Nelze vkládat obrázky

Vše co se vám k provozu fóra líbí nebo nelíbí. Připomínky adminovi.

Moderátor: Michal Dalecký

Re: Nelze vkládat obrázky

Příspěvekod hank » stř 03 úno, 2021 7:51 am

Kdyby kdokoli z vás potřeboval něco z mých smazaných příloh, ozvěte se buď v příslušném vláknu nebo SZ.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6073
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Nelze vkládat obrázky

Příspěvekod cipisekmp » stř 03 úno, 2021 3:57 pm

Ahoj. Je to sice nefer vuci majiteli fora ale napadlo me reseni se zmenou nicku. Proste si zaregistrovat novy nick a tim padem je problem s obrazky vyresen. Samozrejme chapu, ze prostor neni neomezeny ale kdyz jsem onehda hledal neco na foru, tak jsem nachazel spoustu temat s nefunkcnimi fotkami a odkazy. Mozna bych to spise resil promazanim starych mrtvych temat (jen se podivejte do kolejist kde je spousta temat, na ktere se podle uz nikdo nediva) nez mazanim toho co je relativne aktualni a uz vubec nemazat to, co je rekneme "dokumentacni" nebo jako podklady pro tvorbu tudiz to zajima spoustu lidi.
Cipisekmp.
H0/MODULY SLOVÁCKO

www.kzmslovacko.cz
Uživatelský avatar
cipisekmp
 
Příspěvky: 1582
Registrován: ned 08 čer, 2008 6:55 am
Bydliště: Moravsky Pisek

Re: Nelze vkládat obrázky

Příspěvekod milan ferdián » stř 03 úno, 2021 4:12 pm

A kdo to cipísku bude dělat? Už jsi zapoměl na ten řev, jak se omylem smazala staré vlákna? Já svoje stará neaktivní vlákna dám klidně smazat, které jsou bez příloh.
-m-
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Nelze vkládat obrázky

Příspěvekod cipisekmp » stř 03 úno, 2021 5:32 pm

Potom jedine novy nick coz me nepripada ferove. Casem me to ale trebas ceka taky. Cipisekmp
H0/MODULY SLOVÁCKO

www.kzmslovacko.cz
Uživatelský avatar
cipisekmp
 
Příspěvky: 1582
Registrován: ned 08 čer, 2008 6:55 am
Bydliště: Moravsky Pisek

Re: Nelze vkládat obrázky

Příspěvekod Milan.D. » čtv 01 čer, 2023 4:34 pm

Tak jak píše hank, už mě to taky dohnalo. Chvíli jsem si myslel, že jde o nějaký výpadek úložiště fóra, nebo něco podobného, protože jsem na nějakém vláknu narazil na aktuální zmínku o podobném problému u dalších dvou uživatelů. Zkusil jsem promazat některé starší přílohy, ale to nepomohlo a další pátrání mě přivedlo až do tohoto vlákna, takže už konečně vím o co jde. A jak tak koukám, postihlo mě to docela brzy, 90 příspěvků a to nejsou obrázky ve všech. No co se dá dělat, moje příspěvky jsou většinou dokumentační ze staveb vozidel a bez fotek to jaksi postrádá smysl, takže další příspěvek už nepřidám.
Milan.D.
 
Příspěvky: 165
Registrován: čtv 20 říj, 2022 7:39 pm
Bydliště: Větrný Jeníkov

Re: Nelze vkládat obrázky

Příspěvekod Ivan » čtv 01 čer, 2023 5:47 pm

Otázka je, zda jde o počet, nebo o celkový objem (obsazeny prostor)?
Skoro si myslím, že to druhé. Pak stačí vkládat obrázky v nižším rozlišení a vyšší kompresí, zaberou výrazně méně místa a tudíž se jich vejde na forum více.

Další možnosti je vložení obrázku z jiného zdroje přes Img.
Dokumentaci stavby kolejiště tak dělám, fotky jsou na rajčeti a zde se jen zobrazují (neberou místo na fóru). Zásadní nevýhoda tohoto řešení je, že se obrázek zobrazí v plném rozlišení a nepřizpůsobí se danému zobrazení fóra. Na pc jsou obrázky akorát velké, na telefonu už mi kousek na šířku chybí..

Edit,

tak se zřejmě jedná o nějaké omezení či chybu, protože jsem teď chtěl vložit obrázek a obdržel jsem stejnou hlášku. Moc obrázků tu vložených nemám.
TTmini Jizerka III/IV ep. (1.3m2, DR5000, Z21 a MM) ... hlavně že mne to baví!
Uživatelský avatar
Ivan
 
Příspěvky: 1686
Registrován: ned 06 říj, 2013 8:06 am
Bydliště: Praha

Re: Nelze vkládat obrázky

Příspěvekod Milan.D. » čtv 01 čer, 2023 6:29 pm

Ano tím objemem to určitě bude, fotky mám ve velkém rozlišení a vždy jsem ji jenom zmenšil pod povolený limit a dál to neřešil, což byla asi chyba, ovšem chyba plynoucí z nevědomosti, že existuje nějaký limit. Dneska už bych to asi zmenšoval daleko víc, jako dokumentační stačí klidně fotka o velikosti 100 Kib.
Milan.D.
 
Příspěvky: 165
Registrován: čtv 20 říj, 2022 7:39 pm
Bydliště: Větrný Jeníkov

Re: Nelze vkládat obrázky

Příspěvekod jipol57 » čtv 01 čer, 2023 7:18 pm

Já mám vložených obrázků celkem dost, ale vždycky jsem je maximálně komprimoval, na velikosti kolem 100kb. Teď jsem zkusil vložit obrázek a vzalo ho to.
Jen jsem zkoušel dát větší objemy. Když to bylo nad 3Mb, tak napsal že maximálně může být 2Mb, když jsem vkládal 1,75Mb, tak napsal že max 1Mb, ale pod 1Mb už vložit šel. Pochopitelně jsem ho zase smazal.
jipol57
 
Příspěvky: 1174
Registrován: pát 06 dub, 2018 5:18 pm

Re: Nelze vkládat obrázky

Příspěvekod Pawlik » úte 20 úno, 2024 10:03 am

Pokud jsem potřeboval vložit do jednoho příspěvku více jak tři obrázky, nahrál jsem je na svůj google drive, kde je budu obhospodařovat až do své smrti narozdíl od různých free služeb na internetu. Poté jsem do příspěvku vložil mezi znaky [img] upravený link, např: https://drive.usercontent.google.com/do ... authuser=0 .
Donedávna to fungovalo. Nyní už se obrázky v příspěvku nezobrazují, ale je možné je otevřít přes pravé tlačítko myši na nové kartě.
Něco se změnilo, že už to nefunguje? Díky.
Pawlik
 
Příspěvky: 209
Registrován: úte 30 čer, 2015 2:32 pm

Re: Nelze vkládat obrázky

Příspěvekod Rudolf » úte 20 úno, 2024 12:51 pm

Nevím o tom, že by se něco změnilo.

Ruda
Uživatelský avatar
Rudolf
 
Příspěvky: 913
Registrován: ned 08 říj, 2006 11:10 am
Bydliště: Strakonice

Re: Nelze vkládat obrázky

Příspěvekod Pawlik » úte 20 úno, 2024 1:20 pm

Díky, to je zvláštní.
Pawlik
 
Příspěvky: 209
Registrován: úte 30 čer, 2015 2:32 pm

Re: Nelze vkládat obrázky

Příspěvekod marian_r » ned 10 bře, 2024 9:13 am

Nebudem robiť novú tému, pichnem to sem.

Akoby chýbala zátvorka:
err.jpg
err.jpg (28.37 KiB) Zobrazeno 532 krát
marian_r
 
Příspěvky: 169
Registrován: sob 10 čer, 2023 1:59 pm

Předchozí

Zpět na Připomínky k fóru

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků