09 zář, 2007 7:28 pm

pjp píše:A co se tyce doby pred 89 a jeji povinne dobrovolnem sdruzovani, to bych sem vcelku uz netahal, clovek si nastesti muze i na tom i-netu vybirat s kym chce komunikovat a s kym nee.


Akorát že před 89 bylo skoro v každém městě modelářské centrum,
přístupné všem,bylo spousta soutěží,hlavně pro děti.
Na netu je komunikace s kýmkoliv možná,akorát nevím s kým mluvím
Je mu 10 nebo 50? Kopíruje návody,nebo je tvoří,
Ale osobní návštěva v blízkosti mého bydliště je rozhodně přínosnější.

Ale to je pouze můj názor.
papetr
 
Příspěvky: 18
Registrován: ned 06 kvě, 2007 4:59 pm

Příspěvekod ondrejSitar » ned 09 zář, 2007 8:25 pm

PetrL píše:Zajímavé je, že dva co vyjádřili souhlas, jsou právě z menších měst a obcí a ti co nesouhlasí z těch velkých (mimo jednoho z toho největšího :)). No jasně - pro ně to žádný význam nemá. Ti mají možností víc než dost - burzy, kluby, minimálně se zajdou na novinky v materiálech podívat do prodejny, popř. si i vybrat tu lepší. Možná, že právě proto ani nemůžou pochopit o co tady jde a vidí v tom všechno jiné, jen ne to, oč tu opravdu jde. V tom případě jim to ani není možné mít za zlé.

Pane Petře! Já sem ze Zlína, ve Zlíně do asi 1994 bylo modelářství do té doby prosperující od té doby změnilo už 3 pozice a je nabídkou už nedostačující. V Uherském Hradišti bylo před 4mi lety 3 modelářské prodejny, zůstala poslední.
Teď sem byl v sobotu v Brně pár modeláren, nic světoborného.
V Praze bude asi blaze.
Teď to řeším že objednávám z celé republiky z eshopů či přímo od výrobců jelikož nejbližší schopnou modelářskou prodejnu mám vzdálenou 110Km.

TAK TU DO MĚ NETLAČTE ŽE MAJÍ PROBLÉM LIDI Z MALÝCH MĚST
Uživatelský avatar
ondrejSitar
 
Příspěvky: 82
Registrován: úte 04 zář, 2007 2:33 pm

PředchozíDalší

Zpět na Připomínky k fóru

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků