POZOR NA PODVODNIKY MEZI NAMI!!!

Zbylo vám něco ze stavby? Nabídněte to ostatním. Pouze soukromé nabídky. Komerční věci okamžitě mažu....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Příspěvekod Houmr » úte 13 kvě, 2008 10:42 am

A navíc u naší pošty je to nebezpečí, že čím více cest proběhne, (tam a zpět), tím více škod může v balíku být. Ano i já jsem jednou dostal balík zpět, takže pokud něco budu posílat, tak taky jen po převodu peněz.
"HO" - DCC - III - IV
Uživatelský avatar
Houmr
 
Příspěvky: 1324
Registrován: sob 07 říj, 2006 5:44 pm
Bydliště: Bukovice

Příspěvekod vvitty » úte 13 kvě, 2008 11:24 am

boy.rough: proc je Ti sympatictejsi modelbazar, kde neni naprosto zadna historie prodejcu a tak se tam mnohem lepe skryji podvodnici?

co se tyka dobirky, jeste kdyz jsem prodaval karty, tak jsem dobirku posilal, ale uz to nedelam. Sice jsem mel stesti, a z tech cca 10 dobirek co jsem posilal se mi zadna nevratila, ale i tak - je nutne vyplnovat jeden papir navic (slozenka - tj. spousta cisilek, i kdyz to clovek muze nacpat do tiskarny, je to opruz), penize prijdou bezne tak za mesic, nez balik dojde, kupujici jej prevezme, posta prevede penize... taky to stoji vic, nez normalni zasilka.
a hlavne, tenkrat to bylo zbozi, ktere se pri transportu prakticky nemohlo znicit, coz se treba o lokomotive nebo cinovych vojaccich rict neda.
jeste tak mozna u neceho drazsiho bych byl ochoten pristoupit na dobirku se zalohou treba postovne + 10-20% ceny prevodem na ucet predem, abych mel jistotu ze se kupujici na postu opravdu dostavi.
stejne, jakej je rozdil pro kupujiciho, kdyz stejne musi nejdriv balik zaplatit, aby si pote mohl zkontrolovat co je uvnitr, jestli lokomotiva nebo kus srotu...

jinak pokud nekdo pozada o osobni prevzeti, nikdy to u me neni problem, a totez ocekavam u druhe strany - pokud se tomu z jakehokoliv duvodu brani, jdu radeji nakupovat jinam.
vvitty
 
Příspěvky: 2618
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Příspěvekod boy.rough » stř 14 kvě, 2008 9:42 am

Tak to jsem měl tedy asi vždy kliku, když jsem si něco objednal přes modelbazar a dobírkou :D .
Asi jsem vždy trefil na poctivce jako jsem já a to mě těší, že jsou mezi námi ještě slušní lidé :) .
Co se týče poškození balíčků, tak bych neřekl, že se s nimi zachází tak nějak podivně, řekl bych, že právě naopak.
Proč třeba e-shopy s tímto nemají problém a při provádění objednávky dávají kupujícím možnost výběru (převod peněz, osobně na prodejně nebo třeba tu dobírku) :?: :!:
Je toto pro e-shop povinnost :?:
Jinak děkuji za názory a osvětu a ať se Vám všem daří.
Ahoj.
Olda.
Jezdím na účkách (poslední mohykán???) a nemám s nimi problém. Vždy si s nimi nějak poradím.
boy.rough
 
Příspěvky: 616
Registrován: stř 13 čer, 2007 6:47 pm

Příspěvekod vvitty » stř 14 kvě, 2008 11:51 am

u eshopu to povinnost rozhodne neni, ale tam jsou nesrovnatelne podminky
- konkurence - pokud ji nekdo bude poskytovat, musi i druhy
- zapocitani urciteho procenta vracenych zasilek do ceny. eshopy napr. musi akceptovat vraceni zasilek bez udani duvodu do x dnu, coz taky neco stoji. stejne tak si muzou do postovneho zapocitat i nejake to procento nevyzvednutych dobirek.

tohle jsou veci, ktere na bazarech, aukru a spol uplne nefunguji.

pro me je hlavnim duvodem proti dobirce vyssi cena a papirovani za tim. Dat u jednoho balicku za 200-300 navic na postovnem 34,- jen kvuli dobirce mi prijde jako zbytecne prodrazovani. Nicmene pokud nekdo na dobirce bude trvat, asi bych se nechal presvedcit, kdyz mu nebude vadit ze misto 60,- bude postovne treba 110,- ....

no a lide, co obchoduji na ebay vedi, ze tam dobirku nenajdou, coz je dalsim duvodem proc ji prestat nabizet i zde...

a tech poctivych je porad dost, jen ti podnikavic zacinaji bohuzel byt vic a vic aktivni.
vvitty
 
Příspěvky: 2618
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Příspěvekod pan.martinek » stř 20 srp, 2008 9:16 am

Ahoj všichni,
chystám se koupit tuto mašinu:
Prodám Sergeje 781 ČD

.: nové :.
železniční modely › H0 › lokomotivy
Foto 1: Prodám Sergeje 781 ČD
prodám model 781 ČD, upravený původní model fy Gützold v jiném nátěru s mírnou patinou. Plastové nárzníky, ne gumové, jinak jízdní vlastnosti a osvětlení jako tovární model. Tabulky Kwasnica.
Osobní odběr nebo poštou, dobírka + 120,- Kč, při platbě na účet poštovné zdarma.
Seriózní jednání zaručuji, bydliště pro osobní odběr sdělím vážnému zájemci.
Cena: 1 800 Kč
Jaroslav
ICQ: 287761574
e-mail: jasmz@seznam.cz
region: Olomoucký kraj
vloženo: 16.8.2008 19:16, inzerát č. 188410
TOP 5x, inzerát zvýhodněn do 22.8.2008. (více info)

Bydlí v Olšanech u Šumperka, nabízel mi i osobní odběr, jednání váborné, denně píše maily, souhlasil s osobním odběrem- to byla jen zkouška, jelikož bydlím v Jihlavě a je to na mě moc daleko. Myslím si, že mašinu vážně má- posílal detailní fotky s patinou uvedl výrobve, fotil rozbalenou krabici. Ale stejně bych se chtěl zeptat, máte s ním někdo zkušenosti? Jakékoliv, poprosil bych co nejrychlejší odpověď, schyluje se ke koncio a za chvilku uzavřeme"snad" obchod.
H0, III./IV., Modul, Brejlovec, Zamračená, Hektor, Kufr, Hurvínek
pan.martinek
 
Příspěvky: 166
Registrován: ned 27 črc, 2008 10:47 am
Bydliště: Jihlava-Jihlavsko-Vysočina-Morava

Příspěvekod petrh » stř 20 srp, 2008 9:51 am

no hlavne si myslim, ze pokud to ej clovek, jak si myslis ty, tj. nepoctivy, tak tim, ze jsi to pripadne uz takto hodil sem davas sve zbrane vsanc;)
ale osobne si myslim, ze neni nic jednodussiho, nez toto nechat na dobirku a pred dorucovatelem (dle tarifu posty je toto mozne) zasilku prekontrolovat, pripadne ji odmitnout nebo podat reklamaci hned u dorucovatele se zapisem jeho, ze zbozi nebylo v boxu...
H0 se synem
1981-2001 dom. st. Včelnička | 2001-4 Slaný | 2004-6 Nelahozeves | od 2006 Kralupy n.V.
Uživatelský avatar
petrh
 
Příspěvky: 1429
Registrován: čtv 26 čer, 2008 11:14 am
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Příspěvekod pan.martinek » stř 20 srp, 2008 10:54 am

Díky, díky, rozhodně si těch 120 kč za poštovné připlatím a rozbalím si to před doručovatelem- tady sem právě nevěděl, zda je to možné, takže díky moc.
H0, III./IV., Modul, Brejlovec, Zamračená, Hektor, Kufr, Hurvínek
pan.martinek
 
Příspěvky: 166
Registrován: ned 27 črc, 2008 10:47 am
Bydliště: Jihlava-Jihlavsko-Vysočina-Morava

Příspěvekod PetrL » stř 20 srp, 2008 1:09 pm

pan.martinek píše:Díky, díky, rozhodně si těch 120 kč za poštovné připlatím a rozbalím si to před doručovatelem- tady sem právě nevěděl, zda je to možné, takže díky moc.


Pokud je mi známo, tak napřed se dobírka musí zaplatit a teprve potom je možné balík před doručovatelem otevřít. Reklamaci je pak možné uplatnit pouze tehdy, jestliže došlo zjevně k nějakému poškození zboží přepravou. Nikoliv tedy na podvodný, nebo nekvalitní obsah!
TT-Analog, IIIc/IVa
Uživatelský avatar
PetrL
 
Příspěvky: 331
Registrován: čtv 02 lis, 2006 4:32 pm
Bydliště: Cheb

Příspěvekod petrh » stř 20 srp, 2008 1:32 pm

PetrL píše:
pan.martinek píše:Díky, díky, rozhodně si těch 120 kč za poštovné připlatím a rozbalím si to před doručovatelem- tady sem právě nevěděl, zda je to možné, takže díky moc.


Pokud je mi známo, tak napřed se dobírka musí zaplatit a teprve potom je možné balík před doručovatelem otevřít. Reklamaci je pak možné uplatnit pouze tehdy, jestliže došlo zjevně k nějakému poškození zboží přepravou. Nikoliv tedy na podvodný, nebo nekvalitní obsah!

no jak mam ja praxi tak cokoliv mi priijde do firmy, tak nejprve rozbalime a po okontrolovani se plati, jak poste, tak PPL ci TNT (vozime takto desitky kompu a serveru z belgie od HP rocne) cili ja nevidim duvod proc toto neudelat. je pravda, ze pokud tam bude masinka, tak tezko odhalis, zda je kvalita odekvatni cene...
H0 se synem
1981-2001 dom. st. Včelnička | 2001-4 Slaný | 2004-6 Nelahozeves | od 2006 Kralupy n.V.
Uživatelský avatar
petrh
 
Příspěvky: 1429
Registrován: čtv 26 čer, 2008 11:14 am
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Příspěvekod Michal Šuhajda » stř 20 srp, 2008 1:44 pm

Myslím si, že tady ani není třeba podvádět, v inzerátu se píše, že se jedná o PŮVODNÍ model Sergeje od firmy Gützold, který prodávající přebarvil do barev ČD. Cena mi přijde ve srovnání s prodejem podobných modelů dost vysoká, ale neviděl jsem fotky, takže nemůžu soudit, jak je provedena povrchová úprava. Nicméně osobně bych si starého sergeje za uvedenou cenu nekoupil. Radši si připlatím a koupím nového.
Navíc před pošťákem těžko zkoumat jízdní vlastnosti, šmajdající kolečka a pod. což bývá občas neřestí starších modelů.
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2378
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Příspěvekod pan.martinek » stř 20 srp, 2008 2:24 pm

Tak to je dobře, že jsem to sem vůbec dal... díky za odpověď.
Mimochodem, mohu se zeptat, kolik zaplatím za nového Sergeje nejlépe ČSD? Koukal jsem se po NETu, ale žádného takového jsem nenašel. Na firmě mi moc nezáleží, možná trošku kvalitnější, ale nepotřebuji hned Roco.
Mimochodem, pořád o koupi uvažuji, tady Milan říkal, že je to podle něho moc, ale že neviděl detailní fotky, takže tady jsou:
http://picasaweb.google.com/pan.martine ... lovKolejiT
Tak co myslíte, je 1800+120= 1920,- moc ?
H0, III./IV., Modul, Brejlovec, Zamračená, Hektor, Kufr, Hurvínek
pan.martinek
 
Příspěvky: 166
Registrován: ned 27 črc, 2008 10:47 am
Bydliště: Jihlava-Jihlavsko-Vysočina-Morava

Příspěvekod Tomáš » stř 20 srp, 2008 3:13 pm

vím že je to dost peněz ale raději bych koupil tohle..záruka 2roky atd.atd..

http://www.ttvlak.cz/vyrobek/dieselova- ... d-GU50602/
"TT" - NYNÍ UŽ DCC - IV 1985-1995 (pád ČSD)
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Příspěvekod pan.martinek » stř 20 srp, 2008 3:27 pm

No, to je vážně hodně.
Ale jo, někdy později bych to zakoupit mohl.
Tady jde o to, že vše, co mám je OBB Start Set-samozřejmě PIKO V. epocha. Já mám ČSD- III.-IV. epocha, takže úplně mimo, pak 3 kryté hnědé DR vagóny, jeden bílí, dva nostalgické osobní vozy- II. epocha a jeden poštovní- vše DR, takže když to tak shrnu, pro mnou provozovanou-tedy zatím jen vysněnou železnici nemám nic, než plánky.
Ale do nějakých dvou měsíců bych měl mít panel na koncové nádraží a jednu širou trať. No, moc kecám mimo, hlavní co je, že sháním nějakou ČSD mašinu, která něco vydrží, má nějaký ty detaily a je ze III. či IV. epochy- V. by byla ČD. Snad vše bych bral, krom páry a hektora.
H0, III./IV., Modul, Brejlovec, Zamračená, Hektor, Kufr, Hurvínek
pan.martinek
 
Příspěvky: 166
Registrován: ned 27 črc, 2008 10:47 am
Bydliště: Jihlava-Jihlavsko-Vysočina-Morava

Příspěvekod Tomáš » stř 20 srp, 2008 3:34 pm

pan.martinek píše:No, to je vážně hodně.
Ale jo, někdy později bych to zakoupit mohl.
Tady jde o to, že vše, co mám je OBB Start Set-samozřejmě PIKO V. epocha. Já mám ČSD- III.-IV. epocha, takže úplně mimo, pak 3 kryté hnědé DR vagóny, jeden bílí, dva nostalgické osobní vozy- II. epocha a jeden poštovní- vše DR, takže když to tak shrnu, pro mnou provozovanou-tedy zatím jen vysněnou železnici nemám nic, než plánky.
Ale do nějakých dvou měsíců bych měl mít panel na koncové nádraží a jednu širou trať. No, moc kecám mimo, hlavní co je, že sháním nějakou ČSD mašinu, která něco vydrží, má nějaký ty detaily a je ze III. či IV. epochy- V. by byla ČD. Snad vše bych bral, krom páry a hektora.


a co si zkusit něco vyrobit sám? já už mám jen mašiny z odlitků. Odlitek cca. 150,- pojezd kolem 1500,- ...i když to nemám jako tovární model teší mě že sem to zvládl a jezdí to...vagonky si na aukru klidně kup,ale s mašinama bych byl opatrnej
"TT" - NYNÍ UŽ DCC - IV 1985-1995 (pád ČSD)
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Příspěvekod pan.martinek » stř 20 srp, 2008 5:38 pm

SÁM?
To mě, abych řekl pravdu ani nenapadlo, jsem úplný začátečník!
Já ani nepatinoval a to bych měl hned vyrábět sám.. eh
Drážní stavby budu dělat sám- to mě baví, ale abych hned i mašinky...nooo
H0, III./IV., Modul, Brejlovec, Zamračená, Hektor, Kufr, Hurvínek
pan.martinek
 
Příspěvky: 166
Registrován: ned 27 črc, 2008 10:47 am
Bydliště: Jihlava-Jihlavsko-Vysočina-Morava

PředchozíDalší

Zpět na Prodám, koupím

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník