Zkušenosti s eshopem www.modelovazeleznice.cz

Tipy, ceny, zkušenosti, poznatky.....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Zkušenosti s eshopem www.modelovazeleznice.cz

Příspěvekod ondrejSitar » pát 21 zář, 2007 4:20 pm

Chci se s Vámi podělit o mou zkušenost s eshopem http://www.modelovazeleznice.cz.

Eshop vypadá že opravdu má co nabídnout. Řada produktů je levnější než jinde, ale zase řada drahých... .

Má zkušenost:
Před 14 dny jsem provedl obědnávku, bohužel sem nezaregistroval že se mi do "nákupního košíku" nevložilo vše a tak jsem volal na prodejnu a domluvili jsme se že mám provést ještě jednu obědnávku a obědnávky spojí. To bylo naposledy kdy se mnou někdo mluvil. Provedl jsem i druhou obědnávku a do dodatku jsem poznamenal že chci info kdy bude zboží odeláno, jelikož jsem bral objednávky za větší hodnotu - jaká bude sleva (při telefonu říkali že určitě) atd... no prostě jsem chtěl informace abych věděl na čem jsem.
Po sedmi dnesch mi nic nepřišlo a tak jsem se připomenul emailem, po desátém dnu jsem opakoval, v jedenáctý den jsem tam volal, ale nikdo to nebral a nakonec jsem nechal zprávu na záznamníku.
Do dneška, po 14 dnech, žádná zpráva, nic. Obědnávku ruším. A hledám jiné eshopy.
Já vím že je na internetu spousta nefunkčních eshopů, kdy provozovatel to zabalit třeba před půl rokem, ale funkčnost webu měl zaplacenou na rok dopředu a přece se nebude otravovat se smazáním webu.
Toť má zkušenost, co Vy?
Uživatelský avatar
ondrejSitar
 
Příspěvky: 82
Registrován: úte 04 zář, 2007 2:33 pm

Příspěvekod Jan Kohout » pát 21 zář, 2007 4:44 pm

Já jsem si z www.modelovazeleznice.cz objednával nějaké věci asi 2x, možná 3x a pokaždé to proběhlo bez problémů, ale je pravda, že to bylo někdy na jaře, takže se mnohé od té doby mohlo změnit...

Jinak co se týče cen, tak ty opravdu u mnohých produktů byly výrazně nižší než u konkurence (nepř. u servomotoru Tillig činil rozdíl téměř 100kč pokud si dobře pamatuji). Jen popis produktů byl většinou dost chabý, případně zmatený, ale to je slabá stránka skoro všech e-shopů, člověk zkrátka musí vědět, že chce tu a tu věc a informace mít již zjištěné odjinud.

V jejich nabídce se též našly např. modely lanovek od firmy Brawa, ty jsem zatím v jiném e-shopu neviděl.

A letos v červnu měli prodejní stůl na pražské burze, ale jak je to s nimi nyní, to nevím.

Toť moje zkušenosti... :)
Naposledy upravil Jan Kohout dne pát 21 zář, 2007 4:45 pm, celkově upraveno 1
Jan Kohout
 
Příspěvky: 21
Registrován: ned 27 kvě, 2007 6:48 pm

Příspěvekod Martin.F » pát 21 zář, 2007 4:44 pm

Já s nima mám dobrou zkušenost,ale asi nejlepší je modely.biz,protože přes icq ihned odezva a domluvíte se na všem,nehledě na to,že modelová železnice nemá Roco.Dobrý je i modeltrain do tří dnů jsem měl vše doma.
Uživatelský avatar
Martin.F
 
Příspěvky: 36
Registrován: pon 03 zář, 2007 2:21 pm
Bydliště: Znojmo

Příspěvekod Jan Kohout » pát 21 zář, 2007 4:49 pm

Martin.F píše:JDobrý je i modeltrain do tří dnů jsem měl vše doma.


Jo Model Train není špatný, mají celkem velký výběr a zboží většinou skladem (tím pádem je rychle dodáno), jen ceny by mohly být trošku nižší...
Jan Kohout
 
Příspěvky: 21
Registrován: ned 27 kvě, 2007 6:48 pm

Re: Zkušenosti s eshopem www.modelovazeleznice.cz

Příspěvekod Jarda H. » ned 23 zář, 2007 11:09 am

ondrejSitar píše:Chci se s Vámi podělit o mou zkušenost s eshopem http://www.modelovazeleznice.cz.

Eshop vypadá že opravdu má co nabídnout. Řada produktů je levnější než jinde, ale zase řada drahých... .

Má zkušenost:
Před 14 dny jsem provedl obědnávku, bohužel sem nezaregistroval že se mi do "nákupního košíku" nevložilo vše a tak jsem volal na prodejnu a domluvili jsme se že mám provést ještě jednu obědnávku a obědnávky spojí. To bylo naposledy kdy se mnou někdo mluvil. Provedl jsem i druhou obědnávku a do dodatku jsem poznamenal že chci info kdy bude zboží odeláno, jelikož jsem bral objednávky za větší hodnotu - jaká bude sleva (při telefonu říkali že určitě) atd... no prostě jsem chtěl informace abych věděl na čem jsem.
Po sedmi dnesch mi nic nepřišlo a tak jsem se připomenul emailem, po desátém dnu jsem opakoval, v jedenáctý den jsem tam volal, ale nikdo to nebral a nakonec jsem nechal zprávu na záznamníku.
Do dneška, po 14 dnech, žádná zpráva, nic. Obědnávku ruším. A hledám jiné eshopy.
Toť má zkušenost, co Vy?


Bohužel mám zkušenost podobnou !!! První objednávka došla dá se říci obratem, druhá až po 4 měsících (bez jakékoholiv kontaktu v mezidobí, potvrzení, informace o termínu, info o dni odeslání zboží apod. - NIC, stejné to bylo i u první objednávky), ale protože jsem zboží chtěl, zásilku jsem převzal, na třetí objednávku už ani nevzdychli a po cca téměř 7 měsících se jen těším, kdyby to náhodou poštou na dobírku došlo, nepřeberu !! Není solidní e-shop, budu se k nim chovat stejně. Zkrátka tenhle e-shop je pro mne mimo hru ! stejně tak e-shop www.modelarskyobchod.cz, ani tam nic nebrat, jsou nesolidní.
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Příspěvekod boy.rough » ned 23 zář, 2007 11:38 am

Ahoj, no já mám s e-shopem modelová železnice jen ty nejlepší zkušenosti. Je dobré se dívat u objednávaného zboží na dodací lhůty. Přece nemohou mít všechno skladem, to jistě uzná každý.
U modely.biz jsem objednával 22.6.2007 a objednávka byla vyřízena až 20.9.2007. To je zatím nejdelší doba, kterou jsem čekal.
Samozřejmě jsem se ptal, kde to vázne a bylo mi řečeno (napsáno), že výrobce má vyprodáno a nějakou dobu to ještě bude trvat než vyrobí další várku. Takže ne vždy je na vině e-shop.
Ahoj a ať se Vám daří.
Jezdím na účkách (asi poslední mohykán???) a nemám s nimi problém.
boy.rough
 
Příspěvky: 620
Registrován: stř 13 čer, 2007 6:47 pm

Příspěvekod ondrejSitar » ned 23 zář, 2007 11:49 am

boy.rough píše:Ahoj, no já mám s e-shopem modelová železnice jen ty nejlepší zkušenosti. Je dobré se dívat u objednávaného zboží na dodací lhůty. Přece nemohou mít všechno skladem, to jistě uzná každý.
U modely.biz jsem objednával 22.6.2007 a objednávka byla vyřízena až 20.9.2007. To je zatím nejdelší doba, kterou jsem čekal.
Samozřejmě jsem se ptal, kde to vázne a bylo mi řečeno (napsáno), že výrobce má vyprodáno a nějakou dobu to ještě bude trvat než vyrobí další várku. Takže ne vždy je na vině e-shop.
Ahoj a ať se Vám daří.


Já dělám v elektronických komonikacích a jsem tak zvyklý na rychlé řešení, odpovědí apod. Prošel jsem spoustu školení marketingu a vím že aby jste si neztratili zákazníka musíte mu dávat najevo že o něm víte a plníte jeho přání. Z vlastní zkušeností mohu potvrdit že to není ani u mne pravidlem! Třeba jsem onemocněl a týden jsem nemohl pracovat; Dále se mi sešlo už několikrát tolik práce, že jsem musel pozastavit příjem další práce na celý týden.

Ale každopádně - je standartní že po udělání obědnávky na nějakém eshopu Vám hned příjde automatická zpráva robota, že Vaše obědnávka byla přijata. Víc mne, ale potěší složitější systémy kde obchodník má k dispozici eshopvou účetní databází - kde Vám stejně jako od robora hned po obědnání příjde info, že objednávka byla přijata; ALE na druhý den ráno Vám příjde informace, že obědnávka se vyřizuje a jak to vapadá; No a po pár dnech informace že byla vyexpedována a můžete vyhlížet pošťáka :wink:
Uživatelský avatar
ondrejSitar
 
Příspěvky: 82
Registrován: úte 04 zář, 2007 2:33 pm

Re: Zkušenosti s eshopem www.modelovazeleznice.cz

Příspěvekod Zippich » pon 24 zář, 2007 6:33 am

ondrejSitar píše:Chci se s Vámi podělit o mou zkušenost s eshopem http://www.modelovazeleznice.cz.

Eshop vypadá že opravdu má co nabídnout. Řada produktů je levnější než jinde, ale zase řada drahých... .

Má zkušenost:
Před 14 dny jsem provedl obědnávku, bohužel sem nezaregistroval že se mi do "nákupního košíku" nevložilo vše a tak jsem volal na prodejnu a domluvili jsme se že mám provést ještě jednu obědnávku a obědnávky spojí. To bylo naposledy kdy se mnou někdo mluvil. Provedl jsem i druhou obědnávku a do dodatku jsem poznamenal že chci info kdy bude zboží odeláno, jelikož jsem bral objednávky za větší hodnotu - jaká bude sleva (při telefonu říkali že určitě) atd... no prostě jsem chtěl informace abych věděl na čem jsem.
Po sedmi dnesch mi nic nepřišlo a tak jsem se připomenul emailem, po desátém dnu jsem opakoval, v jedenáctý den jsem tam volal, ale nikdo to nebral a nakonec jsem nechal zprávu na záznamníku.
Do dneška, po 14 dnech, žádná zpráva, nic. Obědnávku ruším. A hledám jiné eshopy.
Já vím že je na internetu spousta nefunkčních eshopů, kdy provozovatel to zabalit třeba před půl rokem, ale funkčnost webu měl zaplacenou na rok dopředu a přece se nebude otravovat se smazáním webu.
Toť má zkušenost, co Vy?


Provozovatel, pan Pechar, má v Děčíně celkem slušný kamenný obchod s tímto sortimentem. Občas se u něj osobně zastavím a vím, že v poslední době trpí spíš nedostatkem kapacit. Nedávno otevíral novou prodejnu, pak sháněl někoho, kdo by mu vyřizoval právě elektronický obchod a zřejmě nikoho nesehnal. Sám jezdí údajně pořád pro zboží do Německa a dřív měl na prodejně chlápka, který ničemu nerozumněl, vodnímu jeřábu říkal sveřepě pumpa a dvojkolím kolečka. Nechci ho ale omlouvat. Sám mám u něj mailovou objednávku bez odezvy už asi dva týdny a kamarád ho už dlouho marně uhání o lokomotivu Fleischmann. Chtěl se stát lídrem v internetových obchodech a se vzrůstající konjunkturou mu došel dech. Jinak na burzy jezdí celkem pravidelně a většinou bývá vzadu u oken. Telefony zvedá spíš až odpoledne kolem 16.-17. hodiny. Tak snad to ještě rozchodí...
Zippich
 
Příspěvky: 385
Registrován: pát 05 led, 2007 8:00 am
Bydliště: Českolipsko

Příspěvekod 123ps » pon 24 zář, 2007 7:20 am

Já jsem zboží bral z následujících e-shopů, tady jsou mé zkušenosti:

Modelová železnice p. Pechar: bezkonkurenčně nejnižší ceny, některé start sety Piko o 2000,- levněji než v ostatních shopech ! ! Stavby Auhagen, které preferuji cca. o 20-30% levneji než v ostatních shopech. Ale na druhou stranu delší dodací podmínky a slabá komunikace. Navíc již nemají modely Roco. A naposled když jsem chtěl nakoupit bylo potřeba udělat novou registraci ( nevím proč ) což se mi nepovedlo. Už zde nenakupuji. Známka 3.

Modeltrain: hodně zboží skladem, možnost filtrování produktů ČSD! Zboží do druhého dne kurýrem doma! ! Dobrá komunikace. Ceny spíše vyšší, ale super akce, např. Wapky ČSD Piko za 499,-, stavby Kibry za 50% atd. Někdy se ale stává, že skladové zásoby neodpovídají zobrazovanému. Vždy ale následoval telefon prodejce a bylo vše k mé spokojenosti vyřízeno. Zároveň provozují web modelauto s modely 1/87. Stále zde nakupuji. Známka 1-

Modelshop: jako u výše popsaného modeltrainu, mimo možnost filtrování produktů. V nabidce vozy Eas KMB za super cenu ( 6ks už mám doma ). Spousta zboží skladem, do dvou dnů doma. Stále zde nakupuji. Známka 1-

Modely.biz: ze začátku trochu problémy v komunikaci, nyní přes ICQ k mé max. spokojenosti. Díky magazínu perfektní zákaznická podpora, obsáhlé informace. Detailní popisy zboží s obrázky. Ceny průměrné. Pokud by měl Michal i nějakou kamennou prodejnu a položky skladem, tak by se jednalo dle mého o nejlepší shop. Stále zde nakupuji. Známka 1-
Uživatelský avatar
123ps
 
Příspěvky: 164
Registrován: stř 01 lis, 2006 12:10 pm
Bydliště: Přerov

Příspěvekod ondrejSitar » pon 24 zář, 2007 8:57 am

No jak to vydím, jsou snad pořádné kamenné obchody snad už jen v Praze a v Brně.

Modelářství je míň a míň, takže s výplatou prvně do modelářství a až potom domů za manželkou. :D
Uživatelský avatar
ondrejSitar
 
Příspěvky: 82
Registrován: úte 04 zář, 2007 2:33 pm

Příspěvekod 123ps » pon 24 zář, 2007 9:35 am

Modeltrain provozuje i kamenné obchody v Plzni a ponovu v České Skalici ( ani v jednom jsem bohužel nebyl ) a Modelshop má slušně zásobený kamenný obchod v Ostravě přímo v budově hlavního nádraží. Takže není to jen o Praze a o Brně jak píšeš :D
Uživatelský avatar
123ps
 
Příspěvky: 164
Registrován: stř 01 lis, 2006 12:10 pm
Bydliště: Přerov

Příspěvekod ondrejSitar » pon 24 zář, 2007 10:40 am

123ps píše:Modeltrain provozuje i kamenné obchody v Plzni a ponovu v České Skalici ( ani v jednom jsem bohužel nebyl ) a Modelshop má slušně zásobený kamenný obchod v Ostravě přímo v budově hlavního nádraží. Takže není to jen o Praze a o Brně jak píšeš :D


Bydlíš kousek - v Přerově, jsi také tak nadšen z minimálně 100km cesty do modelářství :shock:
Uživatelský avatar
ondrejSitar
 
Příspěvky: 82
Registrován: úte 04 zář, 2007 2:33 pm

Příspěvekod Michal Dalecký » pon 24 zář, 2007 10:43 am

123ps píše:Modely.biz: ze začátku trochu problémy v komunikaci, nyní přes ICQ k mé max. spokojenosti. Díky magazínu perfektní zákaznická podpora, obsáhlé informace. Detailní popisy zboží s obrázky. Ceny průměrné. Pokud by měl Michal i nějakou kamennou prodejnu a položky skladem, tak by se jednalo dle mého o nejlepší shop. Stále zde nakupuji. Známka 1-
Kolego na kamennem obchode se prave pracuje. Ted probiha stehovani a vybaveni prodejny. Bohuzel maji zpozdeni dodavatele vitrin, tak budu otevirat zrejme az koncem rjina :( Vice info bude v magazinu.
:: H0, DCC, III-IV :: http://www.ambmodely.cz :: http://diskuze.modely.biz
Uživatelský avatar
Michal Dalecký
 
Příspěvky: 1823
Registrován: pát 23 lis, 2007 8:50 pm
Bydliště: Praha 6

Příspěvekod Doja » pon 24 zář, 2007 10:48 am

Śkoda, ale jinak to bude paráda.
Uživatelský avatar
Doja
 
Příspěvky: 187
Registrován: stř 12 zář, 2007 1:04 pm
Bydliště: Praha 10-Vršovice

Příspěvekod ondrejSitar » pon 24 zář, 2007 11:00 am

Michal Dalecky píše:
123ps píše:Modely.biz: ze začátku trochu problémy v komunikaci, nyní přes ICQ k mé max. spokojenosti. Díky magazínu perfektní zákaznická podpora, obsáhlé informace. Detailní popisy zboží s obrázky. Ceny průměrné. Pokud by měl Michal i nějakou kamennou prodejnu a položky skladem, tak by se jednalo dle mého o nejlepší shop. Stále zde nakupuji. Známka 1-
Kolego na kamennem obchode se prave pracuje. Ted probiha stehovani a vybaveni prodejny. Bohuzel maji zpozdeni dodavatele vitrin, tak budu otevirat zrejme az koncem rjina :( Vice info bude v magazinu.


A ve kterém městě? V Praze?
Uživatelský avatar
ondrejSitar
 
Příspěvky: 82
Registrován: úte 04 zář, 2007 2:33 pm

Další

Zpět na Modelářské obchody a výrobci

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků