pojezdy tt

Tipy, ceny, zkušenosti, poznatky.....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

pojezdy tt

Příspěvekod lubomírz » pon 18 bře, 2013 8:57 pm

Zdravím,
chtěl bych se zeptat jaké máte zkušenosti a hlavně spokojenost s pojezdy v modelové velikosti TT od výrobce www.tt-zeleznice.cz. Měl by být z Havlíčkova Brodu.
Mám v plánu od nich vzít nějaké pojezdy. Díky všem za recenze.
lubomírz
 
Příspěvky: 38
Registrován: pát 20 úno, 2009 6:16 pm
Bydliště: Hodonín

Re: pojezdy tt

Příspěvekod lubomírz » stř 20 bře, 2013 7:36 pm

Nikdo žádné zkušenosti??
lubomírz
 
Příspěvky: 38
Registrován: pát 20 úno, 2009 6:16 pm
Bydliště: Hodonín

Re: pojezdy tt

Příspěvekod Luis0 » pon 15 dub, 2013 12:06 am

No nevím, nevím ... Poněkud bych se obával těch čistě mosazných převodů ... bude to asi kravál a mosazný piliny v kolejišti. :lol:
Výrobky neznám (jen co jsem si prohlídnul fotky na jejich stránkách), ale protože mám na stovkách aplikací vyzkoušené, že převod kov na kov se opotřebí mnohem rychleji než plast-plast, popř. plast-kov tak bych byl s volbou oněch pojezdů opatrný. Tvrdit, že se mosazné převody neopotřebují je skutečně velmi odvážné. :wink:
Luis0
 
Příspěvky: 104
Registrován: ned 01 bře, 2009 4:56 pm
Bydliště: Víska 6

Re: pojezdy tt

Příspěvekod Jacek » pon 15 dub, 2013 9:47 am

Luis0 píše:No nevím, nevím ... Poněkud bych se obával těch čistě mosazných převodů ... bude to asi kravál a mosazný piliny v kolejišti. :lol:
Výrobky neznám (jen co jsem si prohlídnul fotky na jejich stránkách), ale protože mám na stovkách aplikací vyzkoušené, že převod kov na kov se opotřebí mnohem rychleji než plast-plast, popř. plast-kov tak bych byl s volbou oněch pojezdů opatrný. Tvrdit, že se mosazné převody neopotřebují je skutečně velmi odvážné. :wink:

Poněkud přeháníte... Před pár lety jsem neměl jiné pojezdy než od p. Vilingera, bydlíme totiž ve stejném městě. Za několik let se nic "neochechlalo", už vůbec nemůže být řeč o nějakých pilinách v kolejišti, to je nesmysl. Jaký by ten provoz musel být? 10 hodin za den?. To spíš na jakémkoliv pojezdu odejdou sběrače nebo uhlíky motoru, resp. u těch levných celý motor. Nevýhodou je ta hlučnost, zvlášť ve vyšších rychlostech. Pojezdy samy o sobě chodí sice tiše, ale na kolejišti hodně rezonují.
Uživatelský avatar
Jacek
 
Příspěvky: 887
Registrován: sob 20 led, 2007 10:03 pm
Bydliště: Moravskoslezský kraj


Zpět na Modelářské obchody a výrobci

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků