Zavirované stránky

Vše co se vám k provozu fóra líbí nebo nelíbí. Připomínky adminovi.

Moderátor: Michal Dalecký

Re: Zavirované stránky

Příspěvekod PaMi » pon 27 srp, 2012 7:45 am

Tento problém na Honzíkových vláčkách mám taky, ale jenom z domácího počítače. Z práce se mi ni c neobjevuje (tam ale mám AVG) a co je zajímavé, tak ani na notebooku, kde mám stejný Avast jako doma, se mi taky žádná hláška neobjevuje. Může někdo z computer expertů vysvětlit a navrhnout řešení?
-- TT -- ČSD -- Jenom pro radost -- TrainController 8.0 Gold -- Moduly
Uživatelský avatar
PaMi
 
Příspěvky: 486
Registrován: úte 04 bře, 2008 1:57 pm

Re: Zavirované stránky

Příspěvekod milan ferdián » pon 27 srp, 2012 7:54 am

Moje PC nehlásí nic.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11802
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Zavirované stránky

Příspěvekod D » pon 27 srp, 2012 8:32 am

K těm stránkám Honzíkovy vláčky:
Zavirované to není, problém způsobuje černé počítadlo návštěv v pravém sloupci načítané ze zřejmě pochybné cizí služby. Předpokládám, že služba občas místo obrázku s počítadlem mohla podvrhávat nebezpečný obsah a tak ji Avast přidal do zakázané listiny a blokuje ji všude.

Být majitelem stránky, tak si podobné nesmysly jako počítadla odstraním (nebo schovám). Chodím se tam dívat na články a obrázky, počty lidí přede mnou a za mnou mě nezajímají.
Uživatelský avatar
D
 
Příspěvky: 1355
Registrován: sob 27 úno, 2010 1:52 pm
Bydliště: Brno

Re: Zavirované stránky

Příspěvekod Honza168 » pon 27 srp, 2012 4:14 pm

Kolegovi "D": Já osobně počitadlo od TopListu nepovažuji za černé počitadlo návštěv. A počitadlo jako takové nepovažuji za nesmysl. Spíš celou věc analyzuji tak, že někomu vadil počet přístupů na můj web, o čemž jsem se několikrát zmínil. Kdo byl na vojně zná heslo, že nepřítel nikdy nespí (a naslouchá). Ano, připouštím prolomení hesla a provedení svévolné úpravy mého webu. Mám k tomuto názoru i další indície, ale zdržím se komentáře. Problém řešíme s administrátorem.
Kolegovi Buchtelovi: Tvoji informaci zaslanou mi mailem po návratu z dovolené jsem přijal a okamžitě jednal oznámením u provozovatele WordPressu, ale i jinde. Není to tak, že bych měl v počítači "vira", ale je to problém systémový, zapříčiněný "aktivitami" zřejmě googlu, čemuž já nerozumím. Ale vysvětlují to i kolegové na této diskusi. Tedy já žádný "vir" dále nešířím a nešíří jej ani moje webová stránka uložená kdesi v internetovém prostoru. Tento problém se běžně vyskytuje i u jiných webů, jak jsem byl ujištěn. Můj problém narušení stránky teď řeší adminitrátor WP, ne že ne, což bys zjistil např. na diskusi "separatista" (pokud ji znáš...). To, že jsi bez mého vědomí zveřejnil své pochybné zjištění na této diskusi a způsobil bouři ve sklenici vody ti už ostatní diskutéři snad vysvětlili. Já to chápu jen s obtížemi.... Budiž. Hodně zdaru a žádné nepříjemnosti s tvým webem ti přeje Honza Hlaváček.
Uživatelský avatar
Honza168
 
Příspěvky: 131
Registrován: ned 13 zář, 2009 1:06 pm
Bydliště: Praha

Re: Zavirované stránky

Příspěvekod D » pon 27 srp, 2012 5:56 pm

Honza168:
> Já osobně počitadlo od TopListu nepovažuji za černé počitadlo návštěv.
Já také ne. Měl jsi tam druhé počítadlo ze služby fully-sick-counters.net, které už jsi ty nebo tvůj administrátor odstranil. Byl to černý obrázek číslic umístěný pod počítadlem toplistu. Právě toto počítadlo (jeho provozovatel) bylo bezpečnostní hrozbou. Připadá mi absurdní, aby někomu vadily přístupy na nějaký web, nebo že ti někdo prolomil heslo jen proto, aby ti tam vložil druhé počítadlo. Spíš by ses měl zeptal svého administrátora, zda to původně nemyslel dobře a nepřidal ho tam bez tvého vědomí.

Tou poslední úpravou se ti vyhodila patička do bočního sloupečku.

Mimo diskuzi:
> A počitadlo jako takové nepovažuji za nesmysl.
Má význam (skryté) pro správce stránek. Nemá pro návštěvníka. Toť můj názor, netřeba se s ním ztotožňovat ani na něj reagovat.
Uživatelský avatar
D
 
Příspěvky: 1355
Registrován: sob 27 úno, 2010 1:52 pm
Bydliště: Brno

Re: Zavirované stránky

Příspěvekod Honza168 » pon 27 srp, 2012 6:23 pm

Patička vyhozená doprava do bočního sloupečku je již delší čas a admin řeší souvislosti. Přišel jsem na to až nedávno při "aféře" s počitadlem. Mezi tím (mým příspěvkem a tvojí odpovědí) se vysvětlilo to mnou dávno zapomenuté "staré" počítadlo, o kterém píšeš, že bylo zdrojem problémů. Ano, bylo. Reagoval jsem nesprávně proto, že jsem si myslel, že je součástí TopListu, ve skutečnosti jsem ho asi instaloval někdy v dobách založení webu (a zapomněl to) a teprve posléze přidal počítadlo TopListu. Tak se omlouvám. hlav
Uživatelský avatar
Honza168
 
Příspěvky: 131
Registrován: ned 13 zář, 2009 1:06 pm
Bydliště: Praha

Re: Zavirované stránky

Příspěvekod BohousP » pon 27 srp, 2012 7:15 pm

Panove, trochu se v otazce viru vyznam (hezkych par let se tim zivim). Zkousel jsem na zadost Honzy nekolik antiviru hned pote, kdyz ho Dan upozornil. Honzikovy vlacky vypadaly ciste. Je dost mozne, ze to vyvolalo ono pocitadlo, ale ne proto, ze by bylo skodlive, ale proto, ze ho Avast spatne vyhodnotil. Nechci se nikoho dotykat, ale Avast mezi antiviry je neco jako Trabant mezi auty ... :lol:
TT, DCC, NanoX-2017, TC8, ... http://masinky.info
Uživatelský avatar
BohousP
 
Příspěvky: 2918
Registrován: stř 12 kvě, 2010 9:17 am
Bydliště: Praha - Malešice

Re: Zavirované stránky

Příspěvekod Dan Buchtela » pon 27 srp, 2012 8:43 pm

Honza168 píše:Kolegovi Buchtelovi: To, že jsi bez mého vědomí zveřejnil své pochybné zjištění na této diskusi a způsobil bouři ve sklenici vody ti už ostatní diskutéři snad vysvětlili. Já to chápu jen s obtížemi.... Budiž. Hodně zdaru a žádné nepříjemnosti s tvým webem ti přeje Honza Hlaváček.

Ahoj Honzo,
nechápu vůbec, proč se čertíš. :?: Jen jsem upozornil (a ukázal), že mi AVAST hlásí školdivý kód. při návštěvě Tvých stránek. Nikdy jsem nenepsal, že šíříš přímo vir, ony totiž existují i další bezpečnostní hrozby, než jsou jen viry.
Jestli jsem pochopil správně, ta bezpečnostní hrozba tam skutečně tím černým počítadlem existovala, i když třeba jen hypotetická. Pokud se to i díky zdejší diskuzi podařilo identifikovat a odstranit, tím lépe, ne?
Pokud se Tě to upozornění dotklo nějak osobně, tak sice nechápu proč, ale přesto se Ti upřímně omlouvám.
Uživatelský avatar
Dan Buchtela
 
Příspěvky: 1174
Registrován: pon 13 srp, 2007 9:21 pm
Bydliště: okres ÚL

Předchozí

Zpět na Připomínky k fóru

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků