Měřítko

Vše co se vám k provozu fóra líbí nebo nelíbí. Připomínky adminovi.

Moderátor: Michal Dalecký

Měřítko

Příspěvekod Radek Mende » stř 13 úno, 2008 4:59 am

Pře nedávnem se tu rozhořela vášnivá debata,jestli zveřejnit bydliště nebo né.
Já si myslím,že kdyby v profilu vedle příspěvku bylo vidět měřítko diskutujícího,tak by to napomohlo od zbytečných otázek "v jakém měřítku jedeš".
Měřítko není tak intimní záležitost,jako pro někoho bydliště,tak by s tím nemusel být problém.
Co vy na to?
Uživatelský avatar
Radek Mende
 
Příspěvky: 493
Registrován: pát 20 dub, 2007 2:35 am
Bydliště: Neratovice

Příspěvekod sco_27 » stř 13 úno, 2008 6:32 am

Ja sem pro :!: :D
sco_27
 
Příspěvky: 534
Registrován: ned 06 kvě, 2007 12:24 pm

Příspěvekod Michal Dalecký » stř 13 úno, 2008 8:14 am

Radku, dobry napad, ja se domluvim s Rudou a pokud to bude mozne, tak "modelovou velikost" zkusime zapracovat primo do profilu, nebo alespon prejmenujeme v profilu zbytecna policka jako MSN nebo Yahoo pro nase potreby.
Uživatelský avatar
Michal Dalecký
 
Příspěvky: 1821
Registrován: pát 23 lis, 2007 8:50 pm
Bydliště: Praha 6

Příspěvekod TT-maniac » stř 13 úno, 2008 1:06 pm

No já myslím že by si mohl každý napsat své měřítko do podpisu jako to mám já ... a nemuselo by se nic měnit
TT , analog , epochou se neřídím ... dělám to co se mi líbí
Uživatelský avatar
TT-maniac
 
Příspěvky: 169
Registrován: sob 17 úno, 2007 3:43 pm
Bydliště: Havířov

Příspěvekod PetrL » stř 13 úno, 2008 1:22 pm

TT-maniac píše:No já myslím že by si mohl každý napsat své měřítko do podpisu jako to mám já ... a nemuselo by se nic měnit

může to vyjádřit i ikona
Naposledy upravil PetrL dne pon 27 srp, 2012 8:47 am, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
PetrL
 
Příspěvky: 331
Registrován: čtv 02 lis, 2006 4:32 pm
Bydliště: Cheb

Příspěvekod Michal Šuhajda » stř 13 úno, 2008 1:24 pm

TT-maniac píše:No já myslím že by si mohl každý napsat své měřítko do podpisu jako to mám já ... a nemuselo by se nic měnit

Nevím, proč bych se měl někde představovat H0-Michal Šuhajda, když se od narození jmenuju Michal Šuhajda a dělám modely ve velikosti H0 a měřítku 1:87
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2378
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Příspěvekod Zdenek Valter » stř 13 úno, 2008 3:27 pm

Měřítko ?

Proč ?

Ten kdo nějaké výrazně preferuje ať si to dá najevo jak chce, ale nevím jestli tohle je zrovna vhodný způsob.

Já sice také nějaké měřítko preferuji, ale vím, že v tom jiném jsou také mě duší blízcí.
Právě zde ve fóru se jasně ukazuje, že všichni máme mnohem víc společného a že vzdálenosti kolejnic od sebe jsou tím posledním co nás trápí.
Osobně to považuji za nedůležité.
Důležitější je abychom dotazy kladli přesně, tedy i s tím měřítkem pokud je to potřeba, aby se ostatní účastníci mohli ihned orientovat.
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2643
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Příspěvekod Jarda H. » stř 13 úno, 2008 5:09 pm

Zdenek Valter píše:Měřítko ?

Proč ?

Ten kdo nějaké výrazně preferuje ať si to dá najevo jak chce, ale nevím jestli tohle je zrovna vhodný způsob.

Já sice také nějaké měřítko preferuji, ale vím, že v tom jiném jsou také mě duší blízcí.
Právě zde ve fóru se jasně ukazuje, že všichni máme mnohem víc společného a že vzdálenosti kolejnic od sebe jsou tím posledním co nás trápí.
Osobně to považuji za nedůležité.
Důležitější je abychom dotazy kladli přesně, tedy i s tím měřítkem pokud je to potřeba, aby se ostatní účastníci mohli ihned orientovat.




Asi bych souhlasil s názorem Zdeňka (rozchod kolejí a měřítko modelů není to, co nás rozděluje), na druhou stranu nevidím problém, když bude v profilu uvedena velikost / měřítko, ve které modelaříme. Ušetří to část dotazů a nejasností !
Já si to své "TT" do profilu dám, bude-li zavedena rubrička. Fakt to nevidím jako problém ?!
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2791
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Příspěvekod Houmr » stř 13 úno, 2008 5:38 pm

No tak jsem to dal do podpisu, proč ne.
"HO" - DCC - III - IV
Uživatelský avatar
Houmr
 
Příspěvky: 1324
Registrován: sob 07 říj, 2006 5:44 pm
Bydliště: Bukovice

Příspěvekod boy.rough » stř 13 úno, 2008 7:08 pm

A může to být třeba tak jak to mám já :?: Nebo to mám nějak předělat :?:
Naposledy upravil boy.rough dne čtv 14 úno, 2008 3:52 pm, celkově upraveno 1
Jezdím na účkách (poslední mohykán???) a nemám s nimi problém. Vždy si s nimi nějak poradím.
boy.rough
 
Příspěvky: 616
Registrován: stř 13 čer, 2007 6:47 pm

Příspěvekod Radek Mende » stř 13 úno, 2008 7:28 pm

Já jsem to také nemyslel tak ,že bych se s H0kářem nebavil,Zdenek má pravdu ,existuje spousta témat kde je měřítko nepodstatné .
Také ho nepovažuji za důležité,ale mohou nastat situace kdy je to přínosné.
Umístit ho do podpisu je dobrý nápad.
TT DCC , PC ovládání Model Jop+ FCS,v současné době i N moduly
http://www.radyme.websnadno.cz
Uživatelský avatar
Radek Mende
 
Příspěvky: 493
Registrován: pát 20 dub, 2007 2:35 am
Bydliště: Neratovice

Příspěvekod richard0404 » stř 13 úno, 2008 7:34 pm

Dobrý nápad má Houmr upravil jsem profil a nic se nemusí náročně upravovat. :lol: :lol:
Naposledy upravil richard0404 dne stř 13 úno, 2008 8:38 pm, celkově upraveno 1
"H0-analog - V SBB" "Faller Car System" "Moduly sekce N"
Uživatelský avatar
richard0404
 
Příspěvky: 783
Registrován: ned 27 led, 2008 9:57 pm
Bydliště: Praha 2

Příspěvekod aspekt » stř 13 úno, 2008 7:40 pm

Ano, jsem pro někde v záhlaví uvést preferovanou velikost....na debatu to určitě nebude mít vliv....
aspekt
 
Příspěvky: 23
Registrován: stř 15 lis, 2006 12:59 pm

Příspěvekod Vladimír » stř 13 úno, 2008 8:01 pm

Myslím si, že uvedení měřítka (a je jedno kde, zda v podpisu nebo jinde) by mohlo v některých případech diskusi pomoci a urychlit ji. Občas se zde stává, že se někdo na něco dotazuje nebo žádá o radu a ve snaze napsat co nejpřesněji co chce, opomenue napsat jakého měřítka se to týká a pak se lidi zpětně ptají,coý zbytečně zatěžuje fórumazpomaluje diskusi. Takže nejsem proti, kdo chce ať si ho napíše, je to podobné jako se jmény, někdo používá občanské jméno a jiný zase přezdívku.
HO, DCC
Vladimír
 
Příspěvky: 129
Registrován: pon 04 úno, 2008 6:47 pm
Bydliště: Kladno

Příspěvekod PetrL » pon 18 úno, 2008 11:45 am

V poslední době se tu řeší požadavek uvádění měřítka, stejně jako způsob ovládání. Navrženo bylo uvedení měřítka do podpisu. Myslím, že je to velmi dobré řešení. Stejně tak bych tam přidal i způsob ovládání, které tu chtěl někdo uvádět. Obojí má jistě svůj význam a tak bych si dovolil to ještě rozšířit tak, že za měřítko se uvede A, DCC, popř A+DCC. Nakonec kolonka podpis v profilu se mi zdá naprosto zbytečná a nevyužitá.
TT-Analog, IIIc/IVa
Uživatelský avatar
PetrL
 
Příspěvky: 331
Registrován: čtv 02 lis, 2006 4:32 pm
Bydliště: Cheb

Další

Zpět na Připomínky k fóru

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník