"Oceňování" příspěvků

Vše co se vám k provozu fóra líbí nebo nelíbí. Připomínky adminovi.

Moderátor: Michal Dalecký

Měl bys zájem o doplnění možnosti oceňovat příspěvky zde na fóru?

Ano
53
54%
Ne
44
45%
Nevím
1
1%
 
Celkem hlasů : 98

Re: "Lajkování" příspěvků

Příspěvekod sukovf » pon 22 říj, 2018 10:50 am

MiG píše:Já si nějak nedokážu představit relevantní lajkovací systém na tomto mnohaoborovém fóru, kde jsou mnohé obory velmi úzce specializované.

Druhak mě spíš než nicneříkající lajk/dislajk zajímá proč ano/ne.

Třeťak si myslím, že by tady dostal ohmův zákon spoustu dislajků. :-)

Jak už psal některý kolega výše - věřme, že místní uživatelé jsou dost příčetní na to, aby ten systém dokázali využívat konstruktivně. Neříkejme rovnou, že jsou všichni idioti. Snad je nás tu ještě pořád většina, kteří se dovedeme smysluplně bavit a přemýšlet nad tím, co děláme a píšeme. Nebo už to neplatí?

Vypadat by to mohlo třeba nějak takto:
scoring.jpg
sukovf
 
Příspěvky: 132
Registrován: stř 17 črc, 2013 9:25 am

Re: "Lajkování" příspěvků

Příspěvekod MiG » pon 22 říj, 2018 11:41 am

Asi neplatí.
kdyby platilo, tak mi místo podsunu Neříkejme rovnou, že jsou všichni idioti napíšete něco k prvnímu případně druhému řádku mého příspěvku.
MiG
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob 14 úno, 2015 11:55 pm

Re: "Lajkování" příspěvků

Příspěvekod pekl024 » pon 22 říj, 2018 11:50 am

MiG píše:Asi neplatí.
kdyby platilo, tak mi místo podsunu Neříkejme rovnou, že jsou všichni idioti napíšete něco k prvnímu případně druhému řádku mého příspěvku.


Něco na tom je, přiznávám. Teď bych dal MiG lajk :lol: :D :lol:
Uživatelský avatar
pekl024
 
Příspěvky: 900
Registrován: čtv 11 lis, 2010 2:40 pm
Bydliště: Plzeň

Re: "Lajkování" příspěvků

Příspěvekod sukovf » pon 22 říj, 2018 11:57 am

MiG píše:Asi neplatí.
kdyby platilo, tak mi místo podsunu Neříkejme rovnou, že jsou všichni idioti napíšete něco k prvnímu případně druhému řádku mého příspěvku.

Každému by zůstávala možnost vyjádřit se i písemně. Tenhle systém nemá nic nahrazovat, má to být jen taková pomůcka nebo nápověda, která navíc získá větší relevanci až po určitém čase, kdy si na to uživatelé zvyknou a začnou to používat. Když půjdu kolem příspěvku, který se mi líbí, dám mu like, pokud k tomu nemám co říct. Prostě místo toho, aby se téma zaplevelilo příspěvky typu "Souhlasím", mohou lidé jen kliknout na tlačítko.
sukovf
 
Příspěvky: 132
Registrován: stř 17 črc, 2013 9:25 am

Re: "Lajkování" příspěvků

Příspěvekod pekl024 » pon 22 říj, 2018 12:12 pm

Vezmu to trochu vážně:

mám téma které se týká mého "produktu" a vkládám svoje myšlenky nebo foto realizace. Jsem velice rád, když někdo pochválí nebo zmíní jiný názor než je můj. Osobně budu raději když mi každý kdo bude mít zájem mi sdělit informaci napíše do tématu. Osobně lajkování atd. nepotřebuji.
Diskuse otvírá dveře k větší dokonalosti a většímu přehledu. Co si z toho každý vezme je věc druhá.

Každý zde kdo forum delší čas sleduje má vytipované "profíky" ve svém oboru a nikdy se mi nestalo, aby jsem byl odmítnut. Komunikace probíhá přes SZ k přesnému problému, nebo v tématu toho určeném.

V každé komunitě se najdou lidé sdílní, komunikativní, odborníci a nadšenci jako i hnidopiši, závistivci, ti kteří jsou jediní co mají pravdu atd.

Myslím si, že i to plevelení k tématům občasně patří.

Petr
Naposledy upravil pekl024 dne pon 22 říj, 2018 12:14 pm, celkově upraveno 2
Uživatelský avatar
pekl024
 
Příspěvky: 900
Registrován: čtv 11 lis, 2010 2:40 pm
Bydliště: Plzeň

Re: "Lajkování" příspěvků

Příspěvekod MiG » pon 22 říj, 2018 12:13 pm

A JAK získá větší relevanci?
Zaznělo, že lajkování má pomoct hlavně příchozím. Jak se příchozí prokouše spoustou lajků a dislajků jednotlivých přispěvatelů.

Kromě toho, v mnoha případech není jediná možná cesta, takže lajk nebo dislajk vlastně nic neznamená ve vztahu k relevanci.
MiG
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob 14 úno, 2015 11:55 pm

Re: "Lajkování" příspěvků

Příspěvekod sukovf » pon 22 říj, 2018 12:20 pm

pekl024 píše:Vezmu to trochu vážně:...Petr

Přesně proto říkám, že takový systém nikoho k ničemu nenutí, jen dává možnost zájemcům vyjádřit svůj názor jednodušší formou.
sukovf
 
Příspěvky: 132
Registrován: stř 17 črc, 2013 9:25 am

Re: "Lajkování" příspěvků

Příspěvekod sukovf » pon 22 říj, 2018 12:34 pm

MiG píše:A JAK získá větší relevanci?
Zaznělo, že lajkování má pomoct hlavně příchozím. Jak se příchozí prokouše spoustou lajků a dislajků jednotlivých přispěvatelů.

Kromě toho, v mnoha případech není jediná možná cesta, takže lajk nebo dislajk vlastně nic neznamená ve vztahu k relevanci.

Vyšší relevanci časem získá jednoduše tak, že se dlouhodobě nahromadí velké množství hodnocení různých příspěvků od různých uživatelů. Je slušná šance, že příspěvek, který má tisíc hodnocení, bude opravdu takový, jaký se dle toho hodnocení zdá být. Dva tři likes samozřejmě nepoví nikomu nic.

Představ si tohle: Onen nově příchozí řeší, jak nejlépe uplést kostru břízy. Za předpokladu, že by fungovalo vyhledávání, si najde téma, které se tímto zabývá, a projde si je. Bude tam 50 příspěvků, z nichž některé budou třeba odkazy na návody na YT, jiné budou třeba "jen" nějaké poznámky a komentáře. Když na první pohled uvidí, že jeden konkrétní příspěvek svými kladnými body vyčnívá vysoko nad ostatní, dá se očekávat, že je mezi nimi nejrelevantnější a že nejlépe poradí, jak si tu břízu uplést. Příspěvky s nižším, avšak stále relativně vysokým, hodnocením, obvykle budou přínosné komentáře nebo různé typy či triky, jak tu techniku ještě vylepšit.

Mnoho případů samozřejmě vůbec neumožňuje jasně říct, co je a co není OK, nebo se stane, že návštěvník není schopen svůj názor vyjádřit takto přímo. V takových případech samozřejmě nastupuje stará dobrá diskuze, kdy dotyčný napíše, že to a to se mu líbí, ale k tomu či onomu má takové a makové výhrady. Znovu opakuji, že tento systém je pouze pomůckou, která zájemcům umožní dát snadno a rychle najevo svůj názor, pokud chtějí říct jen "souhlasím" nebo "nesouhlasím" - funguje to úplně stejně, jako kdyby to přímo napsali, jen je to přehlednější a všechny hlasy jsou vidět hned na jediném místě a dotyčný kvůli tomu nemusí listovat několika stránkami. Ale samozřejmě může.

Zrovna tohle se samozřejmě bude lišit případ od případu a člověk od člověka, ale často se mi stává, že vidím něčí práci, která se mi líbí a chci to dát autorovi najevo, ale nechce se mi kvůli tomu zakládat nový post, takže nakonec většinou nedám najevo vůbec nic. Takhle bych mohl aspoň kliknout na tlačítko. Takových lidí tu bude jistě víc, i když budou téměř jistě v menšině.
Naposledy upravil sukovf dne pon 22 říj, 2018 12:52 pm, celkově upraveno 1
sukovf
 
Příspěvky: 132
Registrován: stř 17 črc, 2013 9:25 am

Re: "Lajkování" příspěvků

Příspěvekod pekl024 » pon 22 říj, 2018 12:39 pm

sukovf

A já jsem pro, ať si ti kolem té břízy přečte téma celé, dozví se třeba jak s nepovedené břízy udělat borovici
Uživatelský avatar
pekl024
 
Příspěvky: 900
Registrován: čtv 11 lis, 2010 2:40 pm
Bydliště: Plzeň

Re: "Lajkování" příspěvků

Příspěvekod sukovf » pon 22 říj, 2018 12:56 pm

pekl024 píše:sukovf

A já jsem pro, ať si ti kolem té břízy přečte téma celé, dozví se třeba jak s nepovedené břízy udělat borovici

No jasně - pokud bude chtít, ať si to klidně přečte všechno, ale pokud o tom dotyčný neví lautr nic, tohle hodnocení ho pro začátek může "nakopnout" správným směrem, aby věděl, kde začít, a hned zkraje se nevydal cestou, která nemusí být (pro začátečníka) zrovna ideální. Spoustu lidí dnes prvotní neúspěch odradí od dalšího snažení. Zrovna stromky asi nejsou nejlepším příkladem, protože sebevětší mrzák se pořád dá narafičit jako strom poškozený vichřicí (já měl na prvním kolejišti takto "poškozený" celý les :D ).

Uvedu typický příklad využití mého oblíbeného Stack Overflow - potřebuji vyřešit jeden konkrétní problém, ale z nějakého důvodu nemám čas nebo ani chuť zabřednout do problematiky nějak hlouběji. Vyhledám si konkrétní téma, kde se problém už řešil (je téměř nemožné tam něco nenajít), přečtu si celý dotaz, popř. úvodní post, abych měl jistotu, že je to opravdu to stejné, co řeším já, a pak už jen vyhledám post s nejlepším hodnocením a v 95% případů je to zároveň řešení mého problému. Tenhle přístup není vhodný a použitelný ve všech případech, ale často stačí.
sukovf
 
Příspěvky: 132
Registrován: stř 17 črc, 2013 9:25 am

Re: "Lajkování" příspěvků

Příspěvekod Jarda H. » pon 22 říj, 2018 1:19 pm

Diskutující kolegové, jen tak mezi řečí - všimli jste si, že i když zde sice probíráte už na 5 stranách možné "změny", tak nezazněla žádná reakce od adminů, Michala Daleckého (nemyslím, že by se tu vyskytoval, má svých starostí dost) nebo Rudolfa ....
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2794
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Re: "Lajkování" příspěvků

Příspěvekod sukovf » pon 22 říj, 2018 1:24 pm

Jarda H. píše:Diskutující kolegové, jen tak mezi řečí - všimli jste si, že i když zde sice probíráte už na 5 stranách možné "změny", tak nezazněla žádná reakce od adminů, Michala Daleckého (nemyslím, že by se tu vyskytoval, má svých starostí dost) nebo Rudolfa ....

Ona ta reakce od pana Daleckého nikdy nepřišla a zřejmě ani nikdy nepřijde. A Rudolf? Ten se ukáže až v momentě, kdy to tu znovu přeroste únosné meze, aby celé vlákno zamkl - toto nemá být žádná kritika jeho osobně či jeho práce tady, ale chci říct, že právě on by stejně o těchto věcech nemohl rozhodnout, nebo ano?
sukovf
 
Příspěvky: 132
Registrován: stř 17 črc, 2013 9:25 am

Re: "Lajkování" příspěvků

Příspěvekod boy.rough » pon 22 říj, 2018 2:31 pm

Ahoj všem diskutérům.
Pohybuji se na tomto DF dost dlouho a musím říct, že mi vyhovuje současná forma/verze.

Mohlo by se totiž stát i toto:
Budu prezentovat svoji práci a budu tedy možná dostávat lajky. A co se stane? Protože jsem packal, tak mi zkušený modelář napíše odpověď, že tedy takhle raději ne, že takto se to nedělá (třeba patina na domečku). A tento, z mého pohledu, "negativní" příspěvek bude mít miliony lajků. Co to tedy vypoví nově příchozímu :?: Bude to kontraproduktivní.
Ale třeba se mýlím.
Jezdím na účkách (asi poslední mohykán???) a nemám s nimi problém.
boy.rough
 
Příspěvky: 620
Registrován: stř 13 čer, 2007 6:47 pm

Re: "Lajkování" příspěvků

Příspěvekod sukovf » pon 22 říj, 2018 4:01 pm

boy.rough píše:Ahoj všem diskutérům.
Pohybuji se na tomto DF dost dlouho a musím říct, že mi vyhovuje současná forma/verze.

Mohlo by se totiž stát i toto:
Budu prezentovat svoji práci a budu tedy možná dostávat lajky. A co se stane? Protože jsem packal, tak mi zkušený modelář napíše odpověď, že tedy takhle raději ne, že takto se to nedělá (třeba patina na domečku). A tento, z mého pohledu, "negativní" příspěvek bude mít miliony lajků. Co to tedy vypoví nově příchozímu :?: Bude to kontraproduktivní.
Ale třeba se mýlím.

Čí příspěvek bude opravdu pro komunitu hodnotnější, nakonec zase rozhodnou sami uživatelé. Tobě se může zdát být hodnotnější jiný příspěvek, nicméně ostatní to stále mohou vidět jinak. V každém případě kdokoli může kdykoli vzít svůj hlas zpět nebo ho změnit, takže pokud se v rámci jednoho vlákna objeví post, který se lidem líbí víc, mohou ho nad ten tvůj nakonec "přelajkovat".
sukovf
 
Příspěvky: 132
Registrován: stř 17 črc, 2013 9:25 am

Re: "Lajkování" příspěvků

Příspěvekod pekl024 » pon 22 říj, 2018 4:32 pm

Jarda H. píše:Diskutující kolegové, jen tak mezi řečí - všimli jste si, že i když zde sice probíráte už na 5 stranách možné "změny", tak nezazněla žádná reakce od adminů, Michala Daleckého (nemyslím, že by se tu vyskytoval, má svých starostí dost) nebo Rudolfa ....


Tak zase na druhou stranu se něco děje :D :lol: , byla tu někde i zmínka o jiném/novém foru.
Uživatelský avatar
pekl024
 
Příspěvky: 900
Registrován: čtv 11 lis, 2010 2:40 pm
Bydliště: Plzeň

PředchozíDalší

Zpět na Připomínky k fóru

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků