"Oceňování" příspěvků

Vše co se vám k provozu fóra líbí nebo nelíbí. Připomínky adminovi.

Moderátor: Michal Dalecký

Měl bys zájem o doplnění možnosti oceňovat příspěvky zde na fóru?

Ano
53
54%
Ne
44
45%
Nevím
1
1%
 
Celkem hlasů : 98

Re: "Oceňování" příspěvků

Příspěvekod belgarat » stř 24 říj, 2018 6:53 pm

@UncleFardy: chces tedy rict, ze MOZNA by veci pomohlo, kdybychom na KAZDOU otazku zalozili zvlastni vlakno ? Resp. nejaka "prirucka dobreho diskutera" s navodem ? Porad si myslim ze lidi delaji "neporadek" (spatne zatridene prispevky) protoze nevi jak to maji delat LEPE. Nebo ze bychom meli aktivneji zadat moderatora o split ? Priznavam ze na vymysleni takovych pravidel ja osobne nemam (a pritom bych je taky ocenil).
TT ep. IVa-b; analog + NanoX, DR5000. Pseudoprogramator, pindac nesmyslu
http://modelwiki.klfree.net
belgarat
 
Příspěvky: 2364
Registrován: čtv 27 pro, 2012 9:36 pm
Bydliště: Hřebeč u Kladna

Re: "Oceňování" příspěvků

Příspěvekod Jarda H. » stř 24 říj, 2018 6:54 pm

jamik22 píše:...
Nápad jak jinak / graficky/ reagovat na příspěvky se zvrhul v citové výlevy vůči FB. Smutné :(



Myslím, že toto vlákno ztratilo svůj původní význam dávno, ne až na str. 13 !
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2791
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Re: "Oceňování" příspěvků

Příspěvekod UncleFardy » stř 24 říj, 2018 7:55 pm

Ne, jen jsem chtěl poukázat na úskalí, o čem to tu vlastně je. Nadhodilo se řešení, ale není řečeno čeho. Problém se dohledává dodatečně. Mohl by zůstat i po jeho vyřešení :mrgreen: , byť ta věta zdánlivě nemá logiku.
UncleFardy
 
Příspěvky: 484
Registrován: čtv 24 zář, 2015 4:47 pm

Re: "Oceňování" příspěvků

Příspěvekod sidlo » čtv 25 říj, 2018 4:56 am

UncleFardy píše:Nadhodilo se řešení, ale není řečeno čeho.

To není pravda. Problémy byly pojmenovány zcela jasně.

Je prakticky nemožné zde dohledat odpověď na jakoukoliv otázku. Doporučení zastánců neinovace je "přečti si stovky vláken a tisíce příspěvků" a to na co se ptáš tam určitě najdeš.

V dlouhých vláknech je nemožné zjistit co jsou rady a co jsou kecy. Doporučení zastánců neinovace je "přečti si stovky vláken a tisíce příspěvků" a udělej si vlastní názor na to kdo problematice rozumí a kdo jen kecá.

No a pak jsou tu ještě stesky jaké to tu bývalo pěkné v minulost a co tu přispívalo modelářů. Pravda je, že modelářů neubylo, jenom diskutují v jiných sociálních skupinách. Každý druhý modelářský klub místo toho aby měl vlastní vlákno zde na DF, tak má vlastní skupinu na FB. To je realita.

UncleFardy píše:Ne, jen jsem chtěl poukázat na úskalí, o čem to tu vlastně je.

Většina místních uživatelů si přeje zachovat Status Quo. A o tom to je.
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3587
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: "Oceňování" příspěvků

Příspěvekod PaMi » čtv 25 říj, 2018 6:31 am

Já jsem hlasoval pro zavedení oceňování příspěvků a to z toho důvodu, že kolikrát čtu příspěvek, který "trefil hřebík na hlavičku" anebo "pod to bych se podepsal". Nechci ale vlákno plevelit dalším příspěvkem typu "přesně napsáno" apod. Takto bych dal příspěvku pouze plusové hodnocení, aby autor viděl, že i další s jeho názorem souhlasí. Totéž platí i v opačném gardu.
Tohle je můj názor, který nikomu nevnucuji. Nic víc, nic míň.
-- TT -- ČSD -- Jenom pro radost -- TrainController 8.0 Gold -- Moduly
Uživatelský avatar
PaMi
 
Příspěvky: 486
Registrován: úte 04 bře, 2008 1:57 pm

Re: "Oceňování" příspěvků

Příspěvekod Trixt » čtv 25 říj, 2018 9:00 am

PaMi píše:Já jsem hlasoval pro zavedení oceňování příspěvků a to z toho důvodu, že kolikrát čtu příspěvek, který "trefil hřebík na hlavičku" anebo "pod to bych se podepsal". Nechci ale vlákno plevelit dalším příspěvkem typu "přesně napsáno" apod. Takto bych dal příspěvku pouze plusové hodnocení, aby autor viděl, že i další s jeho názorem souhlasí. Totéž platí i v opačném gardu.
Tohle je můj názor, který nikomu nevnucuji. Nic víc, nic míň.


Tohle oceňuji. :)
TT, panel 2520x1010 mm, epocha V, centrála DR5000, sběrnice LocoNet, sw RocRail, TC, MP1
Trixt
 
Příspěvky: 1328
Registrován: stř 13 čer, 2018 9:44 pm

Re: "Oceňování" příspěvků

Příspěvekod HonzaM » čtv 25 říj, 2018 9:21 am

sidlo píše:Je prakticky nemožné zde dohledat odpověď na jakoukoliv otázku.
.

Záleží na tom, nakolik se tázajícímu podaří zadat co hledá a vložit ho do políčka pro vyhledávání “hledat” v záhlaví stránky. Pokud mu to podaří, najde to. Oceňování to nevyřeší, sice uvidí které příspěvky byly populární, ale stejně bude mezi nimi pracně hledat ve kterém najde odpověď na to co chce zjistit. Z oceňování nezjistí proč byly označeny (ze subjektivního pohledu toho kdo “ocenění” udělil) jako přínosné. Odpověď přitom může být ve vlákně, kterému se z nějakého důvodu ocenění většího počtu uživatelů nedostalo.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4030
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: "Oceňování" příspěvků

Příspěvekod Edys » čtv 25 říj, 2018 12:46 pm

PaMi píše:Já jsem hlasoval pro zavedení oceňování příspěvků a to z toho důvodu, že kolikrát čtu příspěvek, který "trefil hřebík na hlavičku" anebo "pod to bych se podepsal". Nechci ale vlákno plevelit dalším příspěvkem typu "přesně napsáno" apod. Takto bych dal příspěvku pouze plusové hodnocení, aby autor viděl, že i další s jeho názorem souhlasí. Totéž platí i v opačném gardu.
Tohle je můj názor, který nikomu nevnucuji. Nic víc, nic míň.


Dal bych like ale ....
Stavím pro zábavu ne pro 100% věrohodnost. Zábava je to oč tu běží.
http://www.moje-vlacky.cz
Uživatelský avatar
Edys
 
Příspěvky: 626
Registrován: sob 05 lis, 2016 9:24 pm
Bydliště: Slaný, práce Praha

Re: "Oceňování" příspěvků

Příspěvekod Morris Zapp » sob 03 lis, 2018 7:12 am

sidlo píše:Přeju si, aby nikdo fórum neopouštěl a víc jsme se mohli společně bavit o tom co nám dělá radost - tedy modelaření.
Like! :wink:
TT, moduly, epocha III/IV
Uživatelský avatar
Morris Zapp
 
Příspěvky: 836
Registrován: ned 04 dub, 2010 3:06 pm

Re: "Oceňování" příspěvků

Příspěvekod sidlo » pon 03 pro, 2018 6:53 am

Jízlivá poznámka pro zastánce současného formátu DF

No aky by som to bol N-ar,pridam sa k Danielovi-takze N-ko jednoznacne.Myslim ze rady N-arov sa postupne rozrastaju,svedci o tom i skupina N-arov na FB,a viem ze nie vsetci su i tu na fore,momentalne je tam vyse 400 clenov,sice nie vsetci su origo len N-ari,ale vacsina si facha na N-ku https://www.facebook.com/groups/383646118352865/


viz http://diskuze.modely.biz/viewtopic.php?f=49&t=9820&start=315#p246769
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3587
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: "Oceňování" příspěvků

Příspěvekod UncleFardy » pon 03 pro, 2018 7:27 am

Zaměstnanec: Šéfe, chci výplatu!
Šéf: :)
Komentář: A oba jsou spokojení...
UncleFardy
 
Příspěvky: 484
Registrován: čtv 24 zář, 2015 4:47 pm

Re: "Oceňování" příspěvků

Příspěvekod Trixt » čtv 31 pro, 2020 8:46 pm

Tak si dovolím po dlouhé době oživit toto téma. Od té doby se více pohybuji zde na fóru a paradoxně sleduji docela pravidelně i Facebook. Myslím si, že možnost dát palec nahoru by byla i zde skvělá. Často zde vidím přínosné příspěvky nebo úžasné realizace. Já vím, že člověk může vložit příspěvek typu "Souhlasím", "Krásné" a podobně, ale to zbytečně zahlcuje téma. Kdyby člověk mohl dát palec nahoru, určitě by to autora příspěvku potěšilo a téma by zůstalo přehledné. Nešlo by to nějak pořešit?
TT, panel 2520x1010 mm, epocha V, centrála DR5000, sběrnice LocoNet, sw RocRail, TC, MP1
Trixt
 
Příspěvky: 1328
Registrován: stř 13 čer, 2018 9:44 pm

Předchozí

Zpět na Připomínky k fóru

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků