Internetové obchody

Tipy, ceny, zkušenosti, poznatky.....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Příspěvekod Jan Jirásek » čtv 20 lis, 2008 4:31 pm

A oni mají kamennou prodejnu?
Uživatelský avatar
Jan Jirásek
 
Příspěvky: 149
Registrován: pát 27 dub, 2007 3:01 am
Bydliště: Česko/Německo

Příspěvekod Jarda H. » čtv 20 lis, 2008 5:02 pm

Jan Jirásek píše:A oni mají kamennou prodejnu?


Já vím pouze o e-shopu, navíc jsem pro ttvlak zdaleka, dneska už vlastně z druhého konce republiky :lol: ! Takže jsem nakupoval vždy v e-shopu, u poslední objednávky jsem její přijetí podmínil právě tou platbou až po naskladnění - začaly se tam totiž projevovat problémy, o kterých jsm psal výše ! A proč někomu nechat někde ležet peníze na účtu 3-4 měsíce a po telefonu slyšet jen výmluvy, výmluvy, ..... :wink: :!:
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Příspěvekod Jan Jirásek » čtv 20 lis, 2008 5:11 pm

Jarda H. píše:
Jan Jirásek píše:A oni mají kamennou prodejnu?


Já vím pouze o e-shopu, navíc jsem pro ttvlak zdaleka, dneska už vlastně z druhého konce republiky :lol: ! Takže jsem nakupoval vždy v e-shopu, u poslední objednávky jsem její přijetí podmínil právě tou platbou až po naskladnění - začaly se tam totiž projevovat problémy, o kterých jsm psal výše ! A proč někomu nechat někde ležet peníze na účtu 3-4 měsíce a po telefonu slyšet jen výmluvy, výmluvy, ..... :wink: :!:


Tohle taky nechápu, když výrobce plánuje (uvádí na trh) novinky, vždy lze s dostatečným předstihem zabezpečit požadovaný počet, pokud se to nepovede, dá se to kdykoliv po uvedení na trh. Pokud chtějí peníze, aníž mají zabezpečeno dodání zakázky od výrobce nebo překupníka, je to vážne dost divný! Protože pokud nejsem schopen zakázku ze 100% vykrýt, musím peníze, nebo jejich část, odeslat zpět zákazníkovi. Tohle by mělo být i v obchodních podmínkách. Pokud to tam nemají, asi by to zajímalo obchodní inspekci. Jenže to je jak házení hrachu na zeď!

Proto dnes existují aplikace internetových obchodů B2B které takové plánování mají, udržují a revidují stavy zakázek. Majitel obchodu se pak nemusí starat o plnění dodávek od dodavatelů k zákazníkům. Jenže nakonec je vše jen o lidech...
Uživatelský avatar
Jan Jirásek
 
Příspěvky: 149
Registrován: pát 27 dub, 2007 3:01 am
Bydliště: Česko/Německo

Příspěvekod Prazub » čtv 20 lis, 2008 5:17 pm

Nevím jistě, jestli tito manželé Ryšaví mají i kamennou prodejnu na uvedené adrese Hustopeče u Brna. Jsem nezkušený a objednal jsem si zboží namátkově na několika internetových prodejnách. Neozývají se podivuhodně i jiní prodejci, ale tam mne to tak moc nebolí, jak psal minule kolega, protože nevybírají peníze dopředu. TT vlaky požadovali zaplatit předem, tak jsem jim skoro celou částku na konto naivně připsal. Stále ovšem píší jak se snaží objíždět dodejce, jak nám obratem odepíšou a že zrovna jim cosi z pošty vypadlo tak ať napíšeme dotazy znova.... a nic. Zatím jsem se odpovědi nedočkal a jsem z toho už trochu nesvůj. Jak dlouho vlastně mám čekat? Jaká jsou pravidla? Já se to u nich pořádně nedočtu. Naopak musím pochválit inter. obchod v Letovicích, který má příjemné ceny a posílá mi co může, tak to si opravdu cením. Tam ten pan Tesař se snaží a já mám k němu důvěru. :cry:
Prazub
 
Příspěvky: 16
Registrován: ned 19 říj, 2008 10:19 am
Bydliště: OLOMOUC

Příspěvekod Prazub » čtv 20 lis, 2008 5:26 pm

:D Dovolím si pochválit rovněž pana Buchtelu s MODEL SCENE a Železniční modely TŘMÍNEK za bleskové dodání perfektního zboží výborně zabaleného. Tito prodejci jsou za jedničku s hvězdičkou.
Prazub
 
Příspěvky: 16
Registrován: ned 19 říj, 2008 10:19 am
Bydliště: OLOMOUC

Příspěvekod Jarda H. » čtv 20 lis, 2008 5:42 pm

Prazub píše: ..... Zatím jsem se odpovědi nedočkal a jsem z toho už trochu nesvůj. Jak dlouho vlastně mám čekat? .....


DOPORUČUJI bombardovat denně (!!) telefonicky, telefon mají na www stránkách ! Nedat pokoj a ptát se, žádat řešení a vysvětlení, .... mně se to alespoň vyplatilo :D Během dvou dnů bylo najednou vše vyřešeno, když předtím na několik mailů nepřišlo ani písmenko odpovědi !

A navážu na předchozí pochvalu vybraných e-shopů - já jsem plně spokojen s www.hobby-shop.cz (až na některé ceny :wink: ), ale jinak = ochotní, komuniktivní, seženou i zboží mimo prodávaný sortiment, už se mi stalo, že mi zboží poslali ještě před mojí platbou, a to nešlo o pár korun :!: Takže pochvala i jim.
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Příspěvekod George V. » pát 21 lis, 2008 5:39 am

Tak s www.hobby-shop.cz ( www.modelshop.cz pro HO) zas tak dobré zkušnosti nemám. Některé zboží je opravdu více než přeražené, např. hobby lokomotivy PIKO (a to vč. novinek!!!) a hlavně neumí zboží moc dobře balit, ale na druhou stranu zase uznají reklamaci poškozeného zboží (moje causa Eas-u od Kleimodelbahn).

Já osobně mám velmi dobrou zkušenost s www.modelyvlacku.cz. Velmi dobrá komunikace, pokud něco nejsou schopni dodat ve stanovené lhůtě, ozvou se a zeptají se, jestli opravdu na objednávce trvám. Akorát mi v jejich sortimentu chybí ROCO. To bych byl spokojenej maximálně.

A nemůžu si ani stěžovat na www.modelovazeleznice.cz. Super ceny a i celkem dobrá komunikace. Pokud je překročena dodací lhůta, dá se s nimi v pohodě dohodnout na stornu.

Finta je totiž v tom, objednávat jen zboží, které je, nebo v dohledné době bude u výrobce skladem. Tím se řídím a jsem v poho...
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Příspěvekod Jan Jirásek » pát 21 lis, 2008 5:49 am

Roco mít ani nemůže, tato firma vyžaduje kamennou prodejnu a postupně se všech internetových obchodů, ve kterých je značka Roco prodávána, bude zbavovat! Má to svojí logiku, nechtějí aby byla jejich letitá a tradiční značka obchodovatelná jen na internetu. Je zvláštní, že mají Noch, Fleischmann a Auhagen značky - tyto, a ještě Roco a Herpa, je v korporaci. Proto si myslím, že Fleischmann, Auhagen a Noch, jsou od překupníka a nikoliv od dodavatele-výrobce, proto mohou být výrazně dražší :(
Uživatelský avatar
Jan Jirásek
 
Příspěvky: 149
Registrován: pát 27 dub, 2007 3:01 am
Bydliště: Česko/Německo

Příspěvekod George V. » pát 21 lis, 2008 5:54 am

Jsou to pitomci! Akorát se tím připravujou o kšeft. Jak k tomu přijdeme my, co bydlíme v odlehlých končinách. Kamenná prodejna se vyplatí akorát ve větších městech a ještě většinou stojí za prd, protože obchodníci berou na krám akorát věci z akcí, nebo ČD a ty pak i pěkně osolej... A zbytek na objednávku. Pak je přeci úplně jedno, jestli to budu objednávat přes internet, ne... A konkurence nikde.
A PIKO s Tilligem a Gutzoldem si mnou ruce, jak ROCU přebíraj kšeft...
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Příspěvekod Jan Jirásek » pát 21 lis, 2008 6:07 am

George V. píše:Jsou to pitomci! Akorát se tím připravujou o kšeft. Jak k tomu přijdeme my, co bydlíme v odlehlých končinách. Kamenná prodejna se vyplatí akorát ve větších městech a ještě většinou stojí za prd, protože obchodníci berou na krám akorát věci z akcí, nebo ČD a ty pak i pěkně osolej... A zbytek na objednávku. Pak je přeci úplně jedno, jestli to budu objednávat přes internet, ne... A konkurence nikde.
A PIKO s Tilligem a Gutzoldem si mnou ruce, jak ROCU přebíraj kšeft...


Ani ne, vynechal jsem ještě PMT a právě i mého oblíbeného Gützolda! Patří k nim taktéž. Oni to berou jedním metrem, tady je jiná kupní síla než třeba v SRN nebo Rakousku, proto se tady na to hledí shodně. Já jsem původně kamennou prodejnu vůbec nechtěl, jenže právě mě k tomu tohle dovedlo. Nakonec ale vidím, že to má své výhody, není to zase tak špatné. Pak záleží jaká se zvolí strategie a směr, kterým se chce majitel obchodu vydat. Roco se rozhodně o kšeft bát nemusí, má pevně zakořeněné základy u modelářů, takže tam asi není obava na místě!

Jiná věc pak jsou novinky uváděné na trh v česku! Tohle ani mě se nelíbí, některé ceny jsou opravdu tak přemrštěné, že stojí pomalu za zvážení, koupit si to u sousedů?! Mě na českých e-shopech vadí to, že tam prostě do databáze naflákají zboží a obchod žije svým životem, není tam nic pružného co se produktové a bonusové politiky týká! Takhle na mě působí třeba ostravský hobby-shop a mnoho dalších... (ale když to lidem vyhovuje...!)
Uživatelský avatar
Jan Jirásek
 
Příspěvky: 149
Registrován: pát 27 dub, 2007 3:01 am
Bydliště: Česko/Německo

Příspěvekod radekkrupka » pát 21 lis, 2008 6:57 am

Prazub píše:Naopak musím pochválit inter. obchod v Letovicích, který má příjemné ceny a posílá mi co může, tak to si opravdu cením. Tam ten pan Tesař se snaží a já mám k němu důvěru. :cry:


Souhlasím. Vím, že p. Tesař je u řady lidí tady na fóru v nelibosti, pramení to asi z minulosti kdy se problémy zřejmě vyskytly. Já s ním mám zkušenost až poslední půlrok a spokojenost. Jednak je pravidelně na burze v Praze, dává možnost si zboží i na burze převzít, dodávky jsou rychlé - Auhageny dodal do měsíce, Tillig do týdne!!! Jedině část objednávky, a to servomotory, poslal o týden později zvlášť (serva byly skoro půl roku zcela nedostupné u výrobce), a to jsem jich chtěl 39! Vzhledem k většímu objemu objednávky jsem dostal i 5% slevu, takže si nestěžuju. Jedno servo mám objednané u ttvlak a dodnes to nedokázali sehnat (od července!). Aspoň že většinu objednávky jsem z ttvlaku už dostal, co bude se zbytkem je ve hvězdách :(
Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

Příspěvekod Jarda H. » pát 21 lis, 2008 7:19 am

George V. píše:Tak s www.hobby-shop.cz ( www.modelshop.cz pro HO) zas tak dobré zkušnosti nemám. ....... A nemůžu si ani stěžovat na www.modelovazeleznice.cz. Super ceny a i celkem dobrá komunikace. Pokud je překročena dodací lhůta, dá se s nimi v pohodě dohodnout na stornu. ....


Jak je patrno, záleží hodně na osobní zkušenosti, ale taky zřejmě na modelové velikosti ! Já v TT jsem u hobby-shopu spokojen (až na některé ceny :wink: ), u "modelovazeleznice.cz" můžu napsat /za sebe/ mínus !! Nevím jak teď, ale před cca rokem mi vadily jejich vysoké ceny (TT) akomunikace s problémy !! Nepotvrzená objednávka, na maily nereagovali, .... tady zase já nenakupuji !
Asi v HO mají lepší ceny a komunikace se jim možná časem zlepšila ?! Ale na tyhle problémy - špatná komunikace - tady už odezva byla v jiném linku !
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Příspěvekod petrh » pát 21 lis, 2008 8:34 am

ja povazuju modelovazeleznice.cz za nakomunikativni, kdy jsme asi 3x volal a nikdo mi nereagoval, kdyz jsem shanel se po TTe
moje velika plus a exklusivni nakup ma jen www.modeltrain.cz a jeho pan majitel, ktery pro me vzdy dela maximum...
H0 se synem
1981-2001 dom. st. Včelnička | 2001-4 Slaný | 2004-6 Nelahozeves | od 2006 Kralupy n.V.
Uživatelský avatar
petrh
 
Příspěvky: 1429
Registrován: čtv 26 čer, 2008 11:14 am
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Příspěvekod konopaslik » pát 21 lis, 2008 9:03 am

S www.modelovazeleznice.cz mám zkušenosti veskrze pozitivní. Ceny (zvláště Auhagen a Tillig) jsem nikde neviděl lepší (no, mají to do Reichu firem co by koblihou dohodil) a dodací lhůty jsou stejné jako na jiných obchodech, u běžně dostupného zboží výše uvedených firem zpravidla i lepší.

Co se komunikace týče, tam jsem spokojen absolutně. Většinou telefonuju, občas i mailuju a nikdy nebyl problém s tím, abych dostal odpověď. Uvedu jeden konkrétní příklad z nedávné doby:

Měl jsem naobjednáno hodně zboží a některé už měli na skladě, jiné čekalo na dodání od výrobce. V pátek v podvečer jsem si najednou vzpomněl, že bych ty věci, které už mají, chtěl o víkendu mít, tak jsem tam zavolal, jestli by byli schopni mi je nějak dodat. Počítal jsem, že mi řeknou jen abych si přijel do Děčína, ale překvapili, ještě v pátek večer s tím běželi na poštu a poslali to EMSkou. Stinná stránka věci je to, že ač jsem byl celou sobotu doma a čekal na balíček, tak nikdo nezazvonil, jen večer jsem našel ve schránce lístek, že si to můžu vyzvednout na poště, což mne trošku naštvalo, ale tady je vina jednoznačně na doručovateli, z Děčína to odešlo ok.

Za další pozitivum považuju to, že mají zboží řazené podle kategorií, nikoliv podle firem, jak bývá zvykem na jiných eshopech. U trakčních vozidel člověk většinou ví přesně, co chce, tam to smysl nemá, ale když kupuju pidilidi, stavby nebo krajinu, tak je mi většinou jedno, jaká firma to vyrobila a zajímá mne kategorie výrobku. Takhle mám pohromadě všechny "městské budovy", "figurky zvířat" i cokoliv dalšího. Filtrace podle měřítek funguje stoprocentně a bezchybně. Přibližné datum dodání u každé položky a možnost vyzvednutí na burze považuju za příjemný bonus.

Takže www.modelovazeleznice.cz určitě doporučuju všema deseti.
Uživatelský avatar
konopaslik
 
Příspěvky: 384
Registrován: pon 28 dub, 2008 6:17 pm
Bydliště: Praha - Čimice (dřív Letňany)(dřív Holešovice)(dřív Kobylisy)(dřív Prosek) - prostě Praha-sever :)

Příspěvekod George V. » pát 21 lis, 2008 9:37 am

petrh píše:...moje velika plus a exklusivni nakup ma jen www.modeltrain.cz a jeho pan majitel, ktery pro me vzdy dela maximum...


Taky u nich sem tam nakupuju, ale mají vyšší ceny. U nich je ale výhoda, že vidíš co mají skladem a obvykle to posílají ještě týž den, co objednáváš. To je zatím bez konkurence...

ad konopaslik:

Podepisuju, stejná zkušenost. Akorát mne ze začátku štvali, že to posílali PPL, ačkoliv jsem chtěl poštou, protože jsem byl trochu na kordy s místní rozvážkou PPL...
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

PředchozíDalší

Zpět na Modelářské obchody a výrobci

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků