"Oceňování" příspěvků

Vše co se vám k provozu fóra líbí nebo nelíbí. Připomínky adminovi.

Moderátor: Michal Dalecký

Měl bys zájem o doplnění možnosti oceňovat příspěvky zde na fóru?

Ano
53
54%
Ne
44
45%
Nevím
1
1%
 
Celkem hlasů : 98

Re: "Lajkování" příspěvků

Příspěvekod sukovf » pon 22 říj, 2018 5:08 pm

pekl024 píše:
Jarda H. píše:Diskutující kolegové, jen tak mezi řečí - všimli jste si, že i když zde sice probíráte už na 5 stranách možné "změny", tak nezazněla žádná reakce od adminů, Michala Daleckého (nemyslím, že by se tu vyskytoval, má svých starostí dost) nebo Rudolfa ....


Tak zase na druhou stranu se něco děje :D :lol: , byla tu někde i zmínka o jiném/novém foru.

Když by to bylo na můj účet, vadilo by někomu působit na fóru, kde věci fungují tak, jak mají? Já se vývojem webových aplikací nějaký čas živím, a protože jsem za ta léta neumřel hlady, troufám si tvrdit, že nejsem úplně neschopný. Nicméně to je možná až zbytečně radikální, řekl bych. Podle mě by opravdu postačilo provést pár relativně jednoduchých změn, které by tohle forum posunuly do 21. století a VŠEM ulehčily život tady, i když mnozí mají jiný názor. Zkušenosti a praxe odjinud nicméně hovoří velmi jasně.
sukovf
 
Příspěvky: 132
Registrován: stř 17 črc, 2013 9:25 am

Re: "Lajkování" příspěvků

Příspěvekod mlha » pon 22 říj, 2018 5:19 pm

Tak to zkus, udělej nové a lepší fórum. V tom nikdo nikomu bránit nemůže. Pak třeba toto fórum zanikne, až ostatní prozřou
H0/MODULY SLOVÁCKO/ep.IV
http://www.kzmslovacko.cz/.
Uživatelský avatar
mlha
 
Příspěvky: 2688
Registrován: ned 27 led, 2008 7:27 pm
Bydliště: Hluk

Re: "Lajkování" příspěvků

Příspěvekod UncleFardy » pon 22 říj, 2018 8:53 pm

Teda, jedná se zřejmě o aktuálně nejdiskutovanější téma zde, nicméně, řekněme si to narovinu, zatím k ničemu nespěje. Pořád mě diskuse nepřesvědčila o tom, že ano -lajkujme.
UncleFardy
 
Příspěvky: 484
Registrován: čtv 24 zář, 2015 4:47 pm

Re: "Lajkování" příspěvků

Příspěvekod sukovf » pon 22 říj, 2018 9:08 pm

UncleFardy píše:Teda, jedná se zřejmě o aktuálně nejdiskutovanější téma zde, nicméně, řekněme si to narovinu, zatím k ničemu nespěje. Pořád mě diskuse nepřesvědčila o tom, že ano -lajkujme.

To se nedá nic dělat - jednoho přesvědčím, jiného zase ne. Je v pořádku, že každý bude mít nějaký názor :wink: .
sukovf
 
Příspěvky: 132
Registrován: stř 17 črc, 2013 9:25 am

Re: "Lajkování" příspěvků

Příspěvekod Brejla » úte 23 říj, 2018 5:35 am

mlha píše:Tak to zkus, udělej nové a lepší fórum. V tom nikdo nikomu bránit nemůže. Pak třeba toto fórum zanikne, až ostatní prozřou


Za tento názor dávám obrovský LIKE.
To i v železničním modelářství musíme dospět do dnes obvyklé situace, že bez mobilu mezi sebou nebudeme schopni pronést jediné slovo?
Brejla
 
Příspěvky: 1421
Registrován: sob 18 črc, 2015 8:25 am

Re: "Lajkování" příspěvků

Příspěvekod UncleFardy » úte 23 říj, 2018 6:37 am

Trochu praktické zkušenosti s lajkováním-občas v rámci mého druhého koníčku uspořádáme s kolegy, nazvěmeto kulturní, akci. Na fejsbůku se udělá událost a lidi lajkujou jak o život. Blázen by si mohl myslet, že když 700 lidí označí "Mám zájem", tak je třeba plánovanou akci přesunout do kulturního sálu. Praktická zkušenost je taková, že výstupy z lajkování jsou matoucí a naprosto nerelevantní. Jedinou informací je, že lze očekávat přítomnost alespoň 50 lidí a akci není třeba předem rušit. Zhruba tak v polovině případů je tento názor správný. O co v podstatě v dnešním světě jde? Kdo oblbne víc lidí. Dnešní svět o ničem jiném není. Takže na YouTube koukám jen na videa, ve kterých není zařazená žádná reklama a pokud je nenápadná a není předem vidět, tak koukám jen po začátek první reklamy. Na schránce mám napsáno bez reklamy a když mi někdo zavolá a nabízí mi olej s omega -3 mastnými kyselinami s certifikátem, v jaké zeměpisné šířce byla ulovena ryba, jejíž tuk dostanu, tak jim řeknu že jsou blázni. Politika není o ničem jiném než o tom, která strana oblbne víc lidí, mezinárodní politika o tom, který stát oblbne více států... Byl bych rád, kdybychom se my tady neoblbovali. Fakt. Nepouštějme sem do naší diskuse marketingové hovadiny a komunikační nesmysly. Když tu ukazuji model, nedělám to proto, aby mi ho nějaký krajinář olajkoval, ale aby mi k tomu někdo něco řekl. Když žádný ohlas není, tak vím, že jsem se trefil do jakéhosi průměru, nic moc extra, ale taky žádná hrůza. Když mi někdo napíše, že se to povedlo, tak vím, že jdu správnou cestou. Když se mě někdo zeptá, jak nebo z čeho jsem udělal to a to, tak vím, že ten člověk dělá totéž a vyměníme si zkušenosti. Když mi to ale 20 lidí olajkuje, nejenže nevím nic, ale dokonce bych si mohl myslet, že je to hotový průlom v modelařině… Lajkování tuto diskusi uvede na scestí. Prosím, ať si lidi na fejsbůku lajkujou bábovku, kterou někdo upeče s přidáním modrého potravinářského barviva, protože normální zdravá chutná bábovka by lajk v dnešním světě asi těžko dostala, ale neplevelme těmito nesmysly tuhle diskusi, která zde není kvůli sbírání lajků. A pokud tento moderní nesmysl přece jen najde prosazení, tak požaduji, aby si každý ve svém profilu mohl označit, že si nepřeje, aby jeho příspěvky byly lajkovány a příslušná nabídka aby u příspěvků takového člena diskuse byla nedostupná. To bych považoval za férové řešení. Nechci být systemeticky a plánovitě oblbován ani k tomu nikomu nechci dát příležitost. A hlavně, chci o tom rozhodovat já.
UncleFardy
 
Příspěvky: 484
Registrován: čtv 24 zář, 2015 4:47 pm

Re: "Lajkování" příspěvků

Příspěvekod igino » úte 23 říj, 2018 6:50 am

Klobúk dole pred takymto názorom.
igino
 
Příspěvky: 187
Registrován: ned 02 led, 2011 3:07 pm

Re: "Lajkování" příspěvků

Příspěvekod Miloš Pavlát » úte 23 říj, 2018 6:51 am

UncleFardy píše:Trochu praktické zkušenosti s lajkováním...........

Tak pod toto se podepisuji.
Miloš Pavlát
Přechod z poloviční nuly na plnotučnou nulu.
Uživatelský avatar
Miloš Pavlát
 
Příspěvky: 328
Registrován: stř 05 lis, 2014 7:27 am
Bydliště: Praha 3 - Vinohrady

Re: "Lajkování" příspěvků

Příspěvekod UncleFardy » úte 23 říj, 2018 6:51 am

A ještě bych chtěl dodat, že to na mě dělá dojem, že od lajkování očekáváme něco úplně jiného, než lajkování může poskytnout. Lajkováním se chce oddělit relevantní příspěvky k věci s informační hodnotou od příspěvků mimo mísu či trollích příspěvků bez jakékoliv informační hodnoty. Tak to v žádném případě nebude výsledkem lajkování. Troufám si říct, že výsledkem bude pravý opak. Viz příklad modrá/normální bábovka. Lajkování pouze neužitečným způsobem rozbují data na serveru, kde tato diskuse běží. To bude jediný výsledek. A někdo vydělá. Samozřejmě. A v...v...v...v... votomtoje…..
UncleFardy
 
Příspěvky: 484
Registrován: čtv 24 zář, 2015 4:47 pm

Re: "Lajkování" příspěvků

Příspěvekod hank » úte 23 říj, 2018 7:35 am

UncleFardy píše:Prosím, ať si lidi na fejsbůku lajkujou bábovku, kterou někdo upeče s přidáním modrého potravinářského barviva, protože normální zdravá chutná bábovka by lajk v dnešním světě asi těžko dostala...


Bingo. Náhodou (nebo ne náhodou?) jsi trefil přesný příklad toho, čemu lajkování slouží.

Modrá (ale i některá červená, žlutá nebo směsná) potravinářská barviva totiž patří do skupiny azobarviv, která se dobře hodí na barvení bavlněných vláken pro výrobu džínoviny, ale v potravinách absolutně nemají co dělat, protože jde o podezřelé karcinogeny (jejich meziprodukty jsou karcinogenní prokazatelně) a před naším vstupem do EU u nás bylo jejich potravinářské použití zakázáno. Navíc to ani nejde snadno poznat podle čísel éček, protože ti hajzlíci mají namíchaná ve stejných číselných skupinách barviva přírodní, přírodně identická i syntetická. Nicméně všechna éčka ze skupiny E13x jsou v tomto ohledu riziková modrá barviva.

No a facebook už dávno slouží právě tomu, aby se tyto věci zakryly a aby se rizikové výrobky dostaly na trh. Stačí uměle vyvolat lajkovací kampaň - třeba o modré bábovce - a pak už se lidi chovají jako stádo. Nicméně marketéři si mnou ruce, protože přesně na to spoléhají.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6074
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: "Lajkování" příspěvků

Příspěvekod sukovf » úte 23 říj, 2018 7:40 am

UncleFardy píše:...

Tohle je právě zásadní nepochopení principu celého systému - s tím, jak to funguj na FB, to nemá v žádném případě vůbec nic společného. Přemýšlej nad tím spíš jako nad plus/mínus body než "lajky" - to je zbytečně matoucí a vede to k asociaci s FB, přitom to slovo "lajk" je jediné, co to má s FB opravdu společného. Tam pobíhají malá děcka a lajkují cokoli, na co narazí, často bez nejmenší představy, o co se vlastně jedná. Opravdu velmi doporučuji navštívit již zmiňované https://stackoverflow.com/ a trochu si to tam projít - můžeš si tam na vlastní myš vyzkoušet, jak přesně to funguje :wink: .

Opt-out není férový ani moudrý především to uživatele, který by se tou cestou vydal, protože by tím tak nějak vyřadil sám sebe - vyvolává to nejednu otázku ohledně toho, proč ten či ten uživatel asi nechce, aby mohl být hodnocen. I tohle už na Stack Overflow kdysi za ostatní vyzkoušeli. Nefungovalo to. Jakože vůbec.
sukovf
 
Příspěvky: 132
Registrován: stř 17 črc, 2013 9:25 am

Re: "Lajkování" příspěvků

Příspěvekod sukovf » úte 23 říj, 2018 7:44 am

hank píše:
UncleFardy píše:Prosím, ať si lidi na fejsbůku lajkujou bábovku, kterou někdo upeče s přidáním modrého potravinářského barviva, protože normální zdravá chutná bábovka by lajk v dnešním světě asi těžko dostala...


Bingo. Náhodou (nebo ne náhodou?) jsi trefil přesný příklad toho, čemu lajkování slouží...

No bohužel ale netrefil to hlavní, a sice princip systému, který by mohl fungovat tady. Tohle by s FB opravdu nemělo vůbec nic společného.

Na FB se jakákoli kampaň udělá relativně snadno, jelikož tam fungují stovky milionů účtů (pokud už to není přes miliardu), ale tady nás aktivně funguje kolik? 200? 300? Tyhle obavy v takové komunitě opravdu nejsou na místě :wink: .
sukovf
 
Příspěvky: 132
Registrován: stř 17 črc, 2013 9:25 am

Re: "Lajkování" příspěvků

Příspěvekod belgarat » úte 23 říj, 2018 8:02 am

Predesilam, ze co ted napisu NEMA SMYSL uvazovat ve vztahu k tomuto foru. System je razantne odlisny, a IMHO neni doplnek phpBB, ktery by takovou vec implementoval. Ja sam v PHP programovat muzu, ale nechci :) takze se jako realizator NEhlasim.

V dobach davnoveku (cca 1998) jsem byl aktivni na "odbornem" serveru https://www.experts-exchange.com/. Jak funguje dnes, nevim, roky jsem tam uz nebyl, ale kdysi MEL system oddeleni zrn od plev.

Aby bylo mozne polozit otazku, tazatel musel mit na ucte body. Body se pridelovaly kazdy mesic (vystacily tak na 10 otazek). NEBO bylo mozne body ziskavat odpovedmi na otazku. Na otevrenou otazku odpovis, tazatel pak vybere toho, jehoz odpoved povazuje za nejprinosnejsi, tema se uzavre a vybrany radce ziska body.

Je jasne, ze na diskusi to nebylo. Ale efektivne to vylucovalo plane zvaneni ... kdo chtel zvanit off topic, musel vyhodit sve pracne vyargumentovane body - coz jsem si aspon ja rozmyslel. Bylo veci cti (podporeno ruznymi statistikami a zebricky) ziskavat "body" - a tudiz odpovidat tak, aby v konkurecni ostatnich tazatel vybral prave mne.
TT ep. IVa-b; analog + NanoX, DR5000. Pseudoprogramator, pindac nesmyslu
http://modelwiki.klfree.net
belgarat
 
Příspěvky: 2367
Registrován: čtv 27 pro, 2012 9:36 pm
Bydliště: Hřebeč u Kladna

Re: "Lajkování" příspěvků

Příspěvekod hank » úte 23 říj, 2018 8:14 am

sukovf: Klapky z očí dolů. Jakmile sem tyhle "technologie" pustíme, natáhnou se sem za nimi lidi, kteří by jinak o zdejší fórum ani omylem nezavadili, a přinesou s sebou odpovídající móresy. Nešlo by o první a bohužel ani poslední internetovou komunitu, kterou by to rozvrátilo.

To, co tobě vadí, považuji naopak za jednu ze zdejších velkých předností. Bude jenom dobře, když zdejší "zastaralá" technologie bude nutit lidi aspoň trochu přemýšlet nad argumentací a formulacemi jejich příspěvků. V tom snad nikdo nikomu nebrání, aspoň dokud se "neargumentuje" ad hominem. A komu to nestojí za to, aby si na to udělal čas, tak ať si jde dynamicky a v trvalém poklusu lajkovat jinam. Příležitostí má dost.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6074
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: "Lajkování" příspěvků

Příspěvekod petrh » úte 23 říj, 2018 8:15 am

Ano stackoverflow má “lajk” systém, u mnoha it věcí bych tomu říkal “tato cesta fungovala v řešení daného problému a toto řešení dle uvedeného postupu funguje a tvrdí to cca tolik registrovaných uživatelů”. Mnohdy když hledám řešení, věřím nejen já, z vlàkna nejprve přečtu to označené “working” nejvíce hlasy a když nefunguje hledám v daném vlákně alternativy.
Nešťastná formulace tohoto vlákna svedla diskuzi na plk “facebook mi sežral mačku”. Např. v elektrice zde když člověk hledá je snažší užít externě google než zdejší hledač. Egomasturbace několika jedinců je hrozná degradace často cenných rad... zde vidím teoretický přínos, nicméně tento plk naráží stále na provozovatele a jeho zástupce. Jedna z cest je tu plkat, druhá zaslat jim konkréńtně zformulovanou adresnou nabídku a buď řeknou ano, ne či ne formou mlčení.
H0 se synem
1981-2001 dom. st. Včelnička | 2001-4 Slaný | 2004-6 Nelahozeves | od 2006 Kralupy n.V.
Uživatelský avatar
petrh
 
Příspěvky: 1429
Registrován: čtv 26 čer, 2008 11:14 am
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

PředchozíDalší

Zpět na Připomínky k fóru

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků