Internetové obchody

Tipy, ceny, zkušenosti, poznatky.....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Internetové obchody

Příspěvekod Tkadlec Jaroslav » pon 03 lis, 2014 6:43 pm

podle fotky není nic zlomené tak proč nevzít lepidlo a slepit to tohle bych neřešil prostě to tak brat nebo tady zbytečně bouchat kladivem na hřebík nezastávám se u nich jsem nikdy nebyl a nekoupil nic ...
Tkadlec Jaroslav
 
Příspěvky: 1086
Registrován: sob 19 pro, 2009 1:38 pm
Bydliště: Javorník u Jeseníku

Re: Internetové obchody

Příspěvekod FloP » úte 04 lis, 2014 10:36 am

Pánové, děkuji za podpoření mého čerstvě nabytého názoru na uvedeného vykutáleného "krále", alespoň upozorníme naše kolegy na velmi obezřetné jednání s touto "firmičkou", pokud se tedy i někdo další pustí do "dobrodružného" nakupování :shock: Nicméně mnou výše uvedené "pranýřování" tohoto obchodu není "a priori pranýřování", bylo by zbytečné trávit čas prázdným lamentováním. Je to "jen" důrazné upozornění na nezdravé jednání tohoto obchodu formou "podívejte se kolego, jak jsem s tím dopadl, vy vykročte lépe a jinak..." :wink: A výsledek je jednoduchý, já už u tohoto e-shopu objednávat nebudu :!:

PS.: A s cenou 880,- se "neuklepli" - to víte, že jsem ihned vznesl přímý dotaz, proč je cena jiná (zvýšená) oproti původně inzerované, a navíc u údajně "poškozeného" modelu - a pokud byste jel kolem "krále", můžete se přesvědčit přímo "na prodejně" :o Domnívám se, že důvod je jiný a "mezi řádky" zřetelný... (alespoň doufám).
FloP
 
Příspěvky: 218
Registrován: čtv 22 lis, 2012 10:52 am

Re: Internetové obchody

Příspěvekod ladino1 » pát 07 lis, 2014 11:51 am

No nevím, v e-shopu jsem od nich nic neobjednával, jezdím 2x měsíčně na Vinohrady, takže kupuji když tak přímo na krámě a to bez problémů. Jinak je spiš využívám na opravy lokomotiv, na které si sám netroufnu (např M. 297) a zatím bez problémů. Ale je fakt, že e-shop skýtá pro prodejce různé "možnosti".
ladino1
 
Příspěvky: 111
Registrován: úte 13 led, 2009 5:12 pm
Bydliště: Fialková 450, 541 02 Trutnov

Re: Internetové obchody

Příspěvekod loscarlos » stř 19 lis, 2014 10:10 am

zde: http://www.ecmodel.cz/ecmodel-cz/eshop/ ... love/0/MTB
jsou slevy na některé loko HO MTB. Hektoři,zamračené.
HO, epocha IV/V + ČSD/ČD. Nejprve analog a teď asi digitál ..... .
Uživatelský avatar
loscarlos
 
Příspěvky: 407
Registrován: úte 23 úno, 2010 8:50 am
Bydliště: okr. Benešov

Re: Internetové obchody

Příspěvekod FloP » pát 12 pro, 2014 10:58 am

http://www.zasilkovna.cz/vydejni-mista-pro-eshopy

Zajímavá alternativa, včera jsem od jednoho velmi slušného e-shopu obdržel zásilku, rychle, příjemně, bez fronty a dohadování, a to vše už druhý den po podání za 35,- :!: snad jim to vydrží a možná se přidají další slušné e-shopy... :wink:
FloP
 
Příspěvky: 218
Registrován: čtv 22 lis, 2012 10:52 am

Re: Internetové obchody

Příspěvekod George V. » pát 12 pro, 2014 11:07 am

Pro zákazníky určitě zajímavé, ale ještě je otázka jak "přátelské" to je vůči prodejcům...
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Re: Internetové obchody

Příspěvekod loscarlos » sob 24 led, 2015 8:55 pm

Dobrý večer,
mám dotaz zda někdo nemá zkušenost s tímto eshopem:
http://www.swiatmodeli.com/index.php
Popř. zda se někde v Česku dají sehnat loko SP-42 (Piko) ( SM budou dělat letos )
Dík moc
HO, epocha IV/V + ČSD/ČD. Nejprve analog a teď asi digitál ..... .
Uživatelský avatar
loscarlos
 
Příspěvky: 407
Registrován: úte 23 úno, 2010 8:50 am
Bydliště: okr. Benešov

Re: Internetové obchody

Příspěvekod A2C » úte 07 črc, 2015 8:20 am

FloP píše:http://www.zasilkovna.cz/vydejni-mista-pro-eshopy

Zajímavá alternativa, včera jsem od jednoho velmi slušného e-shopu obdržel zásilku, rychle, příjemně, bez fronty a dohadování, a to vše už druhý den po podání za 35,- :!: snad jim to vydrží a možná se přidají další slušné e-shopy... :wink:


Ďakujem som rád že to niekto vyskúšal predomnou :) idem to skúsiť hneď tiež, poštovné medzi štátmi je katastrofa!

Ďakujem!
ČSD ep.IIb + III-IVa + ŽSR. H0, H0e
Z21, Profi-Boss, Multimouse
Uživatelský avatar
A2C
 
Příspěvky: 1669
Registrován: čtv 21 led, 2010 10:32 am
Bydliště: Bratislava, Dúbravka

Re: Internetové obchody

Příspěvekod FloP » čtv 02 čer, 2016 2:43 pm

Řeším v jednom nejmenovaném internetovém (a kamenném pražském) obchodě reklamaci ES499 od ACME. Nějak mi vědomě poslali poškozený model, za což se omluvili, ale
- model lze vrátit jen s peněžní náhradou, nelze vyměnit na nepoškozený model...
- model již před odesláním vyfotili, ale mne o poškození neinformovali...
- pokud bych si model ponechal, není možná sleva...

Jsem překvapen a zaskočen renomovaným prodejcem... asi se nakonec rozhodnu pro osobní předávání modelů v Praze, měl bych svého prodejce dobře poznat osobně a trošku si s ním i popovídat. Začíná se rozmáhat chování "...když nechceš poškozený, tak si kup jinde..." a to vrátili celou várku "jen" špatně nabarvených Bardotek...

Pro úplnost - model jsem měl rezervovaný dopředu snad od počátku jeho inzerce int. obchody - pokud nemají zájem o naše objednávky předem, které jim usnadní objednávání a jednání s výrobcem, tak je nechápu. Pokud upřednostňují prodej "z výběru několika" osobně, a poštou "jeden model, co jsem vám vybral, a který je málo poškozený, o čemž vás informovat nebudu", pak je něco špatně...

Dost mne dohřáli, už teď objednávám více v DE, bohužel některé "naše" modely tam nejsou stále dostupné, nicméně tlumení nákupu v CZ u mne bude pokračovat dále (určitě jim to vadit nebude, a já budu mít klid...)
FloP
 
Příspěvky: 218
Registrován: čtv 22 lis, 2012 10:52 am

Re: Internetové obchody

Příspěvekod George V. » sob 04 čer, 2016 5:37 am

...tu várku "špatně nabarvených bardotek" teď bude ten samý prodejce prodávat ve výprodeji... :)
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Re: Internetové obchody

Příspěvekod Brejla » sob 04 čer, 2016 7:08 am

FloP píše:Řeším v jednom nejmenovaném internetovém (a kamenném pražském) obchodě reklamaci ES499 od ACME. Nějak mi vědomě poslali poškozený model, za což se omluvili, ale
- model lze vrátit jen s peněžní náhradou, nelze vyměnit na nepoškozený model...
- model již před odesláním vyfotili, ale mne o poškození neinformovali...
- pokud bych si model ponechal, není možná sleva...

Jsem překvapen a zaskočen renomovaným prodejcem... asi se nakonec rozhodnu pro osobní předávání modelů v Praze, měl bych svého prodejce dobře poznat osobně a trošku si s ním i popovídat. Začíná se rozmáhat chování "...když nechceš poškozený, tak si kup jinde..." a to vrátili celou várku "jen" špatně nabarvených Bardotek...

Pro úplnost - model jsem měl rezervovaný dopředu snad od počátku jeho inzerce int. obchody - pokud nemají zájem o naše objednávky předem, které jim usnadní objednávání a jednání s výrobcem, tak je nechápu. Pokud upřednostňují prodej "z výběru několika" osobně, a poštou "jeden model, co jsem vám vybral, a který je málo poškozený, o čemž vás informovat nebudu", pak je něco špatně...

Dost mne dohřáli, už teď objednávám více v DE, bohužel některé "naše" modely tam nejsou stále dostupné, nicméně tlumení nákupu v CZ u mne bude pokračovat dále (určitě jim to vadit nebude, a já budu mít klid...)


Solidní (=naprostá většina) DE prodejce vám klidně objedná i jeden kus české speciality. Zatím jsem neměl problém s objednáním jakéhokoliv modelu, který neměl prodejce (a dokonce i výrobce) skladem. Stačí, když se někde na zeměkouli vyskytuje.
Brejla
 
Příspěvky: 1421
Registrován: sob 18 črc, 2015 8:25 am

Re: Internetové obchody

Příspěvekod fulda » sob 04 čer, 2016 7:41 pm

Tohle je celkem dost off topic, ale když už řešíme ty internetové obchody.
Tak například KFC si slovo "doprava zdarma" překládá jako "zdražíme produkt o 30% a nepočítáme dopravu"
Přílohy
KFC_automat_na_PR_sracky.jpg
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4873
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Internetové obchody

Příspěvekod FloP » úte 07 čer, 2016 11:47 am

Dnešní reakce dotčeného obchodu (viz též vlákno 150 ACME), bez komentáře:

"Dobrý den,
vše můžeme probrat při vaší návštěvě na prodejně. Pokud chcete, jak jsem vám již psal, model ES499 můžete přivézt, vrátíme vám peníze.
S pozdravem..."
FloP
 
Příspěvky: 218
Registrován: čtv 22 lis, 2012 10:52 am

Re: Internetové obchody

Příspěvekod FloP » úte 07 čer, 2016 12:12 pm

...a zároveň si trochu i odpovím - druhá (doufejme lepší) série identického čísla ES499 by měla být od ACME dodána již v 2. polovině 2016 - viz odkaz:

http://www.modelycsd.cz/kategorie/h0-me ... -0009-csd/

jakpak je možné, že tuto oficiální informaci nepodávají i ostatní prodejci - buď je to zpráva ne zcela validní nebo se prodejci snaží utlumit počet aktuálních reklamací? Kolikpak z nás model ES499 ACME reklamovalo :?:
FloP
 
Příspěvky: 218
Registrován: čtv 22 lis, 2012 10:52 am

Re: Internetové obchody

Příspěvekod FloP » pát 15 črc, 2016 10:58 am

Doplním, že reklamovanou ES499 ACME již řeším i přímo s ACME - zatím nemám konečný "verdikt", co se s modelem stane, nicméně ACME komunikuje :!:

To byla černá stránka prodeje modelů "na dálku". Chvála se často nezmiňuje a tak bych ji zde rád uveřejnil (jako protiváhu) - dnes jsem od daného prodejce obdržel (dlouho objednanou) Čezovku a model "Z" od Brawy v mint kvalitě, děkuji. Je zřejmé, že i internetové obchody mohou prodávat modely v předpokládané kvalitě, snad se laťka udrží i do budoucna...
FloP
 
Příspěvky: 218
Registrován: čtv 22 lis, 2012 10:52 am

PředchozíDalší

Zpět na Modelářské obchody a výrobci

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků