RSS

Vše co se vám k provozu fóra líbí nebo nelíbí. Připomínky adminovi.

Moderátor: Michal Dalecký

RSS

Příspěvekod lcask » pát 21 bře, 2008 6:40 pm

Neda sa do fora integrovat RSS na automaticke sledovanie urcitych skupin?

Ako som letmo pozrel na googli malo by to ist, vid http://www.webmasterworld.com/forum88/12718.htm

Dik
lcask
 
Příspěvky: 12
Registrován: úte 08 led, 2008 2:58 pm

Příspěvekod TT-maniac » pát 21 bře, 2008 8:11 pm

Myslím si o tom že je to zbytečnost .. já si vždycky na fórum zajdu a podívám se do témat co mám oranžové a to stačí.
TT , analog , epochou se neřídím ... dělám to co se mi líbí
Uživatelský avatar
TT-maniac
 
Příspěvky: 169
Registrován: sob 17 úno, 2007 3:43 pm
Bydliště: Havířov

Příspěvekod lcask » pát 21 bře, 2008 8:15 pm

TT-maniac píše:Myslím si o tom že je to zbytečnost .. já si vždycky na fórum zajdu a podívám se do témat co mám oranžové a to stačí.


Su uz aj ine gadgets na sledovanie (PocketPC a pod.) a RSS je velmi prehladne a rychle. Ak to nie je problem pre administraciu fora, preco sa branit?
lcask
 
Příspěvky: 12
Registrován: úte 08 led, 2008 2:58 pm

Příspěvekod Miloš_P » sob 22 bře, 2008 3:43 pm

Jen, aby se to celý zase nezhroutilo :D . Poslední dobou mám zkušenost, že každá snaha o vylepšení fungujícího softwaru vede k horšímu :shock: .
Uživatelský avatar
Miloš_P
 
Příspěvky: 625
Registrován: stř 20 pro, 2006 9:40 pm
Bydliště: Praha

Příspěvekod richard0404 » sob 22 bře, 2008 5:53 pm

Je to zajímaví nápad ale v každé diskusi můžeš najít něco zajímavého. Když ale čekáš na určitou odpověď možná dobrá pomůcka. :?:
"H0-analog - V SBB" "Faller Car System" "Moduly sekce N"
Uživatelský avatar
richard0404
 
Příspěvky: 783
Registrován: ned 27 led, 2008 9:57 pm
Bydliště: Praha 2

Příspěvekod VoVo » stř 29 dub, 2009 12:28 pm

Svůj příspěvek jsem se rozhodl odstranit jako nesouhlas s praktikami, které zde probíhají ze strany majitele diskuzního fóra, kdy jsou nezištně míněné diskuze a poskytnutné informace od modelářů zneužívány pro komerční aktivity, překrucovány, je zde na úkor komerčních aktivit omezováno svobodné vyjadřování, probíhá neustálé řízení diskuzí, zamykání vláken, odstraňování příspěvků a sám vlastník se zde chová mnohem méně vhodně a slušně, než co ostatním uživatelům vyčítá. Nashledanou v lepších časech :)
Přátelé, tak s tímhle fórem, já jsem skončil.
Uživatelský avatar
VoVo
 
Příspěvky: 383
Registrován: pon 16 čer, 2008 11:58 am
Bydliště: kdekoliv, hlavně mimo toto fórum :)

Re: RSS

Příspěvekod lhd » pon 15 pro, 2014 11:58 am

Narazil jsem na toto staré téma.
Pokud byste chtěli využít RSS, najdete je zde. Já sám je používám už nějakou dobu k plné spokojenosti. Bez RSS si to nedokážu představit.
Uživatelský avatar
lhd
 
Příspěvky: 21
Registrován: stř 16 kvě, 2007 8:01 pm
Bydliště: Praha 9

Re: RSS

Příspěvekod Jardax » ned 30 srp, 2015 9:38 pm

Ja mam dalsi drobnost, zasadne pouzivam RSS, protoze sledovat forum na webu je pro mne desne neprakticke. Take vyhledavani a cteni offline je k nezaplaceni.
Nicmene RSS je nastaven na aktualizaci pouze poslednich (30? defaultne) prispevku, takze pokud se clovek den dva nedostane k siti, nektere prispevky mohou utect z tohoto limitu a uz je nestahne. Nebylo by mozne v nastaveni RSS zvysit tento defaultni pocet, treba na 100 nebo i vice?
Vzhledem k tomu, ze nelze nastavit jednotliva temata samostatne, ale pouze cely diskuzak jako jeden RSS, je ten pocet maly.
Diky.
N scale a vsechno kolem 1/150
Uživatelský avatar
Jardax
 
Příspěvky: 159
Registrován: pon 09 bře, 2009 1:58 pm
Bydliště: Praha

Re: RSS

Příspěvekod lhd » pon 31 srp, 2015 4:24 am

Právě že RSS lze nastavit na jednotlivá témata! Bez toho by to bylo špatné, stačí zadat id tématu - viz nápověda http://www.feedy.cz/rss.
Naopak nevím, jak nastavit celý diskuzák?

S tím počtem je to složitější. Protože je to počet článků, který je zobrazen na aktuální stránce. Upravit by to určitě nějak šlo...
Uživatelský avatar
lhd
 
Příspěvky: 21
Registrován: stř 16 kvě, 2007 8:01 pm
Bydliště: Praha 9

Re: RSS

Příspěvekod Jardax » pon 31 srp, 2015 6:06 am

Ne, to neni takuplne pravda, pomoci feedy.cz lze sledovat formou RSS jakoukoliv webovou stranku, ale to je pouze berlicka, sluzba prostrednictvim jine sluzby. Samotny diskuzak umi RSS primo.
Co se tyce temat, napsal jsem to ne uplne presne - neumi nastavit sledovani vybranych diskusi, mysleno tim jako jeden RSS feed. Umi nastavit kazdou diskusi zvlast, ale to pak znamena ze kolik je prijimanych diskusi, tolik je polozek ve ctecce nebo v mm pripade v mailovem klientu. Coz je pri vetsim mnozstvi kontraproduktivni a neprehledne.
To radsi skousnu cely diskusak, ale ty pocty aktivnich prispevku mi v tom obcas delaji diry, kdyz se den dva nedostanu onlie.
Co se tyce nastaveni RSS, pouzivam Firefox a do neho nainstalovane komponenty RSS, ktere kazdou stranku podporujici RSS primo nakopiruji do ctecky RSS, v mem pripade do postovniho klienta Thunderbird. LZe si vybral vsechny dostupne varianty, takze na tomto serveru je v nabidce vlastni tema, nova temata a cely server.
N scale a vsechno kolem 1/150
Uživatelský avatar
Jardax
 
Příspěvky: 159
Registrován: pon 09 bře, 2009 1:58 pm
Bydliště: Praha

Re: RSS

Příspěvekod fulda » pon 31 srp, 2015 8:00 am

Řeč je o defaultním ATOM feedu, který se dá najít na adrese: RSS.

Jeho nastavení je popsáno ZDE a k tomu changelog ZDE až k verzi 3.0.11.
On si chudák myslí, že to je 30 dní, že je jeden post za den.
Přímo v tom feed.php je definovaný limit:
Kód: Vybrat vše
       /**
       * Default setting for last x days
       */
       var $sort_days = 30;


Teoreticky se dají tyto parametry změnit s použitím nastavení postdat. Udělám malej návod v češtině co funguje:

Pokud chceš dostávat jen jednp fórum, tak se podíváš že ten nejdůležitější má TUHLE adresu. Všimni si co je za otazníkem: ?f=17
Pokud se to samé přidá do RSS adresy, tak bude posílat jen co jen z daného topicu: příklad.

Stejné je to pokud chceš dostávat jen jeden topic, pak okopíruješ celé ?f={ForumID}&t={TopicID}

Docela zajímavé je dát za otazník ?mode=topics (pouze nové topiky) nebo ?mode=topics-active (pouze aktivní topiky)
Tím se dá limitovat seznam na topiky, které mají nastavené parametry pro rychlé čtení. To ale myslím tohle fórum nemá.

Pokud bych se naučil používat post data, tak by bylo možné si změnit počet položek pomocí nastavení:
Number of items = X
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4846
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: RSS

Příspěvekod Rudolf » pon 31 srp, 2015 5:49 pm

Počet položek jsem zvětšil na 100.

Ruda
Uživatelský avatar
Rudolf
 
Příspěvky: 912
Registrován: ned 08 říj, 2006 11:10 am
Bydliště: Strakonice

Re: RSS

Příspěvekod fulda » pon 31 srp, 2015 7:58 pm

Díky
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4846
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves


Zpět na Připomínky k fóru

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron