Firma Šikulové s.r.o.

Tipy, ceny, zkušenosti, poznatky.....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Firma Šikulové s.r.o.

Příspěvekod RadimS » sob 06 dub, 2013 10:27 am

Také to sleduju, ale již podle prvního náhledu je mi jasné, že jsem udělal dobře a počkal si, asi by mě mrzelo, kdybych si koupil to od KB a pak viděl tohle. Sice později, ale vypadá super! 8)
RadimS
 
Příspěvky: 10
Registrován: pát 17 srp, 2012 5:43 am

Re: Firma Šikulové s.r.o.

Příspěvekod T 478 3022 » sob 06 dub, 2013 4:30 pm

RadimS píše:Také to sleduju, ale již podle prvního náhledu je mi jasné, že jsem udělal dobře a počkal si, asi by mě mrzelo, kdybych si koupil to od KB a pak viděl tohle. Sice později, ale vypadá super! 8)

Rád bych se také podíval na Ledečko od šikulu,ale at dělám,co dělám,žadné fotky jejich postaveného modelu,nemužu najít :shock: Ledečko od KB-model není problém,ale ty šikulovce ne a ne najít :!:
T 478 3022
 
Příspěvky: 163
Registrován: sob 10 lis, 2012 5:07 pm

Re: Firma Šikulové s.r.o.

Příspěvekod Houmr » sob 06 dub, 2013 5:34 pm

Žádné fotky postaveného medelu zatím nejsou, ale očekávám je každým dnem, takže trpělivost prosím.
Už je to postavené v TT:
http://www.sikulovesro.cz/pripravujeme/ ... decko.aspx
"HO" - DCC - III - IV
Uživatelský avatar
Houmr
 
Příspěvky: 1324
Registrován: sob 07 říj, 2006 5:44 pm
Bydliště: Bukovice

Re: Firma Šikulové s.r.o.

Příspěvekod Houmr » úte 07 kvě, 2013 2:36 pm

Zajímavá anketa
http://www.sikulovesro.cz/modelarska-pohotovost/
Celkem jsem překvapený že vedou barvené stavebnice. Budu zvědavý jak to dopadne. No i když zatím hlasovalo jen 50 lidí.
"HO" - DCC - III - IV
Uživatelský avatar
Houmr
 
Příspěvky: 1324
Registrován: sob 07 říj, 2006 5:44 pm
Bydliště: Bukovice

Re: Firma Šikulové s.r.o.

Příspěvekod rawen » úte 07 kvě, 2013 5:19 pm

Po vlastních zkušenostech s jejich stavebnicemi a po přečtení zdejší diskuze bych tam ještě doplnil:

- upřednostňuji přesné stavebnice, abych nemusel dobarvovat hrany
- stejně tak upřednostňuji nepoškozené stavebnice, abych nemusel retušovat různé vady

Je s podivem, i když pro našince bohužel typické, že jeden výrobce dělá, nekecá a produkuje co tři týdny novinku. Jiný slibuje, schovává se v anonymitě a současně nasazuje do propagace "bílé koně" a výsledky jsou přinejmenším rozpačité.

Radek

P.S.: Píšu z pohledu "letitého" papírového modeláře, který je ochoten zaplatit přiměřenou částku za ušetřený čas (hledání podkladů, vlastní návrh, řezání dílů), ale je mu proti srsti platit násobnou cenu za nedotažené dílo.
rawen
 
Příspěvky: 1698
Registrován: stř 08 dub, 2009 10:42 am
Bydliště: Prostějov

Re: Firma Šikulové s.r.o.

Příspěvekod talien » úte 07 kvě, 2013 5:47 pm

Houmr píše:Zajímavá anketa
http://www.sikulovesro.cz/modelarska-pohotovost/
Celkem jsem překvapený že vedou barvené stavebnice. Budu zvědavý jak to dopadne. No i když zatím hlasovalo jen 50 lidí.


U téhle ankety si sám nejsem jistý, jak hlasovat. Rád si barevnost v mnoha ohledech upravuji po svém, ale některé díly mám raději už barevné. Obvykle ty drobnější - třeba okenní rámy a podobně. Navíc pokud bude mít díl barevnost, která mi vyhovuje, ušetří mi to práci zatímco i barevný díl, jehož barevnost není taková, jakou bych si přál, si můžu přebarvit po svém. U nebarevných dílů musím barvit v každém případě. Takže mi připadá výhodnější už jako základ nějakou barvu mít. Takže bych nejspíš také hlasoval pro barevné díly, s tím, že bych preferoval takový povrch, aby umožňoval snadné přebarvení (tedy nějaký matný, na kterém snadno ulpí i vodou ředitelné barvy).
TT, DCC, II/III. epocha
http://tt-kraj.blogspot.com
talien
 
Příspěvky: 85
Registrován: stř 02 kvě, 2012 12:16 pm
Bydliště: Praha

Re: Firma Šikulové s.r.o.

Příspěvekod Pavel-HP » ned 16 čer, 2013 8:35 pm

Nevím jestli to sem tak úplně patří, ale nějakého pokroku bylo dosaženo tady :
http://moduly.vlakytt.cz/
TT, epocha III. - V., U profil
www.vlakytt.cz
Uživatelský avatar
Pavel-HP
 
Příspěvky: 1022
Registrován: čtv 11 pro, 2008 2:47 pm
Bydliště: Praha

Re: Firma Šikulové s.r.o.

Příspěvekod Pavel-HP » sob 03 srp, 2013 9:51 pm

Nejsme přímo "šikulové", ale šikovný jsme taky: http://moduly.vlakytt.cz/index.php?opti ... &Itemid=86
TT, epocha III. - V., U profil
www.vlakytt.cz
Uživatelský avatar
Pavel-HP
 
Příspěvky: 1022
Registrován: čtv 11 pro, 2008 2:47 pm
Bydliště: Praha

Re: Firma Šikulové s.r.o.

Příspěvekod TomBart » pát 09 srp, 2013 6:58 pm

sýpka HO pro klub.
tohle chce už trochu zkušeností. Vše perfektně sedí, jen jsem měl problémy se zasycháním lepidla při lepení větších ploch. Chce to rychlost a přesnost. Pak mi vadila kvalita, resp. tloušťka papíru, protože jsem to patinoval vodovkama a papír se dost kroutil, ale to je spíš můj problém než problém výrobce. Návod je hodně jednoduchej (stavebnici ale máme v klubu už nějakou dobu a nevím, jestli to výrobce neobměnil), ale dalo by se to pomalu i bez návodu. Na konci mi zbylo pár dílů a nevím, co s nimi, tak jsem si udělal něco podle sebe. Víc vlastních doplňků nemám, protože jsem je někam dal a nemůžu je najít :? Upravil jsem si jen pár barev. Celkově dávám velké +.
Přílohy
P8092458.JPG
P8092457.JPG
P8092456.JPG
TomBart
 
Příspěvky: 496
Registrován: čtv 21 pro, 2006 10:14 am
Bydliště: Chrudim

Re: Firma Šikulové s.r.o.

Příspěvekod Petr Zatrepalek » pát 09 srp, 2013 7:57 pm

Tome, myslíš že tak jak jsou v tý stavebnici rozvržený díly, že by to šlo poskládat jako polokulisu? Tj. sýpku zkombinováním přední a zadní půlky prodloužit?
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Re: Firma Šikulové s.r.o.

Příspěvekod milan ferdián » pát 09 srp, 2013 8:22 pm

Co říkáte na design nových obalů?
milan ferdián
 
Příspěvky: 11823
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Firma Šikulové s.r.o.

Příspěvekod josooo » pát 09 srp, 2013 8:34 pm

Hezkýýý :)
TT, ČSD, III/IV epocha, Zbierka sa rozrastá ale koľajisko stále nenarastá:-(
josooo
 
Příspěvky: 262
Registrován: stř 17 pro, 2008 10:41 am
Bydliště: Slovensko Ladce

Re: Firma Šikulové s.r.o.

Příspěvekod milan ferdián » pát 09 srp, 2013 8:39 pm

Též jsem byl velmi příjemně překvapený... :wink:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11823
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Firma Šikulové s.r.o.

Příspěvekod Ferda » sob 10 srp, 2013 6:34 am

Petr Zatrepalek píše:Tome, myslíš že tak jak jsou v tý stavebnici rozvržený díly, že by to šlo poskládat jako polokulisu? Tj. sýpku zkombinováním přední a zadní půlky prodloužit?

Určitě by to šlo :wink:
Někteří už mají sýpku větší i když né, jako kulisu.
http://davasek.rajce.idnes.cz/Moduly_rok_treti/#Modulyroktet134.jpg
H0 III-IV. Dokonalost je sen!
Uživatelský avatar
Ferda
 
Příspěvky: 1583
Registrován: stř 07 říj, 2009 3:34 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Firma Šikulové s.r.o.

Příspěvekod TomBart » sob 10 srp, 2013 8:20 am

Petr Zatrepalek píše:Tome, myslíš že tak jak jsou v tý stavebnici rozvržený díly, že by to šlo poskládat jako polokulisu? Tj. sýpku zkombinováním přední a zadní půlky prodloužit?

Určitě by to šlo. Já jí původně chtěl do klubu jako mezonet, resp. plocha pro auta níž, než plocha pro koleje. Takhle to je v Sedlčanech, ale to nešlo. To by bylo až moc práce a spíš udělat nové díly, tak jsem se na to vybodnul. A když něco bude chybět, tak se to nechá dodělat. (Kdyžtak doma pár věcí jako jsou okna, atd mám.

Ale docela bych uvítal, kdyby šikulové udělaly něco jako doplňkovou sadu pro průmyslové stavby. Různé přístavky, nakládací rampy, skladiště, konzoly atd. Každý si to už dolepí k nějakému základu. Apoň nebude mít každej stejnou sýpku z Telče.
TomBart
 
Příspěvky: 496
Registrován: čtv 21 pro, 2006 10:14 am
Bydliště: Chrudim

PředchozíDalší

Zpět na Modelářské obchody a výrobci

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků