Internetové obchody

Tipy, ceny, zkušenosti, poznatky.....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Příspěvekod Pusik55 » ned 31 pro, 2006 3:23 pm

Chci se zeptat jakej internetový obchod by jste mi doporučili na nákup figurek??
Pusik55
 
Příspěvky: 26
Registrován: stř 08 lis, 2006 8:59 pm

Příspěvekod Rudolf » ned 31 pro, 2006 3:59 pm

Figurky má v nabídce třeba http://www.5pholding.cz/ ale nic jsem tam osobně nekupoval.
Uživatelský avatar
Rudolf
 
Příspěvky: 920
Registrován: ned 08 říj, 2006 11:10 am
Bydliště: Strakonice

Příspěvekod badliner » ned 31 pro, 2006 5:26 pm

Pusik55 píše:Chci se zeptat jakej internetový obchod by jste mi doporučili na nákup figurek??

www.modeltrain.cz
www.hobby-shop.cz
www.modelovazeleznice.cz
badliner
 
Příspěvky: 238
Registrován: pon 30 říj, 2006 8:37 pm

Příspěvekod Jarda H. » pon 02 čer, 2008 6:54 pm

Na úvod podotýkám, že je mi jasné, že podnikání a prodej není charita, ale činnost vedoucí k zisku, přesto ... :wink: ! Dal jsem si pro zajímavost malou práci porovnat ceny dvou vagonů od Tilligu ve vel. TT, prodávané v našich e-shopech - jmenovat je úmyslně nebudu :lol: (bohužel cenu přímo u výrobce jsem na www.tillig.com nenašel, nebyla u modelů uvedena) :

1) katal.číslo 15540 vagon s plachtou Rils DB - rozptyl cen u 8 e-shopů od 515,- do 660,- Kč

2) katal.číslo 15564 vagon přepravní SPEDITION PETER - rozptyl cen u 7 e-shopů od 805,- do 1.069,- :!: a to už je i na můj vkus hodně :cry: :!: Podobné to bylo i u vagonů ř.Np na přepravu aut (ČSD, DR)


Zase jsem došel k obligátnímu - Dvakrát (třikrát, čtyřikrát, ...) měř, jednou řež !
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Příspěvekod richard0404 » pon 02 čer, 2008 8:04 pm

Ohledně těch figurek V 5P Hobby. Preiser výborné figurky ale cena je tak o 30% dražší než Merten ale fantastický výběr. Merten levnější kvalita není špatná při podrobném posouzení menší nedostatky a o něco menší výběr . Jinak doporučuji obě firmy .
"H0-analog - V SBB" "Faller Car System" "Moduly sekce N"
Uživatelský avatar
richard0404
 
Příspěvky: 783
Registrován: ned 27 led, 2008 9:57 pm
Bydliště: Praha 2

Příspěvekod 123ps » úte 03 čer, 2008 3:57 am

V Modeltrainu široký výběr a většina figurek ( sad ) skladem
HO, DCC, ČSD a DR, III-IV
Uživatelský avatar
123ps
 
Příspěvky: 164
Registrován: stř 01 lis, 2006 12:10 pm
Bydliště: Přerov

Příspěvekod radekkrupka » úte 05 srp, 2008 12:40 pm

Dotaz:

Máte zkušenosti s obchody http://www.zeleznicni-modelarstvi.cz a http://www.ttvlak.cz ?

U obou jsem objednal několik staveb v TT, protože mají bohatý výběr v e-shopu a relativně rychlou dodací lhůtu...

nicméně u prvního jmenovaného, kde byla dodací lhůta 2 týdny již čekám necelý měsíc, každý týden pošlu email s dotazem jako to vypadá a pokaždé dostanu odpověd "během tohoto týdne", druhý obchod mi rovnou sdělil, že jsem si vybral i faller a tak to vidí po prázdninách (navzdory informacím na stránkách)...navíc požadovali platbu předem...no tak uvidím, jak to dopadne...čeká mě větší nákup a tímto si chci i eshopy proklepnout...

Na druhou stranu, oba eshopy ochotně reagovaly na telefonický kontakt...takže uvidím...

modely.biz na stránkách bohužel nenabízí v TT skoro nic (u kolejiva vůbec nic) a ani přes opakovanou žádost o ceník a sortiment přes mail a icq jsem ničeho nedosáhl...ale chtěl jsem dát šanci...
Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

Příspěvekod VoVo » úte 05 srp, 2008 12:48 pm

Svůj příspěvek jsem se rozhodl odstranit jako nesouhlas s praktikami, které zde probíhají ze strany majitele diskuzního fóra, kdy jsou nezištně míněné diskuze a poskytnutné informace od modelářů zneužívány pro komerční aktivity, překrucovány, je zde na úkor komerčních aktivit omezováno svobodné vyjadřování, probíhá neustálé řízení diskuzí, zamykání vláken, odstraňování příspěvků a sám vlastník se zde chová mnohem méně vhodně a slušně, než co ostatním uživatelům vyčítá. Nashledanou v lepších časech :)
Naposledy upravil VoVo dne stř 27 srp, 2014 5:36 pm, celkově upraveno 1
Přátelé, tak s tímhle fórem, já jsem skončil.
Uživatelský avatar
VoVo
 
Příspěvky: 383
Registrován: pon 16 čer, 2008 11:58 am
Bydliště: kdekoliv, hlavně mimo toto fórum :)

Příspěvekod Jarda H. » úte 05 srp, 2008 2:45 pm

[quote="radekkrupka"]
Máte zkušenosti s obchody http://www.zeleznicni-modelarstvi.cz a http://www.ttvlak.cz ?
[quote]



Ad 1) modelova-zeleznice / znám pouze z netu - líbila se mi nabízená možnost osobního převzetí na burze v Opletalce ! Jinak na mailové dotazy reagují, komunikují !

Ad 2) ttvlak / osobní zkušenost, cca 5 nebo 6 objednávek ! Platba předem, u stavebnic (Auhagen) dodací lhůta prakticky během měsíce, u vagonů a (jedné) lokomotivy postupem času horší a horší dodací lhůty (zboží ze zahraničí), ale myslím, že v normě v porovnáním s ostatními ! Ale třeba motorák M152(novějšího provedení) vč.přívěšáku v pohodě, během měsíce ! Komunikace taky bez problémů !

PS : poznámka k e-shopu "maloseriovky" : dosti široký sortiment (jen) pro TT, má (nebo měl ?) dobré ceny, nyní přeceňuje, upravuje ceny - uvádí ceny i v eurech. Ale mně se zdá, že některé položky dost vyskočily, ale třeba je to jen zdání ?! Ne všechny ceny jsou k dnešnímu dni na www stránkách uvedeny :lol: A na dlouhé dodací lhůty (zboží ze zahraničí) upozorňuje v dodacích podmínkách
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Příspěvekod radekkrupka » úte 05 srp, 2008 5:02 pm

Jarda H. píše:Ad 2) ttvlak / osobní zkušenost, cca 5 nebo 6 objednávek ! Platba předem, u stavebnic (Auhagen) dodací lhůta prakticky během měsíce, u vagonů a (jedné) lokomotivy postupem času horší a horší dodací lhůty (zboží ze zahraničí), ale myslím, že v normě v porovnáním s ostatními ! Ale třeba motorák M152(novějšího provedení) vč.přívěšáku v pohodě, během měsíce ! Komunikace taky bez problémů !

PS : poznámka k e-shopu "maloseriovky" : dosti široký sortiment (jen) pro TT, má (nebo měl ?) dobré ceny, nyní přeceňuje, upravuje ceny - uvádí ceny i v eurech. Ale mně se zdá, že některé položky dost vyskočily, ale třeba je to jen zdání ?! Ne všechny ceny jsou k dnešnímu dni na www stránkách uvedeny :lol: A na dlouhé dodací lhůty (zboží ze zahraničí) upozorňuje v dodacích podmínkách


Ad TT vlak - tak to jsu o chlup klidnější :) Maloseriovky jsem našel ale až po objednání zde, mají slušný výběr!
Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

Příspěvekod Jarda H. » úte 05 srp, 2008 5:52 pm

radekkrupka píše: ..... Ad TT vlak - tak to jsu o chlup klidnější :) Maloseriovky jsem našel ale až po objednání zde, mají slušný výběr!



Dodatek pro Radka : když jsem objednával u ttvlak, po dohodě mi zajistil i některé věci z malosériovek, které u ttvlaku neměl :!: Tyhle e-shopy zase nejsou od sebe zase až tak daleko (Morava x Slovensko, ale zboží do Čech je odesíláno z Hodonína) a jsou tak trochu v kontaktu !
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Příspěvekod VoVo » úte 05 srp, 2008 5:57 pm

Svůj příspěvek jsem se rozhodl odstranit jako nesouhlas s praktikami, které zde probíhají ze strany majitele diskuzního fóra, kdy jsou nezištně míněné diskuze a poskytnutné informace od modelářů zneužívány pro komerční aktivity, překrucovány, je zde na úkor komerčních aktivit omezováno svobodné vyjadřování, probíhá neustálé řízení diskuzí, zamykání vláken, odstraňování příspěvků a sám vlastník se zde chová mnohem méně vhodně a slušně, než co ostatním uživatelům vyčítá. Nashledanou v lepších časech :)
Naposledy upravil VoVo dne stř 27 srp, 2014 5:36 pm, celkově upraveno 1
Přátelé, tak s tímhle fórem, já jsem skončil.
Uživatelský avatar
VoVo
 
Příspěvky: 383
Registrován: pon 16 čer, 2008 11:58 am
Bydliště: kdekoliv, hlavně mimo toto fórum :)

Příspěvekod petrh » stř 06 srp, 2008 7:36 am

Tak nevim, posilal jsme jiz dvakrat dotaz do www.modelovazeleznice.cz ohledne dotazu na TTe kolejivo a porad zadna odpoved:/
H0 se synem
1981-2001 dom. st. Včelnička | 2001-4 Slaný | 2004-6 Nelahozeves | od 2006 Kralupy n.V.
Uživatelský avatar
petrh
 
Příspěvky: 1429
Registrován: čtv 26 čer, 2008 11:14 am
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Příspěvekod konopaslik » stř 06 srp, 2008 7:54 am

Do Děčína (www.modelovazeleznice.cz) se vyplatí telefonovat, pracuje tam docela dost lidí a ochotně vždycky poradili i vyhověli veškerým mým úchylným čachrům (tuhle zásilku spojte s touhle, tamtu rozdělte, tuhle pošlete dřív, tuhle později, na tuhle adresu, na tamtu...). Objednávky jsem dělal dycky přes eshop a pak je telefonicky upravoval.

Dodací lhůty (zboží ze zahraničí) kolem měsíce, ale byly asi způsebeny spíš těmi mými čachry, než tím, že by to trvalo z jejich viny.

Ceny více než slušné, u většiny věcí, co mají v nabídce, jsem levnější variantu nikde nenašel.
Uživatelský avatar
konopaslik
 
Příspěvky: 384
Registrován: pon 28 dub, 2008 6:17 pm
Bydliště: Praha - Čimice (dřív Letňany)(dřív Holešovice)(dřív Kobylisy)(dřív Prosek) - prostě Praha-sever :)

Příspěvekod petrh » stř 06 srp, 2008 8:15 am

konopaslik píše:Do Děčína (www.modelovazeleznice.cz) se vyplatí telefonovat, pracuje tam docela dost lidí a ochotně vždycky poradili i vyhověli veškerým mým úchylným čachrům (tuhle zásilku spojte s touhle, tamtu rozdělte, tuhle pošlete dřív, tuhle později, na tuhle adresu, na tamtu...). Objednávky jsem dělal dycky přes eshop a pak je telefonicky upravoval.

Dodací lhůty (zboží ze zahraničí) kolem měsíce, ale byly asi způsebeny spíš těmi mými čachry, než tím, že by to trvalo z jejich viny.

Ceny více než slušné, u většiny věcí, co mají v nabídce, jsem levnější variantu nikde nenašel.

no to ja bych rad se zatim jen domluvil, zda by toto sehnali:)
H0 se synem
1981-2001 dom. st. Včelnička | 2001-4 Slaný | 2004-6 Nelahozeves | od 2006 Kralupy n.V.
Uživatelský avatar
petrh
 
Příspěvky: 1429
Registrován: čtv 26 čer, 2008 11:14 am
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

PředchozíDalší

Zpět na Modelářské obchody a výrobci

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků