Prodejna Modely.biz

Tipy, ceny, zkušenosti, poznatky.....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Příspěvekod VoVo » sob 18 říj, 2008 1:19 pm

Svůj příspěvek jsem se rozhodl odstranit jako nesouhlas s praktikami, které zde probíhají ze strany majitele diskuzního fóra, kdy jsou nezištně míněné diskuze a poskytnutné informace od modelářů zneužívány pro komerční aktivity, překrucovány, je zde na úkor komerčních aktivit omezováno svobodné vyjadřování, probíhá neustálé řízení diskuzí, zamykání vláken, odstraňování příspěvků a sám vlastník se zde chová mnohem méně vhodně a slušně, než co ostatním uživatelům vyčítá. Nashledanou v lepších časech :)
Naposledy upravil VoVo dne stř 27 srp, 2014 5:07 pm, celkově upraveno 1
Přátelé, tak s tímhle fórem, já jsem skončil.
Uživatelský avatar
VoVo
 
Příspěvky: 383
Registrován: pon 16 čer, 2008 11:58 am
Bydliště: kdekoliv, hlavně mimo toto fórum :)

Příspěvekod Baterfly » sob 18 říj, 2008 1:49 pm

Zdar, z Hlavního nádraží, případně v Jindřižské stačí sednout na tramvaj č.9 směr Sídliště Řepy a vystoupit na Slánské a dojít to pěšky. Z Jindřižské můžeš ještě 3, 14 nebo 24 na Moráň a tam na 10 směr Řepy. Ale stejně ta 9 stačí, a má poloviční intervaly. Na Slánské vystoupíš a za sebou máš most prěs koleje. V pravo před mostem je chodník jakoby na most a podél té silnice. A tamtudy dojdeš z kopce ke světelné křížovatce a v pravo před ní je vilka a tam je prodejna.
Baterfly
 
Příspěvky: 57
Registrován: pon 23 čer, 2008 7:56 pm

Příspěvekod Hloubkar » sob 18 říj, 2008 3:22 pm

JBr píše:Casove nejkratsi cesta je asi primo na hlavaku nasednout na metro (C), dojet na Florenc, tam prestoupit na B a dojet na Nove Butovice. Tam hnedka od metra odjizdi autobus 164, tim dojet na zastavku Bily Beranek. Kdyz tam ze 164ky vystoupis, tak se vratis asi 20-30 metru zpatky na krizovatku a hnedka po leve ruce budes mit vjezd do dvora u velke vily a tam v prizemi najdes modely.biz :)


Díky za radu. U Butovic to trochu znám. Byl jsem tam na E-dayi. A kolikátá zastávka je potom ta Bílý beránek? Nebo je v Praze i v autobusech ten hlasovej systém, kterej říká stanice jako v metru?
H0- měřítko králů! těm se to do hradu všechno krásně vejde
VI. epocha ČR Analog
Uživatelský avatar
Hloubkar
 
Příspěvky: 262
Registrován: pon 01 zář, 2008 4:10 am
Bydliště: Staré Čívice

Příspěvekod JBr » sob 18 říj, 2008 3:28 pm

VoVo píše:Oproti ty variante 2x prestup je to delsi tak o 5 minut kdyz by vsechno jelo, o vikendu bych to metro ani nezkousel, to by byla uplna ztrata casu, lepsi ta tramvaj!


O vikendu ma hlavne Michal zavreno :)

Od 14 do 19 jezdi 164 4x do hodiny, to je imho celkem jeste rozumne. V jinou dobu a o vikendu je to horsi. Kazdopadne tuhle cestu jsem navrhoval proto, ze je nejvhodnejsi pro cloveka, co se boji, ze se ztrati :) Nemusi nikde bloudit od tramvaje. Tramvaj ale zase samozrejme umoznuje vetsi casovou flexibilitu, protoze jede casteji.
TT/D V/VI.
Uživatelský avatar
JBr
 
Příspěvky: 1265
Registrován: čtv 20 zář, 2007 7:25 pm
Bydliště: Hostivice a obcas Chotebor

Příspěvekod JBr » sob 18 říj, 2008 3:32 pm

Hloubkar píše:Díky za radu. U Butovic to trochu znám. Byl jsem tam na E-dayi. A kolikátá zastávka je potom ta Bílý beránek? Nebo je v Praze i v autobusech ten hlasovej systém, kterej říká stanice jako v metru?


V busu je jak hlasove upozornovani, tak svetelna tabule. Je to asi sedma nebo osma zastavka. Jinak ze prijizdis na misto se da poznat treba tak, ze 164ka huci dolu z tahlejsiho kopce po viceproude silnici, dole pod kopcem je svetelna krizovatka, na ktere zahyba doleva do normalni ulice a jede zase do kopce. Ale urcite bude hlasit zastavky, takze bych se nebal :)
TT/D V/VI.
Uživatelský avatar
JBr
 
Příspěvky: 1265
Registrován: čtv 20 zář, 2007 7:25 pm
Bydliště: Hostivice a obcas Chotebor

Příspěvekod VoVo » sob 18 říj, 2008 4:08 pm

Svůj příspěvek jsem se rozhodl odstranit jako nesouhlas s praktikami, které zde probíhají ze strany majitele diskuzního fóra, kdy jsou nezištně míněné diskuze a poskytnutné informace od modelářů zneužívány pro komerční aktivity, překrucovány, je zde na úkor komerčních aktivit omezováno svobodné vyjadřování, probíhá neustálé řízení diskuzí, zamykání vláken, odstraňování příspěvků a sám vlastník se zde chová mnohem méně vhodně a slušně, než co ostatním uživatelům vyčítá. Nashledanou v lepších časech :)
Naposledy upravil VoVo dne stř 27 srp, 2014 5:09 pm, celkově upraveno 1
Přátelé, tak s tímhle fórem, já jsem skončil.
Uživatelský avatar
VoVo
 
Příspěvky: 383
Registrován: pon 16 čer, 2008 11:58 am
Bydliště: kdekoliv, hlavně mimo toto fórum :)

Příspěvekod Hloubkar » sob 18 říj, 2008 5:01 pm

Až tam pojedu, tak to bude všední den. Jezdím tam jednou za 3 měsíce, ale jak to vidím, tak se tam zajdu kouknout až v dubnu. Teď to bude takový časově náročnější. Každopádně díky za rady. Tady to máme takový jednodušší. V Pardubicích končej čísla autobusů někde na 28 a pak kolem mě v Práglu projede 259 a už vzpomínám, jak je u nás krásně. :D V Čivicích nadáváme, jakej je tad yprovoz a že není klid, a pak na Pavláku vylezu z metra a zase vzpomínám... :D
H0- měřítko králů! těm se to do hradu všechno krásně vejde
VI. epocha ČR Analog
Uživatelský avatar
Hloubkar
 
Příspěvky: 262
Registrován: pon 01 zář, 2008 4:10 am
Bydliště: Staré Čívice

Příspěvekod vvitty » sob 18 říj, 2008 7:39 pm

VoVo píše:
Hloubkar píše:Nebo je v Praze i v autobusech ten hlasovej systém, kterej říká stanice jako v metru?

Jo tak tohle už k nám taky dorazilo :lol:


a obcas ridic zapomene zmacknout tlacitko stanice, takze je to o dve tri posunuty :lol: :lol:
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2626
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Příspěvekod Hloubkar » sob 18 říj, 2008 8:44 pm

vvitty píše:
VoVo píše:
Hloubkar píše:Nebo je v Praze i v autobusech ten hlasovej systém, kterej říká stanice jako v metru?

Jo tak tohle už k nám taky dorazilo :lol:


a obcas ridic zapomene zmacknout tlacitko stanice, takze je to o dve tri posunuty :lol: :lol:


Tak to tam máte nějaký zastaralý. Bavil jsem se s autobusákem tady z pardubickýho podniku a maj to řízený přes GPS. A je to taky poznat. Zastávky to hlásí vždycky na přesných místech.
H0- měřítko králů! těm se to do hradu všechno krásně vejde
VI. epocha ČR Analog
Uživatelský avatar
Hloubkar
 
Příspěvky: 262
Registrován: pon 01 zář, 2008 4:10 am
Bydliště: Staré Čívice

Příspěvekod VoVo » sob 18 říj, 2008 9:57 pm

Svůj příspěvek jsem se rozhodl odstranit jako nesouhlas s praktikami, které zde probíhají ze strany majitele diskuzního fóra, kdy jsou nezištně míněné diskuze a poskytnutné informace od modelářů zneužívány pro komerční aktivity, překrucovány, je zde na úkor komerčních aktivit omezováno svobodné vyjadřování, probíhá neustálé řízení diskuzí, zamykání vláken, odstraňování příspěvků a sám vlastník se zde chová mnohem méně vhodně a slušně, než co ostatním uživatelům vyčítá. Nashledanou v lepších časech :)
Naposledy upravil VoVo dne stř 27 srp, 2014 5:07 pm, celkově upraveno 1
Přátelé, tak s tímhle fórem, já jsem skončil.
Uživatelský avatar
VoVo
 
Příspěvky: 383
Registrován: pon 16 čer, 2008 11:58 am
Bydliště: kdekoliv, hlavně mimo toto fórum :)

Příspěvekod richard0404 » ned 19 říj, 2008 9:29 pm

VoVo píše:
vvitty píše:a obcas ridic zapomene zmacknout tlacitko stanice, takze je to o dve tri posunuty :lol: :lol:

no to se bohužel stává dost často. nedávno jsem to poprvé zažil i v metru. jednou se mi i stalo, že řidič tramvaje sice zahlásil stanici, ale neotevřel dveře a jel dál. blbý bylo, že jsem chtěl zrovna vystupovat :lol:


A nezapomněl si zmáčknout tlačítko na dveře. :lol: :lol:
"H0-analog - V SBB" "Faller Car System" "Moduly sekce N"
Uživatelský avatar
richard0404
 
Příspěvky: 783
Registrován: ned 27 led, 2008 9:57 pm
Bydliště: Praha 2

Příspěvekod VoVo » ned 19 říj, 2008 9:35 pm

Svůj příspěvek jsem se rozhodl odstranit jako nesouhlas s praktikami, které zde probíhají ze strany majitele diskuzního fóra, kdy jsou nezištně míněné diskuze a poskytnutné informace od modelářů zneužívány pro komerční aktivity, překrucovány, je zde na úkor komerčních aktivit omezováno svobodné vyjadřování, probíhá neustálé řízení diskuzí, zamykání vláken, odstraňování příspěvků a sám vlastník se zde chová mnohem méně vhodně a slušně, než co ostatním uživatelům vyčítá. Nashledanou v lepších časech :)
Naposledy upravil VoVo dne stř 27 srp, 2014 5:06 pm, celkově upraveno 1
Přátelé, tak s tímhle fórem, já jsem skončil.
Uživatelský avatar
VoVo
 
Příspěvky: 383
Registrován: pon 16 čer, 2008 11:58 am
Bydliště: kdekoliv, hlavně mimo toto fórum :)

Příspěvekod richard0404 » ned 19 říj, 2008 9:44 pm

VoVo píše:
richard0404 píše:
VoVo píše:no to se bohužel stává dost často. nedávno jsem to poprvé zažil i v metru. jednou se mi i stalo, že řidič tramvaje sice zahlásil stanici, ale neotevřel dveře a jel dál. blbý bylo, že jsem chtěl zrovna vystupovat :lol:


A nezapomněl si zmáčknout tlačítko na dveře. :lol: :lol:

No dovol :lol: :lol: :lol: Bohužel jsem byl ve druhym vagónu, bylo nás víc, někteří do těch dvěří i všemožně mlátili (v T6 to bohužel moc otevřít nejde). Než nám došlo že asi neotevře tak už se rozjel a jeli jsme dál :D


No tak to je teda mazec. Zažil jsem už pár jedinců co staly u dveří jak tramvaje tak metra a tlačítko nezmáčkly dveře se neotevřely. Zažil jsem opilce v noční tramvaji co místo tlačítka řval na dveře „ SEZAME OTEŘI SE „ :lol: :lol:
"H0-analog - V SBB" "Faller Car System" "Moduly sekce N"
Uživatelský avatar
richard0404
 
Příspěvky: 783
Registrován: ned 27 led, 2008 9:57 pm
Bydliště: Praha 2

Příspěvekod Tomáš » pon 20 říj, 2008 7:13 am

richard0404 píše:
VoVo píše:
richard0404 píše:
VoVo píše:no to se bohužel stává dost často. nedávno jsem to poprvé zažil i v metru. jednou se mi i stalo, že řidič tramvaje sice zahlásil stanici, ale neotevřel dveře a jel dál. blbý bylo, že jsem chtěl zrovna vystupovat :lol:


A nezapomněl si zmáčknout tlačítko na dveře. :lol: :lol:

No dovol :lol: :lol: :lol: Bohužel jsem byl ve druhym vagónu, bylo nás víc, někteří do těch dvěří i všemožně mlátili (v T6 to bohužel moc otevřít nejde). Než nám došlo že asi neotevře tak už se rozjel a jeli jsme dál :D


No tak to je teda mazec. Zažil jsem už pár jedinců co staly u dveří jak tramvaje tak metra a tlačítko nezmáčkly dveře se neotevřely. Zažil jsem opilce v noční tramvaji co místo tlačítka řval na dveře „ SEZAME OTEŘI SE „ :lol: :lol:


Pánové tlačítka na otevírání dveří ..čili poptávka..to je kapitola sama pro sebe. U nás v Brně máme tlačítka na autobusech trajfech i na šalinách...potíž ovšem je že tyto tlačítka nejsou na všech modelech a nejsou umístěny všude na stejném místě...Tak např. můj bus co mám na obrázku tyto tlačítka má...mají žlutou barvu jsou na bílem podkladu asi 150cm nad zemí (aby na ně dosáhlo malý děcko)...bohužel ve výšce očí se nachází za sklem tlačítko nouzové otevření dveří...asi nemusím naznačovat co se děje...bohužel jsou i tací co sklíčko tak vehementně tlačí až si pořežou prsty a dou si stěžovat že to nefunguje...na každém křídle dveří jak zevnitř tak z venku je velkým písmem nápis použijte tlačítko k otevření dveří...MARNÉ.Ve většině případech potom mačkaj tlačítko pro nástup z invalidním vozíkem a diví se že autobus začne blikat ale neotevře se...minule jsem už nevydržel a říkám pane to tlačítko je pro tělesně postižený ne duševně..to když kořeň 5min bušil do tlačítka. A to nemluvím to tom když náhodou nafasuju starou "Karosku B731"...tam pochopitelně kapitalistický zázrak na otevírání dveří neexistuje...jenže to kaštani nechápu ...už jsem zažil hodně..např.ženská se ohýbala a mačkala na předních zámečky na dveře,který sou asi 30cm nad zemí...v 90% mačkají blinkr na boku...no takže i takové věci se dějí
_________________
"TT" - NYNÍ UŽ DCC - IV 1985-1995 (pád ČSD)
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Příspěvekod Michal Dalecký » pon 20 říj, 2008 7:19 am

Ahoj vsem. Popis cesty k nam je popsany zde: http://www.modely.biz/clanky/kde-nas-najdete/ Jinak z hlavniho opravdu doporucuji nasednout na tram. 9 a jedete az do Slanske.
:: H0, DCC, III-IV :: http://www.ambmodely.cz :: http://diskuze.modely.biz
Uživatelský avatar
Michal Dalecký
 
Příspěvky: 1823
Registrován: pát 23 lis, 2007 8:50 pm
Bydliště: Praha 6

PředchozíDalší

Zpět na Modelářské obchody a výrobci

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků