Pragomodel

Tipy, ceny, zkušenosti, poznatky.....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Pragomodel

Příspěvekod rawen » pát 13 lis, 2015 5:40 am

Nazdar.
Jak funguje e-shop anebo prostě nákup "na dálku" z Pragomodelu?
V nabídce mají relativně hodně malosériovek (v TT), tak mne zajímá skutečný výrobce resp. kvalita, dostupnost a přístup. Samozřejmě z pohledu zákazníků a nikoliv jen majitele shopu.

Díky, Radek
rawen
 
Příspěvky: 1693
Registrován: stř 08 dub, 2009 10:42 am
Bydliště: Prostějov

Re: Pragomodel

Příspěvekod loscarlos » pát 13 lis, 2015 2:33 pm

Dle mé zkušenosti je největší problém neaktualnost stránek. Před týdnem jsem tam jel pro dvě cisterny (H0)a měl jen jednu. Sám majitel mi řekl, že je lepší si ověřit zda je žádaný model skladem telefonicky. Přístup bych řekl v pohodě . Kvalita maloseriovek těžko říct. V H0 většina dobrá,ale pro mne mnoho mimo cenovou realitu. Mívají stánek na burze,hned u vchodu v pravo. Jinak velký výběr literatury i starší. Reklamace jsem tam ještě neprovaděl,tak nevím. Toť asi vše.
HO, epocha IV/V + ČSD/ČD. Nejprve analog a teď asi digitál ..... .
Uživatelský avatar
loscarlos
 
Příspěvky: 406
Registrován: úte 23 úno, 2010 8:50 am
Bydliště: okr. Benešov

Re: Pragomodel

Příspěvekod hank » pát 05 lis, 2021 2:10 pm

Pragomodel je podle dnešního sdělení Martina Čecha ke dnešnímu datu (05.11.21) z důvodu nemoci a karantény stále mimo provoz, tento stav potrvá ještě nejméně do 12. 11.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6074
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Pragomodel

Příspěvekod Střelec » ned 07 lis, 2021 4:20 pm

Celozelený věžák od nich byl záležitost na půl roku - ač se tvářil skladem, někdo ho musel nejdřív vyrobit (z leptu), počkat na komponenty z Číny a pak byl teprve k mání. Poměr cena - výkon byl v tomhle případě příznivý. Řešil to za mě známý, co dělá v Praze a naštěstí to nespěchalo....
Střelec
 
Příspěvky: 1620
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

Re: Pragomodel

Příspěvekod prcek » ned 07 lis, 2021 4:51 pm

Už jsem to sem někam psal. Poslal jsem email, objednavka potvrzena, zaplaceno, zbozi dorazilo. Je to trochu historický postup, nebylo to tak rychle jako od některých jiných prodejců, ale vše dopadlo ok. Co se týká kvality, nemohu sloužit, kupoval jsem stavebnice a ty odpovídaly popisu.
--
Všechno je snadné, než to zkusíš sám.
prcek
 
Příspěvky: 494
Registrován: ned 05 dub, 2009 11:36 am
Bydliště: kousek jižně od Brna

Re: Pragomodel

Příspěvekod hank » sob 14 kvě, 2022 6:51 am

Aktuální zážitek britského zákazníka z nákupu v Pragomodelu:
https://www.rmweb.co.uk/topic/79899-cze ... nt=4809612
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6074
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Pragomodel

Příspěvekod JaroHo » sob 14 kvě, 2022 7:17 am

To je dost smutné. Já tam koupil dva vozy acme bmz a od tý doby nic nebylo nutné, ostatní se dá koupit jinde
DR5000, Z21app,2x myš, kolejiště ve výstavbě
Uživatelský avatar
JaroHo
 
Příspěvky: 1423
Registrován: čtv 28 bře, 2013 2:59 pm
Bydliště: Nymburk

Re: Pragomodel

Příspěvekod look23 » sob 14 kvě, 2022 7:46 am

Zkuste si to dočíst/přeložit až do konce. Jsou tam docela zajímavé poznatky.
TT/H0, ČSD epocha IV, V - z21+MM
look23
 
Příspěvky: 1177
Registrován: ned 17 lis, 2013 2:20 pm

Re: Pragomodel

Příspěvekod Petr Barchánek » sob 14 kvě, 2022 9:08 am

Bych to viděl tak, že vychcanej angličan chtěl vrátit od českého státu DPH a následně zboží neproclít na vstupu do Británie. Prostě si sem zajel nakupovat se slevou cca 1/5 a s tímto přístupem narazil, když my všichni ostatní včetně personálu v Pragomodelu tady ty daně platit musíme a přitom máme proti nim asi tak poloviční výplaty, ale shodné ceny běžných vstupů (viz ty kecy o tom, jak už pro ně už nejsme levní co se týká jídla a piva).
Petr Barchánek
 
Příspěvky: 260
Registrován: úte 11 črc, 2017 3:54 pm
Bydliště: Zubrnice

Re: Pragomodel

Příspěvekod hank » sob 14 kvě, 2022 9:17 am

Petr Barchánek píše:...vychcanej angličan...


Když tu možnost má... On si ji nevymyslel. Vychcaní Češi jezdí lacino nakupovat do polských tržnic. A když mají možnost nakoupit pašované cigarety nebo načerno pálený chlast, tak taky neváhají.

Mě na tom spíš zaujalo chování prodávajícího. (I s tou výhradou, že se těžko něco hodnotí bez vyjádření druhé strany.)
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6074
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Pragomodel

Příspěvekod JaroHo » sob 14 kvě, 2022 10:25 am

já jsem to četl do konce,že rusáci s dphčkem taky otravovali, ale přijde mi trapný že angličan, angličan chce řešit dph? to mě hlava nebere, nerozumím tomu.
Nevím co je na tom špatně že si čech, od hranic, odskočí nakoupit do polska, když Fialkova vláda zařídila "levné" phm a v polsku je asi levnějc i to ostatní, nevim, před asi 10 lety jsem tam kupoval dlažby a asfaltový šindele. :wink:za 2/3 ceny
pro mě se to už dneska tolik nevyplatí, spíš vůbec, čas a benzin...
DR5000, Z21app,2x myš, kolejiště ve výstavbě
Uživatelský avatar
JaroHo
 
Příspěvky: 1423
Registrován: čtv 28 bře, 2013 2:59 pm
Bydliště: Nymburk

Re: Pragomodel

Příspěvekod Petr Barchánek » sob 14 kvě, 2022 10:55 am

Já tady nebudu vést flamewar s Hankem, či dělat advokáta nebo žalobce jedné nebo druhé strany. Téměř jisté je, že anglán určitě nechtěl vrátit 1/5 ceny při vývozu z ČR, aby vzápětí tutéž 1/5 ceny (UK VAT = 20%) doplatil královně při dovozu do UK. Prostě to byl prachsprostý vychcánek a podvodníček s koloniálními manýry. Kdo s nimi měl někdy něco do činění, ten to chápe. Vztahuje se to zdaleka ne na všechny občany či poddané bývalých koloniálních mocností, ale i tak jde o velkou část populací všech národnosti s koloniální minulostí a velkopanskými manýry (včetně v textu zmíněných Rusů) - hlavně se tady levně nažrat, zašu..t, nakoupit, zfetovat a blbejm východoevropanům zaplatit polovinu toho, co by za stejné zboží či práci zaplatili jinde. Oni to mají v genech a ve výchově za posledních několik stovek generací. Jako, když s náma vyjebali před válkou i po válce, po plyšáku i jindy (zlaté rezervy ČNB, nebo nedávné soudní líčení, kdy parta britskejch chuligánů umlátila řetězy - podle názoru britské justice - v sebeobraně českého občana, například).

Na nákupu za hranicema není nic ilegálního ani vychcánkovského. Taky je třeba srovnávat srovnatelné: pochybuju, že by někdo z nás tady na polský tržnici nakoupil shodné železniční modely jako v ČR či nebo v okolních zemích o pětinu levněji.
Petr Barchánek
 
Příspěvky: 260
Registrován: úte 11 črc, 2017 3:54 pm
Bydliště: Zubrnice

Re: Pragomodel

Příspěvekod BohousP » sob 14 kvě, 2022 12:34 pm

Osobně si myslím, že pokud zákony o dph při vývozu povolují odpočet dph (VAT), nevidím žádný důvod, proč to nevyužít. A to, jestli zaplatí VAT královské koruně určují zase jiné předpisy. Možná nemusí. Konec konců, není to dávno, když jsme jezdili do Německa nebo Rakouska (i na Slovensko) a také odpočet MWS využívali.
TT, DCC, NanoX-2017, TC8, ... http://masinky.info
Uživatelský avatar
BohousP
 
Příspěvky: 2922
Registrován: stř 12 kvě, 2010 9:17 am
Bydliště: Praha - Malešice

Re: Pragomodel

Příspěvekod hank » sob 14 kvě, 2022 1:12 pm

Petr Barchánek píše:Prostě si sem zajel nakupovat se slevou cca 1/5 a s tímto přístupem narazil, když my všichni ostatní včetně personálu v Pragomodelu tady ty daně platit musíme...


BohousP píše:A to, jestli zaplatí VAT královské koruně určují zase jiné předpisy. Možná nemusí.


Tohle především nemusí zajímat tuzemského prodejce, zvlášť takového, kteý se nepochybně cítí být profesionálem. Natož aby si z toho dělal názor na morální úroveň všech příslušníků cizího národa a dával to kupujícímu jako zákazníkovi najevo.

Petr Barchánek píše:...vychcanej angličan...


Petr Barchánek píše:...anglán...prachsprostý vychcánek a podvodníček s koloniálními manýry...Oni to mají v genech a ve výchově za posledních několik stovek generací.


Petr Barchánek píše:Já tady nebudu vést flamewar s Hankem...


Pozdě, už jsi začal.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6074
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Pragomodel

Příspěvekod vvitty » sob 14 kvě, 2022 4:45 pm

Hmmm to vraceni dph je dost opruz...
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2623
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Další

Zpět na Modelářské obchody a výrobci

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků