Zkušenosti s eshopem www.modelovazeleznice.cz

Tipy, ceny, zkušenosti, poznatky.....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Příspěvekod George V. » úte 09 čer, 2009 8:12 am

Já nemám s platbou předem žádný problém. Seriózní obchodníci ji vyžadují, až když mají zboží skladem. Kupuju takhle u BEN-a, Modely vláčků, Modeltrainu, Modely.biz a kupodivu i od Modelové železnice Děčín dříve nebyl problém. Teď tam mám ještě něco objednáno, takže až přijde výzva k platbě, tak jim napíšu, ať to napřed pošlou a když to bude v pořádku, tak jim to zaplatím. Jinak se s nima bavit nebudu. :)
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

uvidime, co bude dalej...

Příspěvekod Basta » čtv 18 čer, 2009 6:44 am

Pre objektivitu informacia...
- den pred tym, nez som tu objavil informaciu o problemoch firmy, som uhradil tovar (podla vyzvy k uhrade), ktory bol vraj pripraveny na odoslanie (neslo o velku sumu, tak som si povedal, ze to risknem s prevodom dopredu)
- trochu som mal potom obavy, ci peniaze neskoncia niekde v ciernej diere...poslal som mailom poziadavku na potvrdenie prijatej platby a odoslania tovaru
- odpovedali hned na druhy den
- cca o 5 dni som dostal tovar (na Slovensko), ako bol objednany (len cast objednavky, aj som platil len cast)
Cize, co mozem vytknut je:
- mizerna (ziadna) komunikacia o zmene webu a mailu
- velmi dlhe dodacie doby
Ostatne ok, tak uvidime, ako to s nimi pojde dalej, kedze nastrbenu povest zmena webovej adresy neriesi a kym sa rehabilituju, tak im asi dlhsiu dobu dopredu malokto posle peniaze dopredu...
Basta
 
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 04 čer, 2009 6:35 am
Bydliště: BA (SK)

Příspěvekod milan ferdián » čtv 18 čer, 2009 8:14 pm

Všiml jsem si ,že zde hodně řešíte věrohodnost obchodníků a jejich dlouhé dodací lhůty.
Upřímně řečeno,je fakt pravda ,že i mně to někdy dlouho trvá ,než splním zákazníkovi jeho objednávku (návrh kolejiště) a bohužel nesplním dohodnutý termín.
Bohužel,já tyto návrhy nemám na skladě a vše musím řešit nápadem aneb někdy vás musí políbit můza,aby řešení bylo jednoduché i prosté pro zákazníka i s ohledem, co si přeje mít na kolejišti.A můžu Vás ujistit ,že fantazie zákazníků je někdy i bezměrná a skloubit vše nějak do normálního provozuschopného a smysuplného celku,dává hodně zabrat.
To není moje výmluva ani omluva za mé opožděné zakázky. :wink: Jen prostinké vysvětlení.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Příspěvekod George V. » pát 19 čer, 2009 4:21 am

No ono to tak nějak není o dodacích dobách, ale o komunikaci. Jestliže zboží nemám ve slíbené lhůtě, tak s tím zákazníka seznámím a oznámím možný náhradní termín dodání, resp. pokud ho neznám a nezná ho ani výrobce, tak třeba velkoryse nabídnu možnost storna a nabídnu jiné zboží...
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Příspěvekod Petr Zatrepalek » pát 19 čer, 2009 6:40 am

No jde taky o to, co je rozumná dodací lhůta - 5 dní? 10? 14? Tři neděle? Chápu že mít dnes vše skladem je nejlepší cesta skrachovat! Na druhou stranu, jestliže nabízím zboží které skladem nemám, musím se spolehnout že dodavatel dodrží slíbené dodací termíny! Další problém pro obchodnika, hlavně v pripade velkých dodavatelů, je, že poskytují "velkoobchodní" slevu až pri určitém objemu objednávky - takže pro jeden dva domečky se Faller nepřetrhne... Nicméně budu-li mluvit za naši firmu (Goffymodel), tak cokoliv nabízíme, snažíme se, aby zákazník měl objednané zboží u sebe nejdéle do 3 týdnů (včetně dodávek po světě...) Raději než si naběhnout s nespolehlivou firmou, to jí rovnou ze své nabídky vyškrtnu! Jako zákazník čekat TŘI MESICE nebo PUL ROKU na svou objednavku, kterou mam navic zaplatit predem, to je fakt silny kafe! Pochopím to u zakázkových věcí, ale u běžných modelů :twisted: ?!

No a pokud jde o e-mailovou komunikaci - vyrizovat objednavky, psat e-maily atd zabere hodne casu - schválne si kdokoliv zkuste udelat časový graf dne - zjistíte pak dost překvapivé věci... Takže se moc nedivím že obchodník co má "pár" prodavačů a tlačí náklady dolů, se na rozesílání omluvných e-mailů ke své škodě vybodne...
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Příspěvekod petrh » pát 19 čer, 2009 7:10 am

ja bych rekl, ze nekdy je trosku jedna vec problem a to sam zakaznik...
mam zkusenosti s prodejem po eshopu pc a servery. vim, ze jsme mel dva druhy zakazniku - ti co preferuji zasadne nejnizsi cenu a ti co jsou ochotni mit zbozi za 2 dny, byt ne za "velkoobchodni mnozstevni slevu".
pak mas tedy dve moznosti, bud postavis eshop na nejnizsi cenu i za risku, ze budes mesic cekat na sumu objednavek a pak az to objednas, nebo prubezne 2x tydne objednavas... je pravda, ze nekteri seriozni obchodnici, delaji slevy an budouci mesic, dle obratu predchoziho mesice, coz ma prave pak vyhody ze muzes objednavat 2x tydne, ale slevy za objem v mesici dosahnes...
co se tyka komunikace, je to jak rika Petr, de facto u eshopu stravis 2-3 hodiny bezne denne jen komunikaci po mailech, at se zakazniky ci vyrobci, dodavateli, ale zase pokud jsi mensi eshop je to pohoda, pokud si mega firma tak mas uz "vyrobni linku". Vse jen zalezi, co od obchodu ocekavas ty jako vlastnik, pokud jen privydelek ci prumerny cisty zisk pred zdanenim 20k btto mesicne vyplaci se vetsinou model, objednavat 2x tydne... ale dulezite je vzdy vcas komunikovat a to ze vsech stran, jak ze strany zakaznika tak obchodu...
H0 se synem
1981-2001 dom. st. Včelnička | 2001-4 Slaný | 2004-6 Nelahozeves | od 2006 Kralupy n.V.
Uživatelský avatar
petrh
 
Příspěvky: 1429
Registrován: čtv 26 čer, 2008 11:14 am
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Příspěvekod Mirek Moc » pon 22 čer, 2009 6:51 am

Tak to s tímto obchodem opravdu nevypadá dobře. Dle informací ze stránek insolvenčního rejstříku je před rozhodnutím o úpadku. Dluží jenom na platech zaměstnanců a soc/zdrav pojištění 340 352 Kč. Hlavním důvodem změny internetové adresy z www.modelovazeleznice.cz na www.modelova-zeleznice.eu byl prodej domeny jinému internetovému obchodu www.masinky.cz . Vyjádření ze stránek www.masinky.cz - Od 19.6.2009 se dostáváte z adresy www.modelovazeleznice.cz na naše stránky.

Abychom předešli různým závádějícím vysvětlením této skutečnosti, dovolíme si to trochu osvětlit.
Zmíněná doména se z osobně finančních důvodů uvolnila a její majitel nám ji přenechal. Jedná se pouze o doménu "modelovazeleznice". S firmou, která ji využívala jako svůj internetový obchod před námi nemáme žádné kontakty ani obchodní vztahy.
Uživatelský avatar
Mirek Moc
 
Příspěvky: 231
Registrován: pon 14 led, 2008 4:26 pm
Bydliště: Kolín

Příspěvekod petrh » pon 22 čer, 2009 7:13 am

podle toho jak to vypada, doporucuji, pokud ma obchod vuci nekomu z vas zavazky, pridat pres prislusny soud pridat svoji pohledavku...
H0 se synem
1981-2001 dom. st. Včelnička | 2001-4 Slaný | 2004-6 Nelahozeves | od 2006 Kralupy n.V.
Uživatelský avatar
petrh
 
Příspěvky: 1429
Registrován: čtv 26 čer, 2008 11:14 am
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Příspěvekod Tom120 » pon 22 čer, 2009 8:50 am

Dle Insolvenčního rejstříku 18.6. došlo k uspokojení mzdových nároků ve výši 340.352 Kč. (viz. https://isir.justice.cz/isir/doc/dokume ... AD%2FCrAAw) Od 8. června probíhal na prodejnách Děčín a ČB výprodej všeho zboží se slevou 30%. Dle prodavače z důvodu stěhování do nových prostor. Z Plzeňské prodejny byl odvezen nábytek.

Jen tak na okraj: Od 4. ledna 2009 mi tato firma stále nedodala část objednávky. (Neplatil jsem to předem, mělo to být placeno v hotovosti na prodejně v Plzni)
http://tatra-page.kx.cz

TT - Analog V/VI ep.
Tom120
 
Příspěvky: 36
Registrován: stř 28 led, 2009 10:50 am
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod George V. » pon 22 čer, 2009 8:54 am

...no jo, ale tyto mzdové nároky uspokojil Úřad práce, nikoli vlastní firma. Modelová železnice jde ke dnu...
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Příspěvekod boy.rough » pon 22 čer, 2009 5:53 pm

Tak to mě mrzí, chtěl jsem u nich koupit nějaké start sety LGB. No nic, poohlédnu se jinde.
Ahoj všem a ať se Vám daří.
Jezdím na účkách (asi poslední mohykán???) a nemám s nimi problém.
boy.rough
 
Příspěvky: 620
Registrován: stř 13 čer, 2007 6:47 pm

Příspěvekod MirekTT » pon 22 čer, 2009 6:36 pm

No já jsem stihl nakoupit ještě před jejich krachem. Celkem to byly dvě objednávky s lhůtou do 4 týdnů a vždy na dobírku. Prachy předem neposílám zásadně. Jen relativně známým jednotlivcům modelářům a to jen za drobnosti. Obchodníkovi bych předem prachy neposlal. Nemůžu si na tuhle firmu moc ztěžovat. Co jsem chtěl, z větší části dodali. I když z jiných oborů jsem zvyklý na dodávky typu objednáš dopoledne, zítra ti to přijde, objednáš odpoledne, přijde ti to pozítří. Jen soukromníci - jednotlivci, co provozují různé éšopy, posílají zboží stylem, že chodí na poštu jen v po, st a pá. Ale to je pro obor železničního modelářství zatím jen surealita.
Celkem obdivuju němce. Z vybombardovaného Německa po válce měli za dvacet let už solidní výrobu modelů. My jsme se za dvacet let po revoluci moc z místa nehli. Ale je to můj názor.
MirekTT
 
Příspěvky: 2573
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Příspěvekod Jenda » pon 22 čer, 2009 8:24 pm

Tom120 píše:Dle Insolvenčního rejstříku 18.6. došlo k uspokojení mzdových nároků ve výši 340.352 Kč. (viz. https://isir.justice.cz/isir/doc/dokume ... AD%2FCrAAw) Od 8. června probíhal na prodejnách Děčín a ČB výprodej všeho zboží se slevou 30%. Dle prodavače z důvodu stěhování do nových prostor. Z Plzeňské prodejny byl odvezen nábytek.

Jen tak na okraj: Od 4. ledna 2009 mi tato firma stále nedodala část objednávky. (Neplatil jsem to předem, mělo to být placeno v hotovosti na prodejně v Plzni)


Na Budějovické prodejně je cedule dovolená od 18.6. a nábytek je také pryč.
Jenda
 
Příspěvky: 54
Registrován: úte 02 zář, 2008 3:14 pm
Bydliště: u. Č.Budějovic

Příspěvekod Tom120 » pon 22 čer, 2009 9:46 pm

George V. píše:...no jo, ale tyto mzdové nároky uspokojil Úřad práce, nikoli vlastní firma. Modelová železnice jde ke dnu...

Ano, tak jsem to myslel, jen jsem to asi dost špatně napsal. 8)

Jenda píše:Na Budějovické prodejně je cedule dovolená od 18.6. a nábytek je také pryč.

Nábytek odvezli nejprve z Budějovické prodejny (17.6. dopoledne) a následně odpoledne z Plzně. Prý se stěhují do nových prostor (Jak Děčín tak i ČB) - ostatně mají to i na webu. Kam se ale stěhují jsem se neptal ... (mě to ani moc nezajímalo - do Budějovic to mam daleko) :(
http://tatra-page.kx.cz

TT - Analog V/VI ep.
Tom120
 
Příspěvky: 36
Registrován: stř 28 led, 2009 10:50 am
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod jiri739 » úte 23 čer, 2009 9:04 am

MirekTT píše:
Celkem obdivuju němce. Z vybombardovaného Německa po válce měli za dvacet let už solidní výrobu modelů. My jsme se za dvacet let po revoluci moc z místa nehli. Ale je to můj názor.


Nezapomen, že Němcům pomohl s poválečnou obnovou Marshallův plán. My Čechoslováci jsme ho s hrdostí odmítli a přijali "pomoc" našich velkých východních bratrů :D
HO DCC
Uživatelský avatar
jiri739
 
Příspěvky: 125
Registrován: pát 16 led, 2009 10:53 am
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na Modelářské obchody a výrobci

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků