Mazání příspěvku i celých témat

Vše co se vám k provozu fóra líbí nebo nelíbí. Připomínky adminovi.

Moderátor: Michal Dalecký

Mazání příspěvku i celých témat

Příspěvekod HonzaM » čtv 24 srp, 2017 11:43 am

Domnívám se, že by mazání příspěvků, tím spíše celých témat, nemělo být v pravomocí jediného člověka. Není to bůh, ale jen člověk, který může mít osobní zájmy, sympatie a antipatie. Přinejmenším mazání celých témat by mělo podléhat souhlasu druhého moderátora, případně všech ostatních moderátorů tohoto tématu. Konkrétně mám na mysli Milana Ferdiána, s jehož zásahy již více účastníků diskuse vyslovilo nesouhlas. Je to člověk který pro obor vykonal hodně práce, jeho pohled je ale z logiky věci subjektivní. Ostatně jedná se o moderátory, kteří diskusi mohou usměrňovat, ne administrátory s právem rozhodovat o obsahu nebo přípustnosti.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4030
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Mazání příspěvku i celých témat

Příspěvekod belgarat » čtv 24 srp, 2017 11:56 am

Honzo: mas-li KONKRETNI stiznost, na KONKRETNI smazanou vec, tak ji ventiluj. Takove obecne kecy povedou k tomu, ze se rozsiri pocet schvalovatelu o N, a priste se bude diskutovat o tom zda neni N malo pro zajisteni plurality, vyvazenosti, LGBT rovnosti atd ... a nemelo by zasah schvalovat pro zmenu N+1 lidi.

Soudruzi ... neplette si internetove diskusni forum s demokracii a uz vubec ne se soucasnou hyperkorektni "abysenikomuneublizilo" spolecnosti. Na rozdil od spolecnosti je diskusni forum dobre fungujici meritokracie -- a tak to ma byt.ma byt.
TT ep. IVa-b; analog + NanoX, DR5000. Pseudoprogramator, pindac nesmyslu
http://modelwiki.klfree.net
belgarat
 
Příspěvky: 2364
Registrován: čtv 27 pro, 2012 9:36 pm
Bydliště: Hřebeč u Kladna

Re: Mazání příspěvku i celých témat

Příspěvekod petrh » čtv 24 srp, 2017 11:59 am

Osobne si nemyslim, ze demokracie je neco, co patri do soukromeho prostoru, jako forum je. Pokud nesouhlasite mate dve moznosti:
* odejit do sveho
* prizpusobit se
Tak to bohuzel je. Ten co to tu plati za nas vsechny sveril nekomu duveru nad dohledem. Ten ma pravomoc delegace dalsim lidem. Pokud usuzujete, ze to rozhodnuti nebylo spravne, jsou tu opet ty dve moznosti. Mimochodem, ruku na srdce, neni tato vase ztiznost rovnez osobni?
Edit: kolega me prednehl
H0 se synem
1981-2001 dom. st. Včelnička | 2001-4 Slaný | 2004-6 Nelahozeves | od 2006 Kralupy n.V.
Uživatelský avatar
petrh
 
Příspěvky: 1429
Registrován: čtv 26 čer, 2008 11:14 am
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Mazání příspěvku i celých témat

Příspěvekod milan ferdián » čtv 24 srp, 2017 12:13 pm

Hmm,jako moderátor mám určité práva a povinnosti.Snažím se nástroje objektivně používat.Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11802
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Mazání příspěvku i celých témat

Příspěvekod vvitty » čtv 24 srp, 2017 12:48 pm

Pravidla fora urcuje provozovatel.
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2618
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: Mazání příspěvku i celých témat

Příspěvekod fulda » čtv 24 srp, 2017 1:42 pm

Myslím, že je jedno, jak se co maže, ale HLAVNĚ se nesmí mazat co napsal jeden konkrétní člověk?

Mám takový pocit, že jsem podobnou stížnost již četl.
Na stejném fóru a od stejného člověka. Po podobné genezi - někdo napsal moc postů, proti kterým se víc lidí ohradilo a pak je někdo uklidil a pak si ten někdo stěžoval.

Prostě je ten někdo trochu moc sebestředný a to se na vláčkovém fóru nevyřeší.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4846
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Mazání příspěvku i celých témat

Příspěvekod Pavel-HP » čtv 24 srp, 2017 2:24 pm

A nikdo sním nechce kamarádit.
TT, epocha III. - V., U profil
www.vlakytt.cz
Uživatelský avatar
Pavel-HP
 
Příspěvky: 1018
Registrován: čtv 11 pro, 2008 2:47 pm
Bydliště: Praha

Re: Mazání příspěvku i celých témat

Příspěvekod hank » čtv 24 srp, 2017 2:46 pm

vvitty píše:Pravidla fora urcuje provozovatel.

belgarat píše:... neplette si internetove diskusni forum s demokracii...


Hmmm... Tak jsou i fóra, kde do toho mluví uživatelé, občas i dost důrazně... Samozřejmě nějakou definovanou a předem určenou nebo dokonce jimi odsouhlasenou formou.

petrh píše:Osobne si nemyslim, ze demokracie je neco, co patri do soukromeho prostoru, jako forum je.

belgarat píše:Na rozdil od spolecnosti je diskusni forum dobre fungujici meritokracie -- a tak to ma byt


Já si naopak myslím, že povaha internetu jako média umožňuje a snáší mnohem větší míru "veřejnosti" (ve smyslu veřejné otevřenosti) a méně "soukromosti" než je tomu u jiných druhů médií. Pojem "fórum" v sobě už z definice tu povahu veřejného prostoru nese. Přistupovat k internetovému mediálnímu prostoru jako k množině dílčích soukromých prostorů má za následek vznik navenek uzavřených bublin, v nichž jejich účastníci hledají především potvrzení svých názorů a postojů a komunikace mezi těmi bublinami často vypadá jako vzájemné poštěkávání a snaha zadupávat "ty druhé" do země. (V lepším případě. Jsou i případy mnohem horší...) Za soukromý bych považoval prostor těch fór, kam je přístup placený nebo nějak jinak omezený.

Nicméně tady nevolám po nějaké cochcárně. Koneckonců tím, že sem chodíme, s pravidly a priori souhlasíme. (Jiná otázka je, kdo z nás je vůbec pořádně zná...) A taky jako člověk se zkušeností z mezinárodního firemního prostředí (i mimoevropského) nemám žádné iluze o tom, jak se Češi (a Slováci) k sobě občas dokážou chovat. Jenže to našincovi obvykle s plnou parádou dojde, až mu někdo zvenku nastaví zrcadlo.

Na druhé straně se domnívám, že jediná situace, která by měla mít za následek smazání příspěvku nebo celého tématu bez souhlasu přispěvatele nebo aspoň jeho předběžného varování, je porušení nějakého zákona nebo jiného právního předpisu. I kdyby si někdo 100x myslel, že se tady nějaký diskutující chová (například) jako nesnesitelně ješitnej dědek, tak samo sobě by to jistě nemělo být důvodem mazat mu příspěvky.

Disclaimer: Mně už tady byl před časem na zásah nejvyšších míst příspěvek taky smazán, po stížnosti člověka, který nezná autorský zákon, což mu ale nebránilo odvolávat se na něj. Jeho stížnost byla uznána za oprávněnou, i když se nikdo neobtěžoval pořádně mi vysvětlit proč.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6062
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Mazání příspěvku i celých témat

Příspěvekod petrh » čtv 24 srp, 2017 3:12 pm

Zkusenost z jinych for, kde demokracie v moderovani funguje a kazdy muze vse. Nemyslim si, ze delba moci utlacovaci (mazani atd) vede ku zlepseni vztahu. Pokud nekdo zaklada duplicitni vlakna, tak pak je pro nove lidi a hledani zpetne vzdy fajn mit vlakno jedno, nez deset skoro tech samych. Stejne tak si nemyslim, ze je fajn, kdyz tu nasebe stekaji lidi, za posledni tyden jiz dva incidenty v mem ranku zajmu. Na jinych forech se dava banan na 10 dni a diskuze zadna... ovsem to nesouvisi nijak s tim, co tu kdo pise a blaboli. Jeho svoboda konci, kde ma zacina...
Edit: navic pokud nekdo chce moderovat, necht napise cervenym, jiste mu neco sveri;) ale pak nesmi nadavat, ze misto cteni delaji pul casu popelku a prebiraji posty...
H0 se synem
1981-2001 dom. st. Včelnička | 2001-4 Slaný | 2004-6 Nelahozeves | od 2006 Kralupy n.V.
Uživatelský avatar
petrh
 
Příspěvky: 1429
Registrován: čtv 26 čer, 2008 11:14 am
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Mazání příspěvku i celých témat

Příspěvekod hank » čtv 24 srp, 2017 3:33 pm

Ony existují i jiné a elegantnější způsoby, jak na některé situace reagovat, viz tyto dva příspěvky:
viewtopic.php?f=28&t=10929&start=15#p221695
viewtopic.php?f=28&t=10929&start=15#p221696

Z mé strany před jejich autorem klobouk dolů, osvědčil v kraji nebývalou míru asertivity a diplomatických vloh...
(Chybí mi tu smajlík "palec nahoru" :) )
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6062
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Mazání příspěvku i celých témat

Příspěvekod milan ferdián » čtv 24 srp, 2017 3:57 pm

Dal jsem si tu práci a hledal které témata a příspěvky jsem smazal nick HonzaM.
Výsledek hledání je striktní.Jediné jeho téma jsme smazal 14.prosince 2016 a to na základě jejich vulgárních hádek v daném tématu i přes upozornění admina.Dále byl předtím HonzaM jasně upozorněn adminem o porušení pravidel duplicitních témat.Ten neuposlechl dvakrát varování a admin mu udělil dočasný BAN za porušení pravidel fóra a to dne 16.10.2016.
Od 14.12.2016 do dnešního dne,jsem nenalezl informaci že bych mazal příspěvky nebo témata HonzyM.Takže výmysl HonzyM.

Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11802
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Mazání příspěvku i celých témat

Příspěvekod milan ferdián » čtv 24 srp, 2017 4:03 pm

hank píše:Ony existují i jiné a elegantnější způsoby, jak na některé situace reagovat, viz tyto dva příspěvky:
viewtopic.php?f=28&t=10929&start=15#p221695
viewtopic.php?f=28&t=10929&start=15#p221696

Z mé strany před jejich autorem klobouk dolů, osvědčil v kraji nebývalou míru asertivity a diplomatických vloh...
(Chybí mi tu smajlík "palec nahoru" :) )

S tím plně souhlasím,ale já nejsem rozený diplomat..Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11802
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Mazání příspěvku i celých témat

Příspěvekod vvitty » čtv 24 srp, 2017 4:04 pm

hank píše:
vvitty píše:Pravidla fora urcuje provozovatel.

Hmmm... Tak jsou i fóra, kde do toho mluví uživatelé, občas i dost důrazně... Samozřejmě nějakou definovanou a předem určenou nebo dokonce jimi odsouhlasenou formou.


Coz se nijak nevylucuje s tim ze pravidla tak nastavil provozovatel (a nebo byl z nejakych duvodu presvedcen o jejich zmene).
Taky jsou fora kde za debatu na tema "zly moderator mi rozbil babovicku" nasleduje vystraha, ban nebo rovnou smazani uctu.
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2618
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: Mazání příspěvku i celých témat

Příspěvekod petrh » čtv 24 srp, 2017 4:46 pm

HonzaM píše:Domnívám se, že by mazání příspěvků, tím spíše celých témat, nemělo být v pravomocí jediného člověka. Není to bůh, ale jen člověk, který může mít osobní zájmy, sympatie a antipatie. Přinejmenším mazání celých témat by mělo podléhat souhlasu druhého moderátora, případně všech ostatních moderátorů tohoto tématu. Konkrétně mám na mysli Milana Ferdiána, s jehož zásahy již více účastníků diskuse vyslovilo nesouhlas. Je to člověk který pro obor vykonal hodně práce, jeho pohled je ale z logiky věci subjektivní. Ostatně jedná se o moderátory, kteří diskusi mohou usměrňovat, ne administrátory s právem rozhodovat o obsahu nebo přípustnosti.

Tak jak to ted je??? :roll: :roll:
H0 se synem
1981-2001 dom. st. Včelnička | 2001-4 Slaný | 2004-6 Nelahozeves | od 2006 Kralupy n.V.
Uživatelský avatar
petrh
 
Příspěvky: 1429
Registrován: čtv 26 čer, 2008 11:14 am
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Mazání příspěvku i celých témat

Příspěvekod milan ferdián » čtv 24 srp, 2017 5:04 pm

petrh píše:
HonzaM píše:Domnívám se, že by mazání příspěvků, tím spíše celých témat, nemělo být v pravomocí jediného člověka. Není to bůh, ale jen člověk, který může mít osobní zájmy, sympatie a antipatie. Přinejmenším mazání celých témat by mělo podléhat souhlasu druhého moderátora, případně všech ostatních moderátorů tohoto tématu. Konkrétně mám na mysli Milana Ferdiána, s jehož zásahy již více účastníků diskuse vyslovilo nesouhlas. Je to člověk který pro obor vykonal hodně práce, jeho pohled je ale z logiky věci subjektivní. Ostatně jedná se o moderátory, kteří diskusi mohou usměrňovat, ne administrátory s právem rozhodovat o obsahu nebo přípustnosti.

Tak jak to ted je??? :roll: :roll:

Stačí si přečíst pravidla a provoz fóra.Tam jsou přesně specifikovány pravidla moderátorů.Je zcela zcestné a nemyslitelné,abych já jen měl tuto pravomoc. Milan

edit:Zjistil jsem,že jsem globální admin.M.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11802
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Další

Zpět na Připomínky k fóru

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník