rezinové modely

Tipy, ceny, zkušenosti, poznatky.....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: rezinové modely

Příspěvekod mlha » čtv 02 lis, 2017 4:47 pm

novk2007 píše:
mlha píše:
novk2007 píše:Ano u této firmy jsem tuto rotundu kupoval . :evil: :evil: Ponaučení pro příště. nebrat stavebnici kde není návod . A hnedka si zkontrolovat obsah . No jo člověk je hned chytřejší no. Dejte mě tak 3 až 4 měsíce a uvíde co z toho vznikne . Jsem zvědav jak dopadnou ty okna u JM Detail snad něco pasovat bude a jak udělám ty zbylé 4 trojůhelníky trámoví to budu muset ještě popřemejšlet .No moje předposlední zpráva byla v pátek přes FB že mamka se na poštu v pátek nedostane ale v pondělí tam zajde a zdali to odesílal přes ČP a pokud ano prosím podací číslo zásilky . A pondělí smsku že na poště ani na moje jméno ani na mamku nic není . Vše bez odpovědi. Takže ignorujou moje zprávy. Tím že jsem v Německu tak to asi pán řešit jak to vypadá nebude. Je to škoda ty stavebnice vypadají moc pěkně jsou jednuduché jenom sestavit obvodové zdi střechu a je hotovo bez interieru . Ale kazí si tímhle pověst.

když to dáš s rozměry na papír, tak to udělám



Stačílo by když bych to obkreslil a poslal i s rozměrama na vaši adresu ?

Snad ano, ale přesně. A stačí mailem
H0/MODULY SLOVÁCKO/ep.IV
http://www.kzmslovacko.cz/.
Uživatelský avatar
mlha
 
Příspěvky: 2688
Registrován: ned 27 led, 2008 7:27 pm
Bydliště: Hluk

Re: rezinové modely

Příspěvekod Martin70 » čtv 02 lis, 2017 4:48 pm

novk2007 píše: Jenže problém je ten že ten návod vypadá takto. Takže pořádně ani nevíte co máte mít v té stavebnici .
https://obchod.resinovemodely.cz/fotky3 ... a__41H.pdf

Tak to je takový fotonávod. Pokud chybí klasický textový, může to být ořech. Není tam vypsán soupis dílů. Pochopil jsem to dobře se nabízí více variant rotundy podle počtu stání a tím se mění i počet dílů v dané stavebnici. No myslím si obecně, že návody jsou často slabinou i jinak zdařilých stavebnic. Kdo se vyzná a má zkušenosti, tak si jistě poradí, ale kdo to nezná a dělá třeba poprvé, tak může narazit na mnohá úskalí. Je to často o hledání dalších podkladů a fotografií daného objektu nebo modelu vozidla. Co pomůže, že některé díly zbudou, když jiné chybějí.
Začátečník a obdivovatel H0, nyní bez kolejiště. Hledám informace a uvidím zda se pustím do stavby.
Uživatelský avatar
Martin70
 
Příspěvky: 351
Registrován: sob 19 bře, 2016 9:07 am
Bydliště: Zlín

Re: rezinové modely

Příspěvekod petrh » čtv 02 lis, 2017 4:58 pm

/off kec
V tomto musim rict, ze ani kb nema navody moc podrobne, ale na email zareaguji do 1 dne a rady a odpovedi byly docela podrobne s tim, ze do dalsich verzi zkusi neco i zapracovat a dovysvetlit atd.
H0 se synem
1981-2001 dom. st. Včelnička | 2001-4 Slaný | 2004-6 Nelahozeves | od 2006 Kralupy n.V.
Uživatelský avatar
petrh
 
Příspěvky: 1429
Registrován: čtv 26 čer, 2008 11:14 am
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: rezinové modely

Příspěvekod novk2007 » čtv 02 lis, 2017 5:02 pm

Martin70 píše:
novk2007 píše: Jenže problém je ten že ten návod vypadá takto. Takže pořádně ani nevíte co máte mít v té stavebnici .
https://obchod.resinovemodely.cz/fotky3 ... a__41H.pdf

Tak to je takový fotonávod. Pokud chybí klasický textový, může to být ořech. Není tam vypsán soupis dílů. Pochopil jsem to dobře se nabízí více variant rotundy podle počtu stání a tím se mění i počet dílů v dané stavebnici. No myslím si obecně, že návody jsou často slabinou i jinak zdařilých stavebnic. Kdo se vyzná a má zkušenosti, tak si jistě poradí, ale kdo to nezná a dělá třeba poprvé, tak může narazit na mnohá úskalí. Je to často o hledání dalších podkladů a fotografií daného objektu nebo modelu vozidla. Co pomůže, že některé díly zbudou, když jiné chybějí.

Přéééééésně moje první laser cut stavebnice od Igra model . Perfektní . Vše pasovalo návod byl jednoduchý bylo tam napsáno čím začít atd .Tohle stavědlo jsem stavěl rád, protože si chci udělat modulové diorama ale jen asi tak 3 m dlouhé já to mam kůli místu. Pak jsem začal stavět slavědlo Praha masarykovo nádraží co je na Negrelliho viaduktu od Malé Železnice . V návodu nebylo nic napsané, jen obrazový návod . postupoval jsem podle něj a ejhle kamenné obvodové zdivo které se lepilo na plastový skelet překrývalo okna protože nebylo napsáno která část a kde to má lícovat . Takže jsou to musel namočit do vody stáhnout vysušit a znova. schodiště to stejné Ale tím kolik to zabralo času podruhé to stavědlo dělat nebudu . mě to stačí . líbí se mě to a to je hlavní . to stejné bylo u štítů takže jsem musel tohle stavědlo 2x pčedělávat viz foto zde . Když si otevřete i stranu 4 tak tam jsou také fotky i interiéru . Ale ty chyby které jsem díky návodu udělal už nemůžu opravit
viewtopic.php?f=5&t=9486&start=60
novk2007
 
Příspěvky: 807
Registrován: ned 23 říj, 2011 6:58 am

Re: rezinové modely

Příspěvekod novk2007 » čtv 02 lis, 2017 5:14 pm

Stačílo by když bych to obkreslil a poslal i s rozměrama na vaši adresu ?[/quote]
Snad ano, ale přesně. A stačí mailem[/quote]
Tak jo. Tá to zítra zkusím načrtnou změřit a poslat . Děkuji moc poprosil bych váš email. A napište mě pak co to bude stát . Je to z takového lehkého dřeva ale balza to podle mě není .
novk2007
 
Příspěvky: 807
Registrován: ned 23 říj, 2011 6:58 am

Re: rezinové modely

Příspěvekod vperlik » čtv 02 lis, 2017 9:54 pm

Zdravím, mám dotaz, nedostal jste někdo z vás, prosím pěkně, v týdnu kolem 25.října od této firmy stavebnici "Remíza pro motorový vůz" ? Omylem, místo původně objednaných modulových čel ? Chtěl bych se zeptat na zkušenosti s touto stavebnicí, pokud už nějaké jsou.
Jak jsem dopadl u této firmy já, vám sem napíšu, jen co na to budu mít trošku více času. Původně jsem to chtěl nechat plavat, ale když tady čtu předchozí příspěvky, tak cítím povinnost vás také informovat. Předem zatím jen prozradím, že s touto povedenou firmou to byl také můj první obchod a zcela jistě také poslední.
ČSD H0, DCC, epocha IIIa-IVb
Uživatelský avatar
vperlik
 
Příspěvky: 94
Registrován: pát 20 dub, 2012 7:28 am

Re: rezinové modely

Příspěvekod novk2007 » pát 03 lis, 2017 11:25 am

Tak na tu recenzi jsem teda pěkně zvědavý . Každopádně jsem včera viděl luxusní rotundu od Atelieru WEPE .Kam se na ní hrabe ta od těch resinových modelů. Avšak nějako to nechápu říkali že bude naa jejich strankach k obědnání a ještě tam není
novk2007
 
Příspěvky: 807
Registrován: ned 23 říj, 2011 6:58 am

Re: rezinové modely

Příspěvekod Edys » pát 03 lis, 2017 12:00 pm

novk2007 píše:Tak na tu recenzi jsem teda pěkně zvědavý . Každopádně jsem včera viděl luxusní rotundu od Atelieru WEPE .Kam se na ní hrabe ta od těch resinových modelů. Avšak nějako to nechápu říkali že bude naa jejich strankach k obědnání a ještě tam není


Říkaly že je to novinka mají spoustu dalších věcí v tištěném katalogu které na webu nejsou. Večer naskenuji a mohu poslat kdo by měl zájem. Objednat se to přes email nebo na burze.
Stavím pro zábavu ne pro 100% věrohodnost. Zábava je to oč tu běží.
http://www.moje-vlacky.cz
Uživatelský avatar
Edys
 
Příspěvky: 626
Registrován: sob 05 lis, 2016 9:24 pm
Bydliště: Slaný, práce Praha

Re: rezinové modely

Příspěvekod hank » pát 03 lis, 2017 12:32 pm

Edys píše:
novk2007 píše:Tak na tu recenzi jsem teda pěkně zvědavý . Každopádně jsem včera viděl luxusní rotundu od Atelieru WEPE .Kam se na ní hrabe ta od těch resinových modelů. Avšak nějako to nechápu říkali že bude naa jejich strankach k obědnání a ještě tam není


Říkaly že je to novinka mají spoustu dalších věcí v tištěném katalogu které na webu nejsou. Večer naskenuji a mohu poslat kdo by měl zájem. Objednat se to přes email nebo na burze.


Prosím poslat sken toho katalogu Atelieru WEPE na athene55@seznam.cz. Děkuji předem.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6073
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: rezinové modely

Příspěvekod novk2007 » pát 03 lis, 2017 12:55 pm

Prosím mě také . avongmore@seznam.cz . Děkuji moc .Než jsem šel k zubaři tak jsem volal do Atelieru Wepe .No bylo mě řečeno že ta rotunda v H0 již je ,ale jen 15 stupnová na tu rotundu s 7,5 stupni si budu muset počkat 6 měsíců cca do dubna , rád si na ní počkám je to totiž ta nej nej co jsem kdy viděl .Avšak otázka je co s touhle nekompletní od Resinových modelů . No zkusím si s ní vyhrát . Jako se stavědlem Praha a Brno
Naposledy upravil novk2007 dne pát 03 lis, 2017 2:12 pm, celkově upraveno 1
novk2007
 
Příspěvky: 807
Registrován: ned 23 říj, 2011 6:58 am

Re: rezinové modely

Příspěvekod proky1 » pát 03 lis, 2017 1:42 pm

Prosim mě také DĚKUJI:vaproko@volny.cz
proky1
 
Příspěvky: 74
Registrován: pát 18 čer, 2010 9:49 pm
Bydliště: Stochov

Re: rezinové modely

Příspěvekod jihous » pát 03 lis, 2017 4:15 pm

kdyby mohl přistát scan A-wepe katalogu i u mě: houser@tiscali.cz. Já na burzu nejezdím a blázen čumím jen na E-shop, kde nic - tu nic.
jihous
 
Příspěvky: 317
Registrován: čtv 05 kvě, 2011 12:13 pm

Re: rezinové modely

Příspěvekod Edys » pát 03 lis, 2017 4:29 pm

Máte to tam kluci
Stavím pro zábavu ne pro 100% věrohodnost. Zábava je to oč tu běží.
http://www.moje-vlacky.cz
Uživatelský avatar
Edys
 
Příspěvky: 626
Registrován: sob 05 lis, 2016 9:24 pm
Bydliště: Slaný, práce Praha

Re: rezinové modely

Příspěvekod Michal Vaniš » pát 03 lis, 2017 6:51 pm

prosím michalvanis@centrum/cz
Děkuji
Uživatelský avatar
Michal Vaniš
 
Příspěvky: 399
Registrován: pát 10 črc, 2009 4:51 pm
Bydliště: České Budějovice

Re: rezinové modely

Příspěvekod Edys » pát 03 lis, 2017 7:14 pm

jihous píše:kdyby mohl přistát scan A-wepe katalogu i u mě: houser@tiscali.cz. Já na burzu nejezdím a blázen čumím jen na E-shop, kde nic - tu nic.


Email neexistuje
Stavím pro zábavu ne pro 100% věrohodnost. Zábava je to oč tu běží.
http://www.moje-vlacky.cz
Uživatelský avatar
Edys
 
Příspěvky: 626
Registrován: sob 05 lis, 2016 9:24 pm
Bydliště: Slaný, práce Praha

PředchozíDalší

Zpět na Modelářské obchody a výrobci

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků