"Oceňování" příspěvků

Vše co se vám k provozu fóra líbí nebo nelíbí. Připomínky adminovi.

Moderátor: Michal Dalecký

Měl bys zájem o doplnění možnosti oceňovat příspěvky zde na fóru?

Ano
53
54%
Ne
44
45%
Nevím
1
1%
 
Celkem hlasů : 98

Re: "Lajkování" příspěvků

Příspěvekod sukovf » úte 23 říj, 2018 8:29 am

hank píše:sukovf: Klapky z očí dolů. Jakmile sem tyhle "technologie" pustíme, natáhnou se sem za nimi lidi, kteří by jinak o zdejší fórum ani omylem nezavadili, a přinesou s sebou odpovídající móresy. Nešlo by o první a bohužel ani poslední internetovou komunitu, kterou by to rozvrátilo.

To, co tobě vadí, považuji naopak za jednu ze zdejších velkých předností. Bude jenom dobře, když zdejší "zastaralá" technologie bude nutit lidi aspoň trochu přemýšlet nad argumentací a formulacemi jejich příspěvků. V tom snad nikdo nikomu nebrání, aspoň dokud se "neargumentuje" ad hominem. A komu to nestojí za to, aby si na to udělal čas, tak ať si jde dynamicky a v trvalém poklusu lajkovat jinam. Příležitostí má dost.

Ve skutečnosti by tahle komunita byla skoro jistě první, kterou by rozvrátilo, že uživatelé rozdávají plusové a mínusové body v případech, kdy jsou tyto vhodnou alternativou sdělení, které dnes napíší písemně, tedy nejspíš nějakých vět ve smyslu "Hezké", "To se mi líbí" a podobně - takové věci už se tu píší hezkých pár let, a vyloženě rozvráceně to tu zatím nevypadá.

Uznávám, že jsem si ukousl příliš velké sousto, když jsem zkusil přesvědčit lidi, kteří dohromady motají FB a lokální diskuzní forum a mají téměř Ludditský vztah k technologiím. Ve výsledku je to tak jako tak zbytečné, protože majitele fora by se člověk stejně nikdy nedobral. Třeba to bude za pár let jiné.
sukovf
 
Příspěvky: 132
Registrován: stř 17 črc, 2013 9:25 am

Re: "Lajkování" příspěvků

Příspěvekod sukovf » úte 23 říj, 2018 8:36 am

petrh píše:Ano stackoverflow má “lajk” systém, u mnoha it věcí bych tomu říkal “tato cesta fungovala v řešení daného problému a toto řešení dle uvedeného postupu funguje a tvrdí to cca tolik registrovaných uživatelů”. Mnohdy když hledám řešení, věřím nejen já, z vlàkna nejprve přečtu to označené “working” nejvíce hlasy a když nefunguje hledám v daném vlákně alternativy.
Nešťastná formulace tohoto vlákna svedla diskuzi na plk “facebook mi sežral mačku”. Např. v elektrice zde když člověk hledá je snažší užít externě google než zdejší hledač. Egomasturbace několika jedinců je hrozná degradace často cenných rad... zde vidím teoretický přínos, nicméně tento plk naráží stále na provozovatele a jeho zástupce. Jedna z cest je tu plkat, druhá zaslat jim konkréńtně zformulovanou adresnou nabídku a buď řeknou ano, ne či ne formou mlčení.

Ano, samotný název vlákna je velmi nešťastný, protože když dnes řekneš "lajk", každý si typicky představí Facebook, takže od +/- systému se nakonec dostaneme kamsi k modrým bábovkám a podobným blábolům. Stack Overflow přes to, že skvěle funguje, nebyl asi nejlépe zvolený příklad, protože to většina komunity asi vůbec nezná a pokud tam přijdou, zřejmě si tam moc nepočtou - čeština se tam nenosí.

Panu Daleckému jsem kdysi poslal email v obdobné věci, včetně nabídky řešení, nicméně odpovědi se mi nikdy nedostalo, a nemám důvod myslet si, že by to tentokrát bylo jinak. No nic, zpátky na koleje, tohle nemá cenu.
sukovf
 
Příspěvky: 132
Registrován: stř 17 črc, 2013 9:25 am

Re: "Lajkování" příspěvků

Příspěvekod JBr » úte 23 říj, 2018 8:45 am

Diskuze se tu pěkně rozjela, tak jen pár postřehů k tomu, co jsem tu na těch několika stránkách četl...

Zaznělo tu, že není důvod, aby se fórum chovalo jako sociální síť. Tady taky asi dochází k docela zásadnímu nepochopení, protože fórum ze své podstaty JE sociální síť. Sociální síť je i banda kamarádů, co chodí spolu na pivo a baví se spolu. Je to termín ze sociologie, který původně s počítači vůbec neměl nic společného, až příchod FB, VK, G+ a podobných služeb ho přetáhl i do virtuálního světa.

Dále jeden trochu kacířský dotaz. Vystrčil alespoň někdo z bojovníků proti "lajkům" hlavu z české kotliny a chodí třeba (byť jen pasivně) na nějaká zahraniční fóra? Ono totiž to, co tady kluci navrhují, není žádná revoluce. Na spoustě z nich to funguje a svět se neboří, lidi pořád píšou normální příspěvky a nikde žádná apokalypsa. Třeba obrovské britské vláčkařské fórum RMweb.co.uk to takhle má a funguje úplně normálně (dokonce to mají ještě víc rozpracované, krom "lajku" a poděkování tam mají i možnosti "dobrý nápad", "dobrý práce/šikovnost" atp.). Debata tady mi přijde spíš jako (logicky očekavatelný) vzdor proti pokusu o změně zaběhnutého systému.

Všimli jste si, že byť je tu na fóru registrovaných skoro 5000 lidí, reálně diskutuje tak 20-30? Není to taky k zamyšlení? Vím o lidech, kteří tu v minulosti byli aktivní, ale pak se odsud stáhli a raději fungují ve stejně zaměřených komunitách na FB. A jsou to i lidi, kteří jsou napojeni na různé výrobce modelů/doplňků nebo jsou sami výrobci. A ti lidé odsud neodešli kvůli tomu, že na FB je tlačítko "lajk", ale kvůli tomu, jak to tady na fóru vypadalo...
TT/D V/VI.
Uživatelský avatar
JBr
 
Příspěvky: 1265
Registrován: čtv 20 zář, 2007 7:25 pm
Bydliště: Hostivice a obcas Chotebor

Re: "Lajkování" příspěvků

Příspěvekod Brejla » úte 23 říj, 2018 8:54 am

sukovf píše:
petrh píše:Ano stackoverflow má “lajk” systém, u mnoha it věcí bych tomu říkal “tato cesta fungovala v řešení daného problému a toto řešení dle uvedeného postupu funguje a tvrdí to cca tolik registrovaných uživatelů”. Mnohdy když hledám řešení, věřím nejen já, z vlàkna nejprve přečtu to označené “working” nejvíce hlasy a když nefunguje hledám v daném vlákně alternativy.
Nešťastná formulace tohoto vlákna svedla diskuzi na plk “facebook mi sežral mačku”. Např. v elektrice zde když člověk hledá je snažší užít externě google než zdejší hledač. Egomasturbace několika jedinců je hrozná degradace často cenných rad... zde vidím teoretický přínos, nicméně tento plk naráží stále na provozovatele a jeho zástupce. Jedna z cest je tu plkat, druhá zaslat jim konkréńtně zformulovanou adresnou nabídku a buď řeknou ano, ne či ne formou mlčení.

Ano, samotný název vlákna je velmi nešťastný, protože když dnes řekneš "lajk", každý si typicky představí Facebook, takže od +/- systému se nakonec dostaneme kamsi k modrým bábovkám a podobným blábolům. Stack Overflow přes to, že skvěle funguje, nebyl asi nejlépe zvolený příklad, protože to většina komunity asi vůbec nezná a pokud tam přijdou, zřejmě si tam moc nepočtou - čeština se tam nenosí.

Panu Daleckému jsem kdysi poslal email v obdobné věci, včetně nabídky řešení, nicméně odpovědi se mi nikdy nedostalo, a nemám důvod myslet si, že by to tentokrát bylo jinak. No nic, zpátky na koleje, tohle nemá cenu.


Jak už tady několikrát zaznělo, zkus se p.Daleckému "pomstít" tím, že si založíš vlastní forum a jeho kvalitou a funkcemi mu přetáhneš diskutující. Smiř se s tím, že majitel fora nemá zájem o tyto "technologie" a raději se věnuje pořádné modelařině než honěním lajků.
Brejla
 
Příspěvky: 1421
Registrován: sob 18 črc, 2015 8:25 am

Re: "Lajkování" příspěvků

Příspěvekod sukovf » úte 23 říj, 2018 8:56 am

JBr píše:Diskuze se tu pěkně rozjela...

Přesně o tom to je. Já sám jsem dnes mnohem více aktivní v "TT mašinky" na FB (a podle duplicitních příspěvků tam i tady jasně vidím, že ZDALEKA nejen já). Jde o to zdejší systém jakýmsi způsobem vylepšit a posunout zase o kousek dál, protože pro nás, mladé, je ten FB ve výsledku mnohem příjemnější a uživatelsky komfortnější. Vždyť na tomto foru nefunguje ani prosté fulltext vyhledávání. Je rok 2018, který se navíc chýlí ke svému konci.

Nic z toho, co navrhujeme, samozřejmě nikdy žádnou komunitu nerozvrátilo, jak tu straší @hank. Já si naopak myslím, že ke konci komunity povede to, když se všechno bude držet v konzervě - staří matadoři už to tu nějak doklepou (navíc ne všichni) a samotné forum s takovou jednoho dne prostě umře.
sukovf
 
Příspěvky: 132
Registrován: stř 17 črc, 2013 9:25 am

Re: "Lajkování" příspěvků

Příspěvekod sukovf » úte 23 říj, 2018 9:05 am

Brejla píše:
sukovf píše:
petrh píše:Ano stackoverflow má “lajk” systém, u mnoha it věcí bych tomu říkal “tato cesta fungovala v řešení daného problému a toto řešení dle uvedeného postupu funguje a tvrdí to cca tolik registrovaných uživatelů”. Mnohdy když hledám řešení, věřím nejen já, z vlàkna nejprve přečtu to označené “working” nejvíce hlasy a když nefunguje hledám v daném vlákně alternativy.
Nešťastná formulace tohoto vlákna svedla diskuzi na plk “facebook mi sežral mačku”. Např. v elektrice zde když člověk hledá je snažší užít externě google než zdejší hledač. Egomasturbace několika jedinců je hrozná degradace často cenných rad... zde vidím teoretický přínos, nicméně tento plk naráží stále na provozovatele a jeho zástupce. Jedna z cest je tu plkat, druhá zaslat jim konkréńtně zformulovanou adresnou nabídku a buď řeknou ano, ne či ne formou mlčení.

Ano, samotný název vlákna je velmi nešťastný, protože když dnes řekneš "lajk", každý si typicky představí Facebook, takže od +/- systému se nakonec dostaneme kamsi k modrým bábovkám a podobným blábolům. Stack Overflow přes to, že skvěle funguje, nebyl asi nejlépe zvolený příklad, protože to většina komunity asi vůbec nezná a pokud tam přijdou, zřejmě si tam moc nepočtou - čeština se tam nenosí.

Panu Daleckému jsem kdysi poslal email v obdobné věci, včetně nabídky řešení, nicméně odpovědi se mi nikdy nedostalo, a nemám důvod myslet si, že by to tentokrát bylo jinak. No nic, zpátky na koleje, tohle nemá cenu.


Jak už tady několikrát zaznělo, zkus se p.Daleckému "pomstít" tím, že si založíš vlastní forum a jeho kvalitou a funkcemi mu přetáhneš diskutující. Smiř se s tím, že majitel fora nemá zájem o tyto "technologie" a raději se věnuje pořádné modelařině než honěním lajků.

Další nepochopení toho, o čem to celé má být, ale to je fuk. Uvědom si, že když nabízím něco dělat ve svém volném čase za své peníze, není to žádná touha po mstě (s uvozovkami ani bez), ale snaha udržet komunitu při životě. Každou komunitu musíš průběžně doplňovat novými členy, jinak postupně vymře. Neumím si představit, co by mladé lidi lákalo na foru, kde nefunguje ani vyhledávání, když se to srovná se skupinami na FB. Jasně - kdo tu chvíli působí, ví, že tu najde cenné informace, ale ten, kdo jde "náhodou kolem", to ještě neví a možná ani nikdy nezjistí.

Tady nejde o nové forum jako takové - to, včetně domény, nahodíš za půl hodiny s prstem píchnutým v nose a celá akce stojí pár stokorun za rok (doslova). Já samozřejmě nebudu nic dělat, pokud o to nebude zájem. Nemám potřebu se s někým přetahovat o uživatele, protože by mi to nic nepřineslo, nedá se na tom nic vydělat. Klidně se smířím s tím, že není "zájem" o tyto technologie. Otázkou ale je, jestli se vy ostatní smíříte s tím, že tohle forum dlouhodobě nepřežije. Dlouhodobý úbytek aktivních a kvalitních uživatelů je toho důkazem.
sukovf
 
Příspěvky: 132
Registrován: stř 17 črc, 2013 9:25 am

Re: "Lajkování" příspěvků

Příspěvekod UncleFardy » úte 23 říj, 2018 9:12 am

Ano, ti lidi odešli z tohoto fora díky úplně jiným důvodům, než je lajkování a na FB přešli taky kvůli jiným věcem než jsou lajky. Z lajků se nic nedozvím a za tím si stojím. To co se zde v posledních příspěvcích objevuje, je hodnocení příspěvků na způsob anketního dotazu. To je ale něco úplně jiného. Výstup z lajkování je podle mě nepřeložitelný. Budu ale rád, když se mí konkurenti, oponenti, protivníci budou řídit výstupy z lajkování. A jsem si jistý, že pokud zde bude ještě nějakou dobu trvat tlak na zahájení lajkování, tak diskusi opustí další modelář. Pokud se lajkování spustí, nebude to příčina ani pro jednoho, který do diskusního fora vstoupí. Lidi sem vstoupí z jiných důvodů. Nicméně lidstvo zaznamenává pozitivní vývoj... k legalizaci marihuany, k euthanasii, sňatkům lidí stejného pohlaví, k lajkování… k normalizaci mnoha dříve nemyslitelných šíleností. To nezastavíme a každý si dřív nebo později najde důvod k radosti ze svého malého vítězství. Otázkou je, jak definovat celkové vítězství, ke kterému tato hromada vítězných bitev povede. Ale to budou vědět až další generace. :lol: Tím jsem téma vyčerpal, dál už argumentovat nebudu a počkám si na výsledek, kterému se po svém přizpůsobím.
UncleFardy
 
Příspěvky: 484
Registrován: čtv 24 zář, 2015 4:47 pm

Re: "Lajkování" příspěvků

Příspěvekod sukovf » úte 23 říj, 2018 9:22 am

UncleFardy píše:Ano, ti lidi odešli z tohoto fora díky úplně jiným důvodům,...

Opravdu si to musí člověk někde prakticky zkusit, aby plně pochopil přínos. Říkám rovnou, že FB ti neřekne vůbec nic o tom, jak je tohle myšlené, protože tam je ten smysl i princip docela jiný. Tohle forum samozřejmě zdaleka nepotřebuje jedinou změnu, potřebuje jich asi milion, možná dva, aby udrželo krok s dobou, takže ne - jen kvůli "lajkování" sem opravdu nikdo nepřijde. Jde ale o to, že někteří sem třeba nepřijdou právě proto, že tu chybí featury známé z jiných míst. Mnozí z nás prostě hodnotí věci hned na první pohled a nemají čas ani chuť hledat, jestli pod ošklivou pokličkou přece jen není něco k snědku.

Na výsledek čekat nemusíš - řeknu ti hned, jak to skončí :D .
sukovf
 
Příspěvky: 132
Registrován: stř 17 črc, 2013 9:25 am

Re: "Lajkování" příspěvků

Příspěvekod boy.rough » úte 23 říj, 2018 9:28 am

Tak se tedy divím, jak je možné, že toto DF přežilo až do dnešního dne bez těch všech vymožeností dnešní doby?!
A jak je možné, že každé 3 - 5 dnů se registruje nový uživatel?
Jezdím na účkách (poslední mohykán???) a nemám s nimi problém. Vždy si s nimi nějak poradím.
boy.rough
 
Příspěvky: 616
Registrován: stř 13 čer, 2007 6:47 pm

Re: "Lajkování" příspěvků

Příspěvekod belgarat » úte 23 říj, 2018 9:30 am

Co se tyce hostingu, vzhledem k predpokladanemu objemu prenasenych, si myslim mohu dovolit nabidnout umisteni - bez stokorun na rok. Nevim kolik si predstavujete, ze "lajkovani" zbasti dat v databazi, ale rozhodne to je min nez obrazky z jedineho vlakna. Takze jestli NEKDO chce experimentovat ...
TT ep. IVa-b; analog + NanoX, DR5000. Pseudoprogramator, pindac nesmyslu
http://modelwiki.klfree.net
belgarat
 
Příspěvky: 2364
Registrován: čtv 27 pro, 2012 9:36 pm
Bydliště: Hřebeč u Kladna

Re: "Lajkování" příspěvků

Příspěvekod sukovf » úte 23 říj, 2018 9:33 am

boy.rough píše:Tak se tedy divím, jak je možné, že toto DF přežilo až do dnešního dne bez těch všech vymožeností dnešní doby?!
A jak je možné, že každé 3 - 5 dnů se registruje nový uživatel?

Žít a přežívat není totéž. Stejně tak není podstatné, kolik uživatelů se registruje, ale kolik je jich opravdu aktivních. Kromě toho si buď jist, že významná část vůbec nebudou lidé, ale jen automaty.

Aktivních uživatelů dlouhodobě ubývá, což je v tomto případě jediný relevantní ukazatel - na co ti bude forum, kde se zaregistrovalo 50 tisíc lidí, ale ani jeden z nich nic nenapsal (nadsázka :roll: )?
Naposledy upravil sukovf dne úte 23 říj, 2018 9:35 am, celkově upraveno 1
sukovf
 
Příspěvky: 132
Registrován: stř 17 črc, 2013 9:25 am

Re: "Lajkování" příspěvků

Příspěvekod sukovf » úte 23 říj, 2018 9:34 am

belgarat píše:Co se tyce hostingu, vzhledem k predpokladanemu objemu prenasenych, si myslim mohu dovolit nabidnout umisteni - bez stokorun na rok. Nevim kolik si predstavujete, ze "lajkovani" zbasti dat v databazi, ale rozhodne to je min nez obrazky z jedineho vlakna. Takze jestli NEKDO chce experimentovat ...

To bylo myšleno pro celé nové forum. Je jasné, že nějaký scoring by si vyžídal jednu nebo dvě nové tabulky v existující DB, což by si nevyžádalo vůbec žádné další náklady, natož stokoruny.
sukovf
 
Příspěvky: 132
Registrován: stř 17 črc, 2013 9:25 am

Re: "Lajkování" příspěvků

Příspěvekod sidlo » úte 23 říj, 2018 9:37 am

brejla píše:Jak už tady několikrát zaznělo, zkus se p.Daleckému "pomstít" tím, že si založíš vlastní forum a jeho kvalitou a funkcemi mu přetáhneš diskutující. Smiř se s tím, že majitel fora nemá zájem o tyto "technologie" a raději se věnuje pořádné modelařině než honěním lajků.

Nikdo zde nemá potřebu se nikomu mstít a ani tak činit nebude.

Asi před 10 lety jsem navštěvoval sociální skupinu zelpage stejně aktivně jako dnes navštěvuji tuto sociální skupinu. Tehdy se zdál vývoj jasný. Ceny kvalitních digitálních fotoaparátů stále padají, stále více lidí má možnost si ho koupit a také to dělá. zelpage se samo pasovalo do pozice výběrové galerie. A co se stalo. Za těch posledních 10 let se zelpage nijak nezměnilo. Návštěvnost jim za tu dobu padla asi na polovinu. A ti co zelpage vedou začali trpět abstinenčními příznaky a začali hodnotit "kvalitu" fotek v různých skupinách na FB. Dodnes jim nedošlo, že ti běžní uživatelé hledají na FB něco, co jim zelpage není schopné nabídnout.

Všechno zde bude mít svůj normální přirozený vývoj. Jenom si přeju, aby zdejší DF vydrželo co nejdéle.
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3585
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: "Lajkování" příspěvků

Příspěvekod boy.rough » úte 23 říj, 2018 9:39 am

Tak udělejte hlasování.
Jezdím na účkách (poslední mohykán???) a nemám s nimi problém. Vždy si s nimi nějak poradím.
boy.rough
 
Příspěvky: 616
Registrován: stř 13 čer, 2007 6:47 pm

Re: "Lajkování" příspěvků

Příspěvekod sukovf » úte 23 říj, 2018 9:41 am

sidlo píše:
brejla píše:Jak už tady několikrát zaznělo, zkus se p.Daleckému "pomstít" tím, že si založíš vlastní forum a jeho kvalitou a funkcemi mu přetáhneš diskutující. Smiř se s tím, že majitel fora nemá zájem o tyto "technologie" a raději se věnuje pořádné modelařině než honěním lajků.

Nikdo zde nemá potřebu se nikomu mstít a ani tak činit nebude.

Asi před 10 lety jsem navštěvoval sociální skupinu zelpage... Jenom si přeju, aby zdejší DF vydrželo co nejdéle.

Já si přeji to samé, proto už tu druhým (třetím?) dnem lezu místnímu osazenstvu na nervy tím, že se snažím přijít s něčím "novým", co by mohlo celé forum, a tím i jeho komunitu, pozvednout. Nehodlám nikomu brát nic z toho, na co si tu za ta léta už zvykl a s čím umí pracovat, jen bych chtěl přidat něco nového pro ty, kteří o to mají zájem.
Naposledy upravil sukovf dne úte 23 říj, 2018 9:45 am, celkově upraveno 1
sukovf
 
Příspěvky: 132
Registrován: stř 17 črc, 2013 9:25 am

PředchozíDalší

Zpět na Připomínky k fóru

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků