POZOR NA PODVODNIKY MEZI NAMI!!!

Zbylo vám něco ze stavby? Nabídněte to ostatním. Pouze soukromé nabídky. Komerční věci okamžitě mažu....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Podvodníci mezi námi

Příspěvekod Martin Doležal » sob 12 dub, 2008 10:08 am

Souhlasím s Petrem, že by měli tyto dotyčné osoby vše vrátit a tak se vyhnout postihům. ČR je sktečně malá země.
Po komunikaci se totiž ukázalo, že za všemi těmi mailovými adresami, se skrývají jedny a též osoby.
Podal jsem oficiální žádost o navrácení finncí přes banku a pokud toto nezabere, bude vše řešit policie a soudy. Důkazů je poměrně dost a rozhodně to nespadá do klasifikace pouhých přestupků.
Martin Doležal
 
Příspěvky: 10
Registrován: úte 08 dub, 2008 5:46 am

Příspěvekod Jarda H. » sob 12 dub, 2008 11:28 am

Jsem pro všema deseti :!: :!: Tihle podvodníci mne maximálně štvou ! Ale bohužel si myslím následující :
1) peníze podvodníci z velké části rozfofrovali :wink:
2) banky dle mého nic nevrátí :cry: , platba byla z jejich hlediska vedena v pořádku, že zboží za platbu nebylo dodáno, v tom banky "nejedou" !

V tomhle směru jsem skeptik až pesimista ! Sám teď budu zvědav, jak banky zareagují, ale situaci může řešit pouze policie a následně soudy - a to bývá /bohužel/ v tomto státě na hóóódně dlouho ! V každém případěm se musí případným budoucím podvodníkům dát najevo, že jim to neprojde !!
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2791
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Podvodníci

Příspěvekod Martin Doležal » sob 12 dub, 2008 6:15 pm

To je pravda,
skeptik jsem v tomto ohledu také. Jde mi dost o princip a komunita modelářů je natolik malá, že každy vždy bude někoho znát. Soudy a policie je nadlohu a návratnost nulová. Nejprve se musí nakrmit soudy.
Napadá mě jěště spojit síly a dohromady podat žádost na exekuci majetku, čímž se dá vyhnout soudům a celkem to zabírá.
Najít na severní Moravě dobrého exekutora by nebyl zase takový problém. Sice to něco stojí, ale je tam dostatečná návratnost.
Martin




Jarda H. píše:Jsem pro všema deseti :!: :!: Tihle podvodníci mne maximálně štvou ! Ale bohužel si myslím následující :
1) peníze podvodníci z velké části rozfofrovali :wink:
2) banky dle mého nic nevrátí :cry: , platba byla z jejich hlediska vedena v pořádku, že zboží za platbu nebylo dodáno, v tom banky "nejedou" !

V tomhle směru jsem skeptik až pesimista ! Sám teď budu zvědav, jak banky zareagují, ale situaci může řešit pouze policie a následně soudy - a to bývá /bohužel/ v tomto státě na hóóódně dlouho ! V každém případěm se musí případným budoucím podvodníkům dát najevo, že jim to neprojde !!
Martin Doležal
 
Příspěvky: 10
Registrován: úte 08 dub, 2008 5:46 am

Příspěvekod Yarda » sob 12 dub, 2008 6:37 pm

Podvodníci na modelbazaru mají novou taktiku... :shock:
Obrázek
Uživatelský avatar
Yarda
 
Příspěvky: 255
Registrován: pon 08 říj, 2007 11:48 am

Příspěvekod Jacek » čtv 01 kvě, 2008 6:52 pm

V poslední době se začíná rozmáhat prodej hobby vozů od Loca, které jsou vydávány za plnohodnotný model. Tento je dražší jen o padesátku:
http://aukro.cz/item356449687_kryty_vag ... novy_.html
Uživatelský avatar
Jacek
 
Příspěvky: 883
Registrován: sob 20 led, 2007 10:03 pm
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Příspěvekod Petr Zatrepalek » pát 02 kvě, 2008 7:00 am

Bohužel. Taky se stává, že maník nafotí nabízenou věc jen ze dvou úhlů a pak teprve když ho člověk požádá o další fotky, vidíte že mašina má na druhé straně prasklinu navíc zapatlanou lepidlem... Takže bacha, raději se ptát na všechno...
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2679
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Příspěvekod kvasha » pát 02 kvě, 2008 7:31 am

jedna moje zkušenost:

mám jednu jedinou zkušenost s Aukrem a nevím komu zaplať za to, že DOBROU. Jednou jedinkrát jsem se odhodlal využít aukro ke koupi. Jednalo se o jeřábový set za dobrou cenu. Nechal jsem si poslat fotky v těch úhlech a pozicích jaké jsem chtěl já. První částečné uklidnění, že ty fotky opravdu takové přišli. Minimální záruka toho, že ten předmět ten dotyčný opravdu má a že je v pořádku. Využil jsem kamarádovu registraci a objednal. Pak jsem asi 3 dny trnul hrůzou, než se ve dveřích objevil kamarád s balíčkem v ruce. Perfektně zabaleno, v perfektním stavu, za super cenu a hlavně všechno co jsem si objednal. Takže ještě jednou díky prodávajícímu za super jednání. I přes to co tady čtu doufám/věřím, že takových jako on je většina.
H0 - digitál - RailCo 7.0 Gold - ep.V
kvasha
 
Příspěvky: 551
Registrován: pon 05 bře, 2007 2:16 pm
Bydliště: KLADNO, Ústí n.L.

Příspěvekod Petr Zatrepalek » pát 02 kvě, 2008 10:15 am

No v aukru si málokdo troufne riskovat udělení špatného komentáře. Já měl blbou zkušenost jen 2x z asi 50 aukcí co jsem vydražil. Zásadně ale neodpovídám na nabídky lidí co mají méně než 15 komentářů, a navíc si ty komentáře raděj předem přečtu - taky trochu pojistka aby si člověk nenaběhl.
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2679
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Příspěvekod TT-maniac » pát 02 kvě, 2008 12:07 pm

Petr Zatrepalek píše:No v aukru si málokdo troufne riskovat udělení špatného komentáře. Já měl blbou zkušenost jen 2x z asi 50 aukcí co jsem vydražil. Zásadně ale neodpovídám na nabídky lidí co mají méně než 15 komentářů, a navíc si ty komentáře raděj předem přečtu - taky trochu pojistka aby si člověk nenaběhl.
Já jsem na aukro kupoval jen jednu věc a jsem spokojen ... mám jen 1 komentář takže to mám zatím těžké ...
TT , analog , epochou se neřídím ... dělám to co se mi líbí
Uživatelský avatar
TT-maniac
 
Příspěvky: 169
Registrován: sob 17 úno, 2007 3:43 pm
Bydliště: Havířov

Příspěvekod richard0404 » pát 02 kvě, 2008 4:02 pm

Chtěl bych podotknout k Aukru že občas jsem měl o stavby funkční mlýn, elektro. stanice a další a pokaždé jsem se snažil provést obchod osobně platbu z ruky do ruky .Několikrát se mi stalo že na můj dotaz o převzetí zboží osobně mi několik lidí sdělilo že tuto formu obchodu nedělají a že musím zaplatit dopředu a oni mi to pošlou. Vždy sem se pak s aukce stáhnul protože mi to přišlo celkem podezřelé?
"H0-analog - V SBB" "Faller Car System" "Moduly sekce N"
Uživatelský avatar
richard0404
 
Příspěvky: 783
Registrován: ned 27 led, 2008 9:57 pm
Bydliště: Praha 2

Příspěvekod boy.rough » sob 03 kvě, 2008 11:34 am

richard0404 píše:Chtěl bych podotknout k Aukru že občas jsem měl o stavby funkční mlýn, elektro. stanice a další a pokaždé jsem se snažil provést obchod osobně platbu z ruky do ruky .Několikrát se mi stalo že na můj dotaz o převzetí zboží osobně mi několik lidí sdělilo že tuto formu obchodu nedělají a že musím zaplatit dopředu a oni mi to pošlou. Vždy sem se pak s aukce stáhnul protože mi to přišlo celkem podezřelé?



Reagoval bych úplně stejně.
Jezdím na účkách (poslední mohykán???) a nemám s nimi problém. Vždy si s nimi nějak poradím.
boy.rough
 
Příspěvky: 616
Registrován: stř 13 čer, 2007 6:47 pm

Příspěvekod vlastimil vašíček » sob 03 kvě, 2008 11:59 am

já mám s aukrem dobré zkušenosti ale vláčky přes to nekupuju. není problém mít jeden dobrý model doma, nafotím vám ho jak chcete a až mi převedete prachy tak vám pošlu nějaký vrak, už se tam párkrát stalo
E103 001 moje životní láska

Digital by Roco & Lenz silver

r.v. 1979, bývalý výpravčí ČD
vlastimil vašíček
 
Příspěvky: 576
Registrován: úte 24 říj, 2006 8:57 pm

Příspěvekod vvitty » čtv 08 kvě, 2008 5:37 pm

s aukrem nemam problem, nakupuji i prodavam tam mnohem radeji, nez na anonymnich bazar serverech. Tady je alespon mozne videt hodnoceni dotycneho, podivat se co prodaval driv a treba se zeptat kupcu na jednani. stejne tak ebay.
solidni prodejci nemaji problem s osobnim predanim, predvedenim, u drazsich veci i vracenim pokud neco neodpovida slibenemu stavu.

ale podvodnici se samozrejme najdou vsude...
vvitty
 
Příspěvky: 2618
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Příspěvekod boy.rough » úte 13 kvě, 2008 9:41 am

Ahoj všem,
na aukru nic nekupuji, je mi sympatičtější modebazar. Jen mě dost udivuje, proč se spousta prodejců brání zasílání na dobírku?! S převody peněz na účet nemám nejmenší problém, ale fakt by mě zajímalo proč je dobírka tak nepopulární?!
Nevíte to někdo?
Jezdím na účkách (poslední mohykán???) a nemám s nimi problém. Vždy si s nimi nějak poradím.
boy.rough
 
Příspěvky: 616
Registrován: stř 13 čer, 2007 6:47 pm

Příspěvekod Popopo » úte 13 kvě, 2008 10:12 am

boy.rough: Protoze je neprijemne, kdyz ti lide zasilky neprebiraji - coz je ted velmi "moderni". O zbozi sice neprijdes, dostanes ho zpet ale az za dlouho a penize za postovne ti samozrejme nikdo nevrati.
Navic je rozdil mezi postovnym za doporucenou zasilku resp. balik a dobirkou celkem markantni.
Uživatelský avatar
Popopo
 
Příspěvky: 377
Registrován: pát 04 led, 2008 9:07 am
Bydliště: Hostivice

PředchozíDalší

Zpět na Prodám, koupím

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník