rezinové modely

Tipy, ceny, zkušenosti, poznatky.....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: rezinové modely

Příspěvekod lukin1 » úte 21 črc, 2015 10:29 am

radblaz píše:
lukin1 píše:jak už sem psal na FB docela by se šikl nějakej kamenolom či něco podobného...ale nic přehnaně velikého... :D

Lukáši nepruď, Srbsko bude až v zimě.

:D :D :D :D :D WOOOOOW!!!!! takže jako TOTOK?
http://www.obecsrbsko.cz/vismo/galerie3 ... &query=lom
lukin1
 
Příspěvky: 71
Registrován: stř 12 lis, 2014 5:05 pm
Bydliště: Třebíč

Re: rezinové modely

Příspěvekod hank » ned 27 zář, 2015 8:55 pm

Pěkně se rozjeli, kluci... a ještě v létě to tak nevypadalo.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6074
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: rezinové modely

Příspěvekod radeksindy » ned 04 říj, 2015 11:40 am

Přidám trochu zkušeností se stavebnicemi od resinových modelů. Potřeboval jsem postavit polokulisu, která reprezentuje kus dílny a strojní budovu v pivovaru. Zaujal mne stavebnice provozní budova, elektrárna a k tomu jsem přihodil i spojovací bodovu. Stálo mě to celkem asi 860 Kč, nechal jsem si to doručit do poštomatu. Vše proběhlo v pořádku za pár dní jsem měl v ruce obálku. Jen bych doporučil pozměnit formulace v mailu s potvrzenou objadnávkou, kde se už nedostalo na slovíčko prosím nebo nějakou jinou zdvořilou žádost. Výhružný rozkaz, který jsem tam našel, mě nutil k zamyšlení, jestli to vůbec mám platit :-)

A teď ke stavebnicím. V každém z pytlíků jsou díly vyřezané ze dvou papírů. Z tmavěhnědého tloušťky cca 0,4 mm jsou vyřezaná okna, střechy a třeba i komín, z nažloutlého cca 1,5 mm silného zbytek. Z toho plynou dvě věci - střecha je nepoužitelně tenká; římsy, pilastry a další prvky zase nepoužitelně tlusté. Druhý velký problém je samotné architektonické ztvárnění. Jednak cihlové vzory požité na pilastrech nebo spojovací budově jsou složeny z "gigacihel". Na spojovací budově je to 4,2 x 1,5 mm, což je ve skutečnosti 365 x 130 mm (normální formát má 290 x 65 mm), na provozní budově mají délku 7,5 mm, což je 65 cm ve skutečnosti. Velikosti oken, dveří a jejich vzájemné poměry také leckde dostaly zabrat. Na spojovací budově jsou dveře vysoké 25mm (tj asi 2,2 m ve skutečnosti), ale okna začínají ve výšce cca 2 m a jsou vysoká 1,5 m. Trochu nepoměr na jednoduchou spojovací budovu.

Za ty peníze jsem moc nečekal a přesně to jsem dostal :-) Provozní budova byla použita na stavbu polokulisy, použil jsem okna, detaily a střechu si udělám. Ze zbytku bude garáž na autíčka, tak rozhodla rodinná rada mladších. Srovnávat to se stavebnicemis ModelScene, KB-model nebo Igra to ani dost dobře nejde. Z mého modelářského pohledu je to příliš primitivní pojetí budov, ale jinému možná vyhoví.
radeksindy
 
Příspěvky: 2511
Registrován: stř 25 dub, 2007 12:50 pm

Re: rezinové modely

Příspěvekod MkTT » pon 02 lis, 2015 8:46 am

Resinové modely vydaly stavebnici rotundy dle normálie 41H a rozšiřující modul o třech stáních v N, TT a H0.
http://obchod.resinovemodely.cz/Zelezni ... H-d109.htm
http://obchod.resinovemodely.cz/Rozsiru ... H-d113.htm
MkTT
 
Příspěvky: 566
Registrován: stř 08 úno, 2012 3:46 pm
Bydliště: Praha 10

Re: rezinové modely

Příspěvekod MkTT » pon 23 lis, 2015 12:16 am

Byla vydána nová stavebnice Remíza s vodárnou - Mikulášovice: http://obchod.resinovemodely.cz/Remiza- ... e-d147.htm.

36789_147__vyr_146Remiza-Mikulasovice-1.jpg
MkTT
 
Příspěvky: 566
Registrován: stř 08 úno, 2012 3:46 pm
Bydliště: Praha 10

Re: rezinové modely

Příspěvekod hank » úte 23 úno, 2016 8:15 am

Tak mám ke stavebnicím od Rezinových modelů jednu docela vážnou výhradu: Koho a proč proboha napadlo dělat cihlová nároží z černého papíru??? Zkuste si to nabarvit na červeno... Jiné cihlové prvky fasády jsou z 1,5 mm lepenky, to se prostě barevně nedá sjednotit. (Nebudu hodnotit, jestli je ta tloušťka 1,5 mm pro tento účel vhodná, ale to už tu řešil radeksindy, asi to bude jak kde.)

No nic, jdu vymýšlet nějakou náhražku... :evil: BTW, týká se to objektu skladu a kanceláře traťmistra Valašské Klobouky. A taky v té sadě chybí zadní dveře. :roll: Ale ty se dají dobastlit celkem snadno.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6074
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: rezinové modely

Příspěvekod Tkadlec Jaroslav » úte 23 úno, 2016 8:52 am

nastříkej to na bílo a pak červená myslím ,že to bude ok
Tkadlec Jaroslav
 
Příspěvky: 1086
Registrován: sob 19 pro, 2009 1:38 pm
Bydliště: Javorník u Jeseníku

Re: rezinové modely

Příspěvekod MkTT » úte 23 úno, 2016 9:04 am

hank píše:Tak mám ke stavebnicím od Rezinových modelů jednu docela vážnou výhradu: Koho a proč proboha napadlo dělat cihlová nároží z černého papíru??? Zkuste si to nabarvit na červeno...

Někteří výrobci laser-cut stavebnic doporučují natřít všechny díly šedivým základem. Já občas na ně občas používám surfacer Tamiya ve spreji. Myslím, že by to pomohlo i při barvení cihlových zdí.

Mirek
MkTT
 
Příspěvky: 566
Registrován: stř 08 úno, 2012 3:46 pm
Bydliště: Praha 10

Re: rezinové modely

Příspěvekod michal_n_cz » pát 26 úno, 2016 8:10 am

radeksindy píše:Zaujal mne stavebnice provozní budova, elektrárna a k tomu jsem přihodil i spojovací bodovu.


Ta budova je mi povědomá:
http://www.gleimo.com/epages/554732250. ... /GIE0007-Z

Je to k zamyšlení, jak výrobci bojují s podklady, s technologií a použitým materiálem:-) ... a vznikají více, či méně zdařilé polotovary...
Uživatelský avatar
michal_n_cz
 
Příspěvky: 841
Registrován: stř 09 led, 2008 9:17 pm
Bydliště: Olomouc

Re: rezinové modely

Příspěvekod radblaz » sob 05 bře, 2016 8:42 am

hank píše:Tak mám ke stavebnicím od Rezinových modelů jednu docela vážnou výhradu: Koho a proč proboha napadlo dělat cihlová nároží z černého papíru??? Zkuste si to nabarvit na červeno... Jiné cihlové prvky fasády jsou z 1,5 mm lepenky, to se prostě barevně nedá sjednotit. (Nebudu hodnotit, jestli je ta tloušťka 1,5 mm pro tento účel vhodná, ale to už tu řešil radeksindy, asi to bude jak kde.)

No nic, jdu vymýšlet nějakou náhražku... :evil: BTW, týká se to objektu skladu a kanceláře traťmistra Valašské Klobouky. A taky v té sadě chybí zadní dveře. :roll: Ale ty se dají dobastlit celkem snadno.


No Hanku, na sjednoceni povrchu se pouziva primer, kazdy prumerny modelar ti to rekne. Nikdy se nenanasi barva na samotny karton. Protoze zdroj byl od tebe, podklad pro stavebnici, tak si to sam premer a prepocitej.
Po pul roce tvrdit, ze ti chybeji zadni dvere je z meho pohledu spise to, ze jsi je ztratil. Stavebnici jsi mel minimalne 1/2 roku doma a nezkontroloval jsi ji. To mi nerikej.
A vzhledem k tomu, ze sji dostal jen jeden kus (zadarmo a ani jsi nerekl dekuji), zkus nepouzivat mnozne cislo :-)

btw, dostal jsi do ruky druhy prototyp
radblaz
 
Příspěvky: 14
Registrován: pon 22 čer, 2015 4:56 pm

Re: rezinové modely

Příspěvekod michal_n_cz » sob 05 bře, 2016 9:29 am

radblaz píše:No Hanku, na sjednoceni povrchu se pouziva primer, kazdy prumerny modelar ti to rekne. Nikdy se nenanasi barva na samotny karton.

hank má pravdu - černý karton je blbost.
Uživatelský avatar
michal_n_cz
 
Příspěvky: 841
Registrován: stř 09 led, 2008 9:17 pm
Bydliště: Olomouc

Re: rezinové modely

Příspěvekod hank » sob 05 bře, 2016 11:44 am

radblaz píše:
hank píše:Tak mám ke stavebnicím od Rezinových modelů jednu docela vážnou výhradu: Koho a proč proboha napadlo dělat cihlová nároží z černého papíru??? Zkuste si to nabarvit na červeno... Jiné cihlové prvky fasády jsou z 1,5 mm lepenky, to se prostě barevně nedá sjednotit. (Nebudu hodnotit, jestli je ta tloušťka 1,5 mm pro tento účel vhodná, ale to už tu řešil radeksindy, asi to bude jak kde.)

No nic, jdu vymýšlet nějakou náhražku... :evil: BTW, týká se to objektu skladu a kanceláře traťmistra Valašské Klobouky. A taky v té sadě chybí zadní dveře. :roll: Ale ty se dají dobastlit celkem snadno.


No Hanku, na sjednoceni povrchu se pouziva primer, kazdy prumerny modelar ti to rekne. Nikdy se nenanasi barva na samotny karton. Protoze zdroj byl od tebe, podklad pro stavebnici, tak si to sam premer a prepocitej.
Po pul roce tvrdit, ze ti chybeji zadni dvere je z meho pohledu spise to, ze jsi je ztratil. Stavebnici jsi mel minimalne 1/2 roku doma a nezkontroloval jsi ji. To mi nerikej.
A vzhledem k tomu, ze sji dostal jen jeden kus (zadarmo a ani jsi nerekl dekuji), zkus nepouzivat mnozne cislo :-)

btw, dostal jsi do ruky druhy prototyp


Typicky česká reakce: Když je něco zadarmo, zavřou se nad chybami oči... A taky se neřekne celá pravda - ono to tak úplně zadarmo nebylo, někdo musel do archívu atd. Ale budiž: Kolik jsem dlužen?

A mimochodem, právě proto dělám z papíru, abych nepotřeboval základovku. (Když pominu některé výjimky a řeknu to zjednodušeně, zatím jsem si skoro vždycky vystačil s temperami.) Tohle je taky podpásovka - místo rozumného vysvětlení, proč jste použili černý papír, se dozvím, jak to dělají plastikáři. Otevřeno řečeno, to mě zase až tak moc nezajímá. Stejně tak jste nekomentovali oprávněné připomínky, které sem dal radeksindy a ke kterým se tedy tímto taky připojuji.

Nechtěl jsem tu rozpoutávat flamewar, ale řekli jste si o to: Z všech laserových stavebnic, které jsem měl zatím v ruce, se mi s těmi vašimi dělá nejhůř. Mám zkušenost s pěti českými výrobci, nejlepší jsou jednoznačně KB-model a JM Detail, dobrý je i Model Scene, ucházející Awepe, ale tam jsem s tím předem počítal, že si některé věci dodělám sám.

A ještě: Koupil jsem u vás (za peníze, to je preventivní vysvětlení pro ostatní) další model, remízu pro motorový vůz. Předpokládám, že to už prototyp není a když to tedy není zadarmo, že to bude perfektní. Takže až se k tomu dostanu (možná zase za půl roku, mám i jinou práci...), určitě se tady o tom zmíním.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6074
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: rezinové modely

Příspěvekod radblaz » sob 05 bře, 2016 2:23 pm

Kdyz se s nima tak spatne dela, proc si je porizujete?
O plastikovych modelarich jsem nemluvil, ale to nevadi.
A proc tmavehnedy karton, dobre se opracovava a dobre se barvi. Tedy nekomu. Ja pouzivam airbrush a tak neresim problem s temperama. A kdyz je chci pouzit, tak pouziji primer.
Se stavebnici tratmistra se s tebou Marvin pokousel komunikovt, ale ty jsi utipl komunikaci, ze dosla stavebnice a jiz se s nikym nebavim.

Strecha c. 1 http://obchod.resinovemodely.cz/fotky36789/1.jpg
Strecha c. 2 http://obchod.resinovemodely.cz/fotky36789/2.jpg

Obe strechy jsou z toho sameho materialu, ktery ty neumis nabarvit. Barva tempera, dve vrstvy, nepouzit primer.
radblaz
 
Příspěvky: 14
Registrován: pon 22 čer, 2015 4:56 pm

Re: rezinové modely

Příspěvekod hank » sob 05 bře, 2016 3:39 pm

radblaz píše:Kdyz se s nima tak spatne dela, proc si je porizujete?


Tohle je přesně ten způsob argumentace, který by si každý obchodník měl pověsit do zorného pole, aby měl denně na očích odstrašující příklad, jak se nejedná se zákazníkem.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6074
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: rezinové modely

Příspěvekod jihous » sob 05 bře, 2016 8:59 pm

Nechtěl jsem tu rozpoutávat flamewar, ale řekli jste si o to: Z všech laserových stavebnic, které jsem měl zatím v ruce, se mi s těmi vašimi dělá nejhůř. Mám zkušenost s pěti českými výrobci, nejlepší jsou jednoznačně KB-model a JM Detail, dobrý je i Model Scene, ucházející Awepe, ale tam jsem s tím předem počítal, že si některé věci dodělám sám.

Mám otázku: ve výčtu nezmiňujete firmu Igra model (šikulové), záměrně nebo vás jejich nabídka neoslovila?
jihous
 
Příspěvky: 317
Registrován: čtv 05 kvě, 2011 12:13 pm

PředchozíDalší

Zpět na Modelářské obchody a výrobci

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Vážňas a 4 návštevníků