rezinové modely

Tipy, ceny, zkušenosti, poznatky.....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: rezinové modely

Příspěvekod jihous » pát 03 lis, 2017 8:46 pm

chyba já to nedal celý : houser71@tiscali.cz, a moc díky za odezvu
jihous
 
Příspěvky: 317
Registrován: čtv 05 kvě, 2011 12:13 pm

Re: rezinové modely

Příspěvekod Edys » sob 04 lis, 2017 7:04 am

Stavím pro zábavu ne pro 100% věrohodnost. Zábava je to oč tu běží.
http://www.moje-vlacky.cz
Uživatelský avatar
Edys
 
Příspěvky: 626
Registrován: sob 05 lis, 2016 9:24 pm
Bydliště: Slaný, práce Praha

Re: rezinové modely

Příspěvekod novk2007 » úte 07 lis, 2017 7:54 am

vperlik píše:Zdravím, mám dotaz, nedostal jste někdo z vás, prosím pěkně, v týdnu kolem 25.října od této firmy stavebnici "Remíza pro motorový vůz" ? Omylem, místo původně objednaných modulových čel ? Chtěl bych se zeptat na zkušenosti s touto stavebnicí, pokud už nějaké jsou.
Jak jsem dopadl u této firmy já, vám sem napíšu, jen co na to budu mít trošku více času. Původně jsem to chtěl nechat plavat, ale když tady čtu předchozí příspěvky, tak cítím povinnost vás také informovat. Předem zatím jen prozradím, že s touto povedenou firmou to byl také můj první obchod a zcela jistě také poslední.

A co se ván tedy stalo s touto firmou je to horší než jsem měl já nebo lepší ?
novk2007
 
Příspěvky: 807
Registrován: ned 23 říj, 2011 6:58 am

Re: rezinové modely

Příspěvekod vperlik » pát 10 lis, 2017 11:02 am

novk2007 píše:
vperlik píše:Zdravím, mám dotaz, nedostal jste někdo z vás, prosím pěkně, v týdnu kolem 25.října od této firmy stavebnici "Remíza pro motorový vůz" ? Omylem, místo původně objednaných modulových čel ? Chtěl bych se zeptat na zkušenosti s touto stavebnicí, pokud už nějaké jsou.
Jak jsem dopadl u této firmy já, vám sem napíšu, jen co na to budu mít trošku více času. Původně jsem to chtěl nechat plavat, ale když tady čtu předchozí příspěvky, tak cítím povinnost vás také informovat. Předem zatím jen prozradím, že s touto povedenou firmou to byl také můj první obchod a zcela jistě také poslední.

A co se ván tedy stalo s touto firmou je to horší než jsem měl já nebo lepší ?

Omlouvám se za opožděnou reakci, ještě to není celé uzavřené, nicméně dopadl jsem tak, že nemám nic, přestože jsem zaplatil dopředu. Chybně dodané zboží (viz můj předešlý příspěvek) jsem na žádost obchodu zaslal na svoje náklady zpět a dodnes nemám ani objednanou stavebnici, ani peníze zpět. Jen špatnou zkušenost a přesvědčení, že od této firmy již nikdy nic. Kvalitu stavebnice tedy nemohu posoudil, nebylo mi to dopřáno. Jsem už starší člověk, něco pamatuji, mám zkušenosti s desítkami obchodů a burz u nás i v zahraničí, většinou vynikající, některé slabší, ale s tak arogantním a nestandardním chováním obchodníka jsem se ještě nesetkal. Že se stane občas chyba, je pochopitelné, ale každý by jistě následně očekával vstřícné a slušné jednání, aby se chyba co nejdříve napravila a zákazník dostal to co si objednal a zaplatil. Ano, je možné, že pokud má někdo to štěstí, že mu přijde to co si objednal a je s tím spokojen (resp. smířen), může být vše ok. Ale běda, když nastane jakýkoliv problém (a je jedno že vinou obchodu, zde i výrobce), okřídlené "náš zákazník, náš pán" tady rozhodně neplatí a pojem "omluva" zde neznají. Proto jsem se rozhodl, že v tomto případě zašlu podnět k prošetření na ČOI.

Edit: 10.11. Tak dnes mírný pokrok, byly mě vráceny na účet peníze, ale o 42 Kč méně, prý počítají svoje nejnižší poštovné, takže je nezajímá, kolik jsem za poštovné zaplatil já. Potom nevím, proč chtěli poslat potvrzení, kolik poštovné stálo. Na můj dotaz, proč jsem byl potrestán já, když se spletli oni, žádná odpověď.
Takže moje výsledná bilance s touto povedenou firmou od 16.října do 10.listopadu: zcela zbytečná komunikace, hromada ztraceného času, žádná stavebnice, - 42 Kč. A jak tady čtu příspěvek od kolegy, tak je postižen podobně. No, naštěstí je dostatek jiných firem a obchodů, kde si zákazníků váží. A ještě adresa obchodu: https://obchod.resinovemodely.cz/, v nadpisu vlákna to není přesně.
Naposledy upravil vperlik dne pát 10 lis, 2017 8:36 pm, celkově upraveno 2
ČSD H0, DCC, epocha IIIa-IVb
Uživatelský avatar
vperlik
 
Příspěvky: 94
Registrován: pát 20 dub, 2012 7:28 am

Re: rezinové modely

Příspěvekod novk2007 » pát 10 lis, 2017 5:18 pm

Ajá jsem dneska napsal na jejich FB že jsem u této firmy koupil poprvé a naposled a dal jsem zde odkaz na tuto diskuzi . Avšak můj komentář byl blokovoný takže nešel vložit k jejich novince. Dneska příjdu z práce a mam email od Resinových modelů žeprý díly byly posílány kurýrem In Time a že se to vrátilo zpět .Před tím jsem však prosil Jestli by to bylo možné zaslat Českou poštou .Takže cca po 3 týdnech jsem dostal odpoved . A do tedka díly stále nejsou k dispozici . No už to řeším trošku jinak s firmou JM detail a ještě s jedním pánem . Ale co vím je to že do dubna si počkám na Rotundu od Atelier WEPE
novk2007
 
Příspěvky: 807
Registrován: ned 23 říj, 2011 6:58 am

Re: rezinové modely

Příspěvekod hank » pát 29 kvě, 2020 6:31 am

Máte s nimi po 3 letech nějaké nové zkušenosti?
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6074
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: rezinové modely

Příspěvekod Kavka_ » sob 20 čer, 2020 6:30 am

hank píše:Máte s nimi po 3 letech nějaké nové zkušenosti?

uvidíme - právě jsem 8.6.2020 nakoupil tři stavebnice celkem za cca 1000 Kč. Během úhrady jsem zaznamenal problém (nešla úhrada online), který jsem řešil emailem a obdržel na něj okamžitou odpověď. Uvedená doba dodání cca 10 dní, takže jsem k 18.6. zaslal dotaz, co mohu očekávat a prozatím jsem bez odpovědi...
Nevím, jak je možné, že jsme nezačal zdejšími recenzemi - člověk by si řekl, že je už zkušený, ale jak je vidět, nějak se to občas nepotká:-) Jakmile bude něco nového, přidám sem aktualizaci...
TT, V. - VI. epocha, ČD
- kolejiště realizovaná na malých plochách neškodí v jakémkoli množství -
Uživatelský avatar
Kavka_
 
Příspěvky: 419
Registrován: pon 01 úno, 2016 10:03 pm
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: rezinové modely

Příspěvekod kakbus » sob 20 čer, 2020 11:15 am

Já používám převážně komunikaci přes FB a tam odpovídají v řádu hodin. Jinak s kamarádem jsme zakoupili několik staveb. Objednávka přišla nekompletní. Na dotaz nám bylo odpovězeno že to posílali ve dvou zásilkách. (jedno poštovné). Já si koupil skladiště za cca 200 Kč a až na jednu chybu ve výpalku jsem zatím spokojen. Tu chybu byli ochotni řešit, což jsem nakonec nevyužil. Abych to shrnul: zvláštní způsob dodání, ale komunikace a nakonec i objednávka v pohode.
H0
kakbus
 
Příspěvky: 95
Registrován: pát 20 pro, 2013 1:29 pm

Re: rezinové modely

Příspěvekod Kavka_ » sob 20 čer, 2020 11:31 am

Díky za naději, budu i nadále doufat. Nějaká ta chybka ve výpalku nakonec nevadí, včera jsem skládal kousek z dílny Bubi model, tak jsem obrněn... :-) a objednával jsem natolik specifické stavby, že nakonec volba jiného dodavatele vlastně nebyla alternativou ...
TT, V. - VI. epocha, ČD
- kolejiště realizovaná na malých plochách neškodí v jakémkoli množství -
Uživatelský avatar
Kavka_
 
Příspěvky: 419
Registrován: pon 01 úno, 2016 10:03 pm
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: rezinové modely

Příspěvekod Kavka_ » sob 15 srp, 2020 8:17 pm

Kavka_ píše:
hank píše:Máte s nimi po 3 letech nějaké nové zkušenosti?

uvidíme - právě jsem 8.6.2020 nakoupil tři stavebnice celkem za cca 1000 Kč. Během úhrady jsem zaznamenal problém (nešla úhrada online), který jsem řešil emailem a obdržel na něj okamžitou odpověď. Uvedená doba dodání cca 10 dní, takže jsem k 18.6. zaslal dotaz, co mohu očekávat a prozatím jsem bez odpovědi...
Nevím, jak je možné, že jsme nezačal zdejšími recenzemi - člověk by si řekl, že je už zkušený, ale jak je vidět, nějak se to občas nepotká:-) Jakmile bude něco nového, přidám sem aktualizaci...


Dovolím si tedy doplnění kompletní anabáze:
7.6.2020 - nákup 3 stavebnic, s poštovným asi 1265 Kč.
8.6.2020 - úhrada, komunikace s obchodem ohledně opravy způsobu platby blesková - čekám...
18.6.2020 - upomenul jsem dodání
22.6.2020 - upomenul jsem dodání
22.6.2020 - obdržena odpověď, omluva s tím, že pan Blažek podstoupil hospitalizaci a bylo mi přislíbeno urychlené odeslání
28.6.2020 - upomenul jsem příslíbené odeslání zásilky
29.6.2020 - Zásilkovna mi oznámila, že očekává dodání zásilky, kterou mi bude doručovat
3.7.2020 - zásilka dorazila, obratem jsem vyzvedl
Tady jsem naneštěstí zjistil, že dorazily pouze dvě stavebnice místo tří a navíc v krabičce nádražní budovy Cholina byla ve skutečnosti obrácená varianta - Mladěč
3.7.2020 - podal jsem reklamaci k obsahu zásilky. Po zkušenostech z posledního měsíce jsem i z pohledu vršení nákladů na poštovné na obou stranách navrhl, že si případně umím představit, že si ponechám Mladeč a s nějakou malou kompenzací v podobě např. menší stavebnice se spokojím jen s doposláním chybějící stavebnice
3.7.2020 - okamžitá odpověď pana Blažka - omluva, chybějící stavebnici, stejně tak i správnou variantu návražní budovy dopošle 4.7., nesprávnou stavebnici si u mne vyzvedne kurýr - tedy ok, souhlasil jsem
18.7.2020 - upomenul jsem po 15cti dnech slíbené...
27.7.2020 - upomenul jsem slíbené dodání po dalším týdnu
3.8.2020 - upomenul jsem slíbené dodání po měsící od poslední komunikace ze strany pana Blažka - navrhnul jsem i částečnou refundaci za chybějící stavebnici s tím, že se se stavem věcí spokojím tak, jak jsou
4.8.2020 - informace k zásilce od Zásikovny
6.8.2020 - zásilka dorazila, obratem jsem vyzvedl
Součástí zásilky je chybějící stavebnice a zřejmě jako pokus o nápravu výpalky obvodových stěn budovy Cholina - sice nelze použít k sestavení požadované varianty, chybí přinejmenším dalších cca 5 dílů, které jsou zrcadlové, ale dejme tomu...
6.8.2020 - zaslal jsem panu Blažkovi email s informací, že považuji věc za vyřízenou i přes výše uvedené skutečnosti a za mne jsme vyrovnáni...
Celé se to vešlo do dvou měsíců na den přesně... Zda jsme s tím hotovi vlastně netuším, poslední komunikace od pana Blažka je z 3.7.2020, jinak když už, tak spíše konal bez dalších vysvětlujících emailů...

Stavebnice samotné:
Nádraží Mladeč/Cholina - nejsem vyděšen, není to zrovna kvalita pana Bartáka či Vykročila, ale na straně druhé, postavit z toho slušná budova půjde...
Činžovní dům - stavebnice je velmi hrubá, ponechávající prostor k dotvoření, obsahuje faktické chyby vycházející zřejmě z předlohy, nemohu se zbavit dojmu, že se jedná o do značné míry "obšlehnutou" stavebnici paneláku KB model. Po menší opravě zprovoznit také půjde, realisticky viděno zřejmě použiji 3D výtisk modelu, který jsem si zatím připravil při marném čekání na druhý kus...
(jednalo se o: https://obchod.resinovemodely.cz/civiln ... nzovni-dum - pro srovnání: https://www.kb-model.eu/mtbmodel/eshop/ ... ovy-dum-TT - u obou budov zadní vchod v nesprávné úrovni, kdyby už byl na stejné úrovni, byl by byl spíše na boku budovy...)

Tolik za mne, pocity smíšené, nepřipadám si vlastně nějak ošizený a ani panu Blažkovi nepřipisuji zlé úmysly, další nákup ale asi raději oželím.
Mějte se!
TT, V. - VI. epocha, ČD
- kolejiště realizovaná na malých plochách neškodí v jakémkoli množství -
Uživatelský avatar
Kavka_
 
Příspěvky: 419
Registrován: pon 01 úno, 2016 10:03 pm
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: rezinové modely

Příspěvekod Ove » sob 19 zář, 2020 8:49 pm

škoda, že jsem na toto vlákno nenarazil dříve, vyhnul bych se nákupu široko daleko, nicméně:
- loni v listopadu naprosto skvělá komunikace ohledně rotundy, nakonec objednána a zaplacena, termín dodání dle webu “do měsíce” mi nevadil, dodací adresa poštou na můj P.O.Box do Havl.Brodu
- v polovině ledna dotaz na dodání, odpověď: “Ve středu po burze..” (Burza byla poslední víkend v lednu)
- rotundu jsem si chtěl vyzvednout v sídle firmy, po cestě domů, bylo mi odpovězeno, že v sídle ne, ale v dílně v Kobylisích, což mi vyhovovalo, páč jezdím skoro okolo...
- v dohodnutý den jsem se chtěl stavit, bohužel odpověď “jsem v nemocnici”
- o týden později opět “nebudu” a že pošle kurýrem.. to mi nevyhovuje, páč jsem stále na cestách po klientech, tak jsem požádal o poštu anebo, že se stavím, jezdím každý týden okolo... bez odpovědi, zásilka na poštu nedorazila
- v polovině února jsem na webu zjistil, že doručují nově do zásilkovny, tak jsem pořádal o zaslání tam, odpověď žádná...
- o tři týdny!!! později zpráva, že zásilka byla expedována... bohužel druhý den vypukl “covid”, zásilkovna byla uzavřena a nakonec zrušena
- od té doby nic, posílal jsem další email, bez odpovědi
- počátkem dubna mi přišla zpráva, že mi bude kurýr doručovat zásilku, druhý den volá, že je před barákem a neví, kam zvonit. Koukám z okna, auto nikde.. bodejť by jo, když byla zásilka poslána do Prahy, místo požadovaného Havl.Brodu...
Dnes krabice rozbalena a započata stavba, bohužel hned na začátku jsem zjistil, že chybí jedna “základová deska”... a namátkou - střešní díly, které by u rotundy měly být logicky stejné, dorazily různých tvarů a podle počtu bude jeden chybět... no, je to na reklamaci... JENŽE?
po přečtení této diskuze jsem usoudil, že si nebudu kazit náladu další NEkomunikací s tímto člověkem a energii vynaložím jiným směrem...

PS: ještě na okraj mých zkušeností - začal jsem dnes i stavbu modelu od BUBI-ho, na kterého jsem četl víceméně negativa, ovšem jeho stavebnice (nádraží HK - Slezské předměstí) a rotunda RM jsou neporovnatelné. Od BUBI vše čisté, díly logicky zapadají do sebe. Díly od RM zřejmě vezla párovka v uhláku, páč všechno černé, ruce jsem si umýval co čtvrt hodiny, stůl zaptatlanej, polo-návod jsem nakonec vygůglil na webu, ovšem pochopit z něj např. složení podpěrných sloupů pod krovy se mi nepodařilo...

EDIT: po opětovném přečtení příspěvku od NOVK2007 jsem zjistil další chybějící díl...
Naposledy upravil Ove dne sob 19 zář, 2020 8:58 pm, celkově upraveno 2
Uživatelský avatar
Ove
 
Příspěvky: 577
Registrován: sob 18 srp, 2018 7:14 pm
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: rezinové modely

Příspěvekod Ove » sob 19 zář, 2020 8:56 pm

novk2007 píše:... jsem zjistil podle návodu že místo 4 trojúhelníkú trámoví mám jen 3 jenže to je pro 3 místnou já mám 5ti místnou takže celkem 7 by mělo být ve stavebnici. Já mám jen 3...
Tomáš Novák

Hoj. Símtě, pokud máš ještě tuto rotundu, mohl bys detailně vyfotit strukturu sloupů pod trámoví? Snažím se pochopit návod, leč bezúspěšně...
a podle tvého příspěvku jsem taky přepočítal a taky mi jeden chybí...
Uživatelský avatar
Ove
 
Příspěvky: 577
Registrován: sob 18 srp, 2018 7:14 pm
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: rezinové modely

Příspěvekod belas » stř 21 dub, 2021 12:45 pm

Tak tohoto výrobce jsem si pro všechny příště zakázal. Komunikace špatná. Kvalita též. Objednal jsem celkem šest věcí během cca3let. Proč? Na výběr do druhé epochy toho zas až moc není. Na dotaz mohu být konkrétní,ale přiznám se,že bych na tohoto výrobce raději zapomněl.
belas
 
Příspěvky: 3
Registrován: ned 08 pro, 2013 3:24 pm

Re: rezinové modely

Příspěvekod kubrt » stř 21 dub, 2021 8:51 pm

Taky jsem koupil před léty budovu stanice( špatný návod postupu stavby :x , hodně věcí jsem si musel vyhledat jinde ) říkám dost a naposledy. :x Za hodně peněz málo muziky. :x
kubrt
 
Příspěvky: 55
Registrován: pon 30 zář, 2013 6:11 pm

Re: rezinové modely

Příspěvekod hank61 » čtv 22 dub, 2021 5:03 am

Od Bubi jsem měl tu čest seznámit se s tím nejhorším, s čím jsem se mohl za posledních 7 let setkat. Naštěstí to byly jen dvě stavby, které jsem po velkých útrapách a improvizacích nějak dokončil. Pokud je kvalita a kompletnost podobná i u jejich ostatních produktů, tak nedej bože si tam koupit třeba lokomotivu... :mrgreen:
Celoživotní hračička ;-)
https://hank61.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
hank61
 
Příspěvky: 2488
Registrován: sob 15 bře, 2014 5:42 pm
Bydliště: Hořovice

PředchozíDalší

Zpět na Modelářské obchody a výrobci

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků