Internetové obchody

Tipy, ceny, zkušenosti, poznatky.....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Příspěvekod konopaslik » stř 06 srp, 2008 9:23 am

petrh píše:
konopaslik píše:Do Děčína (www.modelovazeleznice.cz) se vyplatí telefonovat, pracuje tam docela dost lidí a ochotně vždycky poradili i vyhověli veškerým mým úchylným čachrům (tuhle zásilku spojte s touhle, tamtu rozdělte, tuhle pošlete dřív, tuhle později, na tuhle adresu, na tamtu...). Objednávky jsem dělal dycky přes eshop a pak je telefonicky upravoval.

Dodací lhůty (zboží ze zahraničí) kolem měsíce, ale byly asi způsebeny spíš těmi mými čachry, než tím, že by to trvalo z jejich viny.

Ceny více než slušné, u většiny věcí, co mají v nabídce, jsem levnější variantu nikde nenašel.

no to ja bych rad se zatim jen domluvil, zda by toto sehnali:)


Njn, holt jsi měl tentokrát smůlu, že měl pan šéfík dovolenou. Tak do pátku už to vydržíš, ne? ;)
Uživatelský avatar
konopaslik
 
Příspěvky: 384
Registrován: pon 28 dub, 2008 6:17 pm
Bydliště: Praha - Čimice (dřív Letňany)(dřív Holešovice)(dřív Kobylisy)(dřív Prosek) - prostě Praha-sever :)

Příspěvekod maayaa » úte 12 srp, 2008 6:37 pm

petrh píše:Tak nevim, posilal jsme jiz dvakrat dotaz do www.modelovazeleznice.cz ohledne dotazu na TTe kolejivo a porad zadna odpoved:/

No jedině že by to bylo přes www.modellbahnshop-sebnitz.de ty mají v nabídce výhybky a flexi koleje od lorenze http://www.lorenz-modellbahn.de/indexie.htm (ale připadá mi to celkem drahý.Radši ty výhybky zkusim udělat sám z kolejiva od Litomyskýho).
maayaa
 
Příspěvky: 372
Registrován: stř 20 úno, 2008 7:15 pm
Bydliště: Litoměřice

Příspěvekod petrh » stř 13 srp, 2008 6:09 am

maayaa píše:
petrh píše:Tak nevim, posilal jsme jiz dvakrat dotaz do www.modelovazeleznice.cz ohledne dotazu na TTe kolejivo a porad zadna odpoved:/

No jedině že by to bylo přes www.modellbahnshop-sebnitz.de ty mají v nabídce výhybky a flexi koleje od lorenze http://www.lorenz-modellbahn.de/indexie.htm (ale připadá mi to celkem drahý.Radši ty výhybky zkusim udělat sám z kolejiva od Litomyskýho).

no to ja si rozhodne netroufam v tomhle meritku je to na me bohuzel moc titerny:/
H0 se synem
1981-2001 dom. st. Včelnička | 2001-4 Slaný | 2004-6 Nelahozeves | od 2006 Kralupy n.V.
Uživatelský avatar
petrh
 
Příspěvky: 1429
Registrován: čtv 26 čer, 2008 11:14 am
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Příspěvekod petrh » stř 13 srp, 2008 6:16 am

jinak me osobni zkusenosti zatim vyborne s plzenskym modeltrainem, dobre jsme mel i s kontaktem s Michalem D. a ModelScene (Dan B.), modelovazeleznice.cz zatim u me propada...
H0 se synem
1981-2001 dom. st. Včelnička | 2001-4 Slaný | 2004-6 Nelahozeves | od 2006 Kralupy n.V.
Uživatelský avatar
petrh
 
Příspěvky: 1429
Registrován: čtv 26 čer, 2008 11:14 am
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Příspěvekod PetrTT » úte 26 srp, 2008 6:00 pm

http://www.loco.cz/index.html

.....pěkné,jednou to bude sběratelsky vyhledávaný set
PetrTT
 
Příspěvky: 33
Registrován: sob 13 říj, 2007 10:19 am
Bydliště: Police nad Metují

Příspěvekod KP » úte 16 zář, 2008 12:53 pm

Zdravím,
jaké máte kdo zkušenosti s "maloseriovými" modely - např. tady: http://www.zeleznicni-modelarstvi.cz/p/ ... 5-csd.aspx
KP
 
Příspěvky: 1
Registrován: pon 28 dub, 2008 6:28 pm

Příspěvekod Hekttor » čtv 09 říj, 2008 12:07 pm

KP píše:Zdravím,
jaké máte kdo zkušenosti s "maloseriovými" modely - např. tady: http://www.zeleznicni-modelarstvi.cz/p/ ... 5-csd.aspx

To by mě taky zajímalo. Zvláště tento konkrétní model. Prodejce se odkazuje na moji firmičku, jenže já lept Hektora v H0 nedělám. Měl jej někdo v ruce?
Hekttor
 
Příspěvky: 340
Registrován: pon 30 dub, 2007 4:37 pm
Bydliště: Havířov

Příspěvekod Michal Šuhajda » čtv 09 říj, 2008 12:28 pm

Hekttor píše:
KP píše:Zdravím,
jaké máte kdo zkušenosti s "maloseriovými" modely - např. tady: http://www.zeleznicni-modelarstvi.cz/p/ ... 5-csd.aspx

To by mě taky zajímalo. Zvláště tento konkrétní model. Prodejce se odkazuje na moji firmičku, jenže já lept Hektora v H0 nedělám. Měl jej někdo v ruce?

Taky mi to nedalo, a zeptal jsem se přímo mailem. Na svůj dotaz jsem dostal dost neurčitou odpověď. Aspoň tak mi to připadalo, jsem zvědav, kdy se p. Tesař ozve a co mi nabídne. Dotaz na půvopd leptů pominul.
Pro posouzení přikládám neupravený dotaz i odpověď, tak jak jsem ji dostal..
Pokud se ozve někdo, kdo ví víc budu rád, protože ten Hektor by se mi na kolejišti fakt líbil (I když Vánoce asi vyhraje "Němka" od Roca)
-MiŠ-

DOTAZ:
Dobrý den,
Na webových stránkách jsem viděl nabídku Vašeho obchodu. Zaujaly mne zejména modely ČSD ve velikosti H0, jenže mám s malosériovými výrobci špatné zkušenosti. Je možné někde vidět modely „naživo“? Všiml jsem si, že nabízíte předání na pražské burze, je to možné třeba tam?
Zájem bych měl hlavně o „Hektora“ T435.0, nicméně bych si ho před nákupem rád prohlédnul. Už proto, že v nabídce máte uvedeno, že karoserie je z leptu od Fy. Hekttor, ale pokud vím tento model ve velikosti H0 Hekttor nevyráběl a nevyrábí. Děkuji, a těším se na odpověď.
S pozdravem
Michal Šuhajda

ODPOVĚĎ:
Zdravím, modely jsou zatím e výrobě pro velký zájekm jak budu mít něco skladem hned se ozvu, zdraví Tesař
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2385
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Příspěvekod Hekttor » čtv 09 říj, 2008 12:47 pm

Hmmm, zajímavé. Já mu psal týden tomu, neodpověděl mi nic.....
Hekttor
 
Příspěvky: 340
Registrován: pon 30 dub, 2007 4:37 pm
Bydliště: Havířov

Příspěvekod Michal Šuhajda » čtv 09 říj, 2008 1:24 pm

Hekttor píše:Hmmm, zajímavé. Já mu psal týden tomu, neodpověděl mi nic.....

Mě taky odpověděl celkem rychle (za tři dny), což je pochopitelné, každý není denně na mailu. Jen mě zarazilo, že tak přešel poznámku o původu leptu (psal až po dotazu u HekTTora)
Podle webu existuje "kamenná" prodejna:
Na Požáru 3, 679 61 Letovice. Prodejní doba: Po-Pá 11 - 17 hod. Sobota: 8-11 hodin
Letovice mám hodně z ruky, ale třeba se tam podívá někdo z okolí.
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2385
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Příspěvekod Hekttor » sob 11 říj, 2008 6:18 pm

No, mě neodpověděl ani po 10 dnech.
Pokud jsem se dnes informoval jinde, ty T435 v H0 mají být z Čížova odlitku, nikoli z leptu.
Hekttor
 
Příspěvky: 340
Registrován: pon 30 dub, 2007 4:37 pm
Bydliště: Havířov

Příspěvekod Prazub » stř 19 lis, 2008 9:04 pm

Mám něco objednáno a předplaceno u TTvlaků manželé Ryšaví z Hustopečí u Brna, ale jaksi mi ani na opakovaný dotaz nic neodpoví. A tak nevím, jestli na mne kašlou, nebo co v tom je, protože stále na svých stránkách píší jak objíždějí o víkendu dodejce a že se pak hned vrhnou na dlužné odpovědi, ale zase nic. Tak nevím, jestli jsem takto peníze neprohrál...Protože jsem si u nich objednal pár položek firmy TILLIG a tak prý s TT končí.
Prazub
 
Příspěvky: 16
Registrován: ned 19 říj, 2008 10:19 am
Bydliště: OLOMOUC

Příspěvekod radekkrupka » stř 19 lis, 2008 9:20 pm

Bohužel stejná zkušenost - 3 měsíce jsem se snažil zjistit moji objednávku. Dostával jsem přímo neskutečné odpovědi, proč to zrovna dneska zjistit nejde....nakonec po ustavičných urgencích jsem dostal poštou aspoň část objednávky se slovy, že zbytek se prozatím nepodařilo sehnat...Kdyby nepožadovali platbu předem, skoro bych nad tím mávl rukou...takhle to ovšem bolí :(
Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

Příspěvekod Jan Jirásek » čtv 20 lis, 2008 5:13 am

radekkrupka píše:Bohužel stejná zkušenost - 3 měsíce jsem se snažil zjistit moji objednávku. Dostával jsem přímo neskutečné odpovědi, proč to zrovna dneska zjistit nejde....nakonec po ustavičných urgencích jsem dostal poštou aspoň část objednávky se slovy, že zbytek se prozatím nepodařilo sehnat...Kdyby nepožadovali platbu předem, skoro bych nad tím mávl rukou...takhle to ovšem bolí :(


V obchodních podmínkách, pokud není stanoveno jinak domluvou, se zásilka rozdělí na dva nebo i tři balíčky a odesílá. V jiném případě by měl obchod převést peníze zpět zákazníkovi za nesplněné objednávky.
U nich jsem před časem taktéž něco objednával a dopadl jsem stejně. Myslím, že takovou životnost mít už jistě nebudou...
Uživatelský avatar
Jan Jirásek
 
Příspěvky: 149
Registrován: pát 27 dub, 2007 3:01 am
Bydliště: Česko/Německo

Příspěvekod Jarda H. » čtv 20 lis, 2008 4:27 pm

U této firmy jsem naštěstí zavčas s nákupem skončil !! Jakmile se u třetí objednávky objevily průtahy, přestal jsem tam objednávat - to bylo v době, kdy ještě komunikovali - alespoň telefonicky (na maily již nebyla odezva :roll: ), takže zboží jsem dostal ještě v relativně dobré dodací lhůtě - navíc jsem si podmínil platbu dodávky (u poslední objednávky !!) až po naskladnění !

Osobně k firmě dodávám - po vzniku e-shopu první měsíce v poho, postupně problémy - nemají, nelze zajistit, dodací lhůta se prodloužila, ... no zkrátka já už tam neobjednám nic :!: :!:
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

PředchozíDalší

Zpět na Modelářské obchody a výrobci

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků