POZOR NA PODVODNIKY MEZI NAMI!!!

Zbylo vám něco ze stavby? Nabídněte to ostatním. Pouze soukromé nabídky. Komerční věci okamžitě mažu....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: POZOR NA PODVODNIKY MEZI NAMI!!!

Příspěvekod PepinTt » čtv 30 kvě, 2019 7:06 pm

Kolega z Modelfora mně požádal o zveřejnění jeho upozornění na podvodníky na S bazaru.Tady je citace:
Dobrý den, byl jsem nucen založit zde účet pro odpověď a omlouvám se, že jen za tímto účelem.
Pro syna sbírám modely Hotwheels a narazil jsem na pana Fikáčka (vlackytthonza@seznam.cz), ze své práce jsem zvyklý vše platit předem a učinil jsem takto i zde, platba proběhla na účet na jméno Plušková Pavlína s číslem účtu 197517723/0600
Po zaplacení začala komunikace váznout, jedná se o prodejce vlackytthonza@seznam.cz, od zaplacení častky 1400kč je to již 2 měsíce a pán začal reagovat až poté co jsem mu napsal, že jsem celou věc oznámil policii.
Samozřejmě pán začal útočit, vymlouvat se, na požadavek vrácení peněz mi napsal, že mi to může splácet po 50kč a nic s tím neudělám, obeznámil mne s tím, že má exekuce, mé peníze utratil, následně začal tvrdit, že modely nemá a zakázkově je objednává. Smluvený čas odeslání popírá.
Proto prosím všechny, kteří se u pana Fikáčka s tímto podvodným jednáním setkali, zda by se přidali k podání trestního oznámení?
A rád bych se dotázal, zda je možné i na dalších serverech poukázat na podvodné jednání tohoto člověka, případně varovat lidi i na skupinách facebooku.
Já modelařím jen pro radost,dokonalé modely by měli dělat ti co se tím živí
PepinTt
 
Příspěvky: 142
Registrován: sob 28 říj, 2017 8:58 pm
Bydliště: Olomoucký kraj

Re: POZOR NA PODVODNIKY MEZI NAMI!!!

Příspěvekod PepinTt » čtv 30 kvě, 2019 7:22 pm

A ještě pokračování :
Jestli mohu požádat, byl bych velice rád za vložení na další fóra a moc za to děkuji. Snad mu nenaletí i další lidé, jsem zvědav zda bude schopen vrátit peníze nebo nakonec zboží zašle. Kontaktoval jsem také Sbazar a s dovolením jsem jim zaslal k prověření i další zde uvedené mailové adresy pana Fikáčka.
Sbazar mi poskytl další mailové adresy lidí, kteří podali stížnost a ozval se pouze jeden pán, který s panem Fikáčkem měl také problém, ale model nakonec získal.
Moc vám děkuji za ochotu a doufám, že se mu nepodaří další podvody.
Z naší mailové komunikace, mi ani není jasné, zda modely má. Několikrát tvrdil, že je má zabalené a pošle je, ale v posledním mailu se mi snažil tvrdit, že je zakázkově objednává.
Jeho jednání a vystupování je opravdu velice nepříjemné a sprosté.

A k platbám...
Jsem zvyklý za vše platit předem, za všechny materiály i sbírkové předměty, dokonce jsem neměl nikdy problém ani na bazaru. V zahraničí jde většina plateb na Paypal a ten takové případy jistí a řeší, podobný problém jako s panem Fikáčkem jsem měl s rohovinou od pána z Indie a Paypal zakročil a peníze vrátil.
Já modelařím jen pro radost,dokonalé modely by měli dělat ti co se tím živí
PepinTt
 
Příspěvky: 142
Registrován: sob 28 říj, 2017 8:58 pm
Bydliště: Olomoucký kraj

Re: POZOR NA PODVODNIKY MEZI NAMI!!!

Příspěvekod Pavel 152 » čtv 30 kvě, 2019 8:00 pm

Pán Fikáček bývá na bleším trhu v Ostravě, mívá stůl plný angličáků, sbírá i železnici TT. Byla s ním nějaká aféra se stejným mailem, ale jiným člověkem. Dá se s ním mluvit, ale jak se zabrousí na téma podvody, nos mezi očima bych mu nevěřil. Z ruky do ruky modely ano, jinak nic.
Pavel
Pavel 152
 
Příspěvky: 419
Registrován: ned 09 led, 2011 5:24 pm

Re: POZOR NA PODVODNIKY MEZI NAMI!!!

Příspěvekod Petr Zatrepalek » pát 31 kvě, 2019 6:22 am

Fikáček má skutečně několik soudem nařízených exekucí a hlavně čelil/čelí spolu se svojí přítelkyní obvinění za trestný čin podvodu právě na modelbazaru a dalších internetových prodejních portálech, a to od r. 2011. Spis byl státnímu zástupci předán policií, takže se nejedná o případ, že by si někdo něco vymyslel. Poškozených je velké množství a částka je co vím hodně přes 100000 kč. Skoro rok to už nesleduji, nicméně údaje ke všem probíhajícím jednáním byly k dispozici na stránkách krajského soudu Ostrava. Není tak velký problém tohoto člověka dohledat a vyřídit si to s ním osobně. Jak Fikáček vypadá je zde https://fm.denik.cz/zpravy_region/muz-k ... 20422.html, odkaz na soud zde http://infosoud.justice.cz/InfoSoud/pub ... search.jsp obviněná Plušková Pavlína je dohledatelná přes své číslo účtu také a to jak její současné bydliště, přátelé tak adresa pracoviště.

Podle mého názoru tihle dva brzy skončí někde v příkopě s uřezanými prsty a hlavami rozmlácenými lopatou, až někomu dojde s českou spravedlností trpělivost.
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2679
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Re: POZOR NA PODVODNIKY MEZI NAMI!!!

Příspěvekod Trainmaniak » pát 31 kvě, 2019 7:06 am

Že mu exekutor ty angličáky a Bavoráky nezabaví... Kolikrát lidi přijdou o majetek, aniž by se provinili, a tenhle si na tom založil živobytí a evidentně s tím nehodlá přestat. Velebnosti, jdu blejt. https://www.youtube.com/watch?v=LdtCtdrBPEU
Uživatelský avatar
Trainmaniak
 
Příspěvky: 1455
Registrován: pát 13 lis, 2009 7:54 am

Re: POZOR NA PODVODNIKY MEZI NAMI!!!

Příspěvekod jihous » čtv 08 srp, 2019 6:08 am

Pánové nevíte něco o prodejci Eman1976 co byl docela aktivní na modelbazaru? Jinak vlastní jméno Martin Schindler, Slezská 371, Hradec nad Moravicí. Asi mě obchod s ním stál 350,- Kč.
jihous
 
Příspěvky: 317
Registrován: čtv 05 kvě, 2011 12:13 pm

Re: POZOR NA PODVODNIKY MEZI NAMI!!!

Příspěvekod mlha » čtv 08 srp, 2019 7:06 am

Pokud vím, tak má nějaké zdravotní problémy a bývá i delší čas mimo(hospitalizace)
H0/MODULY SLOVÁCKO/ep.IV
http://www.kzmslovacko.cz/.
Uživatelský avatar
mlha
 
Příspěvky: 2688
Registrován: ned 27 led, 2008 7:27 pm
Bydliště: Hluk

Re: POZOR NA PODVODNIKY MEZI NAMI!!!

Příspěvekod jihous » čtv 08 srp, 2019 8:06 am

díky za zprávu, něco mi říkalo, že to nemám hned rozmazávat, vyčkám tedy.
jihous
 
Příspěvky: 317
Registrován: čtv 05 kvě, 2011 12:13 pm

Re: POZOR NA PODVODNIKY MEZI NAMI!!!

Příspěvekod PepinTt » stř 16 říj, 2019 6:57 am

Tak jsem se právě dozvěděl na modelbazaru, že jsem hlavou gangu podvodníků. Přes to,že na modelbazaru a tady prakticky nic neprodávam (za poslední roky pouze jeden dekodér a ani jsem na něj neměl zájemce),nechávám si posílat za něco platby a následně nic neposílám.Těchto podvodů se mám dopouštět s pány Trainmaniakem a Petrem Zatřepálkem! Musim podotknot ,že mi je ctí, že jsem spojován s těmito Pány modeláři,bohužel osobně však neznám ani jednoho ,pouze jsem něco málo v minulosti od P.Zatřepálka koupil. Zřejmě jsme tady někomu šlápli na kuří oko.
Já modelařím jen pro radost,dokonalé modely by měli dělat ti co se tím živí
PepinTt
 
Příspěvky: 142
Registrován: sob 28 říj, 2017 8:58 pm
Bydliště: Olomoucký kraj

Re: POZOR NA PODVODNIKY MEZI NAMI!!!

Příspěvekod Petr Zatrepalek » stř 16 říj, 2019 7:40 am

Nestačím se divit. Zajímalo by mne, kdo používá mé jméno a jaké fotografie. Kdo mne zná, ví, že e-mail již léta používám pouze jeden na centrum.cz a vystupuji vždy plně pod svým jménem. A to jak zde na modely.biz, tak Modelbazaru a dalších modelářských forech. Není proto problém mne kdykoliv kontaktovat. A mimochodem, TT vůbec nedělám, pouze jsem pro dva kolegy měl možnost patinovat několik mašinek. Věnuji se pouze HO a plastikovému modelářství. Evidentně stejně jako v případě kolegy Samby a Trainmaniaka se někdo rozhodl využít cizího jména ke spáchání podvodu.
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2679
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Re: POZOR NA PODVODNIKY MEZI NAMI!!!

Příspěvekod Trainmaniak » stř 16 říj, 2019 7:50 am

Inu, ten, kdo naletěl, určitě ví, na jaký účet peníze poslal. Bez ohledu na částku se jedná o podvod, takže tu máme orgány, že ano... Tak by možná bylo lepší řešit to s nimi, pokud se nejedná o podvržené varování. :-) My snad tu ztrátu dobré pověsti nějak překousneme... :-)
Uživatelský avatar
Trainmaniak
 
Příspěvky: 1455
Registrován: pát 13 lis, 2009 7:54 am

Re: POZOR NA PODVODNIKY MEZI NAMI!!!

Příspěvekod milostt » stř 16 říj, 2019 9:21 am

Dnes sem to četl
Modelbazar dlouhodobě považuji již za žumpu neaktivnost správců , při tom co se tam děje je příkladná.
Naštěstí už jsem na tom tak že stejně není nic moc co by jsem toužil tam zakoupit. Oproti tomu znám práci Petra , něco málo již odněj doma mám , a taktéž od Trainmaniaka se něco málo u mě na kolejišti najde. Jeho stránky považuji za super motivační..
TT moje hobby http://www.mancicke-vlaky.wz.cz/
milostt
 
Příspěvky: 876
Registrován: úte 29 črc, 2008 4:01 pm
Bydliště: Kolín

Re: POZOR NA PODVODNIKY MEZI NAMI!!!

Příspěvekod PepinTt » stř 16 říj, 2019 9:47 am

Můj názor je ,že je to reakce na již dříve zveřejněné příspěvky víš v této diskusí,zřejmě se zase probudil Fikaček.Pokud někdo někde viděl nějaký můj inzerát (vijma toho dekoderu),ať sem dá odkaz! Vzhledem k tomu ,že nic jiného neprodávám ani neinzeruji ,modelbazar pravidelně sleduji a nido pod mím nickem v sekci TT nic neprodávam,je toto celé výmysl .A z Olomouce také nejsem,pouze tam pracovně jezdím a proto jsem tam u dekodéru nabidl možnost předání. Jinak sám jsem už řešil celkem nedávno jednoho podvodníka na policii.
Já modelařím jen pro radost,dokonalé modely by měli dělat ti co se tím živí
PepinTt
 
Příspěvky: 142
Registrován: sob 28 říj, 2017 8:58 pm
Bydliště: Olomoucký kraj

Re: POZOR NA PODVODNIKY MEZI NAMI!!!

Příspěvekod Zdenek K. » stř 25 pro, 2019 6:33 pm

Zdravím.
I já jsem byl napálen Fikáčkem coby vlackytthonza@seznam.cz.
Podal jsem na něj tretní oznámení, ale bylo mi na PČR řečeno, že aby se něco stalo, muselo by se nasbírat více lidí.
Všechny jeho trestní činy i přestupky byly už uzavřeny, čímž jsem teď se svým oznámením zatím sám.
Začal mě sprostě po měsících mlčení napadat a vyhrožovat v mailu, ake i na Modelbazaru.
Přidám asi další oznámení za urážky a vyhrožování.
Pokud někdo něco máte, přidejte se, poněvadž pak na Policii jen krčí rameny, že s tím nic nezmůžou.
Jakékoli info o případu můžu podat na mailu: kaczorz@seznam.cz
Zdenek K.
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte 24 pro, 2019 9:38 am

Re: POZOR NA PODVODNIKY MEZI NAMI!!!

Příspěvekod Střelec » pát 27 pro, 2019 6:03 pm

Policajtům se jenom nechce, z jejich hlediska je škoda mizivá. To by musel zajít za hranici "nebezpečného vyhrožování" (prakticky přímého ohrožení).
Zkus to rozmáznout v Blesku (je to levnější, než shánět právníka) a třeba se to pohne. A kdyby ten dobrák stupňoval agresi, tak v rubrice "zbraně na prodej" na www.americkezbraně.cz je spousta ze zákona bezpapírových argumentů. Pravda - většinou v ceně produkce MicroMetakit, ale mnohem přesvědčivějších.
Střelec
 
Příspěvky: 1620
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

PředchozíDalší

Zpět na Prodám, koupím

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků