Zavirované stránky

Vše co se vám k provozu fóra líbí nebo nelíbí. Připomínky adminovi.

Moderátor: Michal Dalecký

Zavirované stránky

Příspěvekod Jarda H. » sob 13 čer, 2009 6:29 pm

Poslední dobou stoupá počet napadených stránek všeobecně i těch stránek jednotlivých modelářů či malovýrobců - buď zavirované příp. minimálně nebezpečné na odkazy apod. - viz též část diskuze v "našem" fóru v jiné sekci !

Napadá mne, zda by nebylo dobré udělat do hlavního seznamu / přehledu do hlavních témat na začátku diskuze samostatné téma (s jediným bodem !!!) s upozorněním na aktuálně zavirované stránky ?! Nevím sice, co na to ostatní, ale já to jako dobrý krok uvítám !!

SZ s návrhem na doplnění fóra jsem poslal i Michalovi D., takže co na to vy ostatní ?! Antiviráky ne vždy zachytí ty prevíty a neřády, tak by možná mini-téma nebylo na škodu.
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2791
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Příspěvekod rawen » sob 13 čer, 2009 7:18 pm

Tím, že budete linkovat seznam potenciálně nebezpečných stránek dosáhnete:
a) rychlejšího rozšíření nákazy (pokud existuje)
b) falešného hlášení o nákaze i na čistých stránkách, které na viry ukazují

Tahle panika je bohužel jedním z typů hoaxu a jako takový nemá žádný pozitivní výsledek.

Radek
rawen
 
Příspěvky: 1692
Registrován: stř 08 dub, 2009 10:42 am
Bydliště: Prostějov

Příspěvekod Jarda H. » sob 13 čer, 2009 7:58 pm

OK, něco pravdy na tomhle názoru je :!:
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2791
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Příspěvekod kvasha » ned 14 čer, 2009 3:38 pm

jako jeden z poškozených k tomu doplňuji, že jde také o způsob a typ napadení a bod a/ v př. Rawena není vždy pravdivý. Můj připad nemohl způsobit nikomu žádnou škodu. Chyba byla v programech přenášejích data na FTP server. A pokud neměl návštěvník v rámci antiviru spuštěné určité kontroly na systémovém pozadí, ani nic nepoznal.

S názorem ale naprosto souhlasím. Upozornil bych maximálně vlastníka/autora těch daných stránek.
H0 - digitál - RailCo 7.0 Gold - ep.V
kvasha
 
Příspěvky: 551
Registrován: pon 05 bře, 2007 2:16 pm
Bydliště: KLADNO, Ústí n.L.

Příspěvekod JBr » úte 21 črc, 2009 8:00 am

Nestalo se vam v poslednich dnech, ze by se odkazy tady na foru chovaly nejak podivne (mysleno primo odkazy systemu fora, ne ty co vkladaji uzivatele)? Uz podruhe jsem byl pri kliknuti na odkaz (jednou zobrazit nove, jednou na nejaky urcity thread) presmerovany na stranku s falesnym antivirem. Vzhledem k tomu, ze pokazde to bylo na jinem pocitaci, je mi to trosku podezrele.
TT/D V/VI.
Uživatelský avatar
JBr
 
Příspěvky: 1265
Registrován: čtv 20 zář, 2007 7:25 pm
Bydliště: Hostivice a obcas Chotebor

Příspěvekod Baterfly » úte 21 črc, 2009 8:21 am

Tak musím přiznat že to přesměrovaní na falešný antivirus se mi před dvěma dny taky stal a do složek opery se chtěl usadit nějaký trojský kůň. Byl jsem varován antivirem v počítači a nasledně po skenu disku C jsem ho ručně smazal. Cpalo se to do cache Opery. Stačilo to smazat a po dalším skenu C je komp čistý.
Baterfly
 
Příspěvky: 57
Registrován: pon 23 čer, 2008 7:56 pm

Příspěvekod JBr » úte 21 črc, 2009 8:26 am

Taky pouzivam Operu. AV ho chytil, byl to exemplar z rodiny Trojan.FakeAV.
TT/D V/VI.
Uživatelský avatar
JBr
 
Příspěvky: 1265
Registrován: čtv 20 zář, 2007 7:25 pm
Bydliště: Hostivice a obcas Chotebor

Příspěvekod ondras » úte 21 črc, 2009 8:28 am

Ano také se mi toto stalo,ale včera.Jak na fóru,ale taky na e-shopu modely.biz :shock: :? .Antivir mě varoval.Pak kontrola celého disku C.Mimochodem také mám Operu.
H0 , DCC , III. a IV. ep. , ČSD , Segmentovka
1:8 - SDŽ, o.s. 310.017 a 275.021
Uživatelský avatar
ondras
 
Příspěvky: 735
Registrován: ned 15 čer, 2008 1:03 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Michal Šuhajda » úte 21 črc, 2009 8:29 am

Mě právě před chvilkou, po kliknutí na sekci Stavba lokomotiv. Naštěstí zafungoval antivir.
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2378
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Příspěvekod Baterfly » úte 21 črc, 2009 8:29 am

Jo to je ono, fakeAV, před pár minutami opět pokus při otevření nějakého vlákna v TT sekci. Po opětovném pokusu o najití toho vlákna to nedělá.
Baterfly
 
Příspěvky: 57
Registrován: pon 23 čer, 2008 7:56 pm

Příspěvekod JBr » úte 21 črc, 2009 9:02 am

Jeste jedna vec, ktera s tim muze souviset. Cas od casu mi Opera hodi hlasku, ze nelze provest redirect na prazdnou adresu. Ted jsem si chvili googloval ten trojan a prakticky nikde neni zmineno, jak vlastne nakazi servery. Nicmene udajne se muze sirit i modifikaci souboru .htaccess nas webserveru. Pokud si to bude cist Michal Dalecky, mohl by na tohle hodit ocko? Letmy pruzkum zdrojaku totiz nic podezreleho neukazuje a vazne to vypada na to, ze k tomu presmerovani dochazi uz na strane serveru (treba pres header: location).
TT/D V/VI.
Uživatelský avatar
JBr
 
Příspěvky: 1265
Registrován: čtv 20 zář, 2007 7:25 pm
Bydliště: Hostivice a obcas Chotebor

Příspěvekod Baterfly » úte 21 črc, 2009 9:11 am

Ja mám tedy tohle FakeAlert.KJ, ale google o tom nic moc nezjistil. Nahrál jsem novou Operu a myslel jsem že se něco zlepší, ale jediné co se zlepšílo je to že při chybě přesměrování při otevření vlákna nebo reloadu to nehodí na virus stránku, ale napíše chybu a pří opakování reloadu to zobrazí stranku jak má.
Baterfly
 
Příspěvky: 57
Registrován: pon 23 čer, 2008 7:56 pm

Příspěvekod radekkrupka » úte 21 črc, 2009 9:16 am

Kombinace FF + AVG zdá se bez problémů... linky pokaždé 100%
Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

Příspěvekod TTmili » úte 21 črc, 2009 10:37 am

Ohnivej lišák s Nod32 vpohodě. Asi to budete mít vy v opeře anebo je opera citlivější než moje liška ohnivačka.
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Petr Zatrepalek » úte 21 črc, 2009 2:21 pm

Tak dávám zprávu za Milana Ferdiána - volal mi že do doby odvirování stránek tohoto diskuzního fora mu jeho software neumožní administraci ani přihlášení do diskuze. Vypadá to tedy že zavirování se stává vážným problémem Jdu raděj taky dělat antivirový test, neb¨mi to nic nehlásí!
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2679
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Další

Zpět na Připomínky k fóru

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků