rezinové modely

Tipy, ceny, zkušenosti, poznatky.....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: rezinové modely

Příspěvekod hank » čtv 22 dub, 2021 1:27 pm

Já jsem s oběma entitami pojednávanými v tomto vlákně udělal ± stejnou katastrofální zkušenost jako většina ostatních referujících. Proto mě zaujal příspěvek kolegy Ove z loňského září, který byl s nákupem u Bubi-modelu spokojen. Mám tomu rozumět tak, že se u nich něco změnilo k lepšímu? Stojí za to zkusit u nich nový průzkum bojem?
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6105
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: rezinové modely

Příspěvekod Ivan » úte 14 zář, 2021 3:54 pm

Ahoj všem,

ač jsem četl zdejší špatné zkušenosti s obchodem resinové modely, řekl jsem si, že to zkusím, dyť na webu má stále nové modely, které někdo musí kupovat, že? Hodil se mi portálový dřevěný jeřáb, který bych bral jako základ pro další úpravy. Spolu s tím jsem objednal pár drobností. Zkusím být stručný...

Po objednávce (dle eshopu všechno zboží skladem) přišla obratem faktura. Obratem jsem uhradil a nic. Dodávku zboží jsem musel asi 3x urgovat, až jsem se po cca 3 týdnech dočkal. Nespěchal jsem, ale když píšou skladem a vše jsem zaplatil? Na maily nereagovali (což je, jak jsem zjistil později, jejich oblíbený zvyk), ale aspoň telefon berou. Pan Blažek nemá ani tu slušnost představit se a pozdravit, tvrdí, že žádné maily nedostal. Dohodli jsme se na potvrzení termínu dodání mailem (což provedl) a ejhle, v tělě mailu původní moje zprávy :roll:

Zboží dodáno bez návodu, takže není ani možnost kontroly, zda obsahuje všechny díly. Navíc kvalita materiálu mizerná. Gravírování oken ve stavebnici tak napůl. Nejhorší byla dýha u stavebnice staničky, celá třískovaná, kroutila se, hrubá, očividně by po složení dlouho nevydržela pohromadě. Inu, rozhodl jsem se provést vratku zboží zakopeném na eshopu do 14-ti dnů. Na maily, kam to chtějí zaslat nikdo nereagoval, tak jsem zaslal zboží poštou na jejich ofiko adresu. Nevyzvednuté se vrátilo zpět. Následovali další maily, telefony (že se na to podívá, ale vykašlal se na to)... Cca po dalším měsíci se podařilo domluvit telefonicky vrácení zboží přes zásilkovnu, zboží vyzvednuto a zas nic. Teprve až nyní, po dalším (X-tém) telefonátu nalezl můj mail (přitom průvodní dopis byl s vratkou byl i v balíčku) a prozradil mi, že vratku nemůže vzít, protože není použit jejich formulář, viz obchodní podmínky. Jednak dle zákona rozhodně není povinnost trvat na přesném jejich formuláři, a ani v obchodních podmínkách to nemají uvedeno jako povinnost. Když jsem mu to řekl, zarazil se a pak mi poslal mail, že vrací peníze. Ovšem odečetl položku za jednu stavebnici, onu zastávku z dýhy, že je poškozená. Poškození znamená, že některé díly se vylámaly z rámečku, ale dílům jim nebylo. Vtip je v tom, že takto mi to bylo doručeno :D .

Co říci závěrem? Jsem chudší o dvě poštovné a jednu stavebnici, kterou nemám. Jen tu teď budu za osla, že jsem tam něco objednával :mrgreen:

NEVER MORE!
TTmini Jizerka III/IV ep. (1.3m2, DR5000, Z21 a MM) ... hlavně že mne to baví!
Uživatelský avatar
Ivan
 
Příspěvky: 1701
Registrován: ned 06 říj, 2013 8:06 am
Bydliště: Praha

Re: rezinové modely

Příspěvekod milostt » stř 15 zář, 2021 9:54 am

Od resinových modelu , jsme stavěl tři stavby , jedna po lehčí úpravě dopadla celekm dobře, druhá , už měla více úprav jelikož pár věcí nepasovalo a třetí v půlce stavby šla do koše , jelikož bylo skoro vše špatně , ( rozměry, lícování atd)
za mě asi již nikdy více laser stavebnice od nich , mám tu ještě nějaké 3D tiskya odlitky , ty asi celkem půjdou jen bude práce s otřepy a začištěním
TT moje hobby http://www.mancicke-vlaky.wz.cz/
milostt
 
Příspěvky: 876
Registrován: úte 29 črc, 2008 4:01 pm
Bydliště: Kolín

Re: rezinové modely

Příspěvekod Dusan » stř 22 pro, 2021 6:11 pm

Koukám, že je zde na tento shop více negativ než pozitiv :-) Tak já mám osobní zkušenost kladnou. Objednal jsem v pátek 16.12. a rovnou zaplatil převodem. Ten samý den mi už přišlo oznámení o přijetí Zásilkovnou. Zásilkovna byla bohužel pak tím nejslabším elementem v celém obchodu :x
Dnes jsem to rozbalil a na první pohled spokojenost. Chybějící tištěný návod mne úplně netrápí. Pokud je třeba, na webu mají obrázkové návody ke stažení. Výpalky jsou přesné a pěkné. Kartony jsou OK. Okna jsou zjednodušená, ale ty stejně plánuji od JMdetailu. Znázornění dřevěných stěn skladiště je poslabší ve srovnání třeba s Igrou.
Apropo, do objednávky jsem dal dotaz, že chci za příplatek vypálit o dvě okna navíc. Neplatil jsem navíc nic a místo dvou oken mi přibalili rovnou celé dvě sady :-)
Takže i přes slabší pojetí dřevěných stěn skladu, dávám resinovým obchodům 10 z 10. To co je v krabici, myslím dnes odpovídá požadované ceně.
HO(N),DCC,ep.II.-III.
Uživatelský avatar
Dusan
 
Příspěvky: 1284
Registrován: ned 04 úno, 2007 4:48 pm
Bydliště: Brno

Re: rezinové modely

Příspěvekod milostt » stř 22 pro, 2021 8:23 pm

Ivan píše:Co říci závěrem? Jsem chudší o dvě poštovné a jednu stavebnici, kterou nemám. Jen tu teď budu za osla, že jsem tam něco objednával :mrgreen:

NEVER MORE!


tyhle šmejdy prostě nekupovat, nenechat se zlákat nižší cenou a prostě je ignorovat ať je odvane čas
TT moje hobby http://www.mancicke-vlaky.wz.cz/
milostt
 
Příspěvky: 876
Registrován: úte 29 črc, 2008 4:01 pm
Bydliště: Kolín

Re: rezinové modely

Příspěvekod Jirka Dvorak » pon 27 pro, 2021 6:39 pm

Objednal jsem točnu v H0 a teprve potom jsem narazil na tohle vlákno. Ale zatím bez podstatných výhrad, když pominu rychlost - doručeno cca měsíc po platbě. Součástky vypadají dobře a zdají se být kompletní. Pomalu začínám se stavbou, tak uvidíme.
Uživatelský avatar
Jirka Dvorak
 
Příspěvky: 21
Registrován: čtv 01 led, 2009 8:22 pm
Bydliště: J. Hradec

Re: rezinové modely

Příspěvekod Ivan » pon 27 pro, 2021 9:39 pm

Netvrdím, že vše mají vyloženě špatně, ale celkový přístup k obchodu je prostě špatný, nesolidní. Už to, že na modely v standardní nabídce, které dle webu mají skladem, vyberou peníze a odešlou po měsíci? Prostě lež, skladem nejsou, musí se vyrobit. Přitom by stačilo : uvést dodání 4-6 týdnů, použit v některých případech lepší materiál, řezat trochu pečlivěji a hlavně reagovat na maily a do telefonu si nevymýšlet stále dokola stejně lži. Pak by vše bylo OK. Zas tak moc snad nechci?
Vyzkoušil jsem a poučil jsem se.
TTmini Jizerka III/IV ep. (1.3m2, DR5000, Z21 a MM) ... hlavně že mne to baví!
Uživatelský avatar
Ivan
 
Příspěvky: 1701
Registrován: ned 06 říj, 2013 8:06 am
Bydliště: Praha

Re: rezinové modely

Příspěvekod modeln » pon 09 led, 2023 2:58 pm

Za mňa,úplná pohoda...objednaná rotunda,rozšírená o 3 státia a všetko v poriadku.Podorykam mierka N 1:1.60.Bezbe nemajú v ponuke.
modeln
 
Příspěvky: 427
Registrován: stř 20 úno, 2008 7:42 am

Re: rezinové modely

Příspěvekod Kavka_ » úte 21 úno, 2023 1:27 pm

Kavka_ píše:....
Stavebnice samotné:
Nádraží Mladeč/Cholina - nejsem vyděšen, není to zrovna kvalita pana Bartáka či Vykročila, ale na straně druhé, postavit z toho slušná budova půjde...
.....
Tolik za mne, pocity smíšené, nepřipadám si vlastně nějak ošizený a ani panu Blažkovi nepřipisuji zlé úmysly, další nákup ale asi raději oželím.
Mějte se!


Když už jsem se před časem vyjádřil, dám sem pro představu výsledek rychlého sestavení stavebnice Mladeč od Resinové modely - dodáno jako barvená stavebnice, sestaveno tak jak bylo dodáno, zaměnil jsem střechu za plechovou (3D tisk) a použil vytištěné komíny. Špína z výpalku vytvořila vlastně celkem snesitelnou patinu zdí, takže výsledek je celkem OK... Budova je dodána s interiérem, který bylo třeba částečně upravit, ale celou stavbu zpevnil a rozdělil na jednotlivé místnosti, takže model je celkově doscela nezničitelný (přinejmenším pádem...)
20230213_160029.jpg

20230213_160038.jpg

20230213_160025.jpg
TT, V. - VI. epocha, ČD
- kolejiště realizovaná na malých plochách neškodí v jakémkoli množství -
Uživatelský avatar
Kavka_
 
Příspěvky: 421
Registrován: pon 01 úno, 2016 10:03 pm
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: rezinové modely

Příspěvekod medwa » úte 21 úno, 2023 2:58 pm

To je slušný výsledek, díky za tu referenci!
medwa
 
Příspěvky: 24
Registrován: stř 28 kvě, 2014 6:37 pm

Re: rezinové modely

Příspěvekod Martin70 » úte 21 úno, 2023 10:13 pm

Za sebe bych to viděl taky na slušně provedenou budovu železniční stanice.
Co by se dalo vylepšit pokud bude chuť ze strany stavitele čili tvůrce modelu jsou "detaily" na střeše co se týká klempířiny : štíty, závětrné lišty zboku krytiny (tuším, že tam nejsou dodělány) úžlabí = krytina je u sebe, měla by tam být mezera s "podplechováním", osazení žlabů - stáří dle uváhy stavitele a svody dešťovky do kanálu nebo s kolínkem na úrověň terénu. Asi taky dráty a hromosvody. pak by to dostalo daleko lepší šnak. Z mé strany jen návrh, možná je to plánováno a pod. Ať se daří a stavba dělá radost. :)
Začátečník a obdivovatel H0, nyní bez kolejiště. Hledám informace a uvidím zda se pustím do stavby.
Uživatelský avatar
Martin70
 
Příspěvky: 351
Registrován: sob 19 bře, 2016 9:07 am
Bydliště: Zlín

Re: rezinové modely

Příspěvekod Kavka_ » stř 22 úno, 2023 4:04 pm

Martin70 píše:Za sebe bych to viděl taky na slušně provedenou budovu železniční stanice.
Co by se dalo vylepšit pokud bude chuť ze strany stavitele čili tvůrce modelu jsou "detaily" na střeše co se týká klempířiny : štíty, závětrné lišty zboku krytiny (tuším, že tam nejsou dodělány) úžlabí = krytina je u sebe, měla by tam být mezera s "podplechováním", osazení žlabů - stáří dle uváhy stavitele a svody dešťovky do kanálu nebo s kolínkem na úrověň terénu. Asi taky dráty a hromosvody. pak by to dostalo daleko lepší šnak. Z mé strany jen návrh, možná je to plánováno a pod. Ať se daří a stavba dělá radost. :)

jj, zastavil jsem stavbu ve fázi, která dává představu, co jde získat ze stavebnice. V originále je krytina bobrovka (subjektivně bych řekl s lehce většími šablonami), závětrné lišty a plechov střecha nad nástupiště. Jinak vše, tak jak je vidět na fotkách. Tato budova sama ještě nějaké ty drobné úpravy dozná, ale je spíše záplatou na koutek kamarádova kolejiště, než na něj dojde řada pro finální úpravu, takže svému účelu poslouží i se zmíněnými nedostatky.
TT, V. - VI. epocha, ČD
- kolejiště realizovaná na malých plochách neškodí v jakémkoli množství -
Uživatelský avatar
Kavka_
 
Příspěvky: 421
Registrován: pon 01 úno, 2016 10:03 pm
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: rezinové modely

Příspěvekod Petr Barchánek » čtv 23 úno, 2023 8:33 am

Má někdo zkušenosti s budovou Zubrnice od tohoto výrobce? Že bychom si doma s dětma postavili dioráma v TT, nebo rovnou celý segment, když to máme za rohem od baráku?
Petr Barchánek
 
Příspěvky: 262
Registrován: úte 11 črc, 2017 3:54 pm
Bydliště: Zubrnice

Předchozí

Zpět na Modelářské obchody a výrobci

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků