KBmodel, zkušenosti

Tipy, ceny, zkušenosti, poznatky.....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

KBmodel, zkušenosti

Příspěvekod pekl024 » ned 07 říj, 2012 2:30 pm

Ahoj má někdo vyzkoušeny stavby od KBmodel?

http://www.masinky.cz/kategorie/64-Stavby/index_v88.htm
Uživatelský avatar
pekl024
 
Příspěvky: 900
Registrován: čtv 11 lis, 2010 2:40 pm
Bydliště: Plzeň

Re: KBmodel, zkušenosti

Příspěvekod mpinta » ned 07 říj, 2012 2:35 pm

Martin (LokoPin)
Uživatelský avatar
mpinta
 
Příspěvky: 783
Registrován: úte 08 led, 2008 11:55 am
Bydliště: Písek

Re: KBmodel, zkušenosti

Příspěvekod Petr Šimáček » ned 07 říj, 2012 2:46 pm

Zdravím. Mám zkušenost s tímto jejich produktem: H0 - Strážní domek - typ 01 (podle normálií KFNB). Dle mého soudu jde o celkem fajn stavebnici - i trpělivý začátečník, sežene-li si dost teoretických info do začátku od zkušenějších kolegů ( třeba mrkne-li na Houmrovy stránky ), to dá...Většina dílů dobře pasuje, při stavbě je dán prostor vlastní kreativitě...Koupil jsem nedávno ve slevě ( cca. 150,-Kč ) u pana Daleckého a jsem velmi spokojen...
HO, konec 1. + začátek 2. epochy v českých zemích
Petr Šimáček
 
Příspěvky: 70
Registrován: úte 30 pro, 2008 3:55 pm
Bydliště: Praha

Re: KBmodel, zkušenosti

Příspěvekod Radek Strnad » pon 08 říj, 2012 12:30 pm

Já stavěl tento strážní domek K.F.N.B. teď o víkendu.Trochu jsem ho musel upravit-nemůžu použít sklepní část,protože místo,kde bude na kolejišti je mezi skalami a v rovině.Skládá se to hezky i to ve výsledku hezky vypadá.Ale ten návod ke stavbě......ten je tedy(jak u většiny českých malovýrobců zvykem)naprosto tragický.Je to jedna velká katastrofa.Při představě,že si ho koupí neznalý maodelář,který si chce za den jen tak něco postavit,musí to toho chudáka naprosto odradit.Naprosto nicneříkající rozostřený šedobílý obrázek.V balení úplně jiné díly(celý rámeček)než v návodu.Čísla dílů v návodu vůbec nejsou na zobrazených rámečcích.Já nevím jestli je to opravdu takový problém a finanční zátěž dát do balení kvalitní návod s barevnými fotografiemi domku?????Aby ho i člověk,který skládá cosi takového poprvé mohl bezproblémů postavit a nemusel hledat po internetu obrázky nebo se vypravit na skutečnou trať a prohlédnout si to.Každý přeci nemá tu možnost nebo tolik času a přesto si chce něco postavit.Třeba by to zvedlo cenu stavebnice,ale já těch 5,-Kč navíc dám,jen když pak nebudu muset studovat a bádat,jak že to asi výrobce myslel.Tímto přístupem si výrobce sám značně škodí a ubírá si zákazníky.Jinak je to pěkná práce a pěkná stavebnice.Největší mazec je skládání řad tašek na střeše,ale nakonec to jde a dojem je velmi slušný.Výsledek mé práce dám dnes na http://kyklop68.rajce.idnes.cz/STD
KYKLOP68
Uživatelský avatar
Radek Strnad
 
Příspěvky: 1186
Registrován: čtv 21 led, 2010 5:44 pm
Bydliště: Kostelec n.Čern.lesy

Re: KBmodel, zkušenosti

Příspěvekod Petr Šimáček » pon 08 říj, 2012 1:03 pm

Je možné, že máme každý jinou výrobní sérii té stejné stavebnice...(?) Jasně, návod by mohl být ,,polopatičtěji" rozkreslen - to je recht, ale v té mé stavebnici rámečky v návodu zobrazené seděly. Naopak já měl ve stavebnici ,,pouze" eternitovou střešní krytinu - tašky žádné. ( nevadí mi to, do mé druhé epochy se stejně hodí břidlice ) Ono už na obalu bylo psané, že je určena pokročilejším modelářům...Ale souhlasím a opakuji: fajn model...
HO, konec 1. + začátek 2. epochy v českých zemích
Petr Šimáček
 
Příspěvky: 70
Registrován: úte 30 pro, 2008 3:55 pm
Bydliště: Praha


Zpět na Modelářské obchody a výrobci

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků