Zavirované stránky

Vše co se vám k provozu fóra líbí nebo nelíbí. Připomínky adminovi.

Moderátor: Michal Dalecký

Příspěvekod jiri739 » úte 21 črc, 2009 2:46 pm

Také mi občas redirect hodí hlášku o viru. Ted jsem byl na stránkách modely.biz a vykouknul na mě trojský kůň. Našel mi ho Avast a zlikvidoval.
HO DCC
Uživatelský avatar
jiri739
 
Příspěvky: 125
Registrován: pát 16 led, 2009 10:53 am
Bydliště: Praha

Příspěvekod ondras » úte 21 črc, 2009 3:25 pm

jiri739 píše:Ted jsem byl na stránkách modely.biz a vykouknul na mě trojský kůň.

Takže nejsem sám komu se to na modely.biz ukázalo taky !!!
Petr Zatrepalek píše:Vypadá to tedy že zavirování se stává vážným problémem.

S tímto souhlasím.
H0 , DCC , III. a IV. ep. , ČSD , Segmentovka
1:8 - SDŽ, o.s. 310.017 a 275.021
Uživatelský avatar
ondras
 
Příspěvky: 735
Registrován: ned 15 čer, 2008 1:03 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Baterfly » úte 21 črc, 2009 4:14 pm

Pri pokusu prochazení kolejiva N na e-shopu jsem byl právě přesměrován na tuto adresu http:/ /rideth.info/22/?uid=12800 a opět snaha instalace trojana. Třeba to adminům pomůže.
Mezi lomítky je mezera schválně aby na to nešlo klikat.
Baterfly
 
Příspěvky: 57
Registrován: pon 23 čer, 2008 7:56 pm

Příspěvekod vlastimil vašíček » úte 21 črc, 2009 4:17 pm

pěkně to tu bliká

jinak modely.biz už byly označeny jako podvodné
E103 001 moje životní láska

Digital by Roco & Lenz silver

r.v. 1979, bývalý výpravčí ČD
vlastimil vašíček
 
Příspěvky: 576
Registrován: úte 24 říj, 2006 8:57 pm

Příspěvekod Jarda H. » úte 21 črc, 2009 5:37 pm

vlastimil vašíček píše: ..... jinak modely.biz už byly označeny jako podvodné


Blbý, blbý, blbý, .... virová nákaza :cry: ! Snad si s tím Michal rychle, účinně a v pohodě poradí :!: Během dne mi to i zde ve fóru vyhodil antivirák, že blokuje ty a ty stránky, protože .... ach jo ! Modely.biz jsou holt pár dnů tabu.
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2791
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Příspěvekod kvasha » úte 21 črc, 2009 6:35 pm

k tomuto tématu moje osobní zkušenost. Po téměř měsíčním neúnavném bombardování adminů z googlu kdesi v Indii , se mi podařilo aby mé stránky přestaly být označovány jako podvodné/nebezpečné. Dokonce při tom chlapci zažili drobné „fó-pá“ a museli uznat drobnou nedokonalost systému, a to když jsem je upozornil mimo jiné na fakt, že na výpisu mých nebezpečných stránek jsou také ty, které jsem z hostingu smazal více než před třemi měsíci :-)

A jelikož z této databáze čerpá mimo jiné i Firefox, problém se může objevit i tam, kde vůbec není

Osobně si myslím, že paranoia ve společnosti obecně dosahuje někam, kde začíná působit více škody, než eventuální bdělost. Na druhou stranu se zase není co divit, když se na Internetu a IT Security děje to, co se děje. Jako většina moderních myšlenek a jakš-takš fungujícíh věcí jde někam do ... .
H0 - digitál - RailCo 7.0 Gold - ep.V
kvasha
 
Příspěvky: 551
Registrován: pon 05 bře, 2007 2:16 pm
Bydliště: KLADNO, Ústí n.L.

Příspěvekod andrejH0 » stř 22 črc, 2009 5:19 am

zdar
no pridavam sa ku kolegom..vcera sa mi skoro nod zblaznil ked osm dosiel an vasu stranku a bolo to v modelovom kolajisku....hned cervene more.
dnes zatial tuk tuk tuk nic
H0, ČSD, IV 1985 - 1990, digital
andrejH0
 
Příspěvky: 77
Registrován: úte 27 led, 2009 7:34 pm
Bydliště: SR Sekule

Příspěvekod PaMi » stř 22 črc, 2009 6:53 am

Problém s hlášením viru na stránce při otevírání jednotlivých sekcí sleduji již přes dva měsíce. V květnu to bylo docela často, potom se to relativně uklidnilo (hláška mi vyskočila cca 1x za týden) a teď se problém opět zintenzivnil.
Tím chci jenom říct, že se nejedná o něco nového.
Používám Internet Explorer a antivirus AVG Pro
-- TT -- ČSD -- Jenom pro radost -- TrainController 8.0 Gold -- Moduly
Uživatelský avatar
PaMi
 
Příspěvky: 486
Registrován: úte 04 bře, 2008 1:57 pm

Příspěvekod andrejH0 » stř 22 črc, 2009 12:55 pm

zdar
stale ste zavireny a nestiholsom pozriet ktora seckia
H0, ČSD, IV 1985 - 1990, digital
andrejH0
 
Příspěvky: 77
Registrován: úte 27 led, 2009 7:34 pm
Bydliště: SR Sekule

Příspěvekod petrh » stř 22 črc, 2009 3:41 pm

firefix 3.5 na win (+avast home, spywareterminator) i na linux (+avast, clamav) oboje cisty pri vstupu do vsech sekci...
H0 se synem
1981-2001 dom. st. Včelnička | 2001-4 Slaný | 2004-6 Nelahozeves | od 2006 Kralupy n.V.
Uživatelský avatar
petrh
 
Příspěvky: 1429
Registrován: čtv 26 čer, 2008 11:14 am
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Příspěvekod Jirka A. » stř 22 črc, 2009 9:20 pm

JBr píše:Nestalo se vam v poslednich dnech, ze by se odkazy tady na foru chovaly nejak podivne (mysleno primo odkazy systemu fora, ne ty co vkladaji uzivatele)? Uz podruhe jsem byl pri kliknuti na odkaz (jednou zobrazit nove, jednou na nejaky urcity thread) presmerovany na stranku s falesnym antivirem. Vzhledem k tomu, ze pokazde to bylo na jinem pocitaci, je mi to trosku podezrele.


Taky se mi to stalo. :( Bohužel můj antivir Nod nic nenašel, hlásil že je počítač čistý.
Mě to ,ale nedalo tak jsem ho odinstaloval a nainstaloval Avast a nestačil jsem se divit ( 28 souboru bylo napadeno, tak jsem je smazal)
nevím za co platím za Noda. :?
TT - DCC, ČD
Uživatelský avatar
Jirka A.
 
Příspěvky: 23
Registrován: stř 28 led, 2009 8:25 pm
Bydliště: Litoměřice

Příspěvekod kubulak » čtv 23 črc, 2009 1:59 pm

Ja vcera klikl po prihlasni do modely.biz nahoru na Modelarsky magazin, a pak jsem Symantecem hodinu z pocitace dostaval asi 20 trojanu :(
HO, CSD epocha IV, DCC
kubulak
 
Příspěvky: 250
Registrován: stř 28 kvě, 2008 11:02 am

Příspěvekod vvitty » ned 31 led, 2010 4:29 pm

Kdyz tu vidim hromadne znefunkcnovani linku, neda mi to polozit otazku, zda to ma opravdu vzdy smysl? Dobre, u stranek modelaru, kteri maji stranky jako sveho konicka to chapu, ale ebay? rajce na idnesu? piccaso? ev. tillig, roco... ? V nekterych pripadech je dokonce vynechavka u odkazu, ktery smeruje sem do fora ?!?!?

Opravdu mate pocit, ze zrovna tohle jsou priklady stranek, ktere maji problem se zabezpecenim, pripadne online dohledem a spravou & resenim problemu, pokud uz nastanou?
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2618
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Příspěvekod radekkrupka » ned 31 led, 2010 5:32 pm

vvitty píše:Kdyz tu vidim hromadne znefunkcnovani linku, neda mi to polozit otazku, zda to ma opravdu vzdy smysl? Dobre, u stranek modelaru, kteri maji stranky jako sveho konicka to chapu, ale ebay? rajce na idnesu? piccaso? ev. tillig, roco... ? V nekterych pripadech je dokonce vynechavka u odkazu, ktery smeruje sem do fora ?!?!?

Opravdu mate pocit, ze zrovna tohle jsou priklady stranek, ktere maji problem se zabezpecenim, pripadne online dohledem a spravou & resenim problemu, pokud uz nastanou?

Heh, taky mě to už napadlo :)
Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

Re: Zavirované stránky

Příspěvekod Dan Buchtela » ned 26 srp, 2012 9:20 pm

Pozor, už skoro dva týdny na stránkách http://www.honzikovyvlacky.cz/ mi Avast hlásí škodlivý kód.
Autora stránek jsem již upozornil, zatím ovšem beze změny i bez varování, tak raději varuji aspoň zde, než se to podaří vyřešit...
Obrázek
Uživatelský avatar
Dan Buchtela
 
Příspěvky: 1174
Registrován: pon 13 srp, 2007 9:21 pm
Bydliště: okres ÚL

PředchozíDalší

Zpět na Připomínky k fóru

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník