"Oceňování" příspěvků

Vše co se vám k provozu fóra líbí nebo nelíbí. Připomínky adminovi.

Moderátor: Michal Dalecký

Měl bys zájem o doplnění možnosti oceňovat příspěvky zde na fóru?

Ano
53
54%
Ne
44
45%
Nevím
1
1%
 
Celkem hlasů : 98

"Oceňování" příspěvků

Příspěvekod Trixt » sob 20 říj, 2018 1:19 pm

Ahoj pánové administrátoři. Nevím zda se to tu již neprobíralo, ale bylo by fajn, kdyby se příspěvky daly ocenit (lajkovat). Když někdo napíše něco, za co by se člověk postavil a nebo je to správné řešení problému, bylo by jednodušší dát příspěvku "lajk", než ocenit autora dalším příspěvkem. Další, v podstatě nic nového neříkající příspěvek, totiž zbytečně rozmělňuje diskuzi a odvádí od podstaty problému. Je to jen takový drobný nápad.

Edit: Abychom měli lepší přehled, dovoluji si tedy doplnit anketu. Současně jsem přejmenoval název tématu na "Oceňování příspěvků", aby to tak nezavádělo Facebookem. I jednoduchý návrh, může vyvolat bouřlivou diskuzi. ;)
Naposledy upravil Trixt dne úte 23 říj, 2018 10:07 am, celkově upraveno 1
TT, panel 2520x1010 mm, epocha V, centrála DR5000, sběrnice LocoNet, sw RocRail, TC, MP1
Trixt
 
Příspěvky: 1328
Registrován: stř 13 čer, 2018 9:44 pm

Re: "Lajkování" příspěvků

Příspěvekod Jarda H. » sob 20 říj, 2018 2:52 pm

Trixt píše: .... bylo by jednodušší dát příspěvku "lajk", než ocenit autora dalším příspěvkem. Další, v podstatě nic nového neříkající příspěvek, totiž zbytečně rozmělňuje diskuzi ....


Na první pohled se to zdá jako dobrý nápad, bohužel je na foru dost zbytečných reakcí (proč se nevyužije třeba SZ ?!) ..... a když odpadne zbytečné kopírování (celého) předchozího příspěvku při odpovědi, přehlednosti diskuze to jen pomůže !
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2794
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Re: "Lajkování" příspěvků

Příspěvekod Trixt » sob 20 říj, 2018 3:18 pm

No, soukromá správa nemá žádnou vypovídací hodnotu pro další uživatele fóra, kdežto ocenění příspěvku ano. Říká, že s tímto názorem, nápadem, návodem se ztotožnilo více lidí a tedy, že na něm asi něco bude. Prostě, neznepřehledňuje diskuzi a má vypovídající hodnotu pro ostatní. Ale jak jsem psal, byla to jen myšlenka. ;)

Co se týká citování předchozích příspěvků, z toho co jsem zde četl, je to dáno tím, že sem tam někdo změní obsah původního příspěvku, takže odpověď pak vyzní nesmyslně. Na to by mohla být jednoduchá pomoc, dovolit editovat příspěvky např. jen 15 minut (kvůli opravě překlepů) a pak je zamknout. Pak by lidi nemuseli citovat, neb příspěvek by se nedal po 15 minutách změnit.
TT, panel 2520x1010 mm, epocha V, centrála DR5000, sběrnice LocoNet, sw RocRail, TC, MP1
Trixt
 
Příspěvky: 1328
Registrován: stř 13 čer, 2018 9:44 pm

Re: "Lajkování" příspěvků

Příspěvekod sukovf » sob 20 říj, 2018 8:49 pm

Tohle už se tu řešilo nejednou, a mám pocit, že posledně to dokonce skončilo nějakou hádkou. Bylo by super, kdyby bylo možné posty označovat jednak plusovými, ale i mínusovými body - upozornění na nehodnotné a matoucí příspěvky je neméně důležité. Mám nicméně dojem, že tu není nikdo, kdo by takovou featuru (a asi dva tisíce dalších, které by moderní forum nemělo postrádat) implementoval. Já bych se klidně nabídl, ale pochybuji, že to bude co platné.

Nějak takhle skončila zatím poslední diskuze na toto téma.
sukovf
 
Příspěvky: 132
Registrován: stř 17 črc, 2013 9:25 am

Re: "Lajkování" příspěvků

Příspěvekod mlha » ned 21 říj, 2018 6:05 am

Místo reakcí budou u příspěvků jenom palce nahoru jako na xichtoknize? Za mě teda určitě ne
H0/MODULY SLOVÁCKO/ep.IV
http://www.kzmslovacko.cz/.
Uživatelský avatar
mlha
 
Příspěvky: 2688
Registrován: ned 27 led, 2008 7:27 pm
Bydliště: Hluk

Re: "Lajkování" příspěvků

Příspěvekod JBr » ned 21 říj, 2018 7:42 am

Na druhou stranu, jsou fóra, kde to normálně funguje, např. britmodeller.com, kde denně proteče tolik příspěvků, že se tomuhle fóru o tom může jen zdát. Sice běží na jiném systému (Invision), ale i v phpBB jsou pluginy pro hodnocení příspěvků. Kdo má co říct v odpovědi na příspěvek, tak to napíše. Kdo chce jen říct, že se mu to líbí, klikne Like, kdo chce poděkovat za nějakou informaci nebo tip, klikne na Thanks. Zároveň se tam tímhle způsobem buduje "reputace" uživatelů, na první pohled se dá zjistit, zda někdo jen plká nebo jeho plkání i něco přináší ostatním.
TT/D V/VI.
Uživatelský avatar
JBr
 
Příspěvky: 1265
Registrován: čtv 20 zář, 2007 7:25 pm
Bydliště: Hostivice a obcas Chotebor

Re: "Lajkování" příspěvků

Příspěvekod sidlo » ned 21 říj, 2018 10:50 am

Samotné lajky z fóra ksichtknížku neudělají. A možná by ubylo planého plkání. Někdy jeden musí volit mezi příspěvkem se souhlasným stanoviskem nebo mlčením. Hodně jiných diskusí má hodnocení +/-. A jak píše JBr dá se tím hodnotit reputace diskutujících. Já jsem pro.
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3589
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: "Lajkování" příspěvků

Příspěvekod belgarat » ned 21 říj, 2018 10:59 am

Ja taky pro. Uz proto, ze podle minusu na svych poznamkach bych lepe poznal kdy je to jenom prispevek typu "hele, ja jsem tu taky" a kdy opravdu neco prinese. Vychovavat (se) je potreba.
TT ep. IVa-b; analog + NanoX, DR5000. Pseudoprogramator, pindac nesmyslu
http://modelwiki.klfree.net
belgarat
 
Příspěvky: 2367
Registrován: čtv 27 pro, 2012 9:36 pm
Bydliště: Hřebeč u Kladna

Re: "Lajkování" příspěvků

Příspěvekod Jarda H. » ned 21 říj, 2018 11:16 am

JBr píše: .... kdo chce poděkovat za nějakou informaci nebo tip, klikne na Thanks. .....


No a tohle je přesně ten případ, kdy lze použít SZ ! Nemám bohužel dojem, že tohle řešení pomůže, zase se budou objevovat příspěvky typu "děkuji ..." ?! Asi se blížíme ke stejnému konci diskuze jako ve výše odkazovaném vláknu (příspěvek kolegy sukovf) :roll:
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2794
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Re: "Lajkování" příspěvků

Příspěvekod Trixt » ned 21 říj, 2018 12:02 pm

Jsem tu nový a vlastně ani nevím, kdo by to mohl udělat. Kdo má vlastně oprávnění a možnost upravovat konfiguraci a případní rozšíření funkčnosti fóra? Jsou to Michal Dalecký a Rudolf? Pokud ano, pak ti důležití se zde nevyjádřili, zda jsou vůbec něco podobného ochotni zde zrealizovat. Pokud ano, pak by šlo zrealizovat anketu a dle hlasování se zařídit. Takto zde můžeme diskutovat donekonečna bez posunu k výsledku.
TT, panel 2520x1010 mm, epocha V, centrála DR5000, sběrnice LocoNet, sw RocRail, TC, MP1
Trixt
 
Příspěvky: 1328
Registrován: stř 13 čer, 2018 9:44 pm

Re: "Lajkování" příspěvků

Příspěvekod hank61 » ned 21 říj, 2018 12:20 pm

Nic proti inovacím a novým nápadům, nicméně já bych osobně zůstal u současné formy. Domnívám se, že toto fórum by mělo i pro svůj odborný rámec zůstat konzervativní a není důvod sem aplikovat všechny "vymoženosti" sociálních sítích :wink:
Celoživotní hračička ;-)
https://hank61.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
hank61
 
Příspěvky: 2488
Registrován: sob 15 bře, 2014 5:42 pm
Bydliště: Hořovice

Re: "Lajkování" příspěvků

Příspěvekod vmucha » ned 21 říj, 2018 12:23 pm

Já osobně jsem také pro navrženou možnost ohodnotit příspěvek jinak než odepisováním ať do konference či jako SZ.
Doupovská dráha 2. epocha TT
vmucha
 
Příspěvky: 641
Registrován: stř 10 bře, 2010 11:42 am
Bydliště: Mšené-lázně

Re: "Lajkování" příspěvků

Příspěvekod JBr » ned 21 říj, 2018 12:26 pm

Jarda H. píše:No a tohle je přesně ten případ, kdy lze použít SZ ! Nemám bohužel dojem, že tohle řešení pomůže, zase se budou objevovat příspěvky typu "děkuji ..." ?! Asi se blížíme ke stejnému konci diskuze jako ve výše odkazovaném vláknu (příspěvek kolegy sukovf) :roll:


Jardo, tohle je ale zásadní nepochopení té myšlenky. Když na BM poděkuji, u daného příspěvku se objeví u ikonky poháru číslo o 1 větší. To číslo znamená, že tolika lidem onen příspěvek přišel užitečný. A ač je to určitá forma pohlazení ega pisatele příspěvku, tak je to hlavně známka pro ostatní, že ten příspěvek k něčemu je.

Pokud bych měl na nějaké modelové situaci ukázat příklad, tak třeba situace, kdy přijde někdo s dotazem, že mu něco konkrétního nefunguje u nějakého zařízení, načež se v daném vlákně strhne tradiční přestřelka typu XpressNet vs. Loconet a někde v jejím prostředku přecejen někdo poskytne věcné a konkrétní řešení daného problému. Takový příspěvek pak bude mít "lajky" i poděkování a na první pohled půjde rozeznat od balastu. Zároveň jeho pisatel bude mít u sebe na profilu informaci, že jeho příspěvek byl užitečný (narozdíl od těch, co se hádali).
TT/D V/VI.
Uživatelský avatar
JBr
 
Příspěvky: 1265
Registrován: čtv 20 zář, 2007 7:25 pm
Bydliště: Hostivice a obcas Chotebor

Re: "Lajkování" příspěvků

Příspěvekod BohousP » ned 21 říj, 2018 1:13 pm

Nápad s lajky a případně i dislajky je sice dobrý, nicméně na stávající technologii tohoto fóra (phpBB) myslím není realizovatelný (pokud se mýlím, prosím, opravte mě, i s linkem na nějaké fórum, kde to funguje).
TT, DCC, NanoX-2017, TC8, ... http://masinky.info
Uživatelský avatar
BohousP
 
Příspěvky: 2921
Registrován: stř 12 kvě, 2010 9:17 am
Bydliště: Praha - Malešice

Re: "Lajkování" příspěvků

Příspěvekod Jarda H. » ned 21 říj, 2018 1:17 pm

To JBr :
Spíše než zásadní nepochopení jsem ve svém náhledu "sklouzl" pouze do případu, kdy někdo děkuje např. za uvedení informace individuálního charakteru. Ty jsi to viděl v širší souvislosti, tebou vysvětlované ocenění beru ... Já měl zkrátka na mysli jiné díky !
Celkově ale (zopakuji) svůj dojem a názor, že diskuze tohoto vlákna skončí v propadlišti dějin :lol: beze změn.
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2794
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Další

Zpět na Připomínky k fóru

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků