Moderování fóra

Vše co se vám k provozu fóra líbí nebo nelíbí. Připomínky adminovi.

Moderátor: Michal Dalecký

Příspěvekod Yarda » čtv 07 srp, 2008 7:45 am

Když už přišla řeč na tohle téma, přispěju taky svým názorem. Patřím k těm, kteří tohle fórum spíš pasivně sledují než do něj pravidelně přispívají - ostatně ani si nemůžu dovolit trávit pracovní čas diskusemi na netu. Takže se sem vždycky jen podívám, projedu si oranžové zvonečky, přečtu nové příspěvky a zase jdu. Nevidím žádný problém v tom, když je příspěvek mimo téma nebo zdvojený, opakující se apod. Když něco potřebuju najít, stejně se není možné v těch tisících příspěvků orientovat, takže použiju funkci HLEDAT a nesejde tedy na tom, zda je příspěvek správně založený, nazvaný a umístěný. Nářky nad tím, že někteří účastníci se „špatně“ ptají a zaplevelují tím prý tohle fórum mi proto připadají docela bezpředmětné. Zato při projíždění oranžových zvonečků narážím na několik málo jedinců, kteří cítí potřebu se vyjadřovat úplně ke všemu a zavalují tohle fórum denně desítkami zbytečných a nicneříkajících reakcí a pletou si to s chatem. Tohle je podle mě ten pravý problém, proč je to tu zaplevelené – nikoliv špatné dotazy, ale plané odpovědi. Tohle ovšem nevyřeší žádný moderátor, je to o sebereflexi a schopnosti sebekritického nadhledu. Když už tu včara zazněla nějaká přísloví, taky jedno připojím: „Mlčeti zlato“. Snad to dorazí k tomu pravému. :wink:
Uživatelský avatar
Yarda
 
Příspěvky: 255
Registrován: pon 08 říj, 2007 11:48 am

Příspěvekod Houmr » čtv 07 srp, 2008 9:00 am

No mohu jen souhlasit, ale je pravda, že pokud by někdo chtěl fórum trochu korigovat, tak by to asi šlo, ale je faktem, že takto se zaplevelují časem všechna fóra, která jsem kdy navštěvoval, čím bud více lidí o to to bude horší. Takže já už si spíše vybírám témata, která sleduji a ostatní přecházím, nemám čas, ani chuť každý den číst všechno.
"HO" - DCC - III - IV
Uživatelský avatar
Houmr
 
Příspěvky: 1324
Registrován: sob 07 říj, 2006 5:44 pm
Bydliště: Bukovice

Příspěvekod Lubomír Dudek » čtv 07 srp, 2008 9:14 am

Znovu se omlouvám,neboť patřim k těm,kteří sem tam při dotazu špatně zařadí,nebo naposledy že jsem se neudržel a "vyblil hovínko". :roll: Jinak jak napsal Yarda snažim se spíše číst a sbírat informace.
Co člověk,to přístup a názor.Od někoho výtku beru a spousta názorů tady působí pozitivně i na mé další chování,ale na druhou stranu někdo neví coby a připadá mi,že tráví víc času na netu,než u modelařiny a plká blbost,za blbostí.Hlavně sbírat příspěvky,protože to mě udělá váženym!!
To je ale blbůstka si tohle myslet,nicméně podle mého názoru je tady takových lidí dost

S pozdravem polepšený Lubomír pozorovatel :wink:
Přeběhlík k N scale II epocha druhá válka DRG/DRB
Uživatelský avatar
Lubomír Dudek
 
Příspěvky: 290
Registrován: sob 29 pro, 2007 6:53 pm
Bydliště: Habartov,Žatec,Karlovy vary

Příspěvekod cipisekmp » čtv 07 srp, 2008 4:09 pm

Ahoj, ja se taky pridam. Jsem tu relativne novym clenem a zbiram ruzne informace. Asi pred tydnem sem proste mel problem "jak zajistit ozubene kola a sneky na hrideli aby se neprotaceli" a protoze jsem si jist ze jsem to tu nekde vydel tak jsem dal hledat a tam jsem zadal "zajisteni ozubeneho kola". Vyhodilo me to dve stranky prispevku kde se zrejme neco z meho textu nachazi. A ted si otevrene priznejme kdo bude prochazet cca 100 ruznych vlaken, a v nich mozna najdu odpoved? Jelikoz jsem si byl jist ze jsem to tu vydel a nechtel jsem se opakovat tak to radej resim SZ jednomu clenovy ktery tu psal ze ho bavi delat pojezdy.
Tak jak bych mel v podobnem problemu postupovat?
Zalozit vlakno? Ptat se SZ?
Mejte se fajn cipisek
Uživatelský avatar
cipisekmp
 
Příspěvky: 1581
Registrován: ned 08 čer, 2008 6:55 am
Bydliště: Moravsky Pisek

Příspěvekod boy.rough » pát 12 zář, 2008 10:41 am

Ahoj všem,
dovolím si přihodit také jeden poznatek.
Zdá se mi, že se zde na fóru někam vytratila etika a slušné chování.
Žádám proto touto cestou moderátory jednotlivých sekcí, aby všelijakým hádkám udělali přítrž. Chápu, že sem tam nějaká výměna názorů do diskuse patří, jinak to ani nejde, ale jak se mám potom vyznat v jednotlivých tématech, když 4-5 stránek příspěvků jsou různé útoky na různé osoby? To mě opravdu nebaví toto pročítat.
Místo toho, abysme zde řešili problémy s našimi vlaky, tak se babráme v nesmyslech. Proč?
Ahoj a ať se Vám všem daří.
Jezdím na účkách (poslední mohykán???) a nemám s nimi problém. Vždy si s nimi nějak poradím.
boy.rough
 
Příspěvky: 616
Registrován: stř 13 čer, 2007 6:47 pm

Příspěvekod Jarda H. » pát 12 zář, 2008 2:21 pm

Necelou půlhodinku před tvým příspěvkem jsem si udělal stejný (všeobecný) povzdech :cry: v sekci TT ! Nechci to dál rozmazávat, ale nějak se poslední dny vytrácí z fóra pohoda a diskuze :!: Zamysleme se tedy všichni - a nejdříve sami u sebe :lol: :!:
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2791
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Re: Moderování fóra

Příspěvekod milan ferdián » sob 24 srp, 2019 5:21 am

Zaveden zpřísněný režim.Doporučujeme uživatelům fóra projít si "Provoz fóra a pravidla fóra".
milan ferdián
 
Příspěvky: 11802
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Moderování fóra

Příspěvekod milan ferdián » sob 07 zář, 2019 6:07 am

Vážení uživatele diskusního fóra, kluci, kolegové. Po zavedení zpřísněného režimu, který jsme po určité době vyhodnotili, můžeme konstatovat, že jste nám udělali velkou radost. Vyjadřujete se ke konkrétnímu obsahu bez popichujících podtex-
tů. Zmizely osobní útoky, pomluvy, příspěvky které měly charakter začínajícího flamewar/arogantní nebo obsah byl nic-neříkající.
Jsme rádi, že vám není lhostejné, kam naše diskusní fórum bude do budoucna směřovat. Děkujeme Vám, protože vy sami uživatelé máte na tom lví podíl.

Je dohodnuto s některými uživateli, že se budou promazávat vlákna od balastu. Už se i stalo u určených vláken dle doda-
ného seznamu od samotného uživatele. Ta nabídka na promazání svých vláken nadále platí. Stačí jen sepsat svůj seznam (podmínky jsou uvedeny ve vláknu "Čistění tématu jeho autorem") a obrátit se na mne.

moderátor/Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11802
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Předchozí

Zpět na Připomínky k fóru

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků