Sekce placených služeb

Vše co se vám k provozu fóra líbí nebo nelíbí. Připomínky adminovi.

Moderátor: Michal Dalecký

Sekce placených služeb

Příspěvekod brychtal » čtv 06 led, 2011 9:39 am

Jsem začátečník.
Možná by stálo za úvahu otevřít v rámci fóra další sekci. Sekce placených služeb (jestli je, tak jsem si nevšiml) - návrháři, elektro, krajinotvůrci, rámaři, softvéráři, opraváři modelů apod. Myslím, že by to dost lidí uvítalo. Chceš nabídnout co umíš? Otevři si krámek v příslušné uličce fóra (ve prospěch provozovatele tohoto fóra by se mělo něco platit ze strany nabízející služby - např. roční paušál jako za inzerci). Čas prověří, jak dobrý jsi... Hodně z nás by něco takového uvítalo a určitě by to volné diskuse a rady v současných sekcích nezabilo. Každý z nás totiž čas od času potřebuje něco, co sám neumí (já skoro vše...). A hledat v tom množství různých fousů a podfousů bere spoustu času, takže rady typu: to už se tady řešilo, musíš hledat (a ztrácet čas a někdy i nervy) by se tím minimalizovaly. Bylo by vše na jednom místě a pod dohledem veřejnosti. Možné by bylo tuto část vyvést i mimo diskuzní fórum - třeba do magazínu. Zas na druhou stranu by toto možná ubralo na nezištnosti některých lidí. Ale za nápady se má platit, zvlášť když jsou dobré.
Asi by v dnešní době stálo za úvahu zavést černou listinu tzv. rádoby prodejců či dodavatelůzboží a služeb. Ale bylo by třeba i dořešit právní zodpovědnost za zveřejnění.
Dál bych navrhoval jako ústřední bod fóra jakési desatero (klidně i vícetero) pro úplné začátečníky, které jsem už na několika stránkách viděl, ale musel bych zase hodně hledat abych je našel. Věřím, že hodně z Vás by to dalo dohromady nebo svolilo použít ty Vaše.
Jestli se Vám moje návrhy nebudou líbit, klidně se ozvěte, jestli se líbit budou, tak je uskutečněte! Současné fórum je pořád lepší. :D
Hodně zdraví, štěstí a spokojenosti v letošním roce (v dalších taky...) všem.
brychtal
 
Příspěvky: 9
Registrován: stř 22 pro, 2010 1:00 pm

Re: Sekce placených služeb

Příspěvekod Michal Vaniš » čtv 06 led, 2011 9:54 pm

Nechci ti brát vítr z plachet, ale... :evil:
Tohle fórum funguje právě na nezištnosti, ochotě předávat zkušenosti, znalosti nebo pomáhat vyvarovat se slepých uliček.Primárně je "DF" o diskuzi a komunikaci, ne o prodeji a koupi - to tu do teď a ani do budoucna zavádět nikdo nechce - od toho jsou jiné weby.Přirozené obchodní praktiky zde samozřejmě vznikají, ale ne tak,aby bylo nutné to nějak organizovat.Otázka je , zda by se dotyční nemuseli nakonec ještě registrovat na živnosťák.Riziko další je , aby se takto vytvořená sekce neplnila komerčními inzeráty, třeba na Viagru - kdo by to měl hlídat!?
Stačí, že čas od času se tu vyskytne komerce prostřednictvím robota, nebo pár individuí, co to tu občas zasviní!
". A hledat v tom množství různých fousů a podfousů bere spoustu času,takže rady typu: to už se tady řešilo, musíš hledat "- to, že to zabere čas je jasné, jako že modelařina ho krade hodně.Ale důvody této odpovědi jsou minimálně dva:1/dotyčný rádce ví že někde to viděl(neví však kde) 2/i on má málo času a proč by to měl hledat za tebe 3/na těchto maličkostech se pozná, zda to myslíš vážně, či chceš jenom hamounit 4/pokud budeš chtít od ostatních vše až pod nos, kamarádů moc mít nebudeš... :x
"zavést černou listinu" - (jsi nový a asi nepročetl jsi celé DF) Kdo tu listinu bude adminovat?(nejsou lidi) .Informace tohotu druhu se rychle mění a jen tak mimochodem, je zde několik vláken průběžně se tím zabývající - např."Pozor na podvodníky mezi námi"
"Desatero" je hned na začátku DF, ale když nechceš číst a hledat....

Možná to bylo ode mne drsné, ale přeji Ti zde příjemně strávené chvíle, mnoho nezištných rad, a radost ze společného koníčka 8)
Až budeš mít náladu a čas tak si v klidu DF projdi třeba rok dva nazpět a uvidíš, že některé věci se již probíraly,řešily, nedořešily atd...
A nezapomeň,... čím víc budeš číst, tím víc toho budeš vědět a tím víc budeš bohatý... :P
Uživatelský avatar
Michal Vaniš
 
Příspěvky: 399
Registrován: pát 10 črc, 2009 4:51 pm
Bydliště: České Budějovice

Re: Sekce placených služeb

Příspěvekod brychtal » pát 07 led, 2011 7:29 am

OK, pobíhám tu teprve chvilku a něco na Tvých slovech je. Problém je, že čas mám jen po chvilkách a ne denně. Ale trpělivost růže přináší, nějak se s tím poperu...
brychtal
 
Příspěvky: 9
Registrován: stř 22 pro, 2010 1:00 pm

Re: Sekce placených služeb

Příspěvekod miroslav lengyel » pát 07 led, 2011 7:49 am

Naprostý souhlas, :!: neumím si představit,že mě někdo požádá o radu nastavení dekodéru a já si řeknu o peníze :o Navíc se říká,že víc hlav víc ví nebo ne :D Něco jiného jsou návrhy kolejišť,kde se špatným rozhodnutím může přijít o dost velké peníze,ale je na každém,zda si dá tu práci a udělá si něco sám nebo nechá vyprojektovat.Tak mě napadá,že by si mohl Houmr,Lokopin,Trainmaniak,Shimanski a další zpoplatnit přístup na svůj web :mrgreen: a měli by v tu ránu po starostech,kde brát peníze. :lol: Kolik lidí tam chodí pro rady a inspiraci?Asi nepočítaně,řekl bych.A i tam se se diskutuje o různých problémech,které jsou většinou vyřešeny.Já sem chodím hlavně proto,že je zde taková nezištná oáza,kde jsou si lidé ještě ochotní pomoci jen tak,druhému pro radost. :wink: To mi přijde v dnešní době jako malý zázrak :roll: Pokud chce někdo nabízet své dovednosti za úplatu,nechť si zřídí firmu zaměřenou na poradenství v železniční modelařině a může podnikat.Teď nemluvím o lidech,kteří zde prezentují své výrobky.To je ale služba pro modeláře.kteří by to třeba pracně hledali někde na netu.To jest můj názor,Míra
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Sekce placených služeb

Příspěvekod petrh » pát 07 led, 2011 9:25 am

dokazu si predstavit, ze toto nabizi treba Michal dalecky na obchode, napr. kup si loko, dekoder a my ti poradime co a jak, ale ani on si toto neuctuje. podle meho zde to je prave non komerce, takze v tomto asi bych preferoval, aby to zustalo. dokazu si predstavit treba placene clenstvi napr. 120 rocne, ale ne, ze za rady se bude platit:)
H0 se synem
1981-2001 dom. st. Včelnička | 2001-4 Slaný | 2004-6 Nelahozeves | od 2006 Kralupy n.V.
Uživatelský avatar
petrh
 
Příspěvky: 1429
Registrován: čtv 26 čer, 2008 11:14 am
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Sekce placených služeb

Příspěvekod Michal Dalecký » pát 07 led, 2011 10:13 am

Namet "brychala" jednoznacne zamitam. Pro tyto potreby je pripraven reklamni system ve forme banneru prozatim v paticce a posleze i v hlavicce fora. Kdo bude mit zajem zde neco prezentovat tak prave touto formou a na zaklade klasicke reklamni kampane. Myslim, ze temata ve foru jsou jiz ustalena a dalsi neni treba pridavat.
:: H0, DCC, III-IV :: http://www.ambmodely.cz :: http://diskuze.modely.biz
Uživatelský avatar
Michal Dalecký
 
Příspěvky: 1821
Registrován: pát 23 lis, 2007 8:50 pm
Bydliště: Praha 6

Re: Sekce placených služeb

Příspěvekod brychtal » pát 07 led, 2011 1:43 pm

Když to tak schytávám, tak jsem docela rád, opravdu.
Nešlo mi o to, že by někdo začal vydělávat (mezi námi, když někdo něco umí, tak proč ne, ale zájem o tyto služby je celkem omezený počtem nováčků a nezkušených...). Terno by to asi nebylo. Někdo nápady má a umí a mohl by je za lidovku poskytnout jiným jako výrobek. Pro mne je rada a plánek tišťáku k ničemu. Já neumím. Buďte ubezpečeni, že z mé strany se nabídky zhotovení něčeho jen tak nedočkáte :lol: .
brychtal
 
Příspěvky: 9
Registrován: stř 22 pro, 2010 1:00 pm


Zpět na Připomínky k fóru

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník