"Oceňování" příspěvků

Vše co se vám k provozu fóra líbí nebo nelíbí. Připomínky adminovi.

Moderátor: Michal Dalecký

Měl bys zájem o doplnění možnosti oceňovat příspěvky zde na fóru?

Ano
53
54%
Ne
44
45%
Nevím
1
1%
 
Celkem hlasů : 98

Re: "Lajkování" příspěvků

Příspěvekod sukovf » úte 23 říj, 2018 9:45 am

boy.rough píše:Tak udělejte hlasování.

Napsal jsem původnímu autorovi tohoto vlákna, tak nám snad vyhoví. Nemá asi cenu kvůli anketě zakládat separátní vlákno, ať se to tu zbytečně neprasí.
sukovf
 
Příspěvky: 132
Registrován: stř 17 črc, 2013 9:25 am

Re: "Lajkování" příspěvků

Příspěvekod boy.rough » úte 23 říj, 2018 9:49 am

sukovf píše:
boy.rough píše:Tak udělejte hlasování.

Napsal jsem původnímu autorovi tohoto vlákna, tak nám snad vyhoví. Nemá asi cenu kvůli anketě zakládat separátní vlákno, ať se to tu zbytečně neprasí.


Ale no tak, neboj se toho a založ anketu bez možnosti přispívat. Pouze hlasování ANO/NE.
Jezdím na účkách (poslední mohykán???) a nemám s nimi problém. Vždy si s nimi nějak poradím.
boy.rough
 
Příspěvky: 616
Registrován: stř 13 čer, 2007 6:47 pm

Re: "Lajkování" příspěvků

Příspěvekod sukovf » úte 23 říj, 2018 9:51 am

boy.rough píše:...Ale no tak, neboj se toho a založ anketu bez možnosti přispívat. Pouze hlasování.

Pokud vím, jako prostý uživatel nemohu uzamknout ani vlastní topic, aby do něj nemohli ostatní přispívat.
sukovf
 
Příspěvky: 132
Registrován: stř 17 črc, 2013 9:25 am

Re: "Oceňování" příspěvků

Příspěvekod Trixt » úte 23 říj, 2018 10:16 am

Víte, myšlenka je jednoduchá a jejím cílem je pomáhat v orientaci na fóru. Na některých fórech to funguje skvěle, na některých fórech to diskutující nevyužívají a na některých to mohou i zneužívat. Proto bych byl raději jen pro oceňování do plusu, nikoliv do mínusu, aby někoho nenapadlo trestat jiného, ne proto, že píše špatné věci, ale proto, že jej nemá rád. A jak by tato novinka dopadla na tomto fóru? To bychom asi viděli až po její implementaci. Jsem ale optimista a myslím si, že dobře. Všichni jsme již nějakou tu moudrost pobrali a v podstatě všem nám je jasné, čemu by ten systém měl pomoci. A je jedno, jestli se tím zvýrazní správný technický názor, projev šikovnosti, zajímavost nebo projev sociální cítění.

Proto hlasujte a uvidíme, zda to zajímá více lidí a pokud ano, zda se vůbec najde někdo, kdo by byl schopen a ochoten to zde implementovat, byť v té nejjednodušší formě. :)

P.S: Upravil jsem název diskuze, aby to nezavánělo tolik FB.
Naposledy upravil Trixt dne úte 23 říj, 2018 10:37 am, celkově upraveno 1
TT, panel 2520x1010 mm, epocha V, centrála DR5000, sběrnice LocoNet, sw RocRail, TC, MP1
Trixt
 
Příspěvky: 1328
Registrován: stř 13 čer, 2018 9:44 pm

Re: "Lajkování" příspěvků

Příspěvekod UncleFardy » úte 23 říj, 2018 10:18 am

Tak přece jen ještě jedna poznámka: Toto diskusní forum je modelářské. Debata k lajkování je o hovně vzhledem k účelu diskusního fora. Na jiném vláknu jsem si postěžoval na téma plastů pro laser-cut. Teď jsem rád, že příspěvek nedostal 20 lajků ale že se ozval jeden člověk, který mi sdělil, kam si dojet pro PSH. Jedna věcná odpověď dala víc než tisíc lajků. Příspěvek splnil účel. Kdosi tu říkal, že odmítači vlastně odmítají moderní technologie. Profík na reklamu ví, že to je manipulativní technika. Nikdo moderní technologie neodmítá. Využívám leptání, využívám leser cut včetně z oceli a až 3D tisk nabídne něco OPRAVDU pro mě využitelného, okamžitě do něj zainvestuji. Takže argument že tu někdo odmítá moderní technologie je podpásovka, proto jsem i já použil výraz hovno. A jak tato debata končí? Kašlu na váš názor, napsal jsem správci a on vyhoví. Ta diskuse byla jen "tak jako". Prostě nechcete? To je mi úplně jedno. Já chci. A dosáhnu toho a vy se běžte vycpat. Teď nastal náš čas! Normální diskutující byli zcela odstaveni. Jejich názor ve skutečnosti nikoho nezajímal. Možná je dobré to vědět, abychom příště až se někdo zeptá, raději neztráceli čas zbytečnými reakcemi. Nejdřív jsem to zkusil po dobrém, a hle, asi to byla chyba? Tak to uděláme jinak. Takže tohle chcete udělat z tohoto fora? Touhle cestou ho chcete povznést? Každopádně to jako prohru neberu. Z hlediska důvodu, proč na foru jsem, je lajkování naprosto irelevantní, je naprosto bezvýznamné. Účastnit se ho nebudu a byl bych rád, aby tedy administrátor umožnil lajkovat příspěvky jen tomu, kdo to chce. Ale celá tato debata je vypovídající více, než by bylo na první pohled zřejmé. Odmítavé názory byly předem považovány za nepovolené. Tak pak nemělo cenu otevírat diskusní vlákno a podvést celou řadu upřímně diskutujících. Nezaznamenal jsem výsledek demokratické diskuse, kde by se většina shodla že ano a menšina by se tedy podřídila. Tyto způsoby se dnes moc nenosí. No, OK.....
UncleFardy
 
Příspěvky: 484
Registrován: čtv 24 zář, 2015 4:47 pm

Re: "Oceňování" příspěvků

Příspěvekod UncleFardy » úte 23 říj, 2018 10:20 am

Během psaní příspěvku se začalo diskutovat o hlasování, prosím tedy, aby ten můj příspěvek byl posuzován s tímto vědomím. Pokud se udělá hlasování, bude vše OK. Prostě to v této diskusi padá hodně rychle za sebou....
UncleFardy
 
Příspěvky: 484
Registrován: čtv 24 zář, 2015 4:47 pm

Re: "Oceňování" příspěvků

Příspěvekod sukovf » úte 23 říj, 2018 10:20 am

Trixt píše:Víte, myšlenka je jednoduchá a jejím cílem je pomáhat v orientaci na fóru. Na některých fórech to funguje skvěle, na některých fórech to diskutující nevyužívají a na některých to mohou i zneužívat. Proto bych byl raději jen pro oceňování do plusu, nikoliv do mínusu, aby někoho nenapadlo trestat jiného, ne proto, že píše špatné věci, ale proto, že jej nemá rád. A jak by tato novinka dopadla na tomto fóru? To bychom asi viděli až po její implementaci. Jsem ale optimista a myslím si, že dobře. Všichni jsme již nějakou tu moudrost pobrali a v podstatě všem nám je jasné, čemu by ten systém měl pomoci. A je jedno, jestli se tím zvýrazní správný technický názor, projev šikovnosti, zajímavost nebo projev sociální cítění.

Proto hlasujte a uvidíme, zda to zajímá více lidí a pokud ano, zda se vůbec najde někdo, kdo by byl schopen a ochoten to zde implementovat, byť v té nejjednodušší formě. :)

Omlouvám se, že jsem do diskuze zatáhl i možnost negativních hlasů - i to bývá jinde k vidění a obvykle to funguje, nicméně je pravda, že by to mohlo snadno strhnout některé mstivé uživatelé k neobjektivnímu hodnocení jen kvůli tomu, že dotyčného nemají rádi.
sukovf
 
Příspěvky: 132
Registrován: stř 17 črc, 2013 9:25 am

Re: "Lajkování" příspěvků

Příspěvekod sukovf » úte 23 říj, 2018 10:32 am

UncleFardy píše:Tak přece jen ještě jedna poznámka: Toto diskusní forum je modelářské. Debata k lajkování je o hovně vzhledem k účelu diskusního fora. Na jiném vláknu jsem si postěžoval na téma plastů pro laser-cut. Teď jsem rád, že příspěvek nedostal 20 lajků ale že se ozval jeden člověk, který mi sdělil, kam si dojet pro PSH...

To se ale přeci vůbec nevylučuje. Body i příspěvky koexistují. Pro tebe je "lajkování" zbytečné, pro jiné být nemusí. Jeho existence ti ale nic nevezme, jen nabídne něco nového. Je zbytečné bát se toho.
sukovf
 
Příspěvky: 132
Registrován: stř 17 črc, 2013 9:25 am

Re: "Oceňování" příspěvků

Příspěvekod belgarat » úte 23 říj, 2018 10:39 am

Prosim o doplneni bodu do hlasovani - neco jako "Zavede-li se lajkovani, jdu pryc a nevratim se". Poslouzi k ohodnoceni ztrat na zivotech.
TT ep. IVa-b; analog + NanoX, DR5000. Pseudoprogramator, pindac nesmyslu
http://modelwiki.klfree.net
belgarat
 
Příspěvky: 2367
Registrován: čtv 27 pro, 2012 9:36 pm
Bydliště: Hřebeč u Kladna

Re: "Oceňování" příspěvků

Příspěvekod mpinta » úte 23 říj, 2018 10:50 am

Plus a Minus mají jeden velký nedostatek. Dají se tak označovat pouze jednoznačné příspěvky, vztahující se k jedinému obsahu.
1. O jednoznačnosti silně pochybuji, třeba už jen s ohledem na chybnou terminologii.
2. Příspěvků, obsahující obsáhlejší informace, často i protichůdné, je také dost. Často se mezi deseti naprostými nesmysly ukrývá jedna perla.

K tomu nutno připočíst již zmiňovanou "oblíbenost" přispěvatele.
Je zde pár přispěvatelů, přinášejících super informace, a nijak zvlášť v oblibě nejsou.
Že je tomu tak ze strany těch "méně nadaných", je jiná věc. To se ovšem nepozná.

Lajky jsou super, pokud bude super také většina komunity. A to je?
Martin (LokoPin)
Uživatelský avatar
mpinta
 
Příspěvky: 783
Registrován: úte 08 led, 2008 11:55 am
Bydliště: Písek

Re: "Oceňování" příspěvků

Příspěvekod sukovf » úte 23 říj, 2018 10:53 am

mpinta píše:Plus a Minus mají jeden velký nedostatek. Dají se tak označovat pouze jednoznačné příspěvky, vztahující se k jedinému obsahu.
1. O jednoznačnosti silně pochybuji, třeba už jen s ohledem na chybnou terminologii.
2. Příspěvků, obsahující obsáhlejší informace, často i protichůdné, je také dost. Často se mezi deseti naprostými nesmysly ukrývá jedna perla.

K tomu nutno připočíst již zmiňovanou "oblíbenost" přispěvatele.
Je zde pár přispěvatelů, přinášejících super informace, a nijak zvlášť v oblibě nejsou.
Že je tomu tak ze strany těch "méně nadaných", je jiná věc. To se ovšem nepozná.

Lajky jsou super, pokud bude super také většina komunity. A to je?

Ano, souhlasím, omezme to tedy pouze na ty "lajky" a negativní body vypusťme.
sukovf
 
Příspěvky: 132
Registrován: stř 17 črc, 2013 9:25 am

Re: "Oceňování" příspěvků

Příspěvekod sukovf » úte 23 říj, 2018 10:58 am

belgarat píše:Prosim o doplneni bodu do hlasovani - neco jako "Zavede-li se lajkovani, jdu pryc a nevratim se". Poslouzi k ohodnoceni ztrat na zivotech.

Nikdo kvůli tomu nikam nepůjde. Jedna věc je teď, ve strachu z nového, plkat, ale druhá věc pak je prakticky zjistit, že to pro nikoho vůbec žádné nebezpečí nepředstavuje a že ten, komu se to nelíbí, může tuhle featuru s naprostým klidem ignorovat, a žádná třetí ruka mu kvůli tomu nenaroste.
sukovf
 
Příspěvky: 132
Registrován: stř 17 črc, 2013 9:25 am

Re: "Oceňování" příspěvků

Příspěvekod mpinta » úte 23 říj, 2018 10:59 am

sukovf píše:
mpinta píše:Plus a Minus mají jeden velký nedostatek. Dají se tak označovat pouze jednoznačné příspěvky, vztahující se k jedinému obsahu.
1. O jednoznačnosti silně pochybuji, třeba už jen s ohledem na chybnou terminologii.
2. Příspěvků, obsahující obsáhlejší informace, často i protichůdné, je také dost. Často se mezi deseti naprostými nesmysly ukrývá jedna perla.

K tomu nutno připočíst již zmiňovanou "oblíbenost" přispěvatele.
Je zde pár přispěvatelů, přinášejících super informace, a nijak zvlášť v oblibě nejsou.
Že je tomu tak ze strany těch "méně nadaných", je jiná věc. To se ovšem nepozná.

Lajky jsou super, pokud bude super také většina komunity. A to je?

Ano, souhlasím, omezme to tedy pouze na ty "lajky" a negativní body vypusťme.

To ovšem naprosto není řešení mých poznámek. (Citace zde byla nutná, sorry.)
Martin (LokoPin)
Uživatelský avatar
mpinta
 
Příspěvky: 783
Registrován: úte 08 led, 2008 11:55 am
Bydliště: Písek

Re: "Oceňování" příspěvků

Příspěvekod sukovf » úte 23 říj, 2018 11:05 am

mpinta píše:
sukovf píše:
mpinta píše:Plus a Minus mají jeden velký nedostatek. Dají se tak označovat pouze jednoznačné příspěvky, vztahující se k jedinému obsahu.
1. O jednoznačnosti silně pochybuji, třeba už jen s ohledem na chybnou terminologii.
2. Příspěvků, obsahující obsáhlejší informace, často i protichůdné, je také dost. Často se mezi deseti naprostými nesmysly ukrývá jedna perla.

K tomu nutno připočíst již zmiňovanou "oblíbenost" přispěvatele.
Je zde pár přispěvatelů, přinášejících super informace, a nijak zvlášť v oblibě nejsou.
Že je tomu tak ze strany těch "méně nadaných", je jiná věc. To se ovšem nepozná.
.
Lajky jsou super, pokud bude super také většina komunity. A to je?

Ano, souhlasím, omezme to tedy pouze na ty "lajky" a negativní body vypusťme.

To ovšem naprosto není řešení mých poznámek. (Citace zde byla nutná, sorry.)

Omlouvám se, ale nestíhám reagovat na každou větu, která se tu objeví. Moje reakce určitě pasuje na poslední dva odstavce.

Samozřejmě platí, že takové hodnocení se nehodí na každý příspěvek. Někdy je potřeba prostě kousek toho textu napsat a říct, co se mi zdá OK a co ne. Jindy ale ten prostý "lajk" zkrátka dostačuje. Je to "kratší" verze postu ve tvaru "Souhlasím" nebo "To se mi líbí". Nic víc. Nemá to za cíl nahradit plnohodnotnou diskuzi a zatím ji to nikde jinde nenahradilo.

Když se potkají dva lidé na ulici a chtějí se jen pozdravit, jeden řekne "Ahoj" a druhý jen zamává. Pokud si chtějí něco říci, někam si sednou a poklábosí. Tohle je úplně stejné.
sukovf
 
Příspěvky: 132
Registrován: stř 17 črc, 2013 9:25 am

Re: "Oceňování" příspěvků

Příspěvekod petrh » úte 23 říj, 2018 11:17 am

[offtopic]
Druhá věc je přístup lidí k nováčkům. Jo registrují se, zkouší sem dát post. Naposled někdo s barčou a zvukem. První co dostal zpět bylo
Kulsud píše:Jsou tu lidé, kteří opravdu dokáží kvalitně poradit. Moje rada zní, zkus být ve svém příspěvku konkrétnější. Rad pro začátečníky je tu 984 326. Prokousej se tímto forem a pak se ptej.


a druhý...
rawen píše:Zvuk:
Prostuduj tohle: http://www.jacek-modely.cz/
a napiš Jackovi.

Ostatní:
Napiš odkud jsi a najdi živého kamaráda v okolí.
Anebo se nech pozvat na setkání.

Radek

Ano maj možná pravdu, ale na nováčka to působí arogantně a už se třeba asi ani dále nezeptá. Nebo sem dá vlakodrom, je nadšenej nezná nic a přijde někdo, kdo mu řekne "celý to spláchni do záchoda..." jo takhle mě na začátku setřel roku 2008 tady taky někdo a pak kžm praha 3, kde jsme něco diskutoval, kde se mě vysmáli. No a vida, pomohla náhoda a potkání modeltrainu, kde mi pan Švígler tehdy řekl základní věci...Internet je plný rad co a jak, dr internet léčí, judr. internet dělá smlouvy atd... ale cenných rad z reality, kde se člověk zeptá a nedostane odpověš "jdi do" je málo...

ps: offtopic je taky zajímavá funkce, kdy autor dokáže toto dát jen jako "vedlejší info" a ty některá fóra umí tlačítkem neukazovat...
[/offtopic]
H0 se synem
1981-2001 dom. st. Včelnička | 2001-4 Slaný | 2004-6 Nelahozeves | od 2006 Kralupy n.V.
Uživatelský avatar
petrh
 
Příspěvky: 1429
Registrován: čtv 26 čer, 2008 11:14 am
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

PředchozíDalší

Zpět na Připomínky k fóru

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník