Informace

Vše co se vám k provozu fóra líbí nebo nelíbí. Připomínky adminovi.

Moderátor: Michal Dalecký

Informace

Příspěvekod milan ferdián » stř 22 lis, 2023 7:17 pm

Uživatel HonzaM má zákaz vkládaní svých příspěvků do mých témat.
-m-
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Informace

Příspěvekod Vysočina » stř 22 lis, 2023 7:22 pm

___
Naposledy upravil Vysočina dne pát 24 lis, 2023 7:53 pm, celkově upraveno 1
(.) P R U D Í Č
Vysočina
 
Příspěvky: 138
Registrován: ned 29 lis, 2009 1:09 pm
Bydliště: 758029 HCV

Re: Informace

Příspěvekod Zlámalík » stř 22 lis, 2023 7:31 pm

milan ferdián píše:Uživatel HonzaM má zákaz vkládaní svých příspěvků do mých témat.
-m-

"Impérium vrací úder" :lol: :lol: :lol:

Jak malí, fakt. :roll:
TT/současnost: Zlámalíkovy mašinky
Uživatelský avatar
Zlámalík
 
Příspěvky: 1836
Registrován: pát 14 led, 2011 10:39 pm
Bydliště: Košíkov

Re: Informace

Příspěvekod Rudolf » stř 22 lis, 2023 7:48 pm

Pánové, berte to jako informaci nikoli jako důvod ke komentování.
Děkuji,
Admin
Uživatelský avatar
Rudolf
 
Příspěvky: 920
Registrován: ned 08 říj, 2006 11:10 am
Bydliště: Strakonice

Re: Informace

Příspěvekod Vysočina » stř 22 lis, 2023 8:04 pm

___ :arrow: :)
Naposledy upravil Vysočina dne pát 24 lis, 2023 7:53 pm, celkově upraveno 1
(.) P R U D Í Č
Vysočina
 
Příspěvky: 138
Registrován: ned 29 lis, 2009 1:09 pm
Bydliště: 758029 HCV

Re: Informace

Příspěvekod Dusan » stř 22 lis, 2023 8:15 pm

Rudolf píše:Pánové, berte to jako informaci nikoli jako důvod ke komentování.
Děkuji,
Admin

Tak to zamkněte Admine.Co je na tom složitého?
Naposledy upravil Dusan dne stř 22 lis, 2023 9:40 pm, celkově upraveno 1
HO(N),DCC,ep.II.-III.
Uživatelský avatar
Dusan
 
Příspěvky: 1284
Registrován: ned 04 úno, 2007 4:48 pm
Bydliště: Brno

Re: Informace

Příspěvekod milan ferdián » stř 22 lis, 2023 9:05 pm

Vysočina píše:Ahoj přátelé - schází zde rulička TOALETNÍHO PAPÍRU !!! , protože je to stále o ??? A ať mne Pan RUDA dá klidně ban !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Toto forum již dávno UPADLO do propadliště DĚJIN , řeší jenom osočovaní a narážky na uživatele : roll: :roll: :wink: :wink: :!: :!: :?: :?: :idea: :idea: :arrow: :arrow: :lol: :lol: 8) 8) :? :? :shock: :shock: :o :o :( :) :) :D :evil: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: tož SLOVU Zdar - Vysočina

PS Kdo z ADMINŮ se probere :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:

Za vložené příspěvky do tématu "Připomínky k fóru" se BANY neudělují. Vyjadřujete svůj názor a pohled na danou informaci.
-m-
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Informace

Příspěvekod Zlámalík » stř 22 lis, 2023 11:05 pm

Dobře. Milane, i když se neznáme osobně, myslím, že jsme spolu už něco nadiskutovali a pár věcí vyřešili. Když se nebudeš zlobit, dovolím si tu něco napsat. Fórum je tady pro všechny modeláře a jsem rád, že to tady ještě žije, že sem chodí lidi, kteří mají co říct a mají co ukázat. Ať už ze své tvorby, nebo znalostí historie. Pak je tu mnoho dalších, kteří třeba začali později a chodí se sem často jen koukat, jak to dělají ostatní. Nevíš o nich, ale oni tu jsou (nemá každý tu potřebu jako třeba já sledovat aktivní témata a projevovat se tu či onde :lol: ). Jenže pokud chceš, aby železniční modelářství neumřelo - a věřím, že to tak je, to bys nevydal tolik krásných knížek - musíš těmhle lidem ukázat, že má cenu se sem vracet, že se tady vždy něco dozví a že to bude mít odbornou i lidskou úroveň. Ta je totiž tím, co to tady dělá zajímavým. Protože spolupracovat a patřit do nějaké skupiny lidí chceš jen tehdy, když jsou ti ti lidi sympatičtí.

Rozumím tomu, že mezi některými z vás jsou rozpory - dávné či čerstvé. Vím, že někdo je nějaký a někdo jiný. Ale prosím, buďme natolik na výši, že se přes ně přeneseme. Když to řeknu na rovinu - "dát do tlamy" si můžete sami za rohem, tedy přes SZ či jinde. Nenechte prosím volný průchod emocím, i když vidím, že je pro vás strašně lákavé tady a teď ukázat všem svoji sílu, svoji pravdu, ukázat, jak toho a toho teď "setřu". K čemu? Co si tady dokazujete? Proč nám tady dáváš "informaci" že HonzaM má zákaz přispívání do "tvých" vláken? Napiš mu to osobně, že si nepřeješ, aby je komentoval. K čemu je nám ostatním taková "informace"? Já o ni nestojím. No tak ti tam Honza psát nebude, bude psát jinde. To je zpráva pro něj, ne pro nás. A jestli se tu chceš vytahovat, žes mu to zakázal - za koho nás máš, myslíš, že to nějak zapůsobí? To jsou řeči jak do hospody po pátém pivu. Hodně z nás Honzu zná a třeba ten tvůj pohled nesdílí. Ano, každý jsme nějaký,taky mám třeba k některým jeho věcem komentáře, ale tak tohle je odborné fórum. Buď autora oslovím bokem nebo, když se mi tu vůbec nelíbí, tak sem nelezu (a prosím, nepřispívejme sami k tomu, že sem nepolezou ti ostatní, viz minulý odstavec).

Když si přeješ názor, dovolím si ještě jednu věc. Připadne mi zvláštní, jak se tady chováš majetnicky a tajemně. Dost mne překvapil Tvůj nedávný příspěvek o plánech kolejišť - myslím tenhle:
milan ferdián píše:Vážení modeláři, tady jsem začal, tady je ta má pomyslná tečka. Ve zkratce. Všechny témata byly přesunuty. Nebudu uvádět kde jsou, kdo bude chtít a bude mít zájem, ten si je na DFmodely.biz najde. ...

Jasně, máš právo tady smazat vše, cos vytvořil. Máš právo si to přesunout kam chceš. Ale je to tedy nanejvýš divné, už jen kvůli udržení přehlednosti a pestrosti fóra. K čemu ti to posloužilo? A pokud jsi to nechal veřejné, pak by ti s dovolením "ruka neupadla", kdybys napsal - vážení kolegové, z těch a těch důvodů jsem svoje plánky a témata soustředil tam a tam, děkuji za pochopení.

Já jsem asi idealista, odpusťte mi to. Ale snažím se, aby spolu lidi vycházeli. Nejsem rozhodně žádný "sluníčkář", hodně lidí mne štve, taky nejsem vždy ideální, v práci třeba taky nejde vždy hrát s otevřenými kartami. Ale tady, kde jsme všichni pro naše koníčky, zábavu, potěšení - proč bych si tady měl něco dokazovat, notabene takhle? Určitě je někdy potřeba dát najevo svůj názor a stát si za ním. Ale taky můžu spoustu věcí elegantně "odignorovat" a nenimrat se v tom. To vše se dá udělat kulturně a s grácií, s ohledem na ostatní, kteří o vašich neshodách ani netuší. Nemusíte jim ukazovat, jak jste "malí", ukažte, že jste na výši a že jim máte co nabídnout - zkušenosti, vědomosti, zralost dospělého chlapa.

Děkuju.
Jirka Zlámal

Edit: po chvíli jsem některé formulace upravil, abych se sám neocitl na druhé straně barikády :-)
TT/současnost: Zlámalíkovy mašinky
Uživatelský avatar
Zlámalík
 
Příspěvky: 1836
Registrován: pát 14 led, 2011 10:39 pm
Bydliště: Košíkov

Re: Informace

Příspěvekod sidlo » čtv 23 lis, 2023 6:01 am

1. Souhlas se Zlámalíkem, líp bych to nenapsal.
2. V minulosti byly příšerné diskuse v tématech DCC. Pak někdo z adminů vyhlásil klid zbraní/emocí. A ono to pomohlo. Sice se to v současnosti v digitálu stále hádá, ale je to na snesitelné úrovni. Bohužel v té vypjaté době dostal jeden z uživatelů doživotní ban. Dozvěděl jsem se to až po letech, když jsme spolu hovořili osobně. Mrzí mě to, protože ten člověk je odborně hodně erudovaný a lidsky férový. A to píšu i přesto, že mi občas dal na rovinu vědět, co si o mě myslí.
3. HonzaM tu pár lidí evidentně irituje. Na druhou stranu jeho kuráž pouštět se do nevyšlapaných cestiček přinesla mnoho dobrého místní modelářské obci. Namátkou popularizace LocoNet, DR5000, MGP... Nebýt jeho, tak tu má většina uživatelů stále ROCO kostku. A jeho komunikace nikdy nevybočuje z pravidel obecného slušného chování.
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3606
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: Informace

Příspěvekod hank » čtv 23 lis, 2023 8:36 am

Zlámalík píše:Jak malí, fakt. :roll:


No jo, vždyť tohle fórum jede už 16 let a někteří jsou tu od samého začátku. Někteří z nás za ty roky přešli z nejlepšího věku do věku dědkovského, jehož průvodním jevem může být - mezi mnoha jinými - i dětinštění... :lol:
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6116
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Informace

Příspěvekod Dan Buchtela » čtv 23 lis, 2023 9:18 am

Souhlas se Zlámalíkem. Nějak se to tu zvrhává. Nemyslím si, že svévolné zákazy, bany a zamykání jsou řešením...
Uživatelský avatar
Dan Buchtela
 
Příspěvky: 1175
Registrován: pon 13 srp, 2007 9:21 pm
Bydliště: okres ÚL

Re: Informace

Příspěvekod milan ferdián » čtv 23 lis, 2023 10:30 am

Jestli jsem dobře pochopil z vašich příspěvků, tak já jsem ten špatný a to jen proto, že jsem už vyčerpal všechny možnosti, jak se bránit před příspěvky od uživatele HonzaM. Podle vás je to milius a já se chovám dětinsky. Když jste tak rozumní a moudří, tak poraďte jak se mám bránit :?: Ten zákaz zrál dlouhou dobu a nespadl z nebe. Je zajímavé, že když vám někdo zničí několik vláken, pomluví a píše dezinformace o vaší práci, tak z vaší strany je vše v pořádku. Takže já se nesmím bránit, protože většina uživatelů diskusního fóra si myslí, že je to špatně. Též zajímavý pohled. Vy sami nejste schopni HonzaM ukočírovat. Jeho excesy mlčky přecházíte a jen pár lidí se ozve na moji obranu. Ti jsou vzápětí osočeni, protože mají svůj pohled a názor než máte vy. A to je opět podle vás v pořádku.

Začínám si uvědomovat, že jsem vlastně udělal velkou chybu, že jsem se vrátil, kvůli některým fandům. Samozřejmě budu hned obviněn z vaší strany za své napsané slova a opět zazní ptákoviny "Imperium vrací úder", "Kdo z ADMINU se probere" nebo Milan je dětinský, malicherný a měl by být nad věcí.

Ohledně mých témat. O tom kde budou, rozhoduji já sám. Stejně z nich už jste nečerpali informace, tak jsem stav vyhodnotil, že vás už to nezajímá.

Banování bývalí uživatelé. Nevím kdo byl v minulosti banovan ze sekce DCC, ale mám pocit že se asi mluví o uživateli MiG. Zajímavá osoba, dokud vás opět urážel, ukazoval své arogantní chování vůči uživatelům, kteří se slušně jeho zeptali, tak podle vás opět bylo vše v pořádku, protože vy jste vše mlčky přehlíželi. A co Zdeno? Nevím sice kde teď je, nějak se odmlčel, tak s ním si absolutně vy nevíte rady a mě budete kázat, abych byl nad věcí. Proč vy nejste nad věcí u Zdena :?: Nejdříve si zameťte u sebe a potom kázejte o morálce. A propó, JirkaUS je tu stále a nedávno jsem jej tady viděl. Budu velmi zvědav, jak vy si s ním poradíte až opět začne přispívat.

Skoro nikdo z vás neví, že v roce 2019 proběhla velká skrytá bitva o toto fórum. Dodnes mám schované listiny z advokátní kanceláře, které mi byly zaslány s důrazným vyjádřením "Co jsem si to vůbec dovolil vůči některým uživatelům diskusního fóra ". Dokonce mi přišel něco jako rozsudek a podmínky, které jsem měl já a majitel diskusního fóra splnit. Naštěstí majitel fóra si toto nenechal líbit diktování těchto podmínek a udělal velmi rázný krok. Nechali jsme v té době tuto kauzu v utajení, protože jsme nechtěli jitřit už tak vyhrocené vášně. Zmiňuji se proto, aby jste teď o kauze vy věděli. Né proto, že bych chěl nějaké poplacávání po ramenou. V té době jsem byl admin, tak jsem bojoval.

Poslední příspěvek nemá cenu komentovat.
-m-
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Informace

Příspěvekod hank » čtv 23 lis, 2023 11:17 am

milan ferdián píše:Skoro nikdo z vás neví...


No vidíš, a to je možná právě ta chyba, že nevíme...

milan ferdián píše:Dodnes mám schované listiny z advokátní kanceláře, které mi byly zaslány s důrazným vyjádřením "Co jsem si to vůbec dovolil vůči některým uživatelům diskusního fóra ". Dokonce mi přišel něco jako rozsudek a podmínky, které jsem měl já a majitel diskusního fóra splnit.


"Listiny z advokátní kanceláře" v žádném případě nejsou "něco jako rozsudek". Bezdůvodnými výhrůžkami advokátů se už nechala zbytečně zastrašit spousta lidí.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6116
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Informace

Příspěvekod Michal Šuhajda » čtv 23 lis, 2023 11:25 am

Ahoj Milane,
nechtěl jsem psát, ale bohužel už mi to nedá.
Obrana není špatná, ale dětinské je to divadlo okolo.
Pokud se potřebuješ bránit, udělej to, ale proč to tu rozmazáváš? Čím víc se v lejně šlape tím víc to smrdí.
Udělej co uznáš za vhodné, ale přece není nutné to popisovat a veřejně se dožadovat podpory od ostatních, kteří potažmo nemají všechny informace a Tvé důvody, pro podobné kroky nemůžou pochopit.
Opravdu si myslím, že to nemáš zapotřebí.
PS: Podobně jako Zlámalík nechápu proč stále "tajemně" uzavíráš, otevíráš témata, vyhrožuješ opuštěním fóra, teatrálně končíš a zase se vracíš - aby bylo jasno za návrat jsem rád a dělej si co chceš, ale PROČ TEN CIRKUS KOLEM?
PPS: Pokud s Tebou vždycky všichni ve všem nesouhlasí nebo Ti netleskají, tak to ber jako fakt, nerozčiluj se a nepovažuj je za nepřátele. Naopak, pochlebovači to s Tebou nemusí myslet dobře.
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2385
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Re: Informace

Příspěvekod Zlámalík » čtv 23 lis, 2023 11:39 am

Milane, dovol:
milan ferdián píše:Jestli jsem dobře pochopil z vašich příspěvků, tak já jsem ten špatný a to jen proto, že jsem už vyčerpal všechny možnosti, jak se bránit...Ten zákaz zrál dlouhou dobu a nespadl z nebe.

Já nic o tom, že je jeden bez chyb a druhý špatný nepsal. Zakazuj si co chceš, netahej nás ale do toho.

milan ferdián píše:...a opět zazní ptákoviny "Imperium vrací úder"

A jak se máme bránit my, uživatelé? Narážel jsem na to, že ty máš to právo si to tady celé zabanovat, když už se neumíš nijak bránit a my to tady musíme strpět.

milan ferdián píše: Ohledně mých témat. O tom kde budou, rozhoduji já sám. Stejně z nich už jste nečerpali informace, tak jsem stav vyhodnotil, že vás už to nezajímá.

A na tos příšel kde, prosím? A proč by to tady nemohlo být? A když nemohlo, proč je ti zatěžko napsat, kde to teda je? Nenapsal jsi to ani teď.
A věta "rozhoduji JÁ SÁM.." Milane bohužel o Tobě říká víc, než si asi myslíš...

Ohledně banování bych to nekomentoval, nemám zkušenost. Ale prosím opět, ty si prostě nevíš rady, tak prásk. Zkoušels jiné cesty?
A ohledně právníků souhlas s Hankem.
TT/současnost: Zlámalíkovy mašinky
Uživatelský avatar
Zlámalík
 
Příspěvky: 1836
Registrován: pát 14 led, 2011 10:39 pm
Bydliště: Košíkov

Další

Zpět na Připomínky k fóru

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků