"Oceňování" příspěvků

Vše co se vám k provozu fóra líbí nebo nelíbí. Připomínky adminovi.

Moderátor: Michal Dalecký

Měl bys zájem o doplnění možnosti oceňovat příspěvky zde na fóru?

Ano
53
54%
Ne
44
45%
Nevím
1
1%
 
Celkem hlasů : 98

Re: "Oceňování" příspěvků

Příspěvekod belgarat » úte 23 říj, 2018 6:43 pm

UncleFardy píše:Technická-pokud ti na tomto foru něco vadí, tak na něj nechoď a nevyháněj odtud modeláře. Běž jinam. Kdo bude chtít, najde si tě a náležitě ohodnotí tvůj příspěvek. Jednou už vás s těmi nesmysly nedávno vypráskali a znovu jste sem s tím vlezli.


Jestli nejake Like nebo NeLike je mi FAKT dost ukradene, na phpBB (bez Like) jsem zvykly od r. 2003 ... a ano, souhlasim ze sukovf (kolega doufam promine, vyse jsem to psal slusneji) s tim napadem JE DOST OTRAVNY.

ale OPRAVDU je nutne pouzivat vyrazy jako "vypraskat", "zase vlezli", "nesmysly" a do krve se neurvale hadat za tu svou pravdu at uz fejsbukovou nebo opacnou ? Pripadne kazdy nazor prebit svym protinazorem a mit posledni slovo ?
TT ep. IVa-b; analog + NanoX, DR5000. Pseudoprogramator, pindac nesmyslu
http://modelwiki.klfree.net
belgarat
 
Příspěvky: 2365
Registrován: čtv 27 pro, 2012 9:36 pm
Bydliště: Hřebeč u Kladna

Re: "Oceňování" příspěvků

Příspěvekod MiG » úte 23 říj, 2018 6:49 pm

belgarat píše:ale OPRAVDU je nutne pouzivat vyrazy jako "vypraskat", "zase vlezli", "nesmysly" a do krve se neurvale hadat za tu svou pravdu at uz fejsbukovou nebo opacnou ? Pripadne kazdy nazor prebit svym protinazorem a mit posledni slovo ?

Doporučuji si znovu projít reakce sukovf.
MiG
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob 14 úno, 2015 11:55 pm

Re: "Oceňování" příspěvků

Příspěvekod belgarat » úte 23 říj, 2018 7:02 pm

MiG píše:
belgarat píše:ale OPRAVDU je nutne pouzivat vyrazy jako "vypraskat", "zase vlezli", "nesmysly" a do krve se neurvale hadat za tu svou pravdu at uz fejsbukovou nebo opacnou ? Pripadne kazdy nazor prebit svym protinazorem a mit posledni slovo ?

Doporučuji si znovu projít reakce sukovf.


Na nej bylo mireno to "prebit a mit posledni slovo"; a hadaji se obe strany. Bylo by fajn, kdyby kazdy kdo sem napsal svuj nazor, pripadne "proc" se pri pripominkovani tech dalsich drzel zpatky ... aspon v pomeru 1 reakce na 10 vyjadreni.
TT ep. IVa-b; analog + NanoX, DR5000. Pseudoprogramator, pindac nesmyslu
http://modelwiki.klfree.net
belgarat
 
Příspěvky: 2365
Registrován: čtv 27 pro, 2012 9:36 pm
Bydliště: Hřebeč u Kladna

Re: "Oceňování" příspěvků

Příspěvekod sukovf » úte 23 říj, 2018 7:29 pm

No, asi takhle: Stahuji jakékoli návrhy, které jsem tu podal a beru zpět, cokoli jsem tu řekl, kromě následujícího: Hlavně tu nedělejte žádné změny, protože posledních pár desítek příspěvků jasně ukázalo, že nějaké chybějící hlasování je zdaleka tím nejmenším problémem, které toto forum má. Znovu se ukazuje, že podstatná část místního osazenstva se není už z principu schopná normálně a slušně bavit vůbec o ničem (snad zvyk od výčepu). Mnohá děcka školou povinná na FB, který tolik nenávidíte, protože mu za mák nerozumíte, jsou schopna diskutovat na vyšší úrovni.

Rozumím tomu, že se někomu můj názor nelíbí nebo že někdo nemá rád způsob, jakým ho prosazuji, ale nesouhlas se pořád dá vyjádřit slušně. Vždycky to jde bez zbytečných útoků a přiblblých obvinění, že jsem nějaký markeťák Facebooku nebo co. Po nikom nechci, aby se mnou souhlasil, bohatě by mi stačilo, aby se každý aspoň choval slušně. Ale co mám čekat od lidí, kteří by nejraději svítili petrolejem, protože se bojí elektriky.

Chcete se mlátit klacky, tak si je nechte, ale pamatujte, že s takovou tohle forum nepřežije. Dneska už vážně nestačí, že něco "fungovalo posledních 20 let" a až vám to dojde, zůstane tu možná pět aktivních uživatelů, kteří se budou až do úmoru brodit v hnojišti ze stovek tisíc příspěvků bez hlavy a paty. Užijte si to 8) .
Naposledy upravil sukovf dne úte 23 říj, 2018 7:30 pm, celkově upraveno 1
sukovf
 
Příspěvky: 132
Registrován: stř 17 črc, 2013 9:25 am

Re: "Oceňování" příspěvků

Příspěvekod UncleFardy » úte 23 říj, 2018 7:29 pm

Nechal jsem se trochu unést, ale doporučení, že pokud tu někoho něco obtěžuje, tak toto vlákno nemusí číst, mě hnulo žlučí. Někdo tu s něčím začal a někdo to komentuje a sděluje k tomu názory. A je zde přitom evidentní snaha zaměnit strany obtěžující a obtěžované. Sukovf používá demagogické a manipulativní postupy, je evidentně školen v marketingu (technikách nalhávání a oblbování) a v asertivitě (pořád do nekonečna omýlat to samé, až to posluchače omrzí a ten padne). Mě by stačilo jednou, dvakrát říct, jsou to nesmysly, a přestal bych. Chtěl jsem tu diskusi už dvakrát opustit, ale demagogie a vlezství mi fakt lezlo na nervy. Stejně jako způsob jak jsou komentovány názory oponentů. A vyhodit ty, kteří se cítí být obtěžováni, ať to tu nečtou, tak to je cesta do pekel. Nečtěte to, my si to uděláme, nepotřebujeme vás k tomu. Tam totiž je tato diskuse vedena. Citím zde zcela zjevný úmysl udělat si to za každou cenu. Poslední poměr 23 ne/22 ano k tomu nikoho neopravňuje. Jsem na foru od 9/2015, slýchávám o nostalgii, jaké to tu bylo dříve dobré a věcné a jaká škoda pro všechny, že hodně ze špičkových modelářů forum opustilo. Samozřejmě i já po dnešku uvažuji, že si postahuji ze "svých" vláken cenné informace a fotky, a skončím tu. Začínám mít pocit, že prezentace přes články na našich webových stránkách ve stylu Moje TT bude lepší a vhodnější. Na K report dám odkaz a kdo chce, přečte si, okomentuje, zhodnotí, poradí, napíše mail. To chci od tohoto fora. Nechápu, co je zastaralého na foru, kde dám dotaz a ten kdo ví, odpoví, pošle fotku, poradí. A nechápu, jak někdo tohle všechno vyčte z plusu nebo mínusu. Podle mě to nejde. S vyhledáváním taky nemám problém. Jestli toto forum potřebuje inovaci, tak v mnohem důležitějších věcech. Myslím, že mnoha z vás je jasné, kdo tu chce mít poslední slovo. A ano-nemusím tu být. Stáhnu si co potřebuji a v klidu se vytratím. Svět se nezboří, v klidu tu pak zavedete hodnocení příspěvků a budete tomu říkat aplikace moderních technologií. Nepochybuji o tom, že tím zavádění moderních technologií bude na pár let dokončeno...
UncleFardy
 
Příspěvky: 484
Registrován: čtv 24 zář, 2015 4:47 pm

Re: "Oceňování" příspěvků

Příspěvekod Brejla » úte 23 říj, 2018 7:45 pm

sukovf píše:No, asi takhle: Stahuji jakékoli návrhy, které jsem tu podal a beru zpět, cokoli jsem tu řekl, kromě následujícího: Hlavně tu nedělejte žádné změny, protože posledních pár desítek příspěvků jasně ukázalo, že nějaké chybějící hlasování je zdaleka tím nejmenším problémem, které toto forum má. Znovu se ukazuje, že podstatná část místního osazenstva se není už z principu schopná normálně a slušně bavit vůbec o ničem (snad zvyk od výčepu). Mnohá děcka školou povinná na FB, který tolik nenávidíte, protože mu za mák nerozumíte, jsou schopna diskutovat na vyšší úrovni.

Rozumím tomu, že se někomu můj názor nelíbí nebo že někdo nemá rád způsob, jakým ho prosazuji, ale nesouhlas se pořád dá vyjádřit slušně. Vždycky to jde bez zbytečných útoků a přiblblých obvinění, že jsem nějaký markeťák Facebooku nebo co. Po nikom nechci, aby se mnou souhlasil, bohatě by mi stačilo, aby se každý aspoň choval slušně. Ale co mám čekat od lidí, kteří by nejraději svítili petrolejem, protože se bojí elektriky.

Chcete se mlátit klacky, tak si je nechte, ale pamatujte, že s takovou tohle forum nepřežije. Dneska už vážně nestačí, že něco "fungovalo posledních 20 let" a až vám to dojde, zůstane tu možná pět aktivních uživatelů, kteří se budou až do úmoru brodit v hnojišti ze stovek tisíc příspěvků bez hlavy a paty. Užijte si to 8) .


Vyhrožovat umíš kvalitně. Typické chování dnešního arogantního obchodního zástupce s propracovanou výhružně-oblbovací strategií. Problém je, že tuto strategii všichni obchoďáci sjednotili a případní odběratelé už jsou na ně alergičtí. U nás ve firmě končí tyto existence před recepcí. Obchodně jednáme jen se zástupci na předem domluvených schůzkách, s nabízeči se nikdo nebaví.
Brejla
 
Příspěvky: 1421
Registrován: sob 18 črc, 2015 8:25 am

Re: "Oceňování" příspěvků

Příspěvekod sidlo » úte 23 říj, 2018 8:15 pm

UncleFardy píše:Jsem na foru od 9/2015, slýchávám o nostalgii, jaké to tu bylo dříve dobré a věcné a jaká škoda pro všechny, že hodně ze špičkových modelářů forum opustilo.

Vložit tuto větu do tohoto vlákna pro mě osobně zavání podprahovou demagogií. A kladu si otázku:
a) opustili tito modeláři v minulosti toto fórum, protože věděli že na konci roku 2018 tu bude vyhrocená diskuse o vylepšení funkčnosti tohoto diskuzního fóra?
nebo
b) opustili tito modeláři v minulosti toto fórum, protože to bylo pro ně jinde zajímavější?

Každý ať si dosadí odpověď podle osobních preferencí.

Myslíte si, že třeba tady https://www.root.cz/redakce/co-je-aura/ je hodnocení autorů příspěvků rafinovaným marketingovým tahem majitelů diskuzního fóra?

Každý ať si dosadí odpověď podle osobních preferencí.
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3588
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: "Oceňování" příspěvků

Příspěvekod UncleFardy » úte 23 říj, 2018 8:28 pm

Připouštím zcela objektivně, že na mě během toho omílání pořád dokola dopadl Werichovský efekt. Pomalu přestává být jasné, kdo je demagog a kdo ne. Měl jsem se odmlčet na 7. stránce nejpozději, spíše ještě dříve. Proč jsem to nedokázal jsem popsal výše. Taky už jsem se začal opakovat a používat přirovnání, nemající věcnou náplň. O tom, proč kdo opustil forum jsem pouze slyšel, osobně jsem se s takovým kolegou nebavil. V této věci jsem ale neměl žádné zavádějící sdělení. Na obhajobu dalších oponentů, tedy ne svoji, poukazuji na logický aspekt dotazování a odpovídání-kdo má za normálních okolností poslední slovo - tázající se nebo odpovídající? Nemyslím tím poslední slovo ironicky, myslím tím poslední slovo z podstaty věci. A v předchozím příspěvku od sidla si myslím, že chybí varianta, se kterou by se dalo ztotožnit. Ad a) je nesmysl, to víme stejně jako sidlo, ad b) tuší ASI (podle mého odhadu) většina z nás, že to tak být nemohlo. Chybí tam něco, co by bylo více pravděpodobné, když už je tato řečnická otázka nadhozena.
Naposledy upravil UncleFardy dne úte 23 říj, 2018 8:40 pm, celkově upraveno 2
UncleFardy
 
Příspěvky: 484
Registrován: čtv 24 zář, 2015 4:47 pm

Re: "Oceňování" příspěvků

Příspěvekod sidlo » úte 23 říj, 2018 8:33 pm

Bohužel máš pravdu v tom, že tady už je to tak vyhrocené, že jsme ztratili původní smysl tohoto vlákna.
Přeju si, aby nikdo fórum neopouštěl a víc jsme se mohli společně bavit o tom co nám dělá radost - tedy modelaření.
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3588
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: "Oceňování" příspěvků

Příspěvekod Trixt » úte 23 říj, 2018 9:43 pm

Kdybych mohl, už bych toto téma jako autor uzamkl. To co jinde funguje jako dobrá pomůcka pro orientaci či možnost rychlého poděkování se tady stalo vyhroceným problémem. Docela mě to zaskočilo. Nečekal jsem to.
TT, panel 2520x1010 mm, epocha V, centrála DR5000, sběrnice LocoNet, sw RocRail, TC, MP1
Trixt
 
Příspěvky: 1328
Registrován: stř 13 čer, 2018 9:44 pm

Re: "Oceňování" příspěvků

Příspěvekod HonzaM » úte 23 říj, 2018 9:52 pm

Pokusil jsem se hledat jiná modelářská fóra, včetně toho co doporučuje sukovf, TT mašinky. Abych se do něj dostal, musel bych se do něj přihlásit, což ovšem pro mne jako N kaře postrádá smysl, tím spíš, že mi sukovf sa můj dotaz sdělil, že je skutečně zaměřeno jen na TT. Jeho vyjádření bylo následující:
Ano, je to tak, ale jako TTčkář mám trochu "zúžený" výhled. Smyslem bylo poukázat na to, že na FB existují velice kvalitní skupiny s perfektním obsahem, který si drží dobrou úroveň i bez potřeby zásahu správce, ve kterých působí i místní uživatelé. Samozřejmě jsou i skupiny pro jiná měřítka, nicméně jejich kvalitu neposoudím, protože se v nich nijak neangažuji.

Napsal jsem tedy toto:

Díky za rychlou odpověď. Výhodou je, že z toho co jsem zatím našel, je modely.biz nejšíře zaměřené, tedy například na všechna modelová měřítka. Je možná vedeno v "zastaralém" formátu, ale funguje. Oceňování příspěvků nepovažuji za přínosné, protože to, co někdo považuje za užitečné, může jinému připadat jako zcela nepotřebné. Ostatním účastníkům diskuze je pak takové hodnocení naprosto k ničemu. Pro TT čkáře je možná to Vámi uvedené fórum užitečné, jenže příspěvky, které by uvítali uživatelé ostatních měřítek neuvidí, Zavedení podobných "jednoměřítkových" fór je k ničemu, protože přece nebudu prohlížet fóra všech měřítek, abych zjistil, zda v nich není něco, co by mne zajímalo - navíc třeba fórum TT mašinky si nemohu prohlédnout, pokud se do něj nepřihkásím, ale přece se nebudu hlásit do všech možných fór. Nemohu tedy posoudit, zda by mi hodnocení příspěvků bylo něčím užitečné. Pokud zadám vyhledat fóra na mašinky, objeví se mi spousta takových, která se modelařinou zabývají jen okrajově nebo vůbec. Zůstanu tedy u účasti na modely.biz a vůbec mne nezajímá, zda se jednotlivé příspěvky zdají někomu zajímavé nebo ne. Může být pro mne užitečný příspěvek, který většina účastníků kteří se vyjádří bude považovat za nezajímavý, naopak příspěvek, který dostane spoustu kladných hodnocení může být pro mne naprosto bezcenný. Stejně se tedy nadále budu řídit vlastním úsudkem.

sukovf odpověděl:

Přiznávám, že ani mě nenapadá na FB odpovídající multiměřítková skupina.

Jde o to, že co připadá jednomu zbytečné, může se druhému zdát užitečné a pořád platí, že i to, co označí třeba 1000 jiných uživatelů jako užitečné, si stejně musíte ve výsledku sám prostudovat a zjistit, jestli je to užitečné i pro Vás. Od stávajícího se to liší hlavně tím, že to každému už na první pohled může napovědět, jestli ten či onen příspěvek k něčemu je. Samozřejmě to ale nikoho k ničemu nezavazuje - kdo chce, pořád si může poctivě slovo po slovu přečíst úplně vše, co kdo napsal - tak jako tak se nakonec musí každý rozhodnout sám podle sebe, jestli se dozvěděl něco užitečného.

Také platí, že příspěvky, které ostatní označili jako užitečné, ale Vám nejsou k ničemu, můžete s klidem ignorovat úplně stejně, jako to možná děláte odjakživa. To hodnocení říká, že se příspěvek líbila tolika a tolika lidem, a existuje tedy jistá šance, že se bude líbit i dalším, ale nikde není psané, že se MUSÍ líbit i někomu jinému. Jen prostě může. Je to takové upozornění na posty, které mají větší naději zaujmout než jiné. Pokud si 100 lidí myslí, že je post zajímavý, a třeba 5 má opačný názor, dá se bezpečně tvrdit, že ten post zajímavý opravdu je.

Moje reakce:
To že se 100 lidí myslí že je post užitečný nedává absolutně žádnou informaci o tom, zda v něm najdu informace, které zajímají mne. Takže stejně si musím vlákno projít. Naopak může nastat i situace, kdy se téma líbit nebude nikomu, přesto ale v něm mohou být informace, které pro mne užitečné budou. Ten, kdo se bude řídit jen míněním většiny, o takové informace přijde. Nelze si přece myslet, že to, co se nelíbí většině, nemá žádnou kvalitu. Z jiného oboru, fakt, že se třeba nějaký film nebo seriál líbí 90 % těch co ho viděli, nevypovídá vůbec nic o jeho skutečné kvalitě, ale pouze o tom, že je natočen s cílem vyhovět vkusu určitého typu diváků. Takže se těmi procenty na internetových fórech neřídím. Je mi jedno, jestli se tady něco takového zavede.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4030
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: "Oceňování" příspěvků

Příspěvekod t29 » úte 23 říj, 2018 10:19 pm

Dovolil bych si připomínku k formulaci anketní otázky: Zatímco odpověď "ano" jasně říká "chci mít možnost hodnotit příspěvky", tak odpověď "ne" vyjadřuje spíš "nemám zájem, klidně to zaveďte ale používat to nebudu" než rezolutní "jsem proti možnosti hodnocení příspěvků". Pak nemám jinou možnost než takový nesouhlas vyjádřit v diskusi a spustit hádku.

Osobně jsem proti "lajkování". Množství "lajků" u diskusních příspěvků často vyjadřuje zábavnost příspěvku místo užitečnosti příspěvku a bylo by potřeba vymyslet složitější systém než jen plus/mínus body, aby se dala vypíchnout informační hodnota nezatížená balastem jiných kritérií. Vyplatí se správci věnovat tomu čas?

Pokud na forum přijde někdo nový s rychlodotazem typu "kde nejlíp koupit startset se zvukovou mašinkou" případně "jakou centrálu a tablet" nebo "který dekodér je nejlepší" tak nebude řešit hodnocení příspěvků ani karmu uživatelů, prostě si počká půl dne na odpovědi a zase zmizí. Kdo chce věci řešit do hloubky, ten se nevyhne dlouhému čtení, hledání a porovnávání, a během toho jen tak mimochodem zjistí i něco o autorech příspěvků, aniž by viděl nějaké hodnocení.
TT + DCC věčný začátečník
Uživatelský avatar
t29
 
Příspěvky: 75
Registrován: úte 03 led, 2017 11:17 pm
Bydliště: UH

Re: "Oceňování" příspěvků

Příspěvekod hank61 » stř 24 říj, 2018 6:53 am

Hoši. Sice jsem se k tomuto tématu vyjádřil už v jednom z prvních příspěvků, nicméně po opravdu letmém sledování tohoto vlákna si nemohu odpustit trochu jiný úhel pohledu. Navrhovaná inovace /lajkování/by měla býti, jak zde píší její zastánci především jednodušší pro komunikaci a pro snažší hodnocení příspěvků. Já a věřím, že i spousta ostatních se na tomto fóru pohybujeme nejen proto, aby nás za naše výtvory někdo plácal po zádech, ale aby nám především poradil, co je možné ještě zdokonalit, poradil, jak se poprat s určitým problémem, a nebo si jen tak v několika větách zpříjemnit náladu odlehčenou komunikací s někým zpřízněným.... A tak mě v té souvislosti napadají otázky typu: "Chceme, byť pomalými krůčky tuto snad ještě "normální" komunikaci nahrazovat něčím ještě méně osobnějším"? Nebo snad už nechceme přemýšlet a ztrácet čas nad tím, co a jak bychom chtěli sdělit, či vyjádřit? Není to proboha obrovská škoda přestávat normálně komunikovat jako myslící lidské bytosti?... Bohužel. Namísto osobní návštěvy raději přejeme mnohdy i svým nejbližším v lepším případě telefonem, v tom horším přes FB, nebo sms-kou. Proč né. Vždyť přece není čas....Inu třeba někdo brzy vymyslí aplikaci /jestli už teda není/, aby se nám před různými svátky a výročími z našich telefonů na telefony našich blízkých automaticky odeslali "usměvaví smajlíci" a my nemuseli přemýšlet co a kdy a komu popřejeme. Vždyť jsme přece v 21. století....
Celoživotní hračička ;-)
https://hank61.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
hank61
 
Příspěvky: 2488
Registrován: sob 15 bře, 2014 5:42 pm
Bydliště: Hořovice

Re: "Oceňování" příspěvků

Příspěvekod Brejla » stř 24 říj, 2018 7:04 am

hank61 píše:... Namísto osobní návštěvy raději přejeme mnohdy i svým nejbližším v lepším případě telefonem, v tom horším přes FB, nebo sms-kou. Proč né. Vždyť přece není čas....Inu třeba někdo brzy vymyslí aplikaci /jestli už teda není/, aby se nám před různými svátky a výročími z našich telefonů na telefony našich blízkých automaticky odeslali "usměvaví smajlíci" a my nemuseli přemýšlet co a kdy a komu popřejeme. Vždyť jsme přece v 21. století....


Tyto aplikace samozřejmě existují, ale u žádné jsem zatím nezaregistroval možnost lajkování. Možná jsem si této vymoženosti jen nevšiml. Já jsem příznivec osobního kontaktu. I když času je občas kriticky málo, na toto si ho vždy najdu.
Brejla
 
Příspěvky: 1421
Registrován: sob 18 črc, 2015 8:25 am

Re: "Oceňování" příspěvků

Příspěvekod alexander » stř 24 říj, 2018 8:45 am

sukovf píše:Když se potkají dva lidé na ulici a chtějí se jen pozdravit, jeden řekne "Ahoj" a druhý jen zamává. Pokud si chtějí něco říci, někam si sednou a poklábosí. Tohle je úplně stejné.


Nie, nie je. Keď ma niekto pozdraví a ja mu "jen zamávám", je to slušne povedané, neslušné. Inak povedané je to sprosté, je to prejav neochoty alebo neschopnosti(?) normálne komunikovať. Či už verbálne alebo písomne (čoho dôkazom sú mnohé tristné príspevky aj tu na fóre). Hlasoval som NIE.
alexander
 
Příspěvky: 394
Registrován: pon 25 úno, 2008 7:47 pm

PředchozíDalší

Zpět na Připomínky k fóru

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků