Nabídka k rezignaci

Vše co se vám k provozu fóra líbí nebo nelíbí. Připomínky adminovi.

Moderátor: Michal Dalecký

Nabídka k rezignaci

Příspěvekod milan ferdián » ned 12 črc, 2020 8:19 am

Ke zklidnění situace na našem diskusním fóru modelybiz a pravděpodobnému vzniku nového diskusního fóra jsem nabídl majiteli fóra Michalu Daleckému, svoji nabídku k rezignaci z pozic admina a moderátora. Chápu, že někteří z vás tuto možnost přivítají. Není to útěk z lodě, ta se nepotápí. Někdo ale odejít musí a přijít musí svěží duch.
Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Nabídka k rezignaci

Příspěvekod hank » ned 12 črc, 2020 8:39 am

milan ferdián píše:Ke zklidnění situace na našem diskusním fóru modelybiz a pravděpodobnému vzniku nového diskusního fóra jsem nabídl majiteli fóra Michalu Daleckému, svoji nabídku k rezignaci z pozic admina a moderátora. Chápu, že někteří z vás tuto možnost přivítají. Není to útěk z lodě, ta se nepotápí. Někdo ale odejít musí a přijít musí svěží duch.
Milan


Co to je "svěží duch"?

Myslím, že odejít - nebo být odejiti - by měli jiní...
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6074
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Nabídka k rezignaci

Příspěvekod milan ferdián » ned 12 črc, 2020 8:50 am

hank píše:Co to je "svěží duch"?

Někdo kdo bude místo mne tvrdší, mladší a více zkušenější v oblasti moderování fóra, než jsem já. Já jsem příliš tolerantní, vstřícný a snažíc se pochopit obě strany, což se někdy prostě nedaří. Jsem jen člověk a velký fanda modelové železnice.-m-
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Nabídka k rezignaci

Příspěvekod Petr Zatrepalek » ned 12 črc, 2020 9:19 am

Milane, tvojí situaci chápu. Hranice mezi tvrdou cenzurou co vede do pekel a mazáním příspěvků co jsou na hraně s etikou a pravidly fora je hodně tenká... Moderátor by měl umět být vždy tak říkajíc nad věcí a měřit všem jedním metrem stejně. Což ne vždy fungovalo. Na druhou stranu všichni jsme omylní a je třeba si z toho vzít poučení. Pravda je taková, že forum není to co bývalo. Spousta balastu, příspěvků s prominutím o hovně, duplicita témat, zbytečné citace a s tím spojená nepřehlednost. To vše dost znesnadňuje vyhledávání. Na druhou stranu se maže a různě zbytečně přesouvá celkem hodně příspěvků, které mají k danému tematu co říci a naopak zůstavají příspěvky, co by zůstavat v původních tematech vůbec neměly. To pak může vyvolávat myšlenku, že se tu měří dvojím metrem a člověk si pak může položit otázku Quo bono... A osobní ataky jsou zde také časté. Zvláště u příspěvků týkajících se třeba nových modelů nebo DCC a elektroniky. Každé diskusní forum zobrazuje i to, jaká je společnost obecně. A ta naše, česko-slovenská, je už hodně dlouho rozdělená názorově a všechny tábory spolu víceméně dost radikálně soupeří. Včetně modelářské komunity, bohužel. Což rozhodně není dobře. O to větší nároky ale jsou pak na adminy a moderátory netových diskusí, aby ty různé tlaky ustáli a hlavně se snažili za každých okolností zůstat nestranní. Jinak i jako modeláři budeme pomalu ale jistě směřovat k orwelovské totalitě. Stačí, že už existuje jiný Velký bratr.
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Re: Nabídka k rezignaci

Příspěvekod jihous » ned 12 črc, 2020 9:56 am

Já to řeknu drsně : Milane opovaž se.
jihous
 
Příspěvky: 317
Registrován: čtv 05 kvě, 2011 12:13 pm

Re: Nabídka k rezignaci

Příspěvekod mlha » ned 12 črc, 2020 9:59 am

jihous píše:Já to řeknu drsně : Milane opovaž se.

Jasně, opovaž se, budeš mít čas na kluky z Kunčic
H0/MODULY SLOVÁCKO/ep.IV
http://www.kzmslovacko.cz/.
Uživatelský avatar
mlha
 
Příspěvky: 2688
Registrován: ned 27 led, 2008 7:27 pm
Bydliště: Hluk

Re: Nabídka k rezignaci

Příspěvekod Colonel32 » ned 12 črc, 2020 10:45 am

Dovolím si k tomuto tématu dodat jednu vlastní zkušenost.

Před mnoha a mnoha lety jsem měl na starosti moderování sekce CaP na lego fóru kostky.org.

Součástí moderování bylo vytvářet pořádek, protože spoustu věcí si tam každý uživatel chtěl dělat po svém.

Někteří uživatelé dělání pořádku nelibě nesli a vybíjeli si svojí frustraci útoky na moje vlastní stavby.

Pak v mém životě nastalo velmi náročené období a já už ty útoky nebyl schopný dál snášet, tak jsem vyslyšel jejich výzvy že moje práce není dostatečně dobrá, aby tam byla vystavená, a postupně všechny svoje díla poodstraňoval. Následně jsem odstranil i své návody (nákupy lega ze zahraničí, čištění lega...), to se už nelíbilo administrátorovi, který je proti mé vůli obnovil s tvrzením, že co se jednou postne na fórum nepodléhá autorskému zákonu ale majiteli fóra, pak jsme se o tom chvíli hádali a nakonec jsem na fórum dostal doživotní ban.

Moderování sekce pak dostal na starosti někdo jiný :D


Problém moderování je, že pokud tě nikdo nechválí a spousta lidí ti nadává, absolutně se z toho nedá poznat, jestli to děláš dobře nebo špatně.
Colonel32
 
Příspěvky: 855
Registrován: čtv 24 pro, 2009 12:43 pm

Re: Nabídka k rezignaci

Příspěvekod hank » ned 12 črc, 2020 12:21 pm

Colonel32 píše:Problém moderování je, že pokud tě nikdo nechválí a spousta lidí ti nadává, absolutně se z toho nedá poznat, jestli to děláš dobře nebo špatně.


To je ovšem chyba majitele fóra. Kdo jiný by měl moderátorovi poskytnout zpětnou vazbu?
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6074
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Nabídka k rezignaci

Příspěvekod prcek » ned 12 črc, 2020 12:56 pm

hank píše:
Colonel32 píše:Problém moderování je, že pokud tě nikdo nechválí a spousta lidí ti nadává, absolutně se z toho nedá poznat, jestli to děláš dobře nebo špatně.


To je ovšem chyba majitele fóra. Kdo jiný by měl moderátorovi poskytnout zpětnou vazbu?


Timhle smerem bych nestekal. Aby mohl malitel dat moderatorovi zpetnou vazbu, musel by presne vedet, co dela a s cim se potyka. Majitel fora ma moderatory k tomu, aby presne tohle (sledovat nase zabomysi valky) delat nemusel.
Dalsi problem je, ze (podle jakesi statistiky na zaklade pruzkumu) pokud je clovek spokojeny, podeli se o to se 3 lidmi, pokud nespokojeny s 11. Prijde mi logicke predpokladat, ze pri nadavani/chvaleni moderatora je pomer podobny.

Muj nazor obecne je, ze je zde nekolik (vyrazna mensina) jedincu, kteri maji potrebu ke kazdemu tematu prispet, i kdyz nemaji co rict, pak je tu nekolik (opet jednotky) dalsich, kteri maji svuj "jediny spravny nazor" (TM), a jeste jedna skupinka (zase nevelka), kteri na ne maji alergii a reaguji podrazdene na libovolny prispevek z jineho tabora, ktere se vzajemne prolinaji. A pak je tu vetsina, ktera v pripade, ze hleda informace, nebo pomoc se tim hnojem musi probrodit To se snazi resit moderator, ktermu se nekdy dari vice (dekuji), nekdy mene (stane se), ale drive popsane skupiny na nej spolecne nadavaji, takze vznika dojem, ze na to nestaci.
--
Všechno je snadné, než to zkusíš sám.
prcek
 
Příspěvky: 494
Registrován: ned 05 dub, 2009 11:36 am
Bydliště: kousek jižně od Brna

Re: Nabídka k rezignaci

Příspěvekod hank » ned 12 črc, 2020 1:26 pm

prcek píše:...


Majitelé firem své manažery taky obvykle nejdřív několikrát varují a/nebo nějak postihnou, než je vyhodí...
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6074
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Nabídka k rezignaci

Příspěvekod MirekTT » ned 12 črc, 2020 1:59 pm

Milane, já ti fandím. Moderovat bych tohle nechtěl, takže ti rozumím.
Pro ostatní, Milan chce zabalit moderování, ne odejít z fóra. Vy, co ho znáte, ho přeci musíte pochopit.
Upozornění! Toto je diskuzní fórum, a ne vševědopedie absolutních pravd!
www.ModulyBrno.cz
MirekTT
 
Příspěvky: 2564
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Re: Nabídka k rezignaci

Příspěvekod BohousP » ned 12 črc, 2020 3:44 pm

Milane, lidem se nezavděčíš. Určitě je to škoda, ale chápu tě. Uvidíme, kdo a jak to bude dělat v budoucnu. Všichni víme, že jsi vynikající autor publikací a ty zná snad každý železniční modelář. Zabíjet čas arbitráží dvou nebo více kohoutů na jednom hnojišti nepotřebuješ.
TT, DCC, NanoX-2017, TC8, ... http://masinky.info
Uživatelský avatar
BohousP
 
Příspěvky: 2921
Registrován: stř 12 kvě, 2010 9:17 am
Bydliště: Praha - Malešice

Re: Nabídka k rezignaci

Příspěvekod milan ferdián » ned 12 črc, 2020 5:02 pm

Před chvíli byla moje rezignace z pozice admina a moderátora přijata. Děkuji Vám všem za dnešní příspěvky a vaši podporu.
Velké díky patří Michalu Daleckému, že mi umožnil, jako elévovi prezentovat své malůvky na jeho "Diskusním fóru modely.biz." Byla to pro mne velká čest. Děkuji.
Milan Ferdián
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Nabídka k rezignaci

Příspěvekod Lukáš.V » stř 15 črc, 2020 8:21 pm

Škoda věčná škoda. Ale chápu a vůbec se nedivím..
Lukáš.V
 
Příspěvky: 108
Registrován: pon 06 led, 2020 3:02 pm

Re: Nabídka k rezignaci

Příspěvekod mariov8 » čtv 30 črc, 2020 4:26 pm

Dělal jsem kdysi tajemníka jednoho automobilového klubu. Naprosto tě Milane chápu. Budu se těšit na tvé další příspěvky a novému adminovi přeji ať má zdravý úsudek. Jakékoliv fórum, které nabere moc členů po čase začne dělat selekci, protože ne všichni jsou vždy na výši, které si dříve zakladatel fóra představoval. Také jsem na několika fórech majitelem vyšších práv, ale dva zakladatele jsem hned na začátku informoval, že to beru jako čestnou funkci za spoluautorství webu, ale ať se nezlobí, oddělovat zrno od plev nemám čas a ani chuť...
H0 a H0e, analog (zatím), III a IV epocha. Lepty. Prototypy. Technika a její vývoj - historie.
Uživatelský avatar
mariov8
 
Příspěvky: 156
Registrován: úte 10 dub, 2007 7:47 pm
Bydliště: Praha


Zpět na Připomínky k fóru

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků