Servo prestavniy a komponenty k nim

Zbylo vám něco ze stavby? Nabídněte to ostatním. Pouze soukromé nabídky. Komerční věci okamžitě mažu....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Servo prestavniy a komponenty k nim

Příspěvekod KE-pavuk » stř 02 lis, 2011 4:42 pm

je to na kazdeho rozhodnuti. Kto chce tak si to kupi, kto nie tak si urobi nieco ine. bolo to myslene v dobrom , ale skor sa mi vidi ze niektori, hlavne CR modelari neakceptuju ze by mohlo nieco vyjst aj odniekial inadial ako z ČIECH. Pokial ma niekto pocit ze ide o kopirovanie, je to jeho nazor a ja ho nikomu neberiem. ale potom necakajte ze sa tu objavi nieco z tvoby a vymyslania niecoho noveho. niesom majster sveta v modelovani ale dokazem sadnut k PC , zapnut Acad a stvorit nieco co mi ulahci stavbu ci uz kolajiska alebo HDV .
KE-pavuk
 
Příspěvky: 97
Registrován: sob 20 srp, 2011 4:51 am
Bydliště: Košice

Re: Servo prestavniy a komponenty k nim

Příspěvekod fira » stř 02 lis, 2011 4:58 pm

Nebudem sa vyjadrovat k celemu tzv.problemu ale posledny prispevok od KE-pavuk je ubohy a zatahovat sem narodostne rozdiely je dost primitivne.Ja poznam celu situaciu aj kto to vyvijal.Ja ich mam tiež kupene ale cely napad je od M.Pintu ci sa to niekomu paci alebo nie.
fira
 
Příspěvky: 33
Registrován: stř 28 lis, 2007 10:05 pm
Bydliště: Šaľa

Re: Servo prestavniy a komponenty k nim

Příspěvekod KE-pavuk » stř 02 lis, 2011 5:12 pm

nieje to otazkou narodnosti ale toho kto co dokaze akceptovat. je to tak isto kazdeho nazor. ja tym v podstate nesledujem to ze kto je cech alebo slovak. chcel som tym len povedat ze je mozno 1000 modelarov a kazdy si vymysla veci pre seba , tak ako aj ja. je to presne o tom co som pisal par prispevkov dozadu, ze ak niekto pouziva trebarz odpor 2K2 tak sa vsetci sorry za vyraz poserme lebo ho nikto iny nemoze pouzivat. a mimochodom spoluator tohto drziaku dostal vyjadrenie od pana Pintu, ze suhlasi s upravou do tejto verzie, aby to bolo ake take funkcne a dalo sa to palit laserom ( tato nasa verzia je uz 3 v poradi nami upravena koli funkcnosti a rozmerom ) tak potom neviem co sa tu riesi. To ak vyjdem s drziakom serva vo vlastnej sachte alebo s niecim inym tak to tu bude o tom istom?
KE-pavuk
 
Příspěvky: 97
Registrován: sob 20 srp, 2011 4:51 am
Bydliště: Košice

Re: Servo prestavniy a komponenty k nim

Příspěvekod KE-pavuk » stř 02 lis, 2011 5:16 pm

fira píše:Nebudem sa vyjadrovat k celemu tzv.problemu ale posledny prispevok od KE-pavuk je ubohy a zatahovat sem narodostne rozdiely je dost primitivne.Ja poznam celu situaciu aj kto to vyvijal.Ja ich mam tiež kupene ale cely napad je od M.Pintu ci sa to niekomu paci alebo nie.


Myslim ze sa pozname a ak ste ten kto si myslim ze ste tak viete tak isto ako ja kto je spoluautor tejto laserovanej verzie, no nie asi uplne do detailov poznate okolnosti za akych to vzniklo.
KE-pavuk
 
Příspěvky: 97
Registrován: sob 20 srp, 2011 4:51 am
Bydliště: Košice

Re: Servo prestavniy a komponenty k nim

Příspěvekod KE-pavuk » stř 02 lis, 2011 6:16 pm

Co sa tyka povodu drziaku Chcem sa panovi Pintovy ospravedlnit, ze sa to po asi 2 alebo 3 upravach podoba na jeho drziak. Ale rozmerovo je to ine. a co sa tyka pana s nickom Honza168 mam taky dojem ze skor ako povod drziaku riesite to ze by to mohla byt konkurencia pre vas, podla mojho nazoru hlavne v cene a v konstrukcnom rieseni. myslim si ze je rozdiel v MS plechu o hrubke odhadujem podla obrazku cca 0,5 mm a v 1 mm ocelovom plechu s uz vyrezanymi zavitmi M2 a M3.
KE-pavuk
 
Příspěvky: 97
Registrován: sob 20 srp, 2011 4:51 am
Bydliště: Košice

Re: Servo prestavniy a komponenty k nim

Příspěvekod miroslav lengyel » stř 02 lis, 2011 6:26 pm

Chlapi než se tady,dle mého soudu zcela zbytečně,poperete :D zeptám se na jednu věc.Zkoušel jste někdo servo použít na stahování závor?Měl jsem v úmyslu použít závory od Viesmanna,ale bohužel si teď takový výdaj nemohu dovolit a ty mé vrčící,rychloklapáky :lol: mě už docela nebaví.Má představa je dvě serva a nějaký vypínač,kterým se závory zavřou a zase zvednou.Díky Míra
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Servo prestavniy a komponenty k nim

Příspěvekod KE-pavuk » stř 02 lis, 2011 6:32 pm

miroslav lengyel píše:Chlapi než se tady,dle mého soudu zcela zbytečně,poperete :D zeptám se na jednu věc.Zkoušel jste někdo servo použít na stahování závor?Měl jsem v úmyslu použít závory od Viesmanna,ale bohužel si teď takový výdaj nemohu dovolit a ty mé vrčící,rychloklapáky :lol: mě už docela nebaví.Má představa je dvě serva a nějaký vypínač,kterým se závory zavřou a zase zvednou.Díky Míra


aj to sa da vyriesit tymito " Bojovymi " prestavnikmi je to odskusane na analogovej baze a funguje to . len aby to zase niekto zle nepochopil. ak je zaujem mozme riesit cez soukromou zpravu
KE-pavuk
 
Příspěvky: 97
Registrován: sob 20 srp, 2011 4:51 am
Bydliště: Košice

Re: Servo prestavniy a komponenty k nim

Příspěvekod alexander » stř 02 lis, 2011 9:21 pm

O ovládací modul som prejavil záujem na vlaky.net, doteraz som bohužiaľ od kolegu "prízraka" nedostal odpoveď o spôsobe platby. Tak to skúsim tu... Kontakt cez SS alebo mail.
alexander
 
Příspěvky: 394
Registrován: pon 25 úno, 2008 7:47 pm

Re: Servo prestavniy a komponenty k nim

Příspěvekod alexander » stř 02 lis, 2011 9:22 pm

miroslav lengyel píše:Chlapi než se tady,dle mého soudu zcela zbytečně,poperete :D zeptám se na jednu věc.Zkoušel jste někdo servo použít na stahování závor?Měl jsem v úmyslu použít závory od Viesmanna,ale bohužel si teď takový výdaj nemohu dovolit a ty mé vrčící,rychloklapáky :lol: mě už docela nebaví.Má představa je dvě serva a nějaký vypínač,kterým se závory zavřou a zase zvednou.Díky Míra


Práve riešim rovnaký problém. Weismanny mám, ale odišiel jeden elektromagnet. Preto ich idem tiež prerobiť na ovládanie servom. Ako spínač použijem toto:
http://www.mtbbus.cz/basic/prejezd3b.htm
alexander
 
Příspěvky: 394
Registrován: pon 25 úno, 2008 7:47 pm

Re: Servo prestavniy a komponenty k nim

Příspěvekod Prizrak » čtv 03 lis, 2011 1:57 pm

Alexander: Bol som kus viac pracovne vyťažený, už som odpísal na pošty na vlaky.net

Ostatní kolegovia modelári: Keď som si prečítal toto vlákno, nevedel som, či sa mám smiať alebo plakať. Naťahujete sa tu o to, kto odkukal čo od koho, oháňate sa tu nejakými vlastníckymi právami na vaše "vynálezy". Všetko čo tu všetci ponúkate vo vašich webshopoch, aj tak už pred vami niekto vymyslel a nikto vám to nevyhadzuje na oči. Videl som na webe už aj predchodcu tých leptaných mosadzných držiakov, keď som kukol do spomínaného webshopu, našiel som tam napríklad aj držiaky na servá z odliatkov a pritom poznám človeka, čo také niečo vyrobil minimálne pred rokom a pol a jeho spracovanie sa mi páči oveľa viac a keď som mu dnes povedal o čom sa tu vedú hádky, tak sa len smial, že ho to netrápi a že sa nebude znižovať k tomu, aby tu niekoho napádal, že on má niečo také vymyslené už dlho. Keďže sa dotyčný modelár odvolával na daný webshop, vyberiem z neho ďalšie príklady tovaru a to tie ovládače mikroserv MS-XXX. Toto všetko mám vymyslené aj ja a aj ďalší ľudia a keby som sem hodil moje fotky a ponúkol to ostatným, okamžite by ma niekto začal kameňovať, že som to okopíroval. Ale veď týchto zapojení je na webe strašne veľa, a ani nemusím ísť na web, stačí si otvoriť datasheet k niektorým elektronickým súčiastkam a máte konkrétne zapojenia, ktoré niekedy stačí mierne upraviť a sedeli vám podľa podľa vašich predstáv. Tu ide o to, že niekto niečo vymyslí (či so svojej hlavy, alebo to niekde videl, či sa mu o tom snívalo) a ponúkne to pre ostatných. Teraz to niekto vidí a uvedomí si že dotyčného riešenie sa mu nepozdáva a upraví si ho podľa svojich potrieb a keďže je presvedčený, že to jeho riešenie je dobré, tiež ho ponúkne ostatným. Mne osobne sa pavúkove prevedenie páči viac ako tá mosadzná leptaná verzia.
Prizrak
 
Příspěvky: 10
Registrován: stř 02 lis, 2011 3:03 pm

Re: Servo prestavniy a komponenty k nim

Příspěvekod carodej » pon 07 lis, 2011 5:48 am

Dobře jsem se pobavil a musím se bohužel pousmát nad pobouřenými vyjádřeními toho, že si někdo "dovolil" nabídnout na trh něco co nějaký prodejce má na webu a nepožádal ho o licenci na patentové práva ... :lol:

Pánové takovéhle držáky na serva a jiné komplikovanější mechanizmy už desítky let produkujou generace leteckých, lodních a automobilových modelářu - a nedělají z toho najednou mezinárodní arbitráž, .. že si nějaký "železniční web dovolil" okopírovat jedno z jejich desítek řešení uchycení serv, které používají už roky (sám mám v lodních modelech i mnohem sofistikovanější řešení s mikrospínači pro detekci polohy).

TAKŽE se probuďte páni obchodníci, a přestaňte vymýšlet nezmysly typu "výhradní zastoupení" a "patentové právo na šroubek M3 s šestihranou opilovanou hlavou" (a podobné ptákoviny). Když modeluju podle nějakého vzoru -- tak logicky dojdu k podobnému řešení ( a nemusí být zcela identické). A to se týká taky elektroniky ... jelikož mikroprocesor funguje obvykle v doporučeném zapojení z datasheetu ... nebudu přece tvrdit, že je to je moje zapojení které někdo okopíroval.
Dtto když si vytvořím svoji stavebnici stožáru nebo závor - výsledkem bude stejný model ... protože stejné závory nebo návěstidla přece nemužou vypadat odlišně ...

Jinak jen tak mimochodem: .... vyrábět podobný jednoduchý nesmysl z drahého MS leptu považuju za ptákovinu nejvyššího stupně, protože laserové vyřezání z ocelového plechu vyjde nejmín 10x levněji (pokud ne ještě víc). Neříkajíc nic o tom že pevnost uchycení serva do toho volného ohybu v plechu MS0,5 je s prominutím o ničem a výsledná cena taky.
TT (z analogu už digitál... ) a šilhání po N ... +malé automodely ...
Uživatelský avatar
carodej
 
Příspěvky: 202
Registrován: ned 10 dub, 2011 3:34 pm
Bydliště: Dolný Kubín

Re: Servo prestavniy a komponenty k nim

Příspěvekod Tomas_C. » úte 08 lis, 2011 7:27 pm

Palec nahoru Čaroději...rečeno jako z mého srdce ...akorát mnohem lépe...tyto žabomyší války o ničem mě tu akorát unavují...
PS:15.1 se na tebe těšíme i s foťákem...
TT, V-VI epocha,CZ-DE příhraničí,
http://model-railway.webnode.cz
www.ModulyBrno.cz
Uživatelský avatar
Tomas_C.
 
Příspěvky: 444
Registrován: stř 10 úno, 2010 1:05 am
Bydliště: Brno

Re: Servo prestavniy a komponenty k nim

Příspěvekod Ferda » úte 08 lis, 2011 9:20 pm

Parádní čtení.
:idea: Hned mě to nakoplo a ráno běžím na soud. Dneska jsem vynalezl kladivo a od zítřka chci licenční poplatky od všech výrobců na světě. Zjistil jsem totiž, že kladivo si ještě nikdo nepatentoval :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
H0 III-IV. Dokonalost je sen!
Uživatelský avatar
Ferda
 
Příspěvky: 1583
Registrován: stř 07 říj, 2009 3:34 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Servo prestavniy a komponenty k nim

Příspěvekod MirekTT » úte 08 lis, 2011 9:36 pm

I já se musím pod Čaroděje posepsat. Velmi si vážím Martina Pinty i Honzy Hlaváčka, ale tohle jim krapet ujelo. Chápu že to namýchne, ale v obchodním světě jsou legální horší věci.
Pakliže na tom mám vidět nějakou skvrnu, tak jedině tu, že KE-pavuk zde má (možná) bez požehnání admina zadarmiko malinkou reklamu, což úplně košer není (ale kdo to tady takhle z obchodníků nedělá, že?)
Upozornění! Toto je diskuzní fórum, a ne vševědopedie absolutních pravd!
www.ModulyBrno.cz
MirekTT
 
Příspěvky: 2564
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Re: Servo prestavniy a komponenty k nim

Příspěvekod KE-pavuk » stř 09 lis, 2011 8:24 am

MirekTT píše:I já se musím pod Čaroděje posepsat. Velmi si vážím Martina Pinty i Honzy Hlaváčka, ale tohle jim krapet ujelo. Chápu že to namýchne, ale v obchodním světě jsou legální horší věci.
Pakliže na tom mám vidět nějakou skvrnu, tak jedině tu, že KE-pavuk zde má (možná) bez požehnání admina zadarmiko malinkou reklamu, což úplně košer není (ale kdo to tady takhle z obchodníků nedělá, že?)


Bolo to skor smerovane tym smerom ze sa ponuka nieco , co ulahci mozntaz serva, nie ako tvrdy biznis. Ved pre vela ludi neni problem dat si to vypalit tak ako ja. Mozno je to aj ukazka toho ze sa da ist aj tymto smerom a nie len to lepit tavnou pistolou pod kolajisko alebo moduly. ak je niekto aspon trochu zrucny v Acad tak si to vie tak isto ako ja upravit podla svojich potrieb a dat ci uz vypalit laserom z oceloveho plechu alebo vyrezat vodnym lucom z mosadze
KE-pavuk
 
Příspěvky: 97
Registrován: sob 20 srp, 2011 4:51 am
Bydliště: Košice

PředchozíDalší

Zpět na Prodám, koupím

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků