POZOR NA PODVODNIKY MEZI NAMI!!!

Zbylo vám něco ze stavby? Nabídněte to ostatním. Pouze soukromé nabídky. Komerční věci okamžitě mažu....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: POZOR NA PODVODNIKY MEZI NAMI!!!

Příspěvekod novas32 » úte 05 led, 2021 10:24 am

Zdravím,
máte někdo zkušenost s prodejcem "Jiří Staněk" na Modelbazaru, uveden Královéhradecký kraj (mail nemám, pouze 2 tel.čísla, jedno nedostupné)?
Komunikuje velice sporadicky přes SMS, hovory nezvedá, vesměs slibuje, že již odešle, ale stále nic. Peníze už bohužel na účtu má...
Požádal jsem banku o identifikaci příjemce platby a napsal mu, že pokud do zítřka neodešle zaplacenou věc, nebo nevrátí peníze, předám věc policii ČR.
Ani na to nereagoval.
novas32
 
Příspěvky: 49
Registrován: stř 23 zář, 2020 7:03 am
Bydliště: Jinočany (Praha západ)

Re: POZOR NA PODVODNIKY MEZI NAMI!!!

Příspěvekod Ferys » stř 06 led, 2021 10:01 am

novas32 píše:Zdravím,
máte někdo zkušenost s prodejcem "Jiří Staněk" na Modelbazaru, uveden Královéhradecký kraj (mail nemám, pouze 2 tel.čísla, jedno nedostupné)?
Komunikuje velice sporadicky přes SMS, hovory nezvedá, vesměs slibuje, že již odešle, ale stále nic. Peníze už bohužel na účtu má...
Požádal jsem banku o identifikaci příjemce platby a napsal mu, že pokud do zítřka neodešle zaplacenou věc, nebo nevrátí peníze, předám věc policii ČR.
Ani na to nereagoval.

Ahoj, co jsi kupoval? Jsem v tom asi taky, zaplatil jsem brejlovce Kühn... Má email regiodoprava@email.cz, tel. 702 213 198?
TT Ep. III/IV, DCC TC
Ferys
 
Příspěvky: 291
Registrován: pon 01 říj, 2012 11:02 am

Re: POZOR NA PODVODNIKY MEZI NAMI!!!

Příspěvekod novas32 » stř 06 led, 2021 10:28 am

Ahoj,
ja zaplatil Pielsticka. Mail nemam, ale telefon sedi, 702213198, ten je ted bud nedostupny, nebo spadne do schranky.
Druhe cislo ma 733505154, to vyzvani, ale nebere, na sms nereaguje. Kazdopadne spolecne budeme urcite pres 5.000,- Kc, takze uz to neni prestupek.
Pozadal jsem banku o identifikaci prijemce platby, mel bych dostat jeho nacionale a pak bych to dal policii.
novas32
 
Příspěvky: 49
Registrován: stř 23 zář, 2020 7:03 am
Bydliště: Jinočany (Praha západ)

Re: POZOR NA PODVODNIKY MEZI NAMI!!!

Příspěvekod Ferys » stř 06 led, 2021 10:37 am

novas32 píše:Ahoj,
ja zaplatil Pielsticka. Mail nemam, ale telefon sedi, 702213198, ten je ted bud nedostupny, nebo spadne do schranky.
Druhe cislo ma 733505154, to vyzvani, ale nebere, na sms nereaguje. Kazdopadne spolecne budeme urcite pres 5.000,- Kc, takze uz to neni prestupek.
Pozadal jsem banku o identifikaci prijemce platby, mel bych dostat jeho nacionale a pak bych to dal policii.

Tak to je radost... Zaplatil jsem 3585,- Kč, tak nad 5 tis. jsme. Požádám banku též, jsem u ČSas. Budeš podávat TO sám, nebo se spojíme?
TT Ep. III/IV, DCC TC
Ferys
 
Příspěvky: 291
Registrován: pon 01 říj, 2012 11:02 am

Re: POZOR NA PODVODNIKY MEZI NAMI!!!

Příspěvekod Trainmaniak » stř 06 led, 2021 10:39 am

novas32 píše:Ahoj,
Pozadal jsem banku o identifikaci prijemce platby, mel bych dostat jeho nacionale a pak bych to dal policii.

A to banka jen tak bez problémů vydá osobní údaje příjemce? V dnešní době GDPR?
Uživatelský avatar
Trainmaniak
 
Příspěvky: 1455
Registrován: pát 13 lis, 2009 7:54 am

Re: POZOR NA PODVODNIKY MEZI NAMI!!!

Příspěvekod JaroHo » stř 06 led, 2021 10:48 am

Proč by to nešlo, když já platím tak mi kolikrát vyjede jméno příjemce aniž bych jej měl uložené.A moje jméno se jistě objeví i u příjemce
DR5000, Z21app,2x myš, kolejiště ve výstavbě
Uživatelský avatar
JaroHo
 
Příspěvky: 1422
Registrován: čtv 28 bře, 2013 2:59 pm
Bydliště: Nymburk

Re: POZOR NA PODVODNIKY MEZI NAMI!!!

Příspěvekod novas32 » stř 06 led, 2021 10:59 am

Ferys píše:
novas32 píše:Ahoj,
ja zaplatil Pielsticka. Mail nemam, ale telefon sedi, 702213198, ten je ted bud nedostupny, nebo spadne do schranky.
Druhe cislo ma 733505154, to vyzvani, ale nebere, na sms nereaguje. Kazdopadne spolecne budeme urcite pres 5.000,- Kc, takze uz to neni prestupek.
Pozadal jsem banku o identifikaci prijemce platby, mel bych dostat jeho nacionale a pak bych to dal policii.

Tak to je radost... Zaplatil jsem 3585,- Kč, tak nad 5 tis. jsme. Požádám banku též, jsem u ČSas. Budeš podávat TO sám, nebo se spojíme?


Ja jsem v tom za 4.000,-
Dal bych oznameni spolecne.
Asi bych jeste chvili pockal, muze byt treba ve spitale, co ja vim.
novas32
 
Příspěvky: 49
Registrován: stř 23 zář, 2020 7:03 am
Bydliště: Jinočany (Praha západ)

Re: POZOR NA PODVODNIKY MEZI NAMI!!!

Příspěvekod novas32 » stř 06 led, 2021 11:00 am

Trainmaniak píše:
novas32 píše:Ahoj,
Pozadal jsem banku o identifikaci prijemce platby, mel bych dostat jeho nacionale a pak bych to dal policii.

A to banka jen tak bez problémů vydá osobní údaje příjemce? V dnešní době GDPR?


Volal jsem do banky, maji na to oficialni zadost. Tu jsem podal, s pruvodnim textem se zduvodnenim zadosti.
novas32
 
Příspěvky: 49
Registrován: stř 23 zář, 2020 7:03 am
Bydliště: Jinočany (Praha západ)

Re: POZOR NA PODVODNIKY MEZI NAMI!!!

Příspěvekod Ferys » stř 06 led, 2021 11:08 am

Ja jsem v tom za 4.000,-
Dal bych oznameni spolecne.
Asi bych jeste chvili pockal, muze byt treba ve spitale, co ja vim.[/quote]

Také bych počkal pár dní. V každém případě jsem na podezřelé jednání upozornil Modelbazar.cz a své bance jsem případ nahlásil též. Údaje mi samozřejmě dát nemůže, ale platba je evidovaná jako reklamace a reference jsou připraveny k předání PČR na její vyžádání.
TT Ep. III/IV, DCC TC
Ferys
 
Příspěvky: 291
Registrován: pon 01 říj, 2012 11:02 am

Re: POZOR NA PODVODNIKY MEZI NAMI!!!

Příspěvekod novas32 » stř 06 led, 2021 11:15 am

Ferys píše:Ja jsem v tom za 4.000,-
Dal bych oznameni spolecne.
Asi bych jeste chvili pockal, muze byt treba ve spitale, co ja vim.


Také bych počkal pár dní. V každém případě jsem na podezřelé jednání upozornil Modelbazar.cz a své bance jsem případ nahlásil též. Údaje mi samozřejmě dát nemůže, ale platba je evidovaná jako reklamace a reference jsou připraveny k předání PČR na její vyžádání.[/quote]

OK, tak uvidime.
novas32
 
Příspěvky: 49
Registrován: stř 23 zář, 2020 7:03 am
Bydliště: Jinočany (Praha západ)

Re: POZOR NA PODVODNIKY MEZI NAMI!!!

Příspěvekod Střelec » stř 06 led, 2021 1:10 pm

Mám pro Vás jednu smutnou novinu - v létě naši páni poslanci zvedli hranici trestného činu na 10 000,-Kč, takže se okradených musí spojit víc. Pro někoho se základním platem 90 000,- je pět táců bagatelní částka. Dost údajů je v přiloženém článku:
https://www.krimi-plzen.cz/a/cizinci-te ... achatelum/
Střelec
 
Příspěvky: 1620
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

Re: POZOR NA PODVODNIKY MEZI NAMI!!!

Příspěvekod jardaaa » stř 06 led, 2021 6:06 pm

A nehraje v tom nějakou roli vyhlášenej "stav nouze"? Vůbec teda netuším, ale docela bych případnýmu podvodníkoj přál zaslouženej trest.. Ale zas na druhou stranu, stát se může cokoliv, zvlášť v dnešní době, a "lovit" někoho kdo je v tom třeba nevině? Sám sem byl 4tejdny kovidem upoutanej na lůžku.. I když, telefony a maily jsem občas zvládnul vyřizovat..
jardaaa
 
Příspěvky: 101
Registrován: úte 07 dub, 2020 5:28 am
Bydliště: Hradec Králové

Re: POZOR NA PODVODNIKY MEZI NAMI!!!

Příspěvekod novas32 » pon 11 led, 2021 4:35 pm

Nevim, kde byl zadrhel. Platba odesla 28.prosince, prodavajici obratem potvrdil prijeti.
Pak sporadicky asi 3-4 dny komunikoval pres sms, nasledne uz vubec. Dnes lokomotiva dorazila, komunikace stale zadna.
Tak snad za tim bylo jen nejake nedorozumneni a pro zaslani nebylo podnetem az zverejneni informace tady na foru...
novas32
 
Příspěvky: 49
Registrován: stř 23 zář, 2020 7:03 am
Bydliště: Jinočany (Praha západ)

Re: POZOR NA PODVODNIKY MEZI NAMI!!!

Příspěvekod Ferys » pon 11 led, 2021 4:46 pm

Tak i já mohu s radostí potvrdit úspěšné doručení modelu. Dopoledne jsem dostal od odesílatele sms s informací, že je na cestě. Od 29.12. a potvrzení přijetí platby žádná komunikace, až dnes, takže mi mé obavy snad nemůže mít za zlé.
Přeji všem klidnější nákupy, bez adrenalinu.
TT Ep. III/IV, DCC TC
Ferys
 
Příspěvky: 291
Registrován: pon 01 říj, 2012 11:02 am

Re: POZOR NA PODVODNIKY MEZI NAMI!!!

Příspěvekod michal lbc » čtv 31 bře, 2022 3:52 pm

Tak jak to máme s Fikáčkem dnes?
Hlavně mě zajímá co to mělo být od wingpes-Fikáčka na modelbazaru v kategorii H0 skrze upozornění na pana Daleckého, proč to Fikáček vůbec psal?
michal lbc
 
Příspěvky: 2
Registrován: ned 09 bře, 2014 1:12 am

PředchozíDalší

Zpět na Prodám, koupím

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků