Koupím plánky kolejiště TT.

Zbylo vám něco ze stavby? Nabídněte to ostatním. Pouze soukromé nabídky. Komerční věci okamžitě mažu....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Koupím plánky kolejiště TT.

Příspěvekod Eťa » stř 24 led, 2018 2:23 pm

Pro Dušan. Mám zájem kolik za plány chcete nebo nepůjčil by jste mě je, Poctivě vrátím. :oops: S pozdravem.
Eťa

Příspěvekod mpinta » stř 24 led, 2018 2:54 pm

Martin (LokoPin)
mpinta

Příspěvekod hank » stř 24 led, 2018 5:23 pm

TTmili píše:Do přeleštění bych se rozhodně nepouštěl, stejně tak případné čištění jakkoliv jinak než jemným hadříkem s lihem. Důvod je prostý, kolejnice byly vyráběny z nějakého levného a obyčejného plechu, a jsou povrchově ošetřeny (proto mají spíš tendenci černat než rezivět), a jakákoliv manipulace mající za následek odstranění povrchové úpravy vede prakticky k zbehodnocení kolejnic.
Jinak co se plánků týče, opravdu bych raději šel cestou plánků například od Milana Ferdiána, však i on nakreslil spoustu plánků používajících staré kolejivo BTTB, a jsou na mnohem vyšší úrovni než ty NDR vlakodromy. Zbytek příslušenství už pak na funkci nemá vliv.

Sám mám taky pořád ještě krabici starého kolejiva. Na čištění tam, kde je nutno zachovat/obnovit elektrickou vodivost, je nejlepší isopropylakohol. (A taky se hodí mít ho doma jako účinnou desinfekci. 8) ) Ale stejně jsem musel vyházet většinu starých výhybek, protože ani po řádném vyčištění se na nich jezdit nedalo.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank

Příspěvekod Střelec » čtv 25 led, 2018 4:59 pm

Tady: viewtopic.php?f=1&t=11032&start=30#p226270 je k nalezení fotka nejmenšího "hustějšího" kolejiště z té "modré" sady plánků, proti předloze tam byla jedna odstavná kolej navíc. Vycházelo to na cca 100x80 i s přečnívající klávesnicí na delší straně u nádraží. Stavěl jsem ho na plechu cca 1993 (spodek byl z papundeklu - mírně nastaveného víka z bedny od xeroxu. Rozebral jsem ho někdy kolem roku 2010, to už bylo delší dobu mrtvé.... Daly se na tom prohánět dvě soupravy a jedna lokomotiva byla jako záloha ve výtopně.
Střelec

Příspěvekod Michal Vaniš » čtv 25 led, 2018 11:51 pm

Právě v prodeji...
aukro plany.jpg
aukro plany.jpg (16.76 KiB) Zobrazeno 312 krát

https://aukro.cz/plany-kolejist-tt-6922049468
Michal Vaniš

Předchozí

Zpět na Prodám, koupím