Internetové obchody

Tipy, ceny, zkušenosti, poznatky.....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Internetové obchody

Příspěvekod josooo » pát 12 říj, 2012 10:57 am

fivejohny píše:pro josoo, ptal jsem se před měsícem a více a tohle je poslední mail z 1.10.2012 na který jsem taky doteď nedostal odpověď

Dobrý den,

já Vám asi před dvěma nebo i více týdny psal, vše je skladem akorát od
Detailu přišel obtisk na 810 a ne na M152 ale číslo lokomotivy máte na
leptané tabulce čili žádný problém, bohužel doteď od Vás nepřišla odpověď a
tak jsem předpokládal že si počkáte až bude ten správný obtisk.

S pozdravem Schneider


-----Původní zpráva-----
From: Jozef Dvorščík
Sent: Monday, October 01, 2012 12:12 PM
To: elektrom@ehs.sk
Subject: Maloseriove modely: Objednávka č. :00001717

Toto je e-mail s otázkou od
Jozef Dvorščík <josooo@zoznam.sk>

Dobrý den

Chcel by som sa spýtať v akom stave a prípadne kedy bude moja objednávka č.
00001717 vybavená (odposlaná)
Objednával som 14.augusta 2012 a tiež som ju aj zaplatil.

Za odpoveď vopred ďakujem

S pozdravom Jozef

Prajem pekný den


Zdravím

Šak už sme si to vysvetlili cez telefon. A všetko je v poriadku. Ospravedlnujem sa za moju mailovu schranku. Vôbec neviem čo stým zoznamom je. Maili mi nan chodia v pohode. Akurát od Vás nie. Tak neviem :cry:

S pozdravom Jozef
TT, ČSD, III/IV epocha, Zbierka sa rozrastá ale koľajisko stále nenarastá:-(
josooo
 
Příspěvky: 262
Registrován: stř 17 pro, 2008 10:41 am
Bydliště: Slovensko Ladce

Re: Internetové obchody

Příspěvekod George V. » úte 30 říj, 2012 1:05 pm

Měl bych prosbu z trošku jiného soudku. Jelikož se blíží Vánoce, slíbil jsem synovcům nějaké hmotné dary pod stromek z oblasti plastikových modelů. Tak bych se chtěl zeptat znalých, jestli by neměli nějaký tip na spolehlivý a kvalitní E-shop s plastikovými modely - letadla a lodě. Všem předem děkuji.
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Re: Internetové obchody

Příspěvekod vobabaz » úte 30 říj, 2012 4:45 pm

Zkus http://www.slotmaster.cz ,vyprodává zrušený obchod, teď jsem od něj bral a spokojenost.
Uživatelský avatar
vobabaz
 
Příspěvky: 98
Registrován: pon 19 kvě, 2008 8:25 pm
Bydliště: Střední Čechy

Re: Internetové obchody

Příspěvekod Tkadlec Jaroslav » ned 18 lis, 2012 11:32 am

Tkadlec Jaroslav
 
Příspěvky: 1086
Registrován: sob 19 pro, 2009 1:38 pm
Bydliště: Javorník u Jeseníku

Internetové obchody, Ben model

Příspěvekod FloP » pát 30 lis, 2012 3:30 pm

Pánové,

dlouho jsem váhal s otevřením mé osobní zkušenosti s tímto e-shopem - Ben model. Moje první nákupy proběhly ke spokojenosti obou stran, slušné ceny, rychle dodané zboží. Ale při nákupu jednoho setu se Sergejem v ČSD s "uhláky" chyběl 6 PIN kabel. Naštěstí po mé telefonické reklamaci dodali, opožděně s ošíváním, ale dodali. Otázkou je, jaktože v novém setu chyběl tento kabel, ale budiž. Druhou mojí reklamací byla koupě Brejlovce, u kterého byla neskutečným způsobem pokřivená stupačka - jednoznačně vada z výroby, opět lehké ošívání, ale vyměnili model za nový. Do této chvíle tedy zkušenosti v hrubém rámci dobré. Jakévšak bylo moje překvapení, velmi nemilé překvapení, když jsem nedávno zakoupil zajímavý DCC set ČSD s modelem 365.4 a 4 osobními vozy ČSD - inzerovaný set z roku 2008 v roce 2012 - a tak jsem raději kontaktoval prodejce, zda se jedná o originální set, bez poškození, se vším všudy co k němu náleží - a byl jsem p. Tichým ubezpečen, že set je OK a originální z roku 2008 - cena 7499,- - proč ne - mám více vlaků a set má inzerované trafo 50VA, nebudu tedy zbytečně zatěžovat své starší trafo 36VA. BOhužel to, co bylo dodáno bylo velkým a hořkým zklamáním - set byl zkombinovaný - obsahoval osobní vozy a páru z roku 2008 - set kat.č. 41289, bohužel koleje, trafo a MM byly současné z roku 2012 ze setu 41341 včetně návodů k nákl. vozům. Tedy jakéto překvapení - že by náhodou v Rocu našli zapomenutý set, který doplnili a poslali rekomando do obchodu Ben? Navíc kat.č. původního setu bylo přelepeno obyčejným papírem s natištěným číslem 41289.... Nemíním zabíhat do neskutečných podrobností celé reklamace, která je stále nevyřízená více než měsíc!! - jejich prvním krokem bylo konstatování, že Roco jiný typ trafa nevyrábí ... to, že set zkombinovali ze dvou, aniž by to uvedli na stránkách v detailech, jim připadalo zcela běžnou praktikou "renomovaného" obchodu. Navíc celá inzerce setu byla uvedena s trafem 50VA a zesilovačem 50VA, což jednoznačně zavání nekalou obchodní praktikou - kdyby zapomněli opravit údaje a po mém kontaktu a dotazu na stav setu uvedli pravdivé údaje - budiž, jsem jenom lidé. Bohužel jen zapírali a zapírali. A "drobnost" na okraj - madla 365.4 byla kompletně zkorodovaná - kdoví, kde ten set skladovali. Myslím, že po této zkušenosti a skutečnosti jsem zcela ochladl k tomuto obchodu a to pod bor mrazu. Máte někdo reálnou zkušenost s tímto obchodem?

PS: Ceny příliš lidové u Ben nemají - sem tam možná v akci - dobrým obchodem se skvělými cenami je modelový svět pana Ing. Dalibora Jančíka, to je teď můj dvorní e-shop, např. Bardotka od Roco za 3700 :lol: http://www.modelovysvet.inshop.cz/

Mějte se pánové, pf
FloP
 
Příspěvky: 218
Registrován: čtv 22 lis, 2012 10:52 am

Re: Internetové obchody

Příspěvekod George V. » sob 01 pro, 2012 6:39 am

...no tak nevím, nevím. Ten Tebou preferovaný obchod mi připomíná jeden nejmenovaný obchod z Děčína svého času. V nabídce okopírované katalogy a bez údaje o tom, jestli mají zboží skladem, nebo s termínem dodání...

P.S. Ten set byl z roku 2008 a byl, pokud se nemýlím, poměrně rychle rozebraný. Pokud by se něco z něj mělo objevit teď, byl bych velmi ostražitý, renomovaný - nerenomovaný obchod; tušil bych čertovinu a neobjednával, a už vůbec ne za původní cenu :mrgreen: ...
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Re: Internetové obchody

Příspěvekod miroslav lengyel » sob 01 pro, 2012 10:13 am

Tak já svého času utratil u Bena opravdu hodně peněz a nikdy jsem žádný problém neměl.Dokonce musím říci,že mi vyreklamovali mašinu,kde jsem svépomocí usmrtil dekodér. :D Pány Bena i Tichého znám osobně,ale je docela možné,že ve snaze prodat se může stát i toto.Na druhou stranu co vím,tak různé přebytky měli vždycky označeny kódem BM jako například zde: http://www.ben-model.cz/e-shop/cz/detai ... agony.html
Nicméně v tomto případě bych řval jako tygr,protože jsem jednoznačně dostal něco jiného než jsem objednal a zaplatil.
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Internetové obchody

Příspěvekod FloP » sob 01 pro, 2012 10:51 am

Dobré dopoledne pánové,

ano, musím s vámi souhlasit, člověk musí být obezřetný, ať už se jedná renomovaný nebo jiný typ obchodu. Bohužel zde jsem "naletěl" - a právě mne zaráží, že i po dotazu na stav setu tvrdili stejnou písničku jako na jejich stránkách - bohužel si u mne pokazili renomé a jsou u mne na "černé listině" nespolehlivých internetových obchodů pro náš koníček. Škoda že neexistuje pozitivní a negativní list všech železničních modelářských obchodů s jejich aktuálním hodnocením - myslím, že jich příliš není - aby se člověk lépe orientoval :roll:

A pan Ing. Jančík - sice stránky nevypadají tak lákavě jako u těch nejznámějších obchodů, ale pokaždé, když mu zavolám nebo napíšu - zboží mi obratem objedná, většinou je do týdne u něho na obchodě a já ho osobně převezmu - sem tam jezdím přes Brno, takže do dnešního dne 100% pozitivní :-)) a navíc nevyžaduje žádnou zálohu. Jedinou podmínkou je dostupnost poptávaného zboží u výrobce, pokud se jedná o "auslaufmodel" - zkontroluje jeho dostupnost a pak dává vědět. Trošku jiný způsob nakupování, než jsem byl dosud zvyklý, ale velmi flexibilní a zatím výborné ceny, Bardotka za 3700,- ... myslím, že jen p.Boháč nabízí tento model za 3690,+ nižší cenu na e-shopu a kamenné prodejně jsem zatím neviděl :shock:

Mějte se pánové, pf

PS - ještě odkaz na stránky s inzerovaným "hybridním" setem- http://www.ben-model.cz/e-shop/cz/detai ... ny.html?cz
FloP
 
Příspěvky: 218
Registrován: čtv 22 lis, 2012 10:52 am

Re: Internetové obchody

Příspěvekod miroslav lengyel » sob 01 pro, 2012 12:05 pm

Chlapi nejste někdo z okolí Letovic?Dostal jsem chuť na jeden stroj,který nabízí tento obchod http://www.zeleznicni-modelarstvi.cz/ nicméně bych nerad obdržel něco jiného než mám v úmyslu :D nebo čekal x týdnů na zboží,které je deklarováno skladem.Míra
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Internetové obchody

Příspěvekod IvanK » sob 01 pro, 2012 1:19 pm

ahoj,mám to tam pulhodky,párkrát sem se tam stavoval.obsluha ochotná,všechny dotazy zodpovězeny,zboží ukázáno.za mě spokojenost.jinak s jejich eshopem zkušenost nemam,ale myslím si,že jestli funguje tak jak obsluha tak by to mělo být v pohodě :)
IvanK
 
Příspěvky: 74
Registrován: pát 24 zář, 2010 9:44 am
Bydliště: Drásov

Re: Internetové obchody

Příspěvekod FloP » sob 01 pro, 2012 5:47 pm

ŽM je dobrý obchod, mívají i zajimavé akce, těd právě 10% slevu na výprodejové zboží, pro stálé zákazníky "virtuální peněženku", pokud bych hodnotil dle mé osobní zkušenosti, tak pro přehlednost:

EC model ++++
Modelový svět ++++
Zerba +++
IT vlaky +++
AMB +++
ŽM +++
Mašinky.cz ++
U krále železnic +-
OK vláčky -
Modely železnice --
Ben model --

Hmm, možná se najde i jiný názor :-) mějte se, pf
FloP
 
Příspěvky: 218
Registrován: čtv 22 lis, 2012 10:52 am

Re: Internetové obchody

Příspěvekod Jarda H. » sob 01 pro, 2012 6:55 pm

IvanK píše: ..... jinak s jejich eshopem zkušenost nemam,ale myslím si,že jestli funguje tak jak obsluha tak by to mělo být v pohodě :)


No velká řada lidí to asi vidí jinak, viz diskuze zde ... viewtopic.php?f=18&t=2153&p=112951#p112951
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Re: Internetové obchody

Příspěvekod miroslav lengyel » sob 01 pro, 2012 7:43 pm

Jardo o tomhle vím,právě proto jsem vznesl svůj dotaz.Nerad bych někam volal a byl ujištěn,že je zboží skladem,abych pak následně neúspěšně vyhlížel pošťáka a mezi tím mi jinde mašiny zmizela. :o Co jsem si tak prohlédl jejich stránky,tak tam mají, mírně řečeno chaos.Rozklikneš oddělení zboží skladem a u konkrétní položky se objeví k dodání do týdne apod.Někde zase nesouhlasí katalogové číslo s fotkou atd.Skutečně bych se nerad dožil toho,že objednám mašinu DRG a přišla mi DB,to bych se pak musel vypravit do Letovic a někomu utrhnout kladýlko :lol: nehledě na jízdu po D1 :oops: :oops: :oops: :oops:
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Internetové obchody

Příspěvekod IvanK » sob 01 pro, 2012 8:34 pm

právě s tímto eshopem zkušenosti nemam,jejich prodejna je pulhodky autem,takže v tomto případě eshop nepoužívám.zkušenosti mám akorát s mašinky.cz a modely vláčku.cz.u obou pouze kladné.jinak do Letovic z Ustí je to lepší na Hradec :)
IvanK
 
Příspěvky: 74
Registrován: pát 24 zář, 2010 9:44 am
Bydliště: Drásov

Re: Internetové obchody

Příspěvekod Jarda H. » ned 02 pro, 2012 11:39 am

miroslav lengyel píše:Jardo o tomhle vím,právě proto jsem vznesl svůj dotaz. ......


Míro, taky jsem tímhle příspěvkem reagoval spíše na kolegův názor. A v tvojí "záležitosti" mne napadlo tohle - před časem jsem slyšet (takže to mám jen z doslechu), že se dalo s nima domluvit a oni zboží dovezli na pražskou burzu v Opletalce. Tam sis mohl zboží převzít a zaplatit. Já jsem nikdy tuhle cestu nepoužil, jednak jsem od nic nic nepotřeboval, nic mi nepadlo do oka, jednak mne vadily spíše špatné recenze na jejich činnost ?!
Pokud holt nenajdeš nikoho z okolí, pak ti asi nezbyde než skusit a prověřit tohle řešení a když to nebude při prohlídce TO, co sis vybral, neber to. Cestovat extra pro jeden model na druhej konec republiky :lol: .....
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

PředchozíDalší

Zpět na Modelářské obchody a výrobci

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků