Nelze vkládat obrázky

Vše co se vám k provozu fóra líbí nebo nelíbí. Připomínky adminovi.

Moderátor: Michal Dalecký

Nelze vkládat obrázky

Příspěvekod hank » ned 31 led, 2021 6:27 am

Tak už mě to taky dohnalo... :(

Pravděpodobně jsem překročil nějaký limit objemu dat a nejde mi vkládat obrázky. Smazal jsem několik desítek svých příspěvků, které jsem smazat mohl, nicméně stav se nemění.

Co mohu udělat pro to, abych obrázky zase mohl vkládat?
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6110
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Nelze vkládat obrázky

Příspěvekod hank » ned 31 led, 2021 7:20 am

Dostal jsem k tomu jako odpověď SZ od Milana Ferdiána, ale M.F. má vypnuté přijímání SZ, takže na to reaguji zde.

Rozumím tomu dobře, že teď mám jedinou možnost, a to přejít na nějaké externí uložiště obrázků?

Je mrzuté, že za celá ta léta jsem se nedozvěděl, kolik prostoru mám pro vkládání obrázků k dispozici, ani zda a jak se ten přidělený prostor dá ex post uvolnit... :?
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6110
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Nelze vkládat obrázky

Příspěvekod milan ferdián » ned 31 led, 2021 7:33 am

hank píše:Dostal jsem k tomu jako odpověď SZ od Milana Ferdiána, ale M.F. má vypnuté přijímání SZ, takže na to reaguji zde.

Rozumím tomu dobře, že teď mám jedinou možnost, a to přejít na nějaké externí uložiště obrázků?

Je mrzuté, že za celá ta léta jsem se nedozvěděl, kolik prostoru mám pro vkládání obrázků k dispozici, ani zda a jak se ten přidělený prostor dá ex post uvolnit... :?

Ach jo :roll: :wink:
Klik - uživatelský panel
objeví se kolonky - Přehled je na prvním místě
klik - Příloha
objeví se všechny tvé vložené přílohy
klik - a vesele si vybírej přílohy, které chceš smazat
cestu zpátky znáš, stačí opět klik na obsah fóra a jsi ve fóru
-m-
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Nelze vkládat obrázky

Příspěvekod hank » ned 31 led, 2021 7:56 am

:oops:
Děkuji.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6110
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Nelze vkládat obrázky

Příspěvekod cipisekmp » ned 31 led, 2021 8:03 am

Zdravim.
Bohuzel promazavanim obrazku se situace daneho uzivatele sice na chvili vyresi, ale je pak otazka, zdali ty prizpevky jsou pak k necemu kdyz z celeho vlakna je jen hromada chaosu. Je to krasne videt na vlaknu k podkladum pro vozy RAJ. Cele vlakno je v podstate k nicemu, kdyz tam zmizela vetsina obrazove dokumentace.
Cesta je do budoucna externi uloziste ale i to muze byt casem vypnuto, zruseno a pod. Jedine mit vlastni nejaky server na kterem mit svoje obrazky. Preci jen ten si nikdo nevypne ale kdo by to delal. Takze nakonec nam asi nic jineho nezbyva. Zvetsovat prostor pro vkladani obrazku taky nejde donekonecna.
V podstate tohle nema dobre reseni. Cipisekmp.
H0/MODULY SLOVÁCKO

www.kzmslovacko.cz
Uživatelský avatar
cipisekmp
 
Příspěvky: 1583
Registrován: ned 08 čer, 2008 6:55 am
Bydliště: Moravsky Pisek

Re: Nelze vkládat obrázky

Příspěvekod hank » ned 31 led, 2021 8:19 am

Mezitím jsem vymazal asi ¼ svých příloh, snažil jsem se smáznout ty nejobjemnější, ale stejně se mi možnost vkládat obrázky pořád nenabízí.

Kdyby někomu chybělo něco z toho, co jsem smazal, napiště mi prosím SZ.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6110
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Nelze vkládat obrázky

Příspěvekod Dovi » ned 31 led, 2021 8:31 am

No, ta možnost smazat přílohu (resp. některé "postradatelnė" přílohy) sice existuje, ale otázky zůstávají:

1)
Jak je definován ten limit - ona hranice, po jejímž překročení nelze již vkládat další přílohy?

Je to:
- počet příloh?
- jejich datový objem?
- nebo kombinace obojího?

A kolik to teda konkrétně dělá?

2)
Kde se uživatel fóra dozví, kolik už z toho limitu má aktuálně vyčerpáno?

3)
Pomůže pak po překročení limitu (ideálně ještě zavčas před jeho dosažením) smazání několika oželitelných příloh?

Hankovi to dle jeho čerstvé zkušenosti nepomohlo.
Je tedy potřeba počkat nějakou dobu (pár hodin nebo třeba do druhého dne), až proběhne nějaký aktualizační skript na serveru a systém to vezme na vědomí?
- v dětství H0 a následně N
- teď už si jen hraju (nemodelařím) s H0, H0e a H0f, analog+digi
Uživatelský avatar
Dovi
 
Příspěvky: 544
Registrován: pon 25 kvě, 2020 5:47 am

Re: Nelze vkládat obrázky

Příspěvekod hank » ned 31 led, 2021 8:34 am

Dovi: Děkuji za exaktní formulaci relevantních otázek, na kterou jsem teď neměl čas ani náladu... :?
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6110
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Nelze vkládat obrázky

Příspěvekod milan ferdián » ned 31 led, 2021 8:50 am

cipisekmp píše:Zdravim.
Bohuzel promazavanim obrazku se situace daneho uzivatele sice na chvili vyresi, ale je pak otazka, zdali ty prizpevky jsou pak k necemu kdyz z celeho vlakna je jen hromada chaosu. Je to krasne videt na vlaknu k podkladum pro vozy RAJ. Cele vlakno je v podstate k nicemu, kdyz tam zmizela vetsina obrazove dokumentace.
Cesta je do budoucna externi uloziste ale i to muze byt casem vypnuto, zruseno a pod. Jedine mit vlastni nejaky server na kterem mit svoje obrazky. Preci jen ten si nikdo nevypne ale kdo by to delal. Takze nakonec nam asi nic jineho nezbyva. Zvetsovat prostor pro vkladani obrazku taky nejde donekonecna.
V podstate tohle nema dobre reseni. Cipisekmp.

A které vlákno máš na mysli ? Protože /Komunita H0/ve vláknu Bramos/Raj jsou dostupné přílohy. Jestli se jedná o jiné vlákno, konkrétně od uživatele Tempotaxi, tak dle jeho sdělení mu zkolabovalo úložiště rajce a vložené přílohy zmizely. Nezbude ti nic jiného než se s dotazem obrátit na adminy a moderátory DF.
-m-
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Nelze vkládat obrázky

Příspěvekod milan ferdián » ned 31 led, 2021 8:51 am

Dovi píše:No, ta možnost smazat přílohu (resp. některé "postradatelnė" přílohy) sice existuje, ale otázky zůstávají:

1)
Jak je definován ten limit - ona hranice, po jejímž překročení nelze již vkládat další přílohy?

Je to:
- počet příloh?
- jejich datový objem?
- nebo kombinace obojího?

A kolik to teda konkrétně dělá?

2)
Kde se uživatel fóra dozví, kolik už z toho limitu má aktuálně vyčerpáno?

3)
Pomůže pak po překročení limitu (ideálně ještě zavčas před jeho dosažením) smazání několika oželitelných příloh?

Hankovi to dle jeho čerstvé zkušenosti nepomohlo.
Je tedy potřeba počkat nějakou dobu (pár hodin nebo třeba do druhého dne), až proběhne nějaký aktualizační skript na serveru a systém to vezme na vědomí?

Na tyto otázky, dokáže odpovědět jen majitel fóra a administrátor fóra.
-m-
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Nelze vkládat obrázky

Příspěvekod Jarda H. » ned 31 led, 2021 12:13 pm

hank píše:Mezitím jsem vymazal asi ¼ svých příloh, snažil jsem se smáznout ty nejobjemnější, ale stejně se mi možnost vkládat obrázky pořád nenabízí.

Kdyby někomu chybělo něco z toho, co jsem smazal, napiště mi prosím SZ.


Mně to promazání kdysi pomohlo, mezitím se ale DF "přeformátovalo", možná je tam něco dalšího ?! Jak píše Milan F. v předchozím příspěvku, reagovat musí buď Michal Dalecký nebo Rudolf !
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Re: Nelze vkládat obrázky

Příspěvekod hank » pon 01 úno, 2021 9:59 am

Odstranil jsem dalších skoro 120 příloh. Vkládat obrázky mi pořád nejde... :?
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6110
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Nelze vkládat obrázky

Příspěvekod hank » úte 02 úno, 2021 4:57 pm

Tak hlásím, že po zásahu admina, kterému tímto ještě jednou děkuji, už to zase funguje.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6110
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Nelze vkládat obrázky

Příspěvekod Dovi » stř 03 úno, 2021 6:26 am

 
hank píše:po zásahu admina už to zase funguje


Gratulace k úspěchu, byť částečnému - za cenu ztráty (obětování) stovek Tvých příloh s obrázky, nákresy a fotografiemi.
Pár z nich možná bylo jakž takž postradatelných, ale mnoho jiných bylo cenných pro další modeláře, kteří pak nacházejí diskuzní příspěvky bez obrázků (nejenom v tomto případě, ale i u příspěvků dalších členů fóra, třeba i Milana Ferdiána). Je to škoda.

Takže odpověď na tu poslední ze tří otázek je kladná - za určitých okolností to odmazání příloh pomůže, ale ne automaticky.

A odpovědi na ty zbývající otázky - kde je ta hranice a jak se uživatel dozví, kolik má aktuálně vyčerpáno - jsou nyní už známy a bylo by případně možno je zveřejnit?
 
- v dětství H0 a následně N
- teď už si jen hraju (nemodelařím) s H0, H0e a H0f, analog+digi
Uživatelský avatar
Dovi
 
Příspěvky: 544
Registrován: pon 25 kvě, 2020 5:47 am

Re: Nelze vkládat obrázky

Příspěvekod milan ferdián » stř 03 úno, 2021 7:00 am

Dovi píše: 
hank píše:po zásahu admina už to zase funguje


Gratulace k úspěchu, byť částečnému - za cenu ztráty (obětování) stovek Tvých příloh s obrázky, nákresy a fotografiemi.
Pár z nich možná bylo jakž takž postradatelných, ale mnoho jiných bylo cenných pro další modeláře, kteří pak nacházejí diskuzní příspěvky bez obrázků (nejenom v tomto případě, ale i u příspěvků dalších členů fóra, třeba i Milana Ferdiána). Je to škoda. 

Ztráta příloh může být způsobena ukončením použitého příslušného programu, jestli se nepletu u mne to byla "žaba" anglický výraz si nevzpomenu. Postupem doby, kdy jsem byl velmi aktivní v kreslení (vkládáním příloh) se velmi brzy vyčerpal limit. Tato situace se řešila zde viewtopic.php?f=20&t=12096 .
Dovi píše: 
Takže odpověď na tu poslední ze tří otázek je kladná - za určitých okolností to odmazání příloh pomůže, ale ne automaticky.
A odpovědi na ty zbývající otázky - [b]kde je ta hranice  

Limit zná jen majitel fóra a administrátor, musím upozornit, že kapacita úložiště není zadarmo, jak někteří mají představu.
Dovi píše:  a jak se uživatel dozví, kolik má aktuálně vyčerpáno  - jsou nyní už známy a bylo by případně možno je zveřejnit?
 

Nedozví, jednoho dne, tak jak hank, při vkládaní přílohy se dozvíš, že přílohu nemůžeš vložit do příspěvku. Ty, jako uživatel máš k dispozici "Uživatelský panel". Tam si můžeš regulovat počet příloh, samozřejmě jestli došlo k přeformátování, musíš se obrátit na majitele fóra nebo admina.
-m-
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Další

Zpět na Připomínky k fóru

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků