Internetové obchody

Tipy, ceny, zkušenosti, poznatky.....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Internetové obchody

Příspěvekod milan008 » pon 15 úno, 2021 12:24 pm

Železniční modely Třmínek mají nefunkční eshop, nevíte někdo jestli ještě fungují?
milan008
 
Příspěvky: 168
Registrován: ned 01 led, 2017 2:06 pm
Bydliště: Olomouc/Skřípov

Re: Internetové obchody

Příspěvekod hank » čtv 25 úno, 2021 1:54 pm

Mě by zajímala jedna věc.

Dejme tomu, že nějaký výrobce něco slíbí na dobu třeba za rok. (Ony z toho pak budou ve skutečnosti třeba roky dva, ale to teď není důležité.) A dejme tomu, že existuje několik e-shopů, které umožní předobjednávky slíbeného modelu. (V konkrétním případě, který mě zajímá, ale který tu aspoň zatím nechci uvádět jmenovitě, jsem jich našel 6.) Dokážete někdo porovnat ze zkušenosti a zobecnit, které e-shopy lze považovat za nejspolehlivější při vyřizování takových předobjednávek? Tj. že předobjednané zboží po jeho vyrobení skutečně naskladní, že mají spolehlivou evidenci předobjednávek a že na vás za ten rok nezapomenou, že vám umožní předobjednávku kdykoli zrušit, že si nenapálí cenu o x % vyšší než jakou slíbily, že budou respektovat pořadí došlých předobjednávek apod.

(Ono to totiž taky dost souvisí i s tím, že někteří výrobci uvádějí jako smluvní prodejce i takové, kteří o tom, že jsou smluvními prodejci dotyčného výrobce, nemají ani ánunk, ale to je zase jiný příběh, který tu teď taky nechci řešit.)

Jo, ještě jsem zapomněl napsat, že je řeč o českých výrobcích i prodejcích.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6109
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Internetové obchody

Příspěvekod Charlie » pát 05 bře, 2021 7:34 pm

Zkusil jsem Vláčkovnu. Objednal jsem zboží které bylo ve velkém množství na skladě. A nic. Po pár dnech dotaz a zase nic. Pak další dotaz. Taky nic. Když už jsem chtěl objednávku stornovat, přišla odpověď s omluvou za zpoždění s tím, že zboží dnes odchází. Zpráva o tom, že by zásilka byla na cestě nepřišla, ani oznámení z PPL, že by zásilku převzala. Takže asi zase nic. Mají laxní přístup k zákazníkovi. Takže ať už to dopadne jakkoliv, vláčkovnu už ne.
ČSD, H0, H0e, DCC LENZ LZV200 z ovládacího pultu a ještě trochu BTTB
Uživatelský avatar
Charlie
 
Příspěvky: 392
Registrován: čtv 15 led, 2009 7:24 pm
Bydliště: Luka nad Jihlavou

Re: Internetové obchody

Příspěvekod Ove » sob 06 bře, 2021 8:49 pm

Charlie píše:Zkusil jsem Vláčkovnu...... ať už to dopadne jakkoliv, vláčkovnu už ne.

Čili Hacker-modell v Řevničově? Jezdím léta okolo, aniž jsem tušil, že kromě modelů letadel (hlavní výrobní program) dělají i vláčky (zejména Fleischmanna).
Objednal jsem si rámy pod kolejiště a tři dny na to osobně vyzvedl, takže za mne dobrý. A majitel byl vstřícný a ochotný.
Uživatelský avatar
Ove
 
Příspěvky: 577
Registrován: sob 18 srp, 2018 7:14 pm
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Internetové obchody

Příspěvekod Charlie » ned 07 bře, 2021 8:54 am

Možná kdybych si pro zboží dojel, tak už bych ho taky měl doma. Ale nejezdím okolo, tak tahle možnost odpadá.
ČSD, H0, H0e, DCC LENZ LZV200 z ovládacího pultu a ještě trochu BTTB
Uživatelský avatar
Charlie
 
Příspěvky: 392
Registrován: čtv 15 led, 2009 7:24 pm
Bydliště: Luka nad Jihlavou

Re: Internetové obchody

Příspěvekod sPy-Ro » ned 07 bře, 2021 11:01 am

Nejlepší je domluva s osobním odběrem. Já už tam takhle nakupoval několikrát a vždy spokojenost.
sPy-Ro
 
Příspěvky: 52
Registrován: sob 11 led, 2014 11:08 am

Re: Internetové obchody

Příspěvekod vvitty » ned 07 bře, 2021 3:10 pm

Osobni domluva je vec ktera ted trosku odpadla...
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2627
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: Internetové obchody

Příspěvekod Jirka Černý » ned 07 bře, 2021 7:09 pm

Charlie píše:Zkusil jsem Vláčkovnu. Objednal jsem zboží které bylo ve velkém množství na skladě. A nic. Po pár dnech dotaz a zase nic. Pak další dotaz. Taky nic. Když už jsem chtěl objednávku stornovat, přišla odpověď s omluvou za zpoždění s tím, že zboží dnes odchází. Zpráva o tom, že by zásilka byla na cestě nepřišla, ani oznámení z PPL, že by zásilku převzala. Takže asi zase nic. Mají laxní přístup k zákazníkovi. Takže ať už to dopadne jakkoliv, vláčkovnu už ne.

Je to týden co bohužel z firmy odešla zásadní osoba pro provoz Vláčkovny. Jednalo se o dost rychlý sled událostí který podstatně ovlivnila aktuální situace kolem koronaviru a tak se nová paní ještě dost nestihla sžít s prostředím.
Jirka Černý
 
Příspěvky: 123
Registrován: úte 05 led, 2021 5:17 pm

Re: Internetové obchody

Příspěvekod Jirkátor » ned 07 bře, 2021 8:30 pm

Jirka Černý píše:
Charlie píše:Zkusil jsem Vláčkovnu. Objednal jsem zboží které bylo ve velkém množství na skladě. A nic. Po pár dnech dotaz a zase nic. Pak další dotaz. Taky nic. Když už jsem chtěl objednávku stornovat, přišla odpověď s omluvou za zpoždění s tím, že zboží dnes odchází. Zpráva o tom, že by zásilka byla na cestě nepřišla, ani oznámení z PPL, že by zásilku převzala. Takže asi zase nic. Mají laxní přístup k zákazníkovi. Takže ať už to dopadne jakkoliv, vláčkovnu už ne.

Je to týden co bohužel z firmy odešla zásadní osoba pro provoz Vláčkovny. Jednalo se o dost rychlý sled událostí který podstatně ovlivnila aktuální situace kolem koronaviru a tak se nová paní ještě dost nestihla sžít s prostředím.

Možná že soudíme v dnešní situaci moc rychle a příkře. Když neznáme podrobnosti, tak někomu můžeme i křivdit :!:
Tohle stavím já: viewtopic.php?f=1&t=12586
Uživatelský avatar
Jirkátor
 
Příspěvky: 1039
Registrován: stř 01 led, 2020 11:09 am
Bydliště: Veselí nad Lužnicí

Re: Internetové obchody

Příspěvekod ondras » čtv 11 bře, 2021 12:20 pm

Vyzkoušel jsem také poprvé Vláčkovnu, S objednávkou se nic nedělo do mého připomenutí (možná náhoda), ale po odeslání emailu byla vcelku rychlá odezva (cca 5h) a balíček byl na cestě.
Mé hlavní překvapení bylo po přebrání od PPL, kdy v krabici nebyl ani kousek polystyrenu ani bublinkové fólie a krabice s modelem volně létala ve volném prostoru. Naštěstí se nic nestalo, ale zrovna dobře to na mě nezapůsobilo.
H0 , DCC , III. a IV. ep. , ČSD , Segmentovka
1:8 - SDŽ, o.s. 310.017 a 275.021
Uživatelský avatar
ondras
 
Příspěvky: 735
Registrován: ned 15 čer, 2008 1:03 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Internetové obchody

Příspěvekod milostt » čtv 11 bře, 2021 12:33 pm

Možná by vláčkovna měla místo zdílení kocoura promenádujícího se po kolejišti se více věnovat zákazníkum.. něco jsme u nich poptával a ani po 10 dnech žádná odpověd , vyřešil jsem pak obratem u jiného obchodníka
TT moje hobby http://www.mancicke-vlaky.wz.cz/
milostt
 
Příspěvky: 876
Registrován: úte 29 črc, 2008 4:01 pm
Bydliště: Kolín

Re: Internetové obchody

Příspěvekod loscarlos » čtv 06 kvě, 2021 7:28 am

Ahoj všem, mám dotaz na firmu RKMODEL z Brna.
https://www.rkmodel.cz/
Objednal jsem, tak co mám očekávat ? Má někdo zkušenosti ?
Pro mne naprosto neznámá firma.
Děkuji
HO, epocha IV/V + ČSD/ČD. Nejprve analog a teď asi digitál ..... .
Uživatelský avatar
loscarlos
 
Příspěvky: 407
Registrován: úte 23 úno, 2010 8:50 am
Bydliště: okr. Benešov

Re: Internetové obchody

Příspěvekod Pavel 152 » čtv 06 kvě, 2021 8:08 am

Asi normálně očekávejte. Majitel, Richard K. pracuje v modelářském oboru přes 30 let, má kamennou prodejnu v Brně.
Pavel
Pavel 152
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 09 led, 2011 5:24 pm

Re: Internetové obchody

Příspěvekod JaroHo » čtv 06 kvě, 2021 9:08 am

mám taky zkušenost, dobrou :wink:
DR5000, Z21app,2x myš, kolejiště ve výstavbě
Uživatelský avatar
JaroHo
 
Příspěvky: 1430
Registrován: čtv 28 bře, 2013 2:59 pm
Bydliště: Nymburk

Re: Internetové obchody

Příspěvekod hank » čtv 06 kvě, 2021 9:09 am

U mě taky vše OK.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6109
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

PředchozíDalší

Zpět na Modelářské obchody a výrobci

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků