Internetové obchody

Tipy, ceny, zkušenosti, poznatky.....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Internetové obchody

Příspěvekod FloP » pon 20 led, 2014 3:38 pm

Děkuji za zprávičku a referenci, já jsem zatím velmi sporadicky nakoupil (asi 5x) u tohoto e-shopu a mám z většiny objednávek smíšené pocity - párkrát mi poslali model v jiném stavu, než bylo inzerováno (chybějící detaily, chybějící krabička, jeden model páry úplně zaolejovaný...) na druhou stranu se vždy snažili reklamaci vyřešit - objednat náhr. díly, krabičku neřeší, sleva na "olejový" model... jen se bojím, co mi odešlou příště. Možná je asi lepší u "IT vlaky" nakupit osobně :?:
FloP
 
Příspěvky: 218
Registrován: čtv 22 lis, 2012 10:52 am

Re: Internetové obchody

Příspěvekod petr47 » úte 21 led, 2014 5:24 pm

S IT vlaky, nemám žádný problém, zboží v pořádku a do 2 dnů doma. Pravda, zatím jen 4 nákupy a to v poslední době, ale bez závad.
Začínám znova po 30 letech...
Epocha III-IV_digitál, Roco Multimaus + Z21+ TC 8.0 Silver
petr47
 
Příspěvky: 98
Registrován: ned 12 pro, 2010 10:00 pm
Bydliště: Plzeň

Re: Internetové obchody

Příspěvekod Trainmaniak » čtv 23 led, 2014 1:32 pm

Petr Zatrepalek píše:Platit předem převodem na účet (tzn bez možnosti platit kartou prostřednictvím platebního terminálu) je v dnešní době u nákupů přes e-shop totální blbost.

Já platím předem převodem u ověřených obchodů. Objednávám víceméně stále u těch samých, takže mám už určitý obrázek jak o přístupu, tak o pružnosti komunikace a o snaze dodržet co nejkratší dodací lhůty (týká se zboží skladem). Takže zas takový problém (čti blbost) to není. Až se spálím, pak začnu přemýšlet o něčem jiném, i když pokud si zboží nevyzvedávám osobně, je to risk vždy. Stejně nejdřív platím a až poté rozbaluji.
Uživatelský avatar
Trainmaniak
 
Příspěvky: 1460
Registrován: pát 13 lis, 2009 7:54 am

Re: Internetové obchody

Příspěvekod JaroHo » čtv 23 led, 2014 2:27 pm

platim převodem od jisté doby a vidím v tom jen pozitivní věci.
mezi ně patří i to, že
Když přijde balík, a nejsem doma, manželka nemusí nic platit a neví ani co to je a kolik to stálo.
nemusím mít doma hotovost a nemusím dávat dýško pošťákovi
DR5000, Z21app,2x myš, kolejiště ve výstavbě
Uživatelský avatar
JaroHo
 
Příspěvky: 1423
Registrován: čtv 28 bře, 2013 2:59 pm
Bydliště: Nymburk

Re: Internetové obchody

Příspěvekod mpinta » čtv 23 led, 2014 4:00 pm

Výrazně odlišný (v tom nejlepším slova smyslu) je Marathon Brno Libora Schmidta.
http://www.vltava2000.cz/marathon/
Poštovné i balné je zcela zdarma při všech způsobech platby.
Velmi rychlé dodání, perfektní serióznost. Mnohokrát se mi stalo, že jeden den jsem objednal, druhý den ráno už zvonila GLS. Při předání lze platit i kartou.
Za zmínku stojí i bezproblémové reklamace (u elektroniky se to prostě stává).
Prostě super. Jedinou nevýhodou je úzký sortiment, převážně elktronika digi (Lenz, Zimo, LDT, přestavníky...).
Přesto třeba lokodekodéry (Zimo) jinde nekupuji.
"Když digital, tak u Schmidta" :D
Martin (LokoPin)
Uživatelský avatar
mpinta
 
Příspěvky: 783
Registrován: úte 08 led, 2008 11:55 am
Bydliště: Písek

Re: Internetové obchody

Příspěvekod miroslav lengyel » ned 26 led, 2014 9:29 am

Nebývá než souhlasit,jen bych doplnil,že není problém objednat i věci,které nejsou v nabídce.Já zde například nakupuji dekodéry Uhlenbrock. :D
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Internetové obchody

Příspěvekod loscarlos » pon 27 led, 2014 11:27 am

Kdo nevíte, tak k 12.2.2014 končí eshop D&H dekodery a asi i zastoupení pro ČR. Pokud jsem správně pochopil úvodní větu.
http://www.doehler-haass.cz/
HO, epocha IV/V + ČSD/ČD. Nejprve analog a teď asi digitál ..... .
Uživatelský avatar
loscarlos
 
Příspěvky: 406
Registrován: úte 23 úno, 2010 8:50 am
Bydliště: okr. Benešov

Re: Internetové obchody

Příspěvekod miroslav lengyel » pon 27 led, 2014 1:26 pm

Tak jak jsem pochopi z e-mailu od paní Kopinové,tak končí se svým e-shopem.Ze stránek pak vyplývá,že případní zájemci mohou objednávat dekodéry přímo v Německu.
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Internetové obchody

Příspěvekod busta » pát 05 zář, 2014 7:30 pm

Je dobré keď sa tak zaujímavá kniha dostane do predaja aj v ČR ako nedávno vydaná "To bola naša Korytnička" od Dušana Lichnera, ale prečo musí byť predávaná s prirážkou 42%, keď predajná cena je 10 Eur?!!!! http://www.hobby-shop.cz/article-detail ... ni-novinka / http://www.ruzomberok.sk/nav/spravy/ozn ... ruzomberok. A ešte predajca nevie správne uviesť formát knihy, ktorý je A5 a nie A4 a počet strán je 111 a nie 114. Vzadu na poslednej strane je to napísané!
busta
 
Příspěvky: 100
Registrován: stř 05 led, 2011 8:13 pm
Bydliště: Gbelce

Re: Internetové obchody

Příspěvekod FloP » pát 31 říj, 2014 3:46 pm

No, pánové, dnešní nemilá zkušenost se "seriózně" vyhlížejícím obchodem "U krále železnic" mne silně zaskočila. Objednal jsem si několik položek, z nichž první měla nemilý osud - model kotlového vozu Ra ČSD od Roco 67600 za nabízenou cenu 760,- náhle (při chystání balíčku prodejcem) upadl a "rozbil" se danému prodejci na tři kusy - viz foto - byla mi slušně nabídnuta reklamace u firmy Roco, s tím, že mi dá prodejce obratem vědět. Asi měsíc se nic nedělo, mezitím jsem si objednal další "model" Fleischmann 994093 ČSD (variace 537) a zároveň jsem se zeptal na reklamaci vozu Ra Roco. Nutno poznamenat, že na modelu loko 537 (na poskytnutých fotkách) se mi nezdál jeden z odlesků (nasvícení, blesk, přeexponování...) a tak jsem se přímo zeptal na stav i tohoto modelu, zda je v původním stavu nebo pozměněn, či patinován, odpověď "U krále železnic" na oba modely zde: "...537.0 ČSD není napatinovaná a ani podle běžného prohlídnutí není ani nijak zvlášť upravovaná. Reklamaci vagonu Roco 67600 nám (jak se dalo očekávat) neuznali, takže jsme ho dali panu opraváři na sestavení a máme ho tady na prodejně za 880,- v prodeji. Případný zájemce si ho před koupí musí prohlédnout, zda se mu cenová sleva vyplatí ke stavu, v jakém se nachází." Konec citace odpovědi. První zarážející rozpor je mezi cenou nového 100% modelu vozu Ra (760,-) a údajně "rozbitého" po opravě (880,-)... čistota obsahu projevu prodejce nebude vysoká. Druhá "drobnost", která mne už i zvedla "ze židle" je skutečný stav dnes dodané loko Fleischmann 537 ČSD - model je ve své přední části zcela zřetelně a nepřehlédnutelně nastříkán hnědou barvou (a jako patina to nevypadá) a stejnou barvou je model na několika místech "ušpiněn" - fleky cca kolem 5-7mm, jako by někdo model po natříkání "poťapkal" rukou... model jsem dnes reklamoval a dostal jsem "suchou" odpověď bez jakékoliv omluvy, cituji (bez úprav): "Dobrý den, pošle zpět lokomotivu Fleischmann kat.č. bazarFl994093 zpět na naši adresu. Po obdržení lokomotivy vám zašleme zpět cenu lokomotivy 3.990,-Kč na vaši adresu. S pozdravem ukralezeleznic@seznam.cz", konec citace. Zajímavá kutlura jednání a chování prodejce, který se tváří jako "renomovaný" modelářský profesionál. Jakou máte zkušenost vy? Je to náhodný ojedinělý případ nebo běžná "rutina" této společnosti? No a model Ra ČSD 67600 si u něj snad ani raději nekupujte, co kdybyste si ho rozdělali na díly a museli ho pak reklamovat :lol:
Mějte se a hezký Helloween :wink:
Naposledy upravil FloP dne pát 31 říj, 2014 3:58 pm, celkově upraveno 1
FloP
 
Příspěvky: 218
Registrován: čtv 22 lis, 2012 10:52 am

Re: Internetové obchody

Příspěvekod FloP » pát 31 říj, 2014 3:48 pm

DSC07143.jpg
FloP
 
Příspěvky: 218
Registrován: čtv 22 lis, 2012 10:52 am

Re: Internetové obchody

Příspěvekod nadkachna » pon 03 lis, 2014 1:37 pm

Ne nadarmo se jim už nějaký pátek přezdívá U krále zlodějů. Sortiment (i na české poměry) cenově často slušně přestřelený, přístup k zákazníkovi naopak těžké retro z dob předlistopadových.
G
TT
nadkachna
 
Příspěvky: 391
Registrován: stř 28 lis, 2007 12:02 pm

Re: Internetové obchody

Příspěvekod Jeff Hopper » pon 03 lis, 2014 1:49 pm

To jsou teda lumpové ti od Roco, že to neuznali jako jasnou reklamaci. :D :D Jinak já u krále nakupuji občas v věci v komisi - po řádném prohlídnutí. Jinak některýma cenama se bavím - nejenom tam :roll:
Jeff Hopper
 
Příspěvky: 577
Registrován: stř 05 led, 2011 6:32 pm
Bydliště: Nymburk

Re: Internetové obchody

Příspěvekod greenery » pon 03 lis, 2014 2:50 pm

FloP píše:....První zarážející rozpor je mezi cenou nového 100% modelu vozu Ra (760,-) a údajně "rozbitého" po opravě (880,-)...


........ někdo "pana opraváře" :wink: zaplatit musí ...... :lol:
greenery
 
Příspěvky: 1058
Registrován: úte 04 pro, 2007 10:12 pm

Re: Internetové obchody

Příspěvekod Trainmaniak » pon 03 lis, 2014 3:01 pm

FloP píše:....První zarážející rozpor je mezi cenou nového 100% modelu vozu Ra (760,-) a údajně "rozbitého" po opravě (880,-)...

Když už bych s nimi byl v té komunikaci, nebylo by mi líno se zeptat, jak to s tou cenou po opravě myslí. Osmička je na numerické klávesnici nad pětkou, třeba to mělo být 580 Kč (což by bylo celkem adekvátní) a jen se uklepli. :D Mě by tedy fakt zajímalo, jak by se k tomu dotazu postavili. A nebo je to opravdu tak, že rozbitý opravený vůz musí být dražší o náklady za opraváře. :D
Uživatelský avatar
Trainmaniak
 
Příspěvky: 1460
Registrován: pát 13 lis, 2009 7:54 am

PředchozíDalší

Zpět na Modelářské obchody a výrobci

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků