Možná hloupý dotaz.

Vše co se vám k provozu fóra líbí nebo nelíbí. Připomínky adminovi.

Moderátor: Michal Dalecký

Možná hloupý dotaz.

Příspěvekod Mašinka » sob 06 úno, 2010 9:34 am

Pouze mi není jasné, zda vkládat fotky pouze odkazem je povinnost, motivovaná nějakou racionální úvahou, nebo zvyk.Pohybuji se totiž na vícero zahraničních forech, kde je obvyklé vkládat fotografie přímo do příspěvku ve formátu 640x480.Poněvadž jsem zde teprve krátce, prosím o objasnění.
Děkuji
Mašinka
Mašinka
 
Příspěvky: 213
Registrován: sob 23 led, 2010 5:56 pm

Re: Možná hloupý dotaz.

Příspěvekod milan ferdián » sob 06 úno, 2010 11:04 am

Mašinka píše:Pouze mi není jasné, zda vkládat fotky pouze odkazem je povinnost, motivovaná nějakou racionální úvahou, nebo zvyk.Pohybuji se totiž na vícero zahraničních forech, kde je obvyklé vkládat fotografie přímo do příspěvku ve formátu 640x480.Poněvadž jsem zde teprve krátce, prosím o objasnění.
Děkuji
Mašinka


Ne proč,vždyť sám vidíš ,že i já sám k textu přikládám fotky.Viz upoutávky. :wink:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Příspěvekod MirekTT » sob 06 úno, 2010 11:14 am

Já třeba fotky přímo nevkládám proto, že to jednoduše neumím. Nechci používat imageshack, protože se mi z něj fotky načítají velmi pomalu a s mezi reklamou, to mě obtěžuje. U uložto musím zase vepisovat nějaký přiblblý kód, to mě obtěžuje, takže majitelé galerií na uložto se musí smířit s tím, že si jejich fota neprohlédnu (stejně bych se k nim nevyjadřoval). U rajčete sice neznám způsob přímého vložení fotky, ale odkaz je dostačující. Navíc mne u kolegů zavede do jejich dalších galerií. Podařilo se mi na jiném fóru vložit snímek přímo, ale byla nutnost snímek nahrát do galerie toho fóra. Zdejší fórum to ale asi neumí. a pokud ano, musel bych pracně hledat návod, a ještě pracněji ho studovat a to mě......
MirekTT
 
Příspěvky: 2564
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Příspěvekod kecu.p » sob 06 úno, 2010 11:20 am

Ani ja to uedokáži a to jsem to tu četl několikrát a pořád výsledek 0 :lol: . A tak posílám nadále jen odkazy na můj profil na rajčeti, což plně stačí. Zvláště když teď umí i zvětšovat. :idea:
H0 DCC + H0e analog
KŽM Sokolov

ČSD ep. 3 a 4
Uživatelský avatar
kecu.p
 
Příspěvky: 613
Registrován: pon 18 kvě, 2009 8:08 am

Příspěvekod Patrik Novák » sob 06 úno, 2010 12:37 pm

dám radu jestli můžu :lol:

i já mám rajče , nemusím se přihlašovat když si chci od sebe vkládat fotky ,

udělám toto : v albu najedu na fotku kterou chci vložit , kliknu pravým tl.myši na obrázku otevře se okno úplně dole jsou "vlastnosti" klik levým další okno z řádku "adresa" zkopíruji pravým celou adresu , pozor kousek je schovaný takže dojet až na konec , - vypadá takhle : http://img5.rajce.idnes.cz/d0503/2/2307 ... 290132.JPG
najedu do fora , píšu zprávu či odpověď kurzor dám na začátek řádku , pod oknem předmět jsou okénka se znaky-zkratkami , kliknu levým na "img" to se opíše do zprávy pak vložím adresu zkopírovanou z rajčete a opět levým na "img" nelekněte se , bude tam hvězdička

případně se zeptejte , odpovím
Patrik Novák
 
Příspěvky: 734
Registrován: stř 15 črc, 2009 6:51 pm
Bydliště: Horní Podluží

Děkuji !

Příspěvekod Mašinka » sob 06 úno, 2010 1:44 pm

Děkuji Vám všem za objasnění!Proto jsem uvedl, že jsem zde krátce, aby bylo jasné, že jsem nemohl projít všechny stránky, a tím zjistit jak se věci mají.Děkuji ještě jednou a srdečně zdravím všechny mašinkáře.
Malá mašina = tedy Mašinka
----------------------------------
Průmyslové dráhy 0, 0f, a tramvaje 0m.
Mašinka
 
Příspěvky: 213
Registrován: sob 23 led, 2010 5:56 pm

Re: Děkuji !

Příspěvekod milan ferdián » sob 06 úno, 2010 1:50 pm

Mašinka píše:Děkuji Vám všem za objasnění!Proto jsem uvedl, že jsem zde krátce, aby bylo jasné, že jsem nemohl projít všechny stránky, a tím zjistit jak se věci mají.Děkuji ještě jednou a srdečně zdravím všechny mašinkáře.
Malá mašina = tedy Mašinka
----------------------------------
Průmyslové dráhy 0, 0f, a tramvaje 0m.


Jenom dávej pozor na velikost přílohy -fota.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Příspěvekod MirekTT » sob 06 úno, 2010 3:45 pm

A takto vložená fotka z rajčete sem, zůstane zde po ztrátě alba na rajčeti? Nebo toto fórum jen dohledá vloženou cestu na rajče a zde zobrazí fotku, která je fyzicky umístěná na rajčeti? Pokud platí Bé, tak proč hlídat velikost fotky?
MirekTT
 
Příspěvky: 2564
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Příspěvekod milan ferdián » sob 06 úno, 2010 4:09 pm

MirekTT píše:A takto vložená fotka z rajčete sem, zůstane zde po ztrátě alba na rajčeti? Nebo toto fórum jen dohledá vloženou cestu na rajče a zde zobrazí fotku, která je fyzicky umístěná na rajčeti? Pokud platí Bé, tak proč hlídat velikost fotky?


Na rajceti není třeba hlídat velikost.Jde o ty fota ,které jsou vložené přímo k textům.Foto ,který jsem zde chtěl umístit ,jsem si vybral ze složky,zkopíroval a zformátoval na velikost 600*cca.Toto foto jsem uložil a zde během vložení příspěvku,jsem otevřel ImageShack vyhledal upravený příslušnou fotku a zde fotku vložil do příspěvku.
Takto upravená je snesitelná na těchto stránkách,protože kdybych zde vložil neupravené foto,tak se stránka nátahne do obludné šířky.To se mi stalo poprvé a divil jsem se.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Příspěvekod Patrik Novák » sob 06 úno, 2010 4:26 pm

normální fotky z rajčete netřeba hlídat , ale pokud je budeš vkládat do textu musíš dát kurzor na začátek řádku jinak fotka bude vedle textu a celá stránka široká , to samé pokud chceš dát víc fotek ,
Patrik Novák
 
Příspěvky: 734
Registrován: stř 15 črc, 2009 6:51 pm
Bydliště: Horní Podluží

Re: Možná hloupý dotaz.

Příspěvekod Vladimír_B » čtv 06 led, 2011 5:04 pm

Ahoj, mám možná hloupý dotaz. Dostal jsem do schránky následující email (Út, 19:12):

obchod@modely.biz
Vazeni uzivatele diskuzniho fora,
vytvoril jsem uzivatelske skupiny podle zamereni, resp meritka, ktere pouzivate. K zarazeni do skupiny je potreba poslat zadost, ktera projde souhlasem.
K cenu je to dobre? Budete moci lepe komunikovat mezi sebou, ja vas mohu cilene informovat o novinkach a take pro vas cca jednou za mesic az dva pripravit sopecialni nabidku. s pozdravem admin Mike


Předpokládám, že tohle přišlo více lidem. Pokud přeskočím pár překlepů a nějakou (resp. veškerou) chybějící diakritiku, která mi "rve" oči - takovým to slovním projevem bych se opravdu nechlubil a ještě si, jako příjemce, cosi nepěkného pomyslím o úrovni fy. jež presentuje, tak mě tak napadá, proč to musí být emailem a proč se to ještě musí schvalovat (kritéria?)? To abyste si ještě pořídili extra sekretářku na vyřizování a schvalování. To by prostě nešlo udělat zaškrtávací políčko v osobním nastavení v D.F. a aby Vám to někam předávalo informaci? (Na velikost "roletu" a na zasílání zaškrtávací políčko.) A taky si myslím, že na komunikaci mezi sebou jsou tu dostatečné oblastní (např. Plzeňsko) a měřítkové (např. H0) sekce. Ta lepší komunikace by byla realizována jakou formou? Pokud bych toužil po informacích z obchodu, tak se tam zaregistruji a budu očekávat nějaké ty novinky došlé na email. A nakonec se podepsal přezdívkou, když jde o obchodní sdělení... :roll:
Závěrem: pro mě to dobré není. Nikam posílat email nebudu, kort když ona žádost, či nabídka, má tak vysokou úroveň.
>H0< Nejde? To slovo neznám. :-)
Uživatelský avatar
Vladimír_B
 
Příspěvky: 1224
Registrován: ned 02 bře, 2008 6:57 pm
Bydliště: Plzeň

Re: Možná hloupý dotaz.

Příspěvekod Jarda H. » čtv 06 led, 2011 5:51 pm

Taky jsem dostal stejný mail - čekal jsem tady na fóru nějakou informaci od Michala D. nebo Rudolfa /případně jiného relativně známého člověka/ nedočetl jsem se ničeho a tak jsem mail pustil z hlavy. Nabízené služby - jsou-li opravdu od modely.biz a provozovatelů fóra :wink: (?!) - mi připadají trochu divné ? Nepotřebuji se uzavírat do nějaké uživatelské skupiny - proč ? Fórum je o diskuzi, ne o "uzavřené" skupině ... nabídku speciálních novinek od obchodníka pro "vybraných 10 tisíc modelářů" - co je tím myšleno ? Extra modely či sety nebo extra ceny ?
Zkrátka mi mail připadal podezřelý a taky chybělo NĚCO jako tobě a mail jsem nechal mailem ......
Naposledy upravil Jarda H. dne čtv 06 led, 2011 5:57 pm, celkově upraveno 1
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2794
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Re: Možná hloupý dotaz.

Příspěvekod Rudolf » čtv 06 led, 2011 5:57 pm

Tento mail jsem dostal také. Jinou informaci nemám a proto na jeho obsah nemohu nijak reagovat. Myslím ale, že Michal své úmysly vysvětlí.

Ruda
Uživatelský avatar
Rudolf
 
Příspěvky: 913
Registrován: ned 08 říj, 2006 11:10 am
Bydliště: Strakonice

Re: Možná hloupý dotaz.

Příspěvekod Rozsíval Jaroslav » čtv 06 led, 2011 6:18 pm

I já dostal uvedený mail. Čekám, jestli někdo napíše další informace, nebo to vyšumí do ztracena.
Jarda
HO - analog
Rozsíval Jaroslav
 
Příspěvky: 166
Registrován: stř 25 úno, 2009 8:12 am
Bydliště: Prostějov

Re: Možná hloupý dotaz.

Příspěvekod boy.rough » čtv 06 led, 2011 6:26 pm

Ahoj,
já jsem na to odpověděl, tedy poslal onu žádost. Už je to asi třetí den a nic se neděje.
Tak jsem zvědavý co "pěkného" mě čeká :mrgreen: .
Olda.
Jezdím na účkách (poslední mohykán???) a nemám s nimi problém. Vždy si s nimi nějak poradím.
boy.rough
 
Příspěvky: 616
Registrován: stř 13 čer, 2007 6:47 pm

Další

Zpět na Připomínky k fóru

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků