POZOR NA PODVODNIKY MEZI NAMI!!!

Zbylo vám něco ze stavby? Nabídněte to ostatním. Pouze soukromé nabídky. Komerční věci okamžitě mažu....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Příspěvekod radekkrupka » stř 26 srp, 2009 5:51 am

Hanis85 píše:Máš pravdu je to ztráta důvěry ale pochop moji situaci někdo si něco u mě objedná a ve chvíli jak má platit řekne, že to nechce. je to to samé jako by si někdo objednal auto v autosalonu automobiilka ho vyrobila a on by řekl, že to nechce v tom případě musí počítat se stornem min 50 procent s ceny, když to potom prodají jako skladovku tak to stojí i o polovinu méně. Před rokem nebyly takové problémy s lidma jako teď, pro mě je 1000x lepší necht někoho čekat i dlouho než ryskovat a spoléhat se na něčí podstivost. Měl jsem tu člověka které se silně roštiloval když jsem mu neposlal odlitky předem a že by za ně zaplatil až jak by je dostal, tohle už je z mojí strany úplná loterie. Já chápu, že po zkušenostech s Orlíkem, Kořivou aj. má každý na modelbazaru strach ale já mám tak své zkušenosti a hold se proti tomu jistím. Hanis85

Nezlob se, ale tomu já říkám "óda na pravidla pravopisu"
Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

Příspěvekod petrh » stř 26 srp, 2009 6:19 am

Ad Hanis85: to co tady uvadis jsou podle meho bludy, pokud jdu do toho pocinu, tak pokud jsi seriozni obchodnik mas mit zbozi skladem, byt treba v 1ks.
A minimalne dle pravidel aukra (nevim presne modelbazar) musis nabizene zbozi mit u sebe, nelze tedy prodavat zbozi, ktere by ti v budoucnu nekdo mel teprve dodat a v dobe aukce, ti vlastne ani nepatri a ty jej nemas...;)
edit: nebo je nejdriv nekde na aukru musis nakoupit? ;)
a jeste me napadlo - pises o risku a nedodani, financich a ztratach, ale nabizis 20 hurvinku? to uz si dost protirecis ne;)
H0 se synem
1981-2001 dom. st. Včelnička | 2001-4 Slaný | 2004-6 Nelahozeves | od 2006 Kralupy n.V.
Uživatelský avatar
petrh
 
Příspěvky: 1429
Registrován: čtv 26 čer, 2008 11:14 am
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Příspěvekod Jirka1 » stř 26 srp, 2009 7:52 am

Hanis85 píše: Máš pravdu je to ztráta důvěry ale pochop moji situaci někdo si něco u mě objedná a ve chvíli jak má platit řekne, že to nechce. je to to samé jako by si někdo objednal auto v autosalonu automobiilka ho vyrobila a on by řekl, že to nechce v tom případě musí počítat se stornem min 50 procent s ceny, když to potom prodají jako skladovku tak to stojí i o polovinu méně. Před rokem nebyly takové problémy s lidma jako teď, pro mě je 1000x lepší necht někoho čekat i dlouho než ryskovat a spoléhat se na něčí podstivost. Měl jsem tu člověka které se silně roštiloval když jsem mu neposlal odlitky předem a že by za ně zaplatil až jak by je dostal, tohle už je z mojí strany úplná loterie. Já chápu, že po zkušenostech s Orlíkem, Kořivou aj. má každý na modelbazaru strach ale já mám tak své zkušenosti a hold se proti tomu jistím. Hanis85


No myslím si, že podnikání je vždy o jisté míře rizika a bez toho to nejde. Vyinkasovat nejprve peníze a teprve pak pořizovat odlitek k prodeji (a případně ho ještě nějak obrábět) mi příjde tak nějak kostrbaté.
Ale jak jsi psal, že je pro Tebe lepší někoho nechat čekat než sám riskovat, tak to máš pravdu a chápu to. Ale nejspíš tento člověk se už na Tebe víc neobrátí. Je to holt o důvěře, ale pokud přistupuješ k lidem pro jistotu předem jako k podvodníkům, tak to asi nemá vůbec cenu dělat.
Asi znáš přísloví: "Náš zákazník - náš pán." Nikde jsem neslyšel, že by se říkalo: "Co zákazník, to podvodník."

Sám pro sebe i kolegy modely kupuji v drtivé většině přes jednoho kolegu. Mailem objednám, na burze modely osobně převezmu, dostanu doklady a jedu domů. A přestože to je zpravidla za několik tisíc, není problém po dohodě poslat peníze na účet po návratu z burzy. Výhoda pro mě - nemusím s sebou vozit tolik peněz a nehrozí nebezpečí, že by mě náhodou někdo okradl a nebo bych to utratil za něco jiného, pro kolegu je především ta první. Ale je to o důvěře, já musím důvěřovat jemu a on mně. A osobně musím říci, že mě tato důvěra velmi potěšila a samozřejmě je na mně, abych jednal férově. Tomu říkám nadstandartní obchodní vztahy.

Jinak, pokud se nepletu (možná i jo, ale myslím, že jsi někde inzeroval že tam budeš u nějakého konkrétního stolu a že jsi to byl Ty), tak jsem Tě viděl na poslední burze v Praze a na stole jsi pár desítek odlitků měl... Veskrze to bylo to, co se dá pořídit u pana Číže a pod. Proč bych to kupoval u Tebe, když to je o půl místnosti dál přímo u výrobce? Tak nějak prostě nechápu, v čem to Tvoje podnikání vlastně spočívá?

No nevím nevím, ale nějak se mi to moc nezdá. :(
Uživatelský avatar
Jirka1
 
Příspěvky: 534
Registrován: pon 28 led, 2008 6:30 pm
Bydliště: Ústeckoorlicko

Příspěvekod Tomáš » stř 26 srp, 2009 10:22 am

Jirka1 píše:
Hanis85 píše: Máš pravdu je to ztráta důvěry ale pochop moji situaci někdo si něco u mě objedná a ve chvíli jak má platit řekne, že to nechce. je to to samé jako by si někdo objednal auto v autosalonu automobiilka ho vyrobila a on by řekl, že to nechce v tom případě musí počítat se stornem min 50 procent s ceny, když to potom prodají jako skladovku tak to stojí i o polovinu méně. Před rokem nebyly takové problémy s lidma jako teď, pro mě je 1000x lepší necht někoho čekat i dlouho než ryskovat a spoléhat se na něčí podstivost. Měl jsem tu člověka které se silně roštiloval když jsem mu neposlal odlitky předem a že by za ně zaplatil až jak by je dostal, tohle už je z mojí strany úplná loterie. Já chápu, že po zkušenostech s Orlíkem, Kořivou aj. má každý na modelbazaru strach ale já mám tak své zkušenosti a hold se proti tomu jistím. Hanis85


Proč bych to kupoval u Tebe, když to je o půl místnosti dál přímo u výrobce? Tak nějak prostě nechápu, v čem to Tvoje podnikání vlastně spočívá?


JJO myslím,že tohle by zajímalo hodně lidí.Protože,když mluvím sám za sebe nechápu,proč bych měl koupit u tebe,když mohu nakoupit rovnou u výrobce??
Jsou odlitky od tebe něčím vyjímečné? Co jsem měl možnost vdět,tak nejsou ani vybroušené...takže opět totožný kup jako od výrobce.O cenách raději pomlčíme,to je tvoje věc....ale zkus mě přesvědčit proč koupit u tebe?
"TT" - NYNÍ UŽ DCC - IV 1985-1995 (pád ČSD)
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Příspěvekod Patrik Novák » stř 26 srp, 2009 9:29 pm

jj , za cenu , za kterou prodává Hanis85 odlitky na aukru jsem je prodával vybroušené , též jsem jej viděl na burze , no na prodej toho měl dost - ale ty ceny (na aukru měl nižší)..... já již prodávat nebudu tak se může snažit aby postoupil výš v opracování odlitků a s jejich cenou níž
Patrik Novák
 
Příspěvky: 734
Registrován: stř 15 črc, 2009 6:51 pm
Bydliště: Horní Podluží

Prodej odlitků

Příspěvekod Hanis85 » stř 09 zář, 2009 5:16 pm

Vzhledem k událostem předchozích dní jsem se rozhodl od 10.9.09 pro pár změn:
1. Již nebudu nenabízet odlitky na Modelbazaru, budu zde již pouze rozprodávat naskladněné modely ty budou dodávany obratem do 3 dní-7 dní, předchozí objednávky pochopitelně dokončím beze změn (kdo má u mě již zadané objednávky), modely budu objednávat u výrobců pouze svým známým a lidem z kterými jsem již úspěšně obchodoval.
2. Vzhledem k nezdarům nebudu již nabízet zde žádné služby (opracování odlitků, stříkání aj.) Tyto služby budu pouze provádět svým známým a lidem kterým věřím a mám s nim dobré zkušenosti.
3. Odlévání doplňku moji výroby (masky, nárazníky, auta) budu dělat opět pouze svým známým a lidem z kterými jsem již úspěšně obchodoval.

Tím se chci vyhnout nějakým pomluvám ze strany zákazníku když si někdo veme zálohu není to hned podvodník ono jsou taky potvory zákazníci a ne jenom prodejci (můžu vyprávět).
Pan Fencl se mi na modelbazaru omluvil já jsem jeho omluvu přijal, výše jmenované řádky považuji za zbytečné. :)
Hanis85
 
Příspěvky: 95
Registrován: pát 04 led, 2008 10:09 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Hanis85 » stř 09 zář, 2009 5:21 pm

petrh píše:Ad Hanis85: to co tady uvadis jsou podle meho bludy, pokud jdu do toho pocinu, tak pokud jsi seriozni obchodnik mas mit zbozi skladem, byt treba v 1ks.
A minimalne dle pravidel aukra (nevim presne modelbazar) musis nabizene zbozi mit u sebe, nelze tedy prodavat zbozi, ktere by ti v budoucnu nekdo mel teprve dodat a v dobe aukce, ti vlastne ani nepatri a ty jej nemas...;)
edit: nebo je nejdriv nekde na aukru musis nakoupit? ;)
a jeste me napadlo - pises o risku a nedodani, financich a ztratach, ale nabizis 20 hurvinku? to uz si dost protirecis ne;)


Co mám na Aukru je pochopitelně skladem. Jiná je když někomu pošlu seznam a on si vybere já potom sestavuji pořadníky jako za starých časů v Mototechně prostě se čeká dokud na vás nepříjde řada. :)
Hanis85
 
Příspěvky: 95
Registrován: pát 04 led, 2008 10:09 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Hanis85 » čtv 10 zář, 2009 6:38 am

Patrik Novák píše:jj , za cenu , za kterou prodává Hanis85 odlitky na aukru jsem je prodával vybroušené , též jsem jej viděl na burze , no na prodej toho měl dost - ale ty ceny (na aukru měl nižší)..... já již prodávat nebudu tak se může snažit aby postoupil výš v opracování odlitků a s jejich cenou níž

Klidně ti ty odlitky přenechám a můžeš jim to vybrousit sám jestli ti za 4 hodiny práce za těch 100 Kč stojí? Já nikomu nic brousit už nebudu. Já se tu nenechám ještě pro dodrotu pomluvat až se s nima zlobí někdo jiný já mám lidí z Modelbazaru tak akorát.
Hanis85
 
Příspěvky: 95
Registrován: pát 04 led, 2008 10:09 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Yarda » čtv 10 zář, 2009 8:50 am

Hanis, já myslím, že jsi trochu vedle. Ty jsi se pokusil postavit živnost na překupnictví v branži, kde se každý zná s každým. Všichni vědí, že tu jsou 3 významnější výrobci odlitků, všichni znají jejich sortiment i ceny. Tak se nediv podrážděným reakcím lidí, kteří v tom, že nabízíš přeposlání cizích odlitků, nevidí žádný přínos. Myslím, žes to vzal za špatný konec...

Kdyby ses snažil alespoň využít toho, že tito 3 výrobci prodávají prakticky jen přes burzu, což je pro spoustu lidí komplikace, protože to buďto mají daleko nebo nechtějí čekat měsíc do další burzy, a kdybys nabízel jejich odlitky k dodání OBRATEM vybroušené a s poděkováním zákazníkovi - bude určitě spokojenost na obou stranách.

Namísto toho máš dodací lhůty delší, ceny neúměrně vyšší a přidanou hodnotu diskutabilní. K zákazníkům přistupuješ apriori jako k podvodníkům, žádáš platbu předem, dodací lhůty nedodržuješ, na stížnosti reaguješ uraženě a ještě se tváříš, že to děláš z dobroty... Tak buďto chceš podnikat, nebo dělat charitu, ale je třeba se rozhodnout. Pokud chceš SKUTEČNĚ podnikat, musíš být ochoten poslouchat zákazníka a snažit se mu vyjít všemožně vstříc, jinak ho ztratíš. Zkus se nad tím zamyslet... :idea: Přeji ti víc úspěchů, než doposavad :roll:
Uživatelský avatar
Yarda
 
Příspěvky: 255
Registrován: pon 08 říj, 2007 11:48 am

Příspěvekod Hanis85 » čtv 10 zář, 2009 9:10 am

Yarda píše:Hanis, já myslím, že jsi trochu vedle. Ty jsi se pokusil postavit živnost na překupnictví v branži, kde se každý zná s každým. Všichni vědí, že tu jsou 3 významnější výrobci odlitků, všichni znají jejich sortiment i ceny. Tak se nediv podrážděným reakcím lidí, kteří v tom, že nabízíš přeposlání cizích odlitků, nevidí žádný přínos. Myslím, žes to vzal za špatný konec...

Kdyby ses snažil alespoň využít toho, že tito 3 výrobci prodávají prakticky jen přes burzu, což je pro spoustu lidí komplikace, protože to buďto mají daleko nebo nechtějí čekat měsíc do další burzy, a kdybys nabízel jejich odlitky k dodání OBRATEM vybroušené a s poděkováním zákazníkovi - bude určitě spokojenost na obou stranách.

Namísto toho máš dodací lhůty delší, ceny neúměrně vyšší a přidanou hodnotu diskutabilní. K zákazníkům přistupuješ apriori jako k podvodníkům, žádáš platbu předem, dodací lhůty nedodržuješ, na stížnosti reaguješ uraženě a ještě se tváříš, že to děláš z dobroty... Tak buďto chceš podnikat, nebo dělat charitu, ale je třeba se rozhodnout. Pokud chceš SKUTEČNĚ podnikat, musíš být ochoten poslouchat zákazníka a snažit se mu vyjít všemožně vstříc, jinak ho ztratíš. Zkus se nad tím zamyslet... :idea: Přeji ti víc úspěchů, než doposavad :roll:


Tak sorry poslouchat zákazníka, já na jednání typu že mi někdo řekne o odlitek já mu jej zhotovím on mi to vzápětí odřekne. Tohle je porušení obchodní etiky nikdo nemůže bez udání pádných důvodů zrušit.
Hanis85
 
Příspěvky: 95
Registrován: pát 04 led, 2008 10:09 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Yarda » čtv 10 zář, 2009 9:31 am

Hanis, neber to tak dramaticky, mluvíme přece o stokorunách a ne o statisících... co na tom, že ti zákazník odřekne? Žádná škoda ti nevznikla a prodáš to jinému zájemci příště. A pokud snad máš trvalé potíže s odbytem svého zboží, tak nehledej chyby u zákazníků...
Uživatelský avatar
Yarda
 
Příspěvky: 255
Registrován: pon 08 říj, 2007 11:48 am

Příspěvekod Tomáš » čtv 10 zář, 2009 10:28 am

Na druhou stranu chápu,že je velmi nefér,si zboží objednat a potom si zboží neodebrat.Protože když něco chci,tak to přece v půli obchodu neodřeknu.Může se stát cokoliv,nemám zrovna peníze jsem na dovolé či na cestách,ale vždy je to o komunikaci mezi dvěma stranami,a nějaké dohodě.V době kdy máme mobily,email a podobné vymoženosti,se špatně poslouchá,že někdo nekomunikuje a připadne mi to jako výmluva.Určitě bych raději slyšel,že nemám peníze a nějak se snažil dohodnout,než dělat mrtvýho brouka.
1.Nic ti ovšem nebrání po špatné zkušenosti zveřejnit jméno tohoto nepoctivce.A dám ruku do ohně že za pár dní začne komunikovat a ještě rád.
2.Věc kterou někdo objedná a neodebere se dá přeci zainzerovat znovu,řekl bych ,že se určitě někdo najde kdo koupí,a budete spokojeni oba.
"TT" - NYNÍ UŽ DCC - IV 1985-1995 (pád ČSD)
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Příspěvekod PetrTT » sob 12 zář, 2009 7:01 am

http://inzerce.modelbazar.cz/zeleznicni-model/tt/

"Xjenda" a "Hanis 85" jsou stejná osoba,takže vše pokračuje :( pozor na něj
PetrTT
 
Příspěvky: 33
Registrován: sob 13 říj, 2007 10:19 am
Bydliště: Police nad Metují

Příspěvekod Patrik Novák » sob 12 zář, 2009 11:39 am

Hanis85 píše:
Patrik Novák píše:jj , za cenu , za kterou prodává Hanis85 odlitky na aukru jsem je prodával vybroušené , též jsem jej viděl na burze , no na prodej toho měl dost - ale ty ceny (na aukru měl nižší)..... já již prodávat nebudu tak se může snažit aby postoupil výš v opracování odlitků a s jejich cenou níž

Klidně ti ty odlitky přenechám a můžeš jim to vybrousit sám jestli ti za 4 hodiny práce za těch 100 Kč stojí? Já nikomu nic brousit už nebudu. Já se tu nenechám ještě pro dodrotu pomluvat až se s nima zlobí někdo jiný já mám lidí z Modelbazaru tak akorát.
hele nic proti tobě , ale já jsem s prodejem na burze již přestal a chtěl jsem ti napsat že to můžeš vzít po mě
4hod za 100kč ??????????? nevíš o čem mluvíš , kastle byly jen vybroušené !!! tzn ořezané spodní nálitky a vybroušený vnitřek , nic jiného . vypucování oken / jejich vypilování , tmelení broušení pod lak , nic z toho jsem na tom nedělal
Patrik Novák
 
Příspěvky: 734
Registrován: stř 15 črc, 2009 6:51 pm
Bydliště: Horní Podluží

Příspěvekod Petr Zatrepalek » stř 23 zář, 2009 3:16 pm

Tak se podívejte na dašlí nehoráznosti -
http://www.aukro.cz/item748637979_pojez ... 9_131.html

http://www.aukro.cz/item748638337_pojez ... dalsi.html

Tomu říkám obchodní přirážka!!
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

PředchozíDalší

Zpět na Prodám, koupím

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků