Servo prestavniy a komponenty k nim

Zbylo vám něco ze stavby? Nabídněte to ostatním. Pouze soukromé nabídky. Komerční věci okamžitě mažu....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Servo prestavniy a komponenty k nim

Příspěvekod KE-pavuk » stř 02 lis, 2011 12:10 pm

Toto vlakno som sa rozhodol zalozit , nakolko som so svojim znamym dospel do stadia, kedy vieme uspokojit dopyt po seriozne spracovanych servoprestavnikoch a ovladacich komponentov k nim, ci uz analogovych alebo DCC
KE-pavuk
 
Příspěvky: 97
Registrován: sob 20 srp, 2011 4:51 am
Bydliště: Košice

Re: Servo prestavniy a komponenty k nim

Příspěvekod KE-pavuk » stř 02 lis, 2011 12:17 pm

Pre pripadnych zaujemcov je tu oznam.

Moznost dodania servoprestavnikov, tj. leserom paleny drziak osadeny servom a 2-mi mikrospinacmi, dalej moduly ovladania servoprestavnikov analogove pre 5 serv a DCC pre 4 serva. analogovy modul ma softwarovo osetrenu aj signalizaciu polohy vymeny. Oba moduly umoznuju nastavenie rychlosti prestavovania a koncovych poloh nezavisle pre kazde servo
KE-pavuk
 
Příspěvky: 97
Registrován: sob 20 srp, 2011 4:51 am
Bydliště: Košice

Re: Servo prestavniy a komponenty k nim

Příspěvekod vmucha » stř 02 lis, 2011 12:24 pm

a cena?
Doupovská dráha 2. epocha TT
vmucha
 
Příspěvky: 641
Registrován: stř 10 bře, 2010 11:42 am
Bydliště: Mšené-lázně

Re: Servo prestavniy a komponenty k nim

Příspěvekod KE-pavuk » stř 02 lis, 2011 12:38 pm

Servo prestavnik ( drziak osadeny servom a 2 mi mikrospinacmi ) :

-Pri odbere do 5 kusov: 5,50 €
-Pri odbere 6 a viac : 5,00 €
-Analogovy modul pre 5 serv : 15 €

+ poštovné
KE-pavuk
 
Příspěvky: 97
Registrován: sob 20 srp, 2011 4:51 am
Bydliště: Košice

Re: Servo prestavniy a komponenty k nim

Příspěvekod drlo » stř 02 lis, 2011 12:48 pm

KE-pavuk, aká je cena len samotného držiaka bez mikrospínačov, dík
Uživatelský avatar
drlo
 
Příspěvky: 133
Registrován: stř 09 led, 2008 10:26 am
Bydliště: Piešťany

Re: Servo prestavniy a komponenty k nim

Příspěvekod michal.kubista » stř 02 lis, 2011 1:31 pm

A nebyla by nejaka fotecka a nebo alespon obrazek, jak je to provedene? Nechci to kopirovat, ale ani kupovat zajice v pytli. Jde mi o to, zda resite pritlak jazyku vyhybky, zda pouzivate nejaky prevod (pomer sil servo / jazyk)
Zvazuju, zda se mi vyplati vyroba vlastnich prestavniku(jiz vyvynutych, ale nevyrobenych) a nebo budu pohodlny a nakupovat.
michal.kubista
 
Příspěvky: 387
Registrován: úte 06 říj, 2009 1:48 pm
Bydliště: Břeclavsko

Re: Servo prestavniy a komponenty k nim

Příspěvekod KE-pavuk » stř 02 lis, 2011 1:36 pm

michal.kubista píše:A nebyla by nejaka fotecka a nebo alespon obrazek, jak je to provedene? Nechci to kopirovat, ale ani kupovat zajice v pytli. Jde mi o to, zda resite pritlak jazyku vyhybky, zda pouzivate nejaky prevod (pomer sil servo / jazyk)
Zvazuju, zda se mi vyplati vyroba vlastnich prestavniku(jiz vyvynutych, ale nevyrobenych) a nebo budu pohodlny a nakupovat.


obrazokk dam riesenie pritlaku je v tom ze to riadi procesor, tym ze si nastavite rozmedzie pohybu serva do oboch stran a rychlost pohybu
KE-pavuk
 
Příspěvky: 97
Registrován: sob 20 srp, 2011 4:51 am
Bydliště: Košice

Re: Servo prestavniy a komponenty k nim

Příspěvekod KE-pavuk » stř 02 lis, 2011 1:42 pm

P9150017.JPG
P9150017.JPG (39.97 KiB) Zobrazeno 13772 krát


Tu je skompletovany servoprestavnik s 1 mikrospinacom na polarizaciu srdcovky.
KE-pavuk
 
Příspěvky: 97
Registrován: sob 20 srp, 2011 4:51 am
Bydliště: Košice

Re: Servo prestavniy a komponenty k nim

Příspěvekod KE-pavuk » stř 02 lis, 2011 1:45 pm

drlo píše:KE-pavuk, aká je cena len samotného držiaka bez mikrospínačov, dík


-pri odbere do 10 ks : 2,00 €/kus
-pri 11-20 ks : 1,80 €/ kus
-nad 20 ks: 1,60 €/ kus
KE-pavuk
 
Příspěvky: 97
Registrován: sob 20 srp, 2011 4:51 am
Bydliště: Košice

Re: Servo prestavniy a komponenty k nim

Příspěvekod Honza168 » stř 02 lis, 2011 3:04 pm

Šikovní kluci, že! Jenže odjakživa platí, že kdo dřív přijde, ten dřív mele. Všichni kdo chtějí vydělat na nápadu jiného jsou plagiátoři a někdy i zloději. Takže, tady se veřejně nabízejí k prodeji - jistě bez zdanění - držáky, které už před mnoha měsíci vymyslel a na svém webu představil (publikoval) Martin Pinta (Lokopin - viz ZDE: http://lokopin.wz.cz/index.htm), jenž souhlasil s tím, aby tyto držáky nabídl modelářskému světu N-šopík Honzíkových vláčků - viz ZDE: http://www.eshop-honzikovyvlacky.cz/honzikovyvlacky/eshop/7-1-Vyrobky-v-meritku-N/2-2-lepty/5/291-Drzak-serva-z-leptu.
Takže, nejspíš bude potřebné upozornit Obchodní inspekci a také moderátory tohoto webu, že si tady někdo dělá zadarmo reklamu, navíc na ukradenou myšlenku. Dr. Jan Hlaváček, Praha
Uživatelský avatar
Honza168
 
Příspěvky: 131
Registrován: ned 13 zář, 2009 1:06 pm
Bydliště: Praha

Re: Servo prestavniy a komponenty k nim

Příspěvekod mpinta » stř 02 lis, 2011 3:11 pm

Jsem zaražen, že si někdo pod značkou KE-pavuk, dovolí veřejně nabízet to, co bylo publikováno na mém webu http://lokopin.wz.cz/body.htm a což považuji za své autorství, viz článek http://lokopin.wz.cz/kolejivo/servo.htm.
Na mých stránkách je jasně uvedena licence Creative Commons http://creativecommons.org/licenses/by-nc-nd/3.0/cz/, tedy
Uveďte autora
Neužívejte dílo komerčně
Nezasahujte do díla
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Martin (LokoPin)
Uživatelský avatar
mpinta
 
Příspěvky: 783
Registrován: úte 08 led, 2008 11:55 am
Bydliště: Písek

Re: Servo prestavniy a komponenty k nim

Příspěvekod KE-pavuk » stř 02 lis, 2011 3:49 pm

az na to ze je to z dielne niekoho ineho a vzniklo to podla daneho typu serva.
KE-pavuk
 
Příspěvky: 97
Registrován: sob 20 srp, 2011 4:51 am
Bydliště: Košice

Re: Servo prestavniy a komponenty k nim

Příspěvekod JBr » stř 02 lis, 2011 3:51 pm

Nechci se nikoho nijak dotknout, ale...

Co jsem letmo nahledl do autorskeho zakona a do definici na ceskem webu Creative Commons, tak navrh nejakeho plechoveho hebla neni autorskym dilem, tudiz se na nej nemel vztahovat autorske pravo (a tedy nejspis i licence CC) - tedy pokud to heblo neprohlasime za umelecke dilo. Autorskym pravem navic je chraneno jen dilo samotne, ne idea dila - chranena je tedy stranka popisujici, ze mam heblo na drzeni serva, ale ne to, ze heblo nejak drzi servo a nekudy skrz nej vede struna a diky tomu neco dela (nasel jsem k tomu hezky priklad - pokud mam knihu, ktera popisuje jak tezit uhli, je autorskym pravem chranena jen kniha, tedy to jak je popis procesu sepsan, samotny proces jak tezit uhli nijak timto chranen neni a lze ho vyuzit).

Pokud chci chranit pred zneuzitim nejaky napad (v tomto pripade treba myslenku, ze jde vyuzit kovove heblo na drzeni serva), tak musim vyuzit pravo patentove. Pokud chci chranit konkretni "implementaci", tedy konkretni podobu kusu plechu (tak jak ho ma Lokopin na webu), tak si musim onen kus plechu s urcitymi rozmery a tvarem registrovat jako uzitny vzor. Teprve pak se muzu dozadovat napravy toho, ze nekdo vyrabi neco co jsem vymyslel bez meho povoleni.

Creative Commons tak pouze rikaji, ze by Lokopinovy stranky nikdo nemel vzit, doslova je okopirovat a pak je vydavat za sve dilo (tedy vzit stejny planek drzaku a rict, ze jsem ho udelal ja).
TT/D V/VI.
Uživatelský avatar
JBr
 
Příspěvky: 1265
Registrován: čtv 20 zář, 2007 7:25 pm
Bydliště: Hostivice a obcas Chotebor

Re: Servo prestavniy a komponenty k nim

Příspěvekod KE-pavuk » stř 02 lis, 2011 3:57 pm

pripada mi to tak akoby som si napr aj vymyslel pojazd trebarz na T 211 v TT, co som mimochodom mal davno pred tym ako ho uviedol na trh hektorr ale ak by som s tym vysiel von komercne tak by ste ma zniesli zo sveta len preto ze to uz niekto robi?
Pani nehnevajte sa na mna ale tento drziak vznikol ako sucast celku ovladania vymen, vratane spoluprace s istym PC manikom ktory navrhol a spracoval HW a SW riesenie analogoveho modulu ovladania.?? a budete ma sudit za to ze je tam pouzity trebarz odpor 2K2, pretoze ho pouziva aj niekto iny? Mam vymyslenych viacej veci s ktorymi asi vyjdem von , napr stavebnica tocne rezana laserom a tiez to bude plagiatorstvo, lebo to urobilo 100 ludi predomnou a ja som 101-vy a mam to inac ako ti predomnou?
KE-pavuk
 
Příspěvky: 97
Registrován: sob 20 srp, 2011 4:51 am
Bydliště: Košice

Re: Servo prestavniy a komponenty k nim

Příspěvekod radula63 » stř 02 lis, 2011 4:30 pm

...já osobně to jako plagiátorství nevidím!!! Myslím, že zbytečně "plevelíte" fórum. Koukněte, kolik lidí dnes staví pojezdy podobné např.V100 od Tilliga a nebo všeobecně - systém pohonu - motor se setrvačníky - kardany - šnek - ozub kola!!! Takřka všichni! A hádají se snad výrobci nad touto myšlenkou systému pohonu?
Myslím si tedy, že uživatele KE-pavuk kamenujete neprávem. Toliko můj názor.
Raďula63
MPK - moduly plzeňského kraje
KŽM Praha 3
KŽM cH0TTěboř
Psi štěkají, karavana jede dál
Uživatelský avatar
radula63
 
Příspěvky: 1305
Registrován: čtv 28 kvě, 2009 6:15 pm
Bydliště: kraj Vysočina - okres H.B.

Další

Zpět na Prodám, koupím

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků